Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειλικρινά, 4,5 ώρες sot στο 40% με τι είδους χρήση ρε παιδιά. Εγώ με φωτεινότητα στο 66% βγάζω κοντά στις 4 ώρες sot έως το 20 με 15 % όπου και αλλάζω μπαταρία.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση είναι κυρίως διάβασμα σε ειδησεογραφικα sites, λίγο facebook, ένα χιλιόμετρο περπάτημα με το runtastic, 10 λεπτά χρόνου ομιλίας, δεδομένα ανοιχτά για καμιά ώρα. Ο μαμισιος browser πολύ γρήγορος και χρηστικος. Δηλαδή αν rootaristei το τηλέφωνο και περαστεί καμιά custom rom τι αυτονομιες θα βγάζει!

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Τα λεγα γω τα χω γράψει κ παραπάνω...Εξαιρετική διαχείριση για μια τέτοια οθόνη...μπράβο lg.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω κατενθουσιαστει! Για την κάμερα τι να πρωτοπει κανείς.Μπράβο στην LG.Μακάρι να είναι απροβληματιστες οι καινούριες παρτίδες.Μόνο αυτό!

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αν αν μιλάμε για διάβασμα τότε λογικό σχετικα το νούμερο με χαμηλή φωτεινότητα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή αν rootaristei το τηλέφωνο και περαστεί καμιά custom rom τι αυτονομιες θα βγάζει!

 

Δεν θα δεις διαφορά γιατί δεν υπάρχει κάτι το άξιο λόγου. Εκτός κι αν πετάξεις από την official ότι περιττό σύμφωνα με τα δικά σου γούστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη αυτονομία να έχω αυτόματη φωτεινότητα η χειροκίνητα και χαμηλά 50% ;

 

lollipop ή marshmallow;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν φτάσει η μπαταρια στο 100% σταματάει η συσκευή να τραβάει ρεύμα ! Οπότε είτε 3 ώρες το αφήσεις είτε 10 είναι το ίδιο πραγμα! Γνώμη μου πάντα..... Είναι αλλοι που το αφήνουν και όλη νύχτα στην πρίζα για την πρώτη φόρτιση !

Κ εμένα μου είχαν πει να το αφήσω πολύ αλλά δεν βλέπω τον λόγο.

Οι απόψεις είναι διαφορετικές

 

Σωστά δεν φορτίζει όταν φτάσει στο 100% αλλά δεν αποφορτίζεται και αυτό μας ενδιαφέρει τις 3 πρώτες φορτίσεις να δέσουν καλά τα ενεργειακά στοιχεία της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Με το θεματακι της μπαταριας , εκανα επαναφορα ρυθμισεων αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.

Βασικα δεν ξερω καν αν ειναι φυσιολογικο η οχι , λογω "σύμπτωσης" να αρχισω να χρησιμοποιω το 4g μετα το περασμα της 6.

Ενω με android 5 εβγαζε ανετα 5.30 + ωρες sot (μονο wifi) , με android 6 , οταν κανω χρηση 4g 2-3 ωρες (δηλαδη χρηση max 1 ωρα και οι υπολοιπες ωρες ανοιχτο 4g μονο για τυχον ειδοποιησεις) μου βγαζει sot στο τελος της μερας με 5-10% ακομα , ~3.30 ωρες .

Και στις 2 περιπτωσεις η φωτεινότητα στο αυτοματο...

Ειναι φυσιολογικο ή οχι ? Καπως χαζο το ολο θεμα αλλα σκαλωσα

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινοταν πολυ παραξενο , απο τις 6 στις 3μιση ωρες οταν εχεις 4g ανοιχτο...

 

Anyway , σε καμια δεκαρια μερες θα εχω powerbank παλι καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου παράξενο. Το 4g και 3g είναι σημαντικά πιο ενεργοβόρα από το GSM. Δοκίμασε να βάλεις streaming YouTube με 4g να δεις πως πέφτει η μπαταρία.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου παράξενο. Το 4g και 3g είναι σημαντικά πιο ενεργοβόρα από το GSM. Δοκίμασε να βάλεις streaming YouTube με 4g να δεις πως πέφτει η μπαταρία.

 

Για το 4G συμφωνούμε. Τα τελευταία χρόνια όμως έχουν βελτιωθεί τα 3G modems, με αποτέλεσμα το 2G να είναι πιο ενεργοβόρο. Παρατήρησε χρόνους αναμονής και ομιλίας 2G και 3G σε σύγχρονα τηλέφωνα και θα δεις ότι οι δεύτεροι είναι μεγαλύτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για χρόνους αναμονής ενώ το Wi-Fi είναι ενεργό δεν ξέρω. Πάντως σε χρήση με mobile data ενεργά δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ 3g και 2g. Ακόμη και στην αντίστοιχη αναμονή, το 3g φαίνεται σαφώς πιο ενεργοβόρο από το 2g.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη αυτονομία να έχω αυτόματη φωτεινότητα η χειροκίνητα και χαμηλά 50% ;

 

lollipop ή marshmallow;

 

Eγώ μέσα στο σπίτι την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο και μερικές φορές την ξεχνάω και έξω αλλά μια χαρά τη ρυθμίζει και μόνο του. ΜΜ έχω.

 

Σωστά δεν φορτίζει όταν φτάσει στο 100% αλλά δεν αποφορτίζεται και αυτό μας ενδιαφέρει τις 3 πρώτες φορτίσεις να δέσουν καλά τα ενεργειακά στοιχεία της μπαταρίας

 

Νομίζω άνεις λάθος. Πρέπει να συνεχίζει να φορτίζει. Φόρτισε το μέχρι το 100% και όταν φορτίσει βγάλτο απευθείας. Δες σε πόση ώρα θα πέσει στο 99%. Μετά στην επόμενη φόρτιση, όταν πάει στο 100% άστο 15-20 λεπτά παραπάνω. Κάνε την ίδια χρήση με την πρώτη φορά και δες σε πόση ώρα θα πέσει στο 99%. Προσωπικά σε μένα έχει διαφορά στο πόσο γρήγορα θα πέσει.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ μέσα στο σπίτι την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο και μερικές φορές την ξεχνάω και έξω αλλά μια χαρά τη ρυθμίζει και μόνο του. ΜΜ έχω.

 

 

 

Νομίζω άνεις λάθος. Πρέπει να συνεχίζει να φορτίζει. Φόρτισε το μέχρι το 100% και όταν φορτίσει βγάλτο απευθείας. Δες σε πόση ώρα θα πέσει στο 99%. Μετά στην επόμενη φόρτιση, όταν πάει στο 100% άστο 15-20 λεπτά παραπάνω. Κάνε την ίδια χρήση με την πρώτη φορά και δες σε πόση ώρα θα πέσει στο 99%. Προσωπικά σε μένα έχει διαφορά στο πόσο γρήγορα θα πέσει.

 

+1 έτσι δουλεύει και σε μένα και όχι μόνο στο g4.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όταν γράφει 100 δεν είναι το τέλος αλλά η αρχή της φόρτισης του τελευταίου εκατοστού
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Μέτριες οι εντυπώσεις για την μπαταρία μέχρι στιγμής. Η οθόνη τρώει απίστεφτα γρήγορα.

Πάντως μου κάνει εντύπωση οτι ισχύει πλήρως αυτό που έχω διαβάσει εδώ μέσα. Οτι γίνεται καλύτερη.

Πρώτη μέρα έβγαλα 3 ώρες δεύτερη 4 κι ευελπιστώ να συνεχίζει να γίνεται καλύτερη όσο περνάνε οι κύκλοι της.

Η φόρτιση είναι κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση. Πολύ γρήγορη. Σε φάση απο 5 σε 100% σε 1,5 ώρα.

Ρεαλιστικά πάντως, η μπαταρία πρέπει να είναι απο τα χειρότερα χαρακτηριστικά του κινητού.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....

Εδω και 3 μερες ειμαι κατοχος κι εγω του G 4..Προερχομενος απ το υπεροχο G2,(το οποιο μου εβγαζε περιπου 3 ωρες σοτ και 3 ωρες κλησεις...7 μερες εκτος φορτισης),εχω να πω μονο ευχαριστες εντυπωσεις.Ειναι το 602 με ΜΜ και version 1,1...Σχετικα με την μπαταρια....το αφησα να σβησει μονο του απ την φορτιση που ειχε απ το εργοστασιο και μετα το φορτισα σβηστο.Στη συνεχεια το σκαλιζα συνεχεια και μου εβγαλε περιπου 5 ωρες σοτ..Δευτερη φορτιση και ειδα μεγαλη βελτιωση..τωρα ειμαι στο 49% απο χτες το μεσημερι με 3,5 ωρες σοτ,με σκαλισμα και πολυ youtube με τραγουδια και βιντεο.Αυτο που εχω καταλαβει και απ το G2 ειναι οτι δεν χρειαζεται να βαλουμε κανενα προγραμα απ αυτα που κυκλοφορουν στο play store τυπου cleen master κλπ....μονο ζημια κανουν στην μπαταρια.Τωρα για σκορ αν ενδειαφερει καποιον..εβγαλε 67400 με το Antutu 6.Αυτα απο μενα...σε μερικες μερες θα σας πω νεοτερα απ την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Μακράν η καλύτερη μέρα όσο αναφορά την μπαταρία η σημερινή. Μετά απο 3 πλήρεις φορτίσεις κι ένα factory reset (ναι μάλλον βοήθησε κι ας ήμουν κατευθείαν σε MM).

25408929271_2b8b225116_b.jpgLg g4 battery life by aektzis21, on Flickr

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...