Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλος πήρε το κινητό απο vickmall με την 1447 και το θέμα που έχει ειναι πως του πετάει συνεχεια μηνύματα για εγκατάσταση παιχνιδιών, τα οποία και δε θέλει, χωρις καν να μπει play store τη μπορει να κάνει?
Link to comment
Share on other sites

χωρις καν να μπει play store τη μπορει να κάνει?

- κατεβάζεις την εφαρμογή Link2SD https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=el και θα κανεις την απεγκατάσταση στις εφαρμογές (πάνω στην εφαρμογή/ επιλογές/ απεγκατάσταση)

Τους 2 Browser (βάλε κάποιον γνωστό, εγώ έχω τον Opera https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser&hl=el)

Game center

Players Tutorial

SHAREit

twitter

clean master

Dr safety

caller ID

 

Και θα παγώσεις (αν υπαρχουν) τις εφαρμογές (πάνω στην εφαρμογή/ επιλογές/ πάγωμα)

DU Battery saver

DU Speed Booster

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.άλλαξα την γλώσσα του κινητού απο Αγγλικά στα Ελληνικά μετα το ξανα γυρισα στα Αγγλικά και μου εμφανίζει κάποιες εφαρμογές(τα ονόματα τουσ)στα Ελληνικά πχ τις ρυθμίσεις , την εφαρμογή για email έχετε καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.άλλαξα την γλώσσα του κινητού απο Αγγλικά στα Ελληνικά μετα το ξανα γυρισα στα Αγγλικά και μου εμφανίζει κάποιες εφαρμογές(τα ονόματα τουσ)στα Ελληνικά πχ τις ρυθμίσεις , την εφαρμογή για email έχετε καμία ιδέα;

 

Κάνε μια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα σημερα στο pc τα Windows 10 και δεν αναγνωριζει το Α806 μου... προσπαθησα να εγκαταστησω ξανα τους drivers αλλα τζιφος, βλεπει μονο το PC Lenovo Suite κ οχι το κινητο σαν συσκευη. Τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.Είμαι κάτοχος ενόςlenovo A806.Φυσάει το κινητακι... Αντινετωπίζω όμως ένα θέματακι.Στα καλά καθουμενα μου πετάει στην οθόνη κάτι για εφαρμογές να εγκαταστήσει κλπ και λέει NO VIRUS DETECTED BY SECURITY κλπ..μου σπάει τα νεύρα ξέρει κανείς που οφείλετε. αντιvirus έχειAVG και το security το δικό του. Αυτά δεν μπορώ να τα σβήσω!!! Edited by georgedam_11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα σήμερα την rom του kandilak (1536 Multilanguage). Όλα πήγαν καλά μέχρι που δοκίμασα να ανοίξω το GPS οπού άρχισαν να εμφανίζονται απανωτά μηνύματα οτι το Google Play Services έχει σταματήσει. Πήγα να ακολουθήσω τις οδηγίες απο εδώ,

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6398982#post6398982

 

αλλά παρατήρησα οτι στο μενου των ρυθμίσεων δεν υπάρχει καποια επιλογή για διαχείρηση ενέργειας και λείπει και η επιλογή "Battery" η οποία αν δεν κάνω λάθος εμφανιζόταν πριν την εγκατάσταση της νέας rom.

 

Να σημειώσω οτι έκανα πλήρες wipe στα πάντα πρίν περάσω την rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα σήμερα την rom του kandilak (1536 Multilanguage). Όλα πήγαν καλά μέχρι που δοκίμασα να ανοίξω το GPS οπού άρχισαν να εμφανίζονται απανωτά μηνύματα οτι το Google Play Services έχει σταματήσει. Πήγα να ακολουθήσω τις οδηγίες απο εδώ,

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6398982#post6398982

 

αλλά παρατήρησα οτι στο μενου των ρυθμίσεων δεν υπάρχει καποια επιλογή για διαχείρηση ενέργειας και λείπει και η επιλογή "Battery" η οποία αν δεν κάνω λάθος εμφανιζόταν πριν την εγκατάσταση της νέας rom.

 

Να σημειώσω οτι έκανα πλήρες wipe στα πάντα πρίν περάσω την rom.

Ναι δεν υπάρχει συντόμευση στο menu ρυθμίσεων για να ανοίξει την εφαρμογή διαχείρισης ενέργειας (power manager) όπως δεν το έχει καμία stable Vibeui rom του Α806. Έτσι όπως λες είναι στις developer rom όπως η 1447 που έρχεται από τα κινεζομάγαζα. Αυτό όμως δεν σε εμποδίζει να βρεις και να ανοίξεις την εφαρμογή Διαχειριση Ενέργειας (Power manager) και να κάνεις τις ρυθμίσεις που χρειάζεται για να διορθωθεί το πρόβλημα του google play services.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.Είμαι κάτοχος ενόςlenovo A806.Φυσάει το κινητακι... Αντινετωπίζω όμως ένα θέματακι.Στα καλά καθουμενα μου πετάει στην οθόνη κάτι για εφαρμογές να εγκαταστήσει κλπ και λέει NO VIRUS DETECTED BY SECURITY κλπ..μου σπάει τα νεύρα ξέρει κανείς που οφείλετε. αντιvirus έχειAVG και το security το δικό του. Αυτά δεν μπορώ να τα σβήσω!!!

 

Κάπου διάβασα για μια εφαρμογή Link2sd την οποία και κατέβασα για να σβήσω κάποιες εφαρμογές που μάλλον ευθυνοντε αλλά όταν φτανω στο δια ταύτα δεν τις σβήνει λέγοντας ότι:το Link2sd δεν έχει πρόσβαση στο root?????

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει συντόμευση στο menu ρυθμίσεων για να ανοίξει την εφαρμογή διαχείρισης ενέργειας (power manager) όπως δεν το έχει καμία stable Vibeui rom του Α806. Έτσι όπως λες είναι στις developer rom όπως η 1447 που έρχεται από τα κινεζομάγαζα. Αυτό όμως δεν σε εμποδίζει να βρεις και να ανοίξεις την εφαρμογή Διαχειριση Ενέργειας (Power manager) και να κάνεις τις ρυθμίσεις που χρειάζεται για να διορθωθεί το πρόβλημα του google play services.

Ευχαριστώ για την απάντηση, όντως η επιλογή που περιγράφεις υπάρχει στο lenovo application Power Manager. Η επιλογή όμως ήταν ήδη απενεργοποιημένη, δοκίμασα ενεργοποιηση/απενεργοποίηση αλλά πάλι όταν άνοιγα και έκλεινα το GPS εμφανιζόταν το error. Τελικά, μετα απο διάφορες αναζητήσεις, δοκίμασα να ανοίξω το Google Play Services στο Application Manager και καθάρισα την cache του app (clear cache), έκανα και ένα restart και μέχρι στιγμής δεν έχει ξανα εμφανιστεί κάποιο μήνυμα.

 

Με την ευκαιρία να σε ευχαριστήσω για τον κόπο και τον χρόνο που δαπάνησες για την δημιουργία του rom καθώς και για τα πολύ χρήσιμα σχόλια σου στο thread.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτους τους φορτιστες http://www.e-shop.gr/tilepikoinonies-fortistes-kiniton-taxidioy-list?table=TEL&category=%D6%CF%D1%D4%C9%D3%D4%C5%D3&filter-6882=1 ποιος ειναι ιδιος με αυτον που εχουμε εμεις?
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο όταν bootάρω με το twrp μου έχει 4 επιλογές (reboot, install update, wipe user data, poweroff) και δεν έχει backup?

 

θέλω να περάσω την 1536.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι twrp αυτό..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει otg το τηλέφωνο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους!

Ειχα κατι φωτογραφιες στο τηλ. κ το συνδεσα με το pc για να τις περασω.

Οταν ανοιγω τον φακελο DCIM απο την εσωτερικη μνηνη του τηλ μου τον δειχνει κενο

ενω στο κινητο μου εμφανιζει κανονικα τον υποφακελο Camera που βρισκονται οι φωτογραφιες.

Καμια βοηθεια με το θεμα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το κινητό λιγότερο από χρόνο.Χθες το βράδυ έπαιζα με το κινητό γλίστρησε από τα χέρια μου και έπεσε στο πάτωμα.Από εκείνη την στιγμή έσβησε το κινητό και δεν ανοίγει.Αν και το συνδέω στον υπολογιστή και το βλέπει για λίγο σαν άγνωστη συσκευή και αμέσως μετά φαίνεται να αποσυνδέεται.Αυτό γίνεται κατά διαστήματα.Για μια στιγμή πήγε να ανοίξει,εμφανίστηκε το λογότυπο της λενόβο και αμέσως έσβησε.Λογικά καλύπτεται από εγγύηση αλλά αν το στείλω στην κίνα βλέπω να χάνω πάνω από δύο μήνες.Αν το δώσω σε κάποιον τεχνικό θα πληρώσω τα μαλλιοκέφαλα μου...Υπάρχει περίπτωση να το ανοίξω και να του κάνω κάτι εγώ με την βοήθεια κάποιου παιδιού από εδώ μέσα.

Δεν φαίνεται σαν να έχει χαλάσει κάτι,είναι σαν να μην κάνει κάποια καλή επαφή το κινητό με αποτέλεσμα όλα τα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατέβασα από το play store την εφαρμογή privacy lock και από κείνη την στιγμή κατεβαίνουν και άλλες εφαρμογές μόνες τους και όλη την ώρα όταν ενεργοποιω οθόνη η ανοίγω το ίντερνετ μου βγάζει μήνυμα firewall service με μαύρη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , το κινητό μου κάνει συνέχεα επανεκκίνηση με το που τρέξω κάποια εφαρμογή (χωρίς σιμ)με sim δεν ανοίγει καν από το άνοιγμα τις Lenovo ήθελα πολύ βοήθεια ,

1)πώς μπορώ να περάσω τις επαφές στο google γιατί έχει κάτι εισαγωγή εξαγωγή που μπορώ να πω με μπέρδεψε πολύ.

2)Το link για το Mobileuncle MTK tools δεν ανοίγει που υπάρχει στον οδηγό μπορεί ,κάποιος να στείλει κάνα καινούργιο .

3)Ξέρουμε κάνα site από Ελλάδα (λογο καπιταλ κοντρολ)πού να πουλάει την μπαταρία μας γιατί δεν βρήκα κανένα με οριτζιναλ μόνο ένας με μια μούφα και ακριβή.

Και τέλος που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα ??Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρησιμοποιείται κάποια anti-theft εφαρμογή ή την λειτουργία που έχει το Lenovo Security
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρησιμοποιείται κάποια anti-theft εφαρμογή ή την λειτουργία που έχει το Lenovo Security

 

Kαλησπερα!

Εγω χρησιμοποιω της eset ειναι με συνδρομη βεβαια αλλα πολυ αξιοπιστο security προγραμμα!

Εχει ενα μηνα δωρεαν αν το κατεβασεις απο Google Play.:)

Link to comment
Share on other sites

φίλος πήρε το κινητό απο vickmall με την 1447 και το θέμα που έχει ειναι πως του πετάει συνεχεια μηνύματα για εγκατάσταση παιχνιδιών, τα οποία και δε θέλει, χωρις καν να μπει play store τη μπορει να κάνει?

αφου λύθηκε το παραπάνω πρόβλημα επανερχομαι και ρωτω, πως γίνεται και αλλάζει απο μόνος του ο ήχος εισερχομενων κλήσεων? είναι κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...