Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παιδια εγω ακομα την 7.18 stable..γιατι δεν μου ερχεται καποια αναβαθμιση? πηγα και στο sustem updates εκανα ανανεωση αλλα τιποτα

 

Την κατεβάζεις από εδώ http://en.miui.com/thread-241068-1-1.html.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ένα bug που παρατήρησα είναι ότι τις αναπάντητες κλήσεις στην οθόνη ξεκλειδώματος, τις δείχνει μόνο με τον αριθμό και όχι με το όνομα της εκάστοτε επαφής.
Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα ελληνικά, τουλάχιστον στις εφαρμογές, θα αραξω όπως είμαι στην 7.1.20 προς το παρόν μιας και πετάει στην κυριολεξία.

Ελληνικά πέρασα με την εφαρμογή "locale More" έτσι πληροφοριακά.

Απλα εγκατέστησες το "locale More " απο το play store ;

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που παρατήρησα είναι ότι τις αναπάντητες κλήσεις στην οθόνη ξεκλειδώματος, τις δείχνει μόνο με τον αριθμό και όχι με το όνομα της εκάστοτε επαφής.

βρες απο playstore το number fixer, προσθεσε το +30 σε ολα τα 10ψηφια νουμερα και νομιζω οτι θα εισαι οκ

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ειμαι κατοχος ενος huawei honor 7 16gb κ σκεφτομαι να το δωσω για να παρω το redmi note 3 pro.αξιζει?

ο λογος που σκεφτομαι να δωσω το honor ειναι οτι ειναι το κινεζικο μοντελο,δεν υπαρχει android development δεν παιρνει ευρωπαικη ρομ κ η ρομ του εχει καποια bugs κ lags.

πειτε μου τις γνωμες σας

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου εμφάνισε και εμένα (σαν αναβάθμιση ΟΤΑ) την 7.1.2, 107mb, την έκανα ήδη. Οπότε βγήκε και σαν ΟΤΑ για αναβάθμιση (λεπτομέρεια: αν δεν την εμφανίζει κοιτάξτε να είναι φορτωμένη η μπαταρία)
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παραγγειλω απο vickmall.

 

Δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα, αλλα θελω να το κανω roοt και να περασω twrp & custom rom οταν γινουν διαθεσιμες.

Οποτε, ειναι καλυτερα να το παρω με την επισημη ρομ ή με την Multi-language?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παραγγειλω απο vickmall.

 

Δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα, αλλα θελω να το κανω roοt και να περασω twrp & custom rom οταν γινουν διαθεσιμες.

Οποτε, ειναι καλυτερα να το παρω με την επισημη ρομ ή με την Multi-language?

Για να τα κάνεις αυτά θα χρειαστείς κεκλείδωμα του boot loader (unlock), που για να το κάνεις θα πρέπει να έχεις την επίσημη Rom, οπότε παραγγείλεις με την επίσημη και αμέσως κάνεις αίτηση για unlock καθότι παίρνει καμιά δεκαριά μέρες να εγκριθεί.

(Sent using tapatalk)

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!

η επισιμη αγγλοκινεζικη, εχει αγγλικα παντου ή παραμενουν κινεζικα αμεταφραστα?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!

η επισιμη αγγλοκινεζικη, εχει αγγλικα παντου ή παραμενουν κινεζικα αμεταφραστα?

Αγγλικά έχει (μενού κλπ) με αρκετό όμως κινέζικο bloatware (Εφαρμογές που δεν μπορείς να σβήσεις, οπότε τις πετάς σε ένα φάκελο και τις ξεχνάς) και κάποιες οθόνες (π.Χ. με σύρσιμο πάνω εμφανίζει κινεζική μηχανή αναζήτησης). Όλα αυτά θα τα ξεφορτωθούμε με τις custom Rom, π.χ. Την Ελληνική.

(Sent using tapatalk)

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω κατευθειαν nova launcher οποτε δεν θα βλεπω εφαρμογες που δεν θελω. :)

 

κατι τελευταιο, εχει ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια οθονη με το "απλο" note 3?

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω κατευθειαν nova launcher οποτε δεν θα βλεπω εφαρμογες που δεν θελω. :)

 

κατι τελευταιο, εχει ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια οθονη με το "απλο" note 3?

Την ίδια (αποτι αναφέρουν και σε review) με απλά προσθήκη ενός χαρακτηριστικού (sunlight display που βοηθάει στην θέαση σκοτεινών μερών της οθόνης υπό ήλιο). Και σε ποιότητα/Κατασκευή είναι επίσης ίδιο με το απλό note 3.

(Sent using tapatalk)

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Λογικό.. Αφού ο βασικός λόγος που έβγαλαν το PRO είναι για να το βγάλουν με Snapdragon γιατί στην Ινδία νομίζω δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν κινητά με Mediatek
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μερικές μέρες χρήσης θα αναφερθώ μόνο σε ότι δεν δουλεύει.

Δεν δουλεύει το Bluetooth με car multimedia, στο τηλέφωνο δείχνει συνδεδεμένο αλλά στο αυτοκίνητο όχι, είναι παλιό πρόβλημα γιατί από ότι είδα το έχουν κι άλλοι.

Αν περάσεις επαφές στα Ελληνικά τις εμφανιζει κανονικά αλλά αν τις κάνεις εξαγωγή, τις βγάζει σε αλαμπουρνεζικα.

Δεν υποστηρίζει βιντεοκλίση, όπως όλες όμως οι miui από ότι διάβασα.

Το WiFi hotspot δεν δουλεύει, συνδέεται το laptop αλλά χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ.

Μπορείτε να μου πειτε αν και σε εσάς είναι έτσι?

 

Επίσης το mi pc suite αναγνωρίζει το κινητό σας σε Windows 10?

Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παραγγειλω απο vickmall.

 

Δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα, αλλα θελω να το κανω roοt και να περασω twrp & custom rom οταν γινουν διαθεσιμες.

Οποτε, ειναι καλυτερα να το παρω με την επισημη ρομ ή με την Multi-language?

 

Το παιρνεις με την επισημη ρομ.

Κανεις αιτηση οταν παραλαβεις,για να βαλεις το λογαριασμο στο κινητο και να παρεις κωδικο 100%.

Μετα προχωρας μια και υπαρχουν και twrp και ελληνικη ρομ.

Αρα ολη η υποθεση προς το παρον ειναι να παρεις κωδικο και να ξεκλειδωσεις μιας και με stable θελει τυχη και dev δεν εχουν βγαλει ακομα(οπου με αυτη ξεκλειδωνει αβερτα)

 

Η ελληνικη παντως αρκετα καλη.

 

?thumbnail=1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μερικές μέρες χρήσης θα αναφερθώ μόνο σε ότι δεν δουλεύει.

Δεν δουλεύει το Bluetooth με car multimedia, στο τηλέφωνο δείχνει συνδεδεμένο αλλά στο αυτοκίνητο όχι, είναι παλιό πρόβλημα γιατί από ότι είδα το έχουν κι άλλοι.

Αν περάσεις επαφές στα Ελληνικά τις εμφανιζει κανονικά αλλά αν τις κάνεις εξαγωγή, τις βγάζει σε αλαμπουρνεζικα.

Δεν υποστηρίζει βιντεοκλίση, όπως όλες όμως οι miui από ότι διάβασα.

Το WiFi hotspot δεν δουλεύει, συνδέεται το laptop αλλά χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ.

Μπορείτε να μου πειτε αν και σε εσάς είναι έτσι?

 

Επίσης το mi pc suite αναγνωρίζει το κινητό σας σε Windows 10?

τι ρομ φοράς? official? σε τι δίκτυο είσαι ? για vodafone διάβασα και αλλου για πρόβλημα hotspot

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi hotspot δεν δουλεύει, συνδέεται το laptop αλλά χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ.

θελουν root οι 2 πρωτοι τροποι:

1

2 google :

DF Tethering Fix

3(αυτο χωρις ρουτ δεν το εχω δοκιμασει)

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μερικές μέρες χρήσης θα αναφερθώ μόνο σε ότι δεν δουλεύει.

Δεν δουλεύει το Bluetooth με car multimedia, στο τηλέφωνο δείχνει συνδεδεμένο αλλά στο αυτοκίνητο όχι, είναι παλιό πρόβλημα γιατί από ότι είδα το έχουν κι άλλοι.

Αν περάσεις επαφές στα Ελληνικά τις εμφανιζει κανονικά αλλά αν τις κάνεις εξαγωγή, τις βγάζει σε αλαμπουρνεζικα.

Δεν υποστηρίζει βιντεοκλίση, όπως όλες όμως οι miui από ότι διάβασα.

Το WiFi hotspot δεν δουλεύει, συνδέεται το laptop αλλά χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ.

Μπορείτε να μου πειτε αν και σε εσάς είναι έτσι?

 

Επίσης το mi pc suite αναγνωρίζει το κινητό σας σε Windows 10?

 

Με stable rom που είμαι τώρα 7.1.20 δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις με το bluetooth. Βιντεοκλήση και tether δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να σου πω την αλήθεια! Σε Windows 7 και 10 το έχω συνδέσει κανονικά χωρίς βέβαια να μπορώ να σου δώσω οδηγό για το τι ακριβώς έκανα και δούλεψε! :)

Link to comment
Share on other sites

τι ρομ φοράς? official? σε τι δίκτυο είσαι ? για vodafone διάβασα και αλλου για πρόβλημα hotspot

 

Είμαι σε official 7.1.18 δίκαρτο με cosmote στην 1 και από εκεί τα data και Vodafone στην δεύτερη.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μερικές μέρες χρήσης θα αναφερθώ μόνο σε ότι δεν δουλεύει.

Δεν δουλεύει το Bluetooth με car multimedia, στο τηλέφωνο δείχνει συνδεδεμένο αλλά στο αυτοκίνητο όχι, είναι παλιό πρόβλημα γιατί από ότι είδα το έχουν κι άλλοι.

Αν περάσεις επαφές στα Ελληνικά τις εμφανιζει κανονικά αλλά αν τις κάνεις εξαγωγή, τις βγάζει σε αλαμπουρνεζικα.

Δεν υποστηρίζει βιντεοκλίση, όπως όλες όμως οι miui από ότι διάβασα.

Το WiFi hotspot δεν δουλεύει, συνδέεται το laptop αλλά χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ.

Μπορείτε να μου πειτε αν και σε εσάς είναι έτσι?

 

Επίσης το mi pc suite αναγνωρίζει το κινητό σας σε Windows 10?

 

Δεν ξέρω αν αυτα οφείλονται στην ρομ που φοράει. Έχεις την official ή multi? πάντως αυτα που αναφέρεις είναι πολύ σοβαρά! Το να μην δουλευει το bt σε έναν που το χρησιμοποιεί καθημερινά στο αμάξι είναι απο μόνος του λόγος μη αγοράς. Μιλαμε για την βασικότερη ευκολία ενός οδηγού που προσφέρει ένα τηλέφωνο.

 

Το 3/32 πάντως ήδη στα γνωστά αξιόπιστα μαγαζιά έπεσε στα 230 , προ ημερών είχε πάει και 221, σε κόντρα ορισμένων που προέβλεπαν ότι η τιμή δεν θα έπεφτε γιατί θα έκαιγε το απλό. Μια χαρά πέφτει η τιμή του μόλις μια βδομάδα μετά την επίσημη διανομή του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτα οφείλονται στην ρομ που φοράει. Έχεις την official ή multi? πάντως αυτα που αναφέρεις είναι πολύ σοβαρά! Το να μην δουλευει το bt σε έναν που το χρησιμοποιεί καθημερινά στο αμάξι είναι απο μόνος του λόγος μη αγοράς. Μιλαμε για την βασικότερη ευκολία ενός οδηγού που προσφέρει ένα τηλέφωνο.

 

Το 3/32 πάντως ήδη στα γνωστά αξιόπιστα μαγαζιά έπεσε στα 230 , προ ημερών είχε πάει και 221, σε κόντρα ορισμένων που προέβλεπαν ότι η τιμή δεν θα έπεφτε γιατί θα έκαιγε το απλό. Μια χαρά πέφτει η τιμή του μόλις μια βδομάδα μετά την επίσημη διανομή του.

 

Το Bluetooth παιδιά δουλεύει άψογα με αμάξι.Κάτι άλλο φταίει σε σενα! Το λειτουργώ καθημερινά για κάνα 2ωρο οπότε δεν τίθεται θέμα προβλήματος... Και έχει δοκιμαστεί με όλες τις ρομ μέχρι και την τελευταία τελευταία που είναι η 7.1.20.0

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth παιδιά δουλεύει άψογα με αμάξι.Κάτι άλλο φταίει σε σενα! Το λειτουργώ καθημερινά για κάνα 2ωρο οπότε δεν τίθεται θέμα προβλήματος... Και έχει δοκιμαστεί με όλες τις ρομ μέχρι και την τελευταία τελευταία που είναι η 7.1.20.0

 

Ευχαριστο αυτό γιατί διαφορετικά πρόκειται για σοβαρό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτα οφείλονται στην ρομ που φοράει. Έχεις την official ή multi? πάντως αυτα που αναφέρεις είναι πολύ σοβαρά! Το να μην δουλευει το bt σε έναν που το χρησιμοποιεί καθημερινά στο αμάξι είναι απο μόνος του λόγος μη αγοράς. Μιλαμε για την βασικότερη ευκολία ενός οδηγού που προσφέρει ένα τηλέφωνο.

 

Το 3/32 πάντως ήδη στα γνωστά αξιόπιστα μαγαζιά έπεσε στα 230 , προ ημερών είχε πάει και 221, σε κόντρα ορισμένων που προέβλεπαν ότι η τιμή δεν θα έπεφτε γιατί θα έκαιγε το απλό. Μια χαρά πέφτει η τιμή του μόλις μια βδομάδα μετά την επίσημη διανομή του.

 

Την official έχω κινέζικα και αγγλικά. Αλλά googlαρετε το να δείτε πόσα προβλήματα έχουν και με το δικό κινητό αλλά και με άλλα xiaomi όσον αφορά το Bluetooth and car multimedia......

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Την official έχω κινέζικα και αγγλικά. Αλλά googlαρετε το να δείτε πόσα προβλήματα έχουν και με το δικό κινητό αλλά και με άλλα xiaomi όσον αφορά το Bluetooth and car multimedia......

 

Όντως αρκετοί γράφουν για προβλήματα. Πάντως εγώ το έχω δοκιμάσει και σε 2 αμάξια διαφορετικά (μάρκας Hyundai)! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...