Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://s14.postimg.org/egdgteu35/thumb_7265_phone_front_big.jpg

MT6580 Quad-core

5MP+8MP OV Sensor

1G RAM+8G ROM

Dual-SIM, Micro SD Card Support

5-inch IPS Display

Resolution 960*540

Front-facing Speaker

 

Παρεληφθη σήμερα το πρωί, οι πρώτες εντυπώσεις ειναι οι εξης:

Το τηλέφωνο είναι πολύ όμορφο και δείχνει ποιοτικό, έχει μπροστινό φλας και μπροστινό ηχείο, όμως το πάνω ηχειο είναι fake, είναι απλώς οι τρύπες ομοιες με τις κάτω για να δείχνει σαν στέρεο ηχειο, το οποίο δεν είναι και πάρα πολύ δυνατό. Το ξεχωριστό home button είναι όμορφο και πατιεται εύκολα. Όμως είναι πολύ κάτω σε σχέση με τις κινήσεις του δαχτύλου στη χρήση. Και εδώ έρχεται το μεγάλο μειονέκτημα του κινητού, που είναι οι διαστάσεις του και η διαρρύθμιση, έχει πολύ μεγάλα bezel τα οποια είναι διπλά, ένα της οθόνης και ένα του σασί, που το κάνουν σε ύψος όσο είναι το redmi note 2 μου. Και σα να μην έφτανε αυτό, έχει soft keys πάνω στην οθόνη, ώστε να μειώνει ακόμα περισσότερο τις διαστάσεις της οθόνης, Αυτό ειναι εξωφρενικο. Απλά λόγω σχεδιασης δε φαινεται εξωτερικα όταν είναι ακουμπισμένα στο τραπέζι.

Η κάμερα είναι καλή για τα λεφτά του, όπως και το touch της οθόνης. Μια λεπτομέρεια είναι ότι μπορείτε να του βάλετε οποιοδηποτε screen protector που είναι τετραγωνισμενο μιας και οι κάμερες, φλας κλπ είναι εκτός οθόνης..

Η μπαταρία φαίνεται καλή.

Τέλος να πω ότι ήρθε από banggood με μια γρατζουνια στο τζαμακι της πίσω καμερας.

Προσωπική εκτίμηση είναι ότι για μένα δε θα το αγόραζα, για δώρο σε κανένα ξαδερφακι ίσως..

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε εδώ κατάσταση..

http://s9.postimg.org/t9nzk5glr/IMG_20160309_114130_1457516586250.jpg

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καθότι το τηλέφωνο έχει πλέον κυκλοφορήσει κανονικά, πέρα από τους backers στο KS δηλ., και επειδή το έχω πλέον στα χέρια μου, είπα να ανοίξω και το "επίσημο" νήμα!

Τη συσκευή την έχω σχεδόν μία εβδομάδα και έχω σκοπό να την έχω σαν daily driver (το Priv μπαίνει λίγο άκρη) για τουλάχιστο ένα ολόκληρο μήνα προτού αποφασίσω αν θα τη σπρώξω.

Είμαι στη διάθεση σας για τυχόν ερωτήσεις και απορίες!:p:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε φιλε μου και καλοριζικο. :)

Να προσθεσω οτι σε αυτες τις κατηγοριες και τιμες, δεν μπορεις να τα περιμενεις ολα αψογα!

Το θεμα με τα κουμπια φαινοταν και απο τις φωτο που κυκλοφορησαν.

Μενει να μας πεις δυο λογια αν θες για μπαταρια, Τζιπιες. Επιησς τι ειχε μεσα η συσκευασια?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία δεν έχει τίποτα περίεργο, φορτιστής, καλώδιο, screen protector. Η μπαταρία είναι σαν του vk700x, πιστεύω έχει το λιγότερο 4 ώρες οθόνη.. GPS και τα λοιπά, δύσκολα να δοκιμάσω, δεν προορίζεται για μένα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη 1η videoπαρουσιαση,καθως εφτασε προχθες,το κντ αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του.....:)

https://www.youtube.com/watch?v=5LSZthBTKUE&feature=youtu.be

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα... Ολα καλα αλλα εχω θεμα με της επαφες ,για καποιο λογο δεν μου συγχρονιζει με το gmail.εκανα επαναφορα εργοστασιακων αλλα τα ιδια.μπηκα στην εφαρμογη rootjoy αλλα δεν μου βγαζει ρομ για το pro αλλα για το zero.τι να κανω;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

http://s15.postimg.org/maecc0x53/Capture.jpg

Αυτό δεν στο βγάζει σαν επιλογή; Αν το επιλέξεις έχει 5 ROM να κατεβάσεις...

Edited by marantz
Link to comment
Share on other sites

πανω που ημουν ετοιμη να παραγγειλω το leagoo elite 5 ειδαι αυτο το οποιο και design πολυ καλλιτερο εχει και φωτιζομενα πληκτρα.Κωστα κανε μας ενα review οταν μπορεσεις.ποιοτητα οθονης-καμερα-μπαταρια .

thanks

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τους υπολογισμους μου, η ωφελιμη επιφανεια (χωρις τις μαυρες μπαρες) ειναι περιπου 83 εκατοστα στο ιντερνετ.

Να ρωτησω, η ελευθερη μνημη για το χρηστη ποση ειναι απο τα 8 γιγα;

Link to comment
Share on other sites

7,81gb.. Ναι, κιόμως

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

πανω που ημουν ετοιμη να παραγγειλω το leagoo elite 5 ειδαι αυτο το οποιο και design πολυ καλλιτερο εχει και φωτιζομενα πληκτρα.Κωστα κανε μας ενα review οταν μπορεσεις.ποιοτητα οθονης-καμερα-μπαταρια .

thanks

Το κντ δεν το εχω πλεον,παραδοθει στον φιλο-κατοχο.Απλα ναι ειναι καλυτερο απο το 5αρη,εκτος απο το 4g.Κατα τα αλλα ειναι εξαιρετικο κατασκευαστικα,και πολυ ομορφο,ειδικα στο λευκο.Δοκιμαστηκε και το gps-κλησεις,κανενα θεμα πουθενα.:)

Μπαταρια θα μαθω καποια στιγμη πως τα παει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το κντ δεν το εχω πλεον,παραδοθει στον φιλο-κατοχο.Απλα ναι ειναι καλυτερο απο το 5αρη,εκτος απο το 4g.Κατα τα αλλα ειναι εξαιρετικο κατασκευαστικα,και πολυ ομορφο,ειδικα στο λευκο.Δοκιμαστηκε και το gps-κλησεις,κανενα θεμα πουθενα.:)

Μπαταρια θα μαθω καποια στιγμη πως τα παει.

 

οκ ευχαριστω! οποτε μαθεις γραψε μας και για την μπαταρια γιατι οσο και αν εψαξα δε βρηκα κανα review.Moνο ενας στο youtube o οποιος εγραφε οτι ειναι ψιλοαπογοητευμενος

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφες πρεπει να κατεβασεις εφαρμογη απο το play store....πατα contact sync και θα βρεις την εφαρμογη της google....Δεν το θυμαμαι καλα γιατι δεν το δουλευω τωρα το τηλεφωνο...Παντως θελει ξεψωριστει εφαρμογη....

Το root joy για να σου βγαλει τις rom του pro θελει αναβαθμιση....Λογικα θα σου την βγαλει αυτοματα μολις το ανοιξεις....

Link to comment
Share on other sites

Ε φυσικά..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μετα από μερικές μέρες,μπαταρία πολυ καλή,ηχος,μέτριος,δεν ακούγεται δυνατά..οθόνη,και η τίποτα εντυπωσιακό.απλά καθαρή αλλά κάπως σκοτεινή.sw..εδω με έχει μπερδέψει.έχω επιλέξει ξεκλείδωμα με τον αισθητήρα και πολλές φορές ενα βάζω το χέρι εκεί μας γράφει κανονικά οπότε πατάω το power button..Επίσης ενεργοποιήθηκαν η Επιλογές για ξεκλείδωμα μέσω οπτικής ίριδας και φωνής,καμία ρυθμίσεις για τονviper x μιας και δώσει λίγο ένταση..κάμερα απλά επαρκές

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

στο Acer βγάζει ένα πρόβλημα, δεν ξέρω όμως άμα είναι του κινητού ή της κάρτας sd.. Εξηγώ, "SD card unexpectedly removed" αυτό αναφέρει μετά από 5 λέπτα όταν ενεργοποιήσω το κινητό ή μετά από ώρες η μέρες. Η κάρτα είναι Sandisk Ultra 16GB HC I
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Avatar palm pre 3,κατοχος blackberry priv,και πηρες και Nextbit Robin?????

Εσυ με ξεπερασες...

Η μπαταρια ειναι καλη?...Ξεκλειδωτο,η το ζητησες εσυ γιατι εχει μονο επιλογη AT&T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...