Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στις επαφές μου πάνω πάνω μου βγάζει αυτές που έχω περασμένες στο skype.υπάρχει κάποιος τρόπος να τις κάνω να μην εμφανίζονται ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις επαφές μου πάνω πάνω μου βγάζει αυτές που έχω περασμένες στο skype.υπάρχει κάποιος τρόπος να τις κάνω να μην εμφανίζονται ;

Μπες στις επαφές και πάτα πάνω δεξιά στις τέλειες και πήγαινε κάτω κάτω που λέει ρυθμίσεις επαφών και εκεί μέσα θα επιλέξεις τι θες να σου εμφανίζει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερωτικά... η συζήτηση για τις κάρτες μνήμης μεταφέρθηκε στο σωστό θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428591

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα θέμα με μια κλήση, βασικά μετά την κλήση κόλλησε και έμεινε ανοιχτό.... δεν έκλεινε (Δεν τερμάτιζε την κλήση).

Αναγκάστηκα να το κλείσω τελείως και να το ξανα ανοίξω.... Να το θεωρήσω τυχαίο γεγονός ?

Δεν φοράει ούτε ζελατινα προστασίας ουτε tempered glass

 

Είναι γνωστό πρόβλημα της Marshmallow αλλά το κάνει σπάνια. Περισσότερα μπορείς να διαβάσεις παρακάτω και αν θες να γράψεις κι εκεί.

 

Είχα ανοίξει και νέο θέμα για το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά κάποιος moderator το συγχώνευσε(κακώς κατα την γνώμη μου) με το ακόλουθο θέμα, με αποτέλεσμα το συγκεκριμένο πρόβλημα κατα κάποιο τρόπο να "αποκρύπτεται" από την επιφάνεια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6607765#post6607765

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχει 3 μέρες τώρα που μου βγάζει στην "κουρτίνα" μήνυμα να κατεβάσω το AR Cleaner.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα!Καμιά ιδέα το πως φεύγει?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Παρατηρώ ότι μερικές φορές δεν συνδέεται σε wifi που έχω ήδη περασμένο και πρέπει να μπω να κλείσω το wifi και να το ανοίξω πάλι για να συνδεθεί, επίσης το ιδιο γίνεται και με δεδομένα μερικές φορές..

Κάνω κάτι λάθος;

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Το adguard είναι αποτελεσματικό αλλά τραβάει αρκετή μπαταρία. Θα το δείτε στα στατιστικά.

Τώρα δε ξέρω τι συμβαίνει με το κινητό μου αλλά ο μαμά browser δε ρολαρει τόσο καλά όσο ο chrome που έχω για default.

Με την lollipop πήγαινε καλύτερα νομίζω αλλά τεσπα, δε με πολυπειραζει

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον αλλάζω τον μαμισιο...από το g2 που είχα έχει καθιερωθεί...εύκολος κ γρήγορος...ότι κάνω με τον chrome στο desk top κάνω κι εδώ λογικά λόγω συγχρονισμού με το gmail μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

για κανετε μια εκκαθαριση δεδομενων το browsers σας απο διαχειριση εφαρμογων!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα πάρω ένα lg g4 μεταχειρισμενο πως μπορώ να δω αν είναι ok ο bootloader δηλαδή αν δεν είναι ξεκλειδωτος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλημέρα θα πάρω ένα lg g4 μεταχειρισμενο πως μπορώ να δω αν είναι ok ο bootloader δηλαδή αν δεν είναι ξεκλειδωτος

 

Στην επανεκκίνηση που εμφανίζεται το logo της LG θα δεις αυτό...

 

http://i.imgur.com/kAzL8XU.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα πάρω ένα lg g4 μεταχειρισμενο πως μπορώ να δω αν είναι ok ο bootloader δηλαδή αν δεν είναι ξεκλειδωτος

Οταν το ανοιξεις θα το γραφει καπου αριστερα σα μυνημα Bootloader Unlocking ...κατι τετοιο παντως.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψα τον μαμά browser μία εβδομάδα.

Καλός αλλά χωρίς να κάνω κάτι ενώ έχω ανοιχτές 4-5 καρτέλες όταν πήγαινα να ξανά μπω είχε μόνο μία. Με της έσβησε. Άντε ξανά από την αρχή. Με το έκανε 4 φορές και μετά ξανά γύρισα στον Chrome..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Στις προεγκατεστημενες εφαρμογες, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ απενεργοποιησης και υποχρεωτικης διακοπης? Θελω να διαγραψω καποιες αχρηστες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις προεγκατεστημενες εφαρμογες, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ απενεργοποιησης και υποχρεωτικης διακοπης? Θελω να διαγραψω καποιες αχρηστες.

 

Η απενεργοποίηση κάνει μια εφαρμογή ανενεργή, δεν θα τη βλέπεις καν στον app drawer της συσκευής σου.

 

Η υποχρεωτική διακοπή την κλείνει προσωρινά και την ανοίγει το σύστημα όταν αυτό κρίνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η απενεργοποίηση κάνει μια εφαρμογή ανενεργή, δεν θα τη βλέπεις καν στον app drawer της συσκευής σου.

 

Η υποχρεωτική διακοπή την κλείνει προσωρινά και την ανοίγει το σύστημα όταν αυτό κρίνει.

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Στις προεγκατεστημενες εφαρμογες, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ απενεργοποιησης και υποχρεωτικης διακοπης? Θελω να διαγραψω καποιες αχρηστες.

Με την υποχρεωτική διακοπή την κλείνεις να μην τρέχει στο παρασκήνιο και να μην λειτουργεί αν δεν την βάλεις μπροστά εσυ.

Πιστεύω δεν το λέω λάθος....

 

 

Αν την κάνεις απενεργοποίηση θα δεις ότι θα εξαφανιστεί εντελώς το εικονίδιο της εφαρμογής από το app drawer.

Μετά αν θες να εμφανιστεί ξανά, πας στο playstore στην συγκεκριμένη εφαρμογή και πατάς ενεργοποίηση

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εφτασε λιγο νωριτερα απο οτι περιμενα η συσκευη στα χερια μου , και αφου λοιπον ολοκληρωσα την πρωτη φορτιση της, μου ηρθε και το update για ΜΜ (μου ειπαν οτι θα μου στειλουν 602 παρτιδα, και ελαβα 601, δε θα το κανω θεμα παντως... ), το οποιο περναω OTA.

Αφου ολοκληρωθει , πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων, σωστα;

 

Δε προλαβα να κανω και πολλα σε lollipop. Το μονο που βλεπω ειναι οτι η μπαταρια εξαντλειται αρκετα γρηγορα, αλλα δεν εχει κανει ακομη και κανεναν κυκλο φορτισης το κινητο ωστε να μπορουμε να πουμε κατι με βεβαιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν επιβάλλεται να κανείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα προτείνεται, ειδικά εσύ που είσαι στο στήσιμο ακόμα, είναι και ένας λόγος παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εφτασε λιγο νωριτερα απο οτι περιμενα η συσκευη στα χερια μου , και αφου λοιπον ολοκληρωσα την πρωτη φορτιση της, μου ηρθε και το update για ΜΜ (μου ειπαν οτι θα μου στειλουν 602 παρτιδα, και ελαβα 601, δε θα το κανω θεμα παντως... ), το οποιο περναω OTA.

Αφου ολοκληρωθει , πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων, σωστα;

 

Δε προλαβα να κανω και πολλα σε lollipop. Το μονο που βλεπω ειναι οτι η μπαταρια εξαντλειται αρκετα γρηγορα, αλλα δεν εχει κανει ακομη και κανεναν κυκλο φορτισης το κινητο ωστε να μπορουμε να πουμε κατι με βεβαιοτητα.

 

Στην αρχή στις πρώτες φορτίσεις θα δεις πιθανόν την μπαταρία να μην κρατά. Και εγώ βιάστηκα και έγραφα εδώ ότι η μπαταρία είναι χάλια. Μερικές όμως φορτίσεις αργότερα τα πράγματα έφτιαξαν. Κρατάει σίγουρα μιάμιση μέρα σε μένα με 4.30 ώρες sot σχεδόν πάντα με φωτεινότητα μέσο όρο στο 50%

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το αυτόματο στην φωτεινότητα οθόνης δεν το δουλεύετε πολλοί.

Γιατί;

Εγώ στο αυτόματο το έχω συνέχεια..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αυτόματο στην φωτεινότητα οθόνης δεν το δουλεύετε πολλοί.

Γιατί;

Εγώ στο αυτόματο το έχω συνέχεια..

 

Οι περισσότεροι έτσι το έχουν / έχουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...