Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω οτι είναι καλύτερο απο το p8 επειδή το έχω πιάσει και αυτό στα χέρια μου! Τωρα δεν ξερω τι πρόβλημα σου έχει βγάλει και λες ότι δεν αξίζει τα 150€!Εγω σαν μοναδικά αρνητικά θα ανέφερα την μπαταρία(του p8 είναι ίδια η και χειρότερη) και το gps που καμια φορα αργεί να κανει lock!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά το ξαναγράφω.....το έχω πάρει στην γυναίκα μου από πέρισυ τον Απρίλιο.

Το τηλ είναι μία χαρά, δεν έχει κολλήσει ποτέ, τα κάνει όλα άνετα, gps ok, photo άνω του μετρίου, οθόνη μία χαρά και μπαταρία με νορμαλ χρήση 4 ώρες οθόνη.

Ακόμα στα + του η 800αρα μπάντα και η δυνατότητα 2 sim & εξωτερική μνήμη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι για αλλαγη μαγκες απο p8 lite ...εχω ανοιξει και θεμα...για πειτε αποψεις..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=431055

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Απλως η θεση της δεύτερης σιμ δεν υποστηρίζει 4g!Για μενα αν μπορείς να δώσεις το p8 κανα 140 και πάρεις την προσφορά του media markt καντο!
Link to comment
Share on other sites

Απλως η θεση της δεύτερης σιμ δεν υποστηρίζει 4g!Για μενα αν μπορείς να δώσεις το p8 κανα 140 και πάρεις την προσφορά του media markt καντο!

 

Ενα προβλημα ειναι αυτο που αναφερες κ ενα με τον αποθηκευτικο χωρο απο οτι ειδα σε βιντεο .

Τελικα ΠΟΣΑ ειναι τα καθαρα γιγα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο? Γενικα τι αρνητικα εχει το κινητο?

 

Το gps του δεν λειτουργεί και είχα (και έχω) θέμα με το μικρόφωνο του. Και όπως καταλαβαίνεις, αυτά και μόνο είναι υπεραρκετά για να ξενερώσεις με ένα τηλ. που το πλήρωσες 240 €.

 

Κάτι άσχετο...γνωρίζει κανείς αν είσαι σε μια κλήση και χτυπάει η άλλη γραμμή αν μπορείς να απαντάς ή να ειδοποιείσαι;

Link to comment
Share on other sites

8gb είναι σίγουρα διαθεσιμα!Και μπορεις να μεταφερεις και εφαρμογές στην sd! Για μενα είναι υπερ-αρκετά!Εχω 8gb ελευθερα στο τηλεφωνο και αλλα 16gb στην sd την οποία μπορείς να ορίσεις και ως προεπιλεγμένο δίσκο εγγραφής και ολες οι φωτο, τραγουδια κλπ να αποθηκεύονται κατευθείαν εκεί!Μην σε ανησυχεί παντως αυτο ειναι πολύς ο χώρος!Εγω εχω βαλει 60 εφαρμογές και δεν λεει να τελειωσει!
Link to comment
Share on other sites

8gb είναι σίγουρα διαθεσιμα!Και μπορεις να μεταφερεις και εφαρμογές στην sd! Για μενα είναι υπερ-αρκετά!Εχω 8gb ελευθερα στο τηλεφωνο και αλλα 16gb στην sd την οποία μπορείς να ορίσεις και ως προεπιλεγμένο δίσκο εγγραφής και ολες οι φωτο, τραγουδια κλπ να αποθηκεύονται κατευθείαν εκεί!Μην σε ανησυχεί παντως αυτο ειναι πολύς ο χώρος!Εγω εχω βαλει 60 εφαρμογές και δεν λεει να τελειωσει!

 

Ειναι λιγα φιλε...εχει κανει μουφα υπολογισμους η ΖΤΕ και απο τα 16 σου δινει τα μισα . ΤΕσπα θα δουμε το σκεφτομαι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. το πήρα Χθές απο media...είναι πολύ καλό....γρήγορο...και πολύ καλές φωτο...και το βράδυ. Ο χώρος που μένει είναι 7,83Gb. Εβαλα αρκετές εφαρμογές εως τώρα και έχω ακόμα 7 Gb Ελεύθερα....Δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα σχετικά με τον χώρο....Γνωρίζει κανείς αν κάποια στιγμή θα πάμε στο android 6 marshmallow???

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα αυτό το ενδιαφέρον link .... το έκανε κανείς??

 

Upgrade/Update ZTE Blade S6 to 6.0 Marshmallow

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.blu-marshmallow.xyz/2015/11/zte-blade-s6-6954.html

Edited by paco
http://www.blu-marshmallow.xyz/2015/11/zte-blade-s6-6954.html
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. το πήρα Χθές απο media...είναι πολύ καλό....γρήγορο...και πολύ καλές φωτο...και το βράδυ. Ο χώρος που μένει είναι 7,83Gb. Εβαλα αρκετές εφαρμογές εως τώρα και έχω ακόμα 7 Gb Ελεύθερα....Δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα σχετικά με τον χώρο....Γνωρίζει κανείς αν κάποια στιγμή θα πάμε στο android 6 marshmallow???

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα αυτό το ενδιαφέρον link .... το έκανε κανείς??

 

Upgrade/Update ZTE Blade S6 to 6.0 Marshmallow

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.blu-marshmallow.xyz/2015/11/zte-blade-s6-6954.html

Μου φαίνεται περίεργο γιατί δεν έχει βγει 6.0 για την συσκευή, μάλλον είναι port απο το s7

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι κατά 99% είναι spam. Δυστυχώς δεν έχει υποστήριξη από developers το κινητό, αλλά στην τελική η ρομ είναι απροβλημάτιστη. Αν δώσει η ZTE marshmallow θα είναι καλό δωράκι. Νομίζω ότι ούτε στο 7 έχει δώσει ακόμα, αλλά έχω καιρό να ενημερωθώ σχετικά.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

H διαδικασία root για αυτή τη συσκευή είναι πολύ απλή και χωρίς καν τη χρήση υπολογιστή.

 

Root ZTE Blade S6

  1. Κατεβάζουμε το kingroot_4.0_29.apk.zip
  2. Πηγαίνουμε με τον προεγκατεστημένο file manager της συσκευής στον φάκελο Download της εσωτερικής μνήμης, βρίσκουμε το zip αρχείο και με παρατεταμένο πάτημα το επιλέγουμε. Στη συνέχεια πατάμε τις τρεις τελείες που εμφανίζονται κάτω δεξιά και αποσυμπιέζουμε το αρχείο. Μετά πηγαίνουμε στον φάκελο που δημιουργήθηκε kingroot_4.0_29.apk και εγκαθιστούμε το αρχείο kingroot_4.0_29.apk.
  3. Τρέχουμε το Kingroot και το αφήνουμε να κάνει τα δικά του. Όταν σταματήσει επιλέγουμε το Root στο κάτω μπλε πλαίσιο και ξεκινά η διαδικασία του rooting. Όταν τελειώσει η διαδικασία η συσκευή μας είναι rooted με το kinguser app.

 

Αντικατάσταση του Κinguser με το SuperSU

  1. Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το Terminal emulator app
  2. Κατεβάζουμε και ξεζιπάρουμε το Replace_Kingroot_With_SuperSU.zip
  3. Στέλνουμε τον φάκελο που έχει δημιουργηθεί "mrw" αφού έχουμε σιγουρευτεί ότι περιέχει τέσσερα (4) αρχεία.
  4. Ανοίγουμε το Terminal emulator όπου γράφουμε:
    Su
    Δίνουμε root permissions και μετά γράφουμε:
    sh /sdcard/mrw/root.sh
  5. Μπορεί να βγάλει κάποια error στα οποία δεν δίνουμε σημασία και τρέχουμε το SuperSU (αν δεν ανοίξει από μόνο του)
  6. Κάνουμε update το su binary επιλέγοντας normal και κάνουμε reboot.
  7. Είμαστε έτοιμοι.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

"Aυτή η συσκευή ΔΕΝ διαθέτει αρκετό χώρο για την λήψη της εφαρμογής SofaScore Live Scores Σκορ.

Εξετάστε την πιθανότητα διαγραφής εφαρμογών ή περιεχομένου που δεν χρειάζεστε πια και προσπαθήστε ξανά"

 

6.56 Giga ελεύθερα στο τηλέφωνο! :mad:

5.99 Giga ελεύθερα στην κάρτα sd! :mad:

 

Και **** τις αγορές κάναμε πάλι...!

 

YΓ: Σας τα μεταφέρω ακριβώς επί λέξη γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot από εδώ που είμαι. Kάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά το root είναι ασφαλές να αφαιρέσουμε τις εφαρμογες της google όπως drive κτλ...?

 

Ναι... φυσικά, αφαιρείς ότι θέλεις εκτός από τα σημαντικά (play store, google services κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Είχα καιρό να ασχοληθώ ξανά με το θέμα του blade s6 μιας και το έδωσα για service μετά την επανεκκίνηση πού είχα κάνει για το θέμα ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ καθώς δέν είχε γίνει κάτι για να ακούγομαι ΝΟΡΜΑΛ κι όχι σάν να παίρνω από το διάστημα!!!

Μετά από ένα μήνα αναμονής παρακαλώ τό πήρα πίσω και πάλι μα πάλι μα πάλι έχω πρόβλημα και η φωνή μου ακούγεται βραχνή-μακρυνή και με κάποιες παρεμβολές-ΦΥΣΙΜΑ!!!Δέν ξέρω γιατί πλέον...ίσως είναι θέμα νεόυ software,ίσως είναι μιά ακόμη κινέζικη ΠΑΤΑΤΑ...

θα μου πεί κανέις όλα μα όλα κινέζικα είναι...ναι αλλά δέν είναι και no name....όπως το συγκεκριμμένο γι αυτό θα παραθέσω τους μελλοντικούς πελάτες πάντα να προτιμούν smartfones πού έχουν μια μικρή ιστορία ένα ΟΝΟΜΑ!!! Μήπως είναι τυχαίο πού η τιμή του έπεσε στα 150 ευρώ????

Παρακαλώ άν κάποιος έχει κάποιο κόλπο-λύση του προβλήματος να το αναφέρει!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Είχα καιρό να ασχοληθώ ξανά με το θέμα του blade s6 μιας και το έδωσα για service μετά την επανεκκίνηση πού είχα κάνει για το θέμα ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ καθώς δέν είχε γίνει κάτι για να ακούγομαι ΝΟΡΜΑΛ κι όχι σάν να παίρνω από το διάστημα!!!

Μετά από ένα μήνα αναμονής παρακαλώ τό πήρα πίσω και πάλι μα πάλι μα πάλι έχω πρόβλημα και η φωνή μου ακούγεται βραχνή-μακρυνή και με κάποιες παρεμβολές-ΦΥΣΙΜΑ!!!Δέν ξέρω γιατί πλέον...ίσως είναι θέμα νεόυ software,ίσως είναι μιά ακόμη κινέζικη ΠΑΤΑΤΑ...

θα μου πεί κανέις όλα μα όλα κινέζικα είναι...ναι αλλά δέν είναι και no name....όπως το συγκεκριμμένο γι αυτό θα παραθέσω τους μελλοντικούς πελάτες πάντα να προτιμούν smartfones πού έχουν μια μικρή ιστορία ένα ΟΝΟΜΑ!!! Μήπως είναι τυχαίο πού η τιμή του έπεσε στα 150 ευρώ????

Παρακαλώ άν κάποιος έχει κάποιο κόλπο-λύση του προβλήματος να το αναφέρει!

Ευχαριστώ!

 

...μη λέμε και ότι θέλουμε...όχι και no name η ΖΤΕ, στο top ten είναι...το κινητό είναι οκ, προφανώς έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή (συμβαίνει με όλους τους κατασκευαστές) ή κάτι άλλο συμβαίνει...το πρόβλημα που περιγράφεις συμβαίνει πάντα;...έχεις καλό σήμα εκείνη την ώρα (ποιος είναι ο πάροχός σου; )...σε ποια rom είσαι;...χρειάζονται περισσότερες πληροφορίες

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H διαδικασία root για αυτή τη συσκευή είναι πολύ απλή και χωρίς καν τη χρήση υπολογιστή.

 

Root ZTE Blade S6

  1. Κατεβάζουμε το kingroot_4.0_29.apk.zip
  2. Πηγαίνουμε με τον προεγκατεστημένο file manager της συσκευής στον φάκελο Download της εσωτερικής μνήμης, βρίσκουμε το zip αρχείο και με παρατεταμένο πάτημα το επιλέγουμε. Στη συνέχεια πατάμε τις τρεις τελείες που εμφανίζονται κάτω δεξιά και αποσυμπιέζουμε το αρχείο. Μετά πηγαίνουμε στον φάκελο που δημιουργήθηκε kingroot_4.0_29.apk και εγκαθιστούμε το αρχείο kingroot_4.0_29.apk.
  3. Τρέχουμε το Kingroot και το αφήνουμε να κάνει τα δικά του. Όταν σταματήσει επιλέγουμε το Root στο κάτω μπλε πλαίσιο και ξεκινά η διαδικασία του rooting. Όταν τελειώσει η διαδικασία η συσκευή μας είναι rooted με το kinguser app.

 

Αντικατάσταση του Κinguser με το SuperSU

  1. Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το Terminal emulator app
  2. Κατεβάζουμε και ξεζιπάρουμε το Replace_Kingroot_With_SuperSU.zip
  3. Στέλνουμε τον φάκελο που έχει δημιουργηθεί "mrw" αφού έχουμε σιγουρευτεί ότι περιέχει τέσσερα (4) αρχεία.
  4. Ανοίγουμε το Terminal emulator όπου γράφουμε:
    Su
    Δίνουμε root permissions και μετά γράφουμε:
    sh /sdcard/mrw/root.sh
  5. Μπορεί να βγάλει κάποια error στα οποία δεν δίνουμε σημασία και τρέχουμε το SuperSU (αν δεν ανοίξει από μόνο του)
  6. Κάνουμε update το su binary επιλέγοντας normal και κάνουμε reboot.
  7. Είμαστε έτοιμοι.

 

...ευχαριστούμε athanaso77 για τις χρήσιμες συμβουλές, δυστυχώς σε μένα χρειάστηκε και η συνδρομή του SuperSu Me διότι το SuperSU δεν έκανε update το binary παρόλες τις προσπάθειες και επανεκκινήσεις και το KingUser επέμενε να παραμένει...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω το κινητό...και δουλεύει άψογα....εχει το ίδιο και ο αδερφός μου....κανένα πρόβλημα....Πιστεύω οτι έπεσες σε συγκεκριμένη συσκευή με πρόβλημα....σε οποιαδήποτε μάρκα μπορεί να συμβεί αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω το κινητό...και δουλεύει άψογα....εχει το ίδιο και ο αδερφός μου....κανένα πρόβλημα....Πιστεύω οτι έπεσες σε συγκεκριμένη συσκευή με πρόβλημα....σε οποιαδήποτε μάρκα μπορεί να συμβεί αυτό...

 

φυσικα ετσι ειναι σε μενα ειναι αψογο σε φιλο μου ετυχε να ειναι καμενα καποια pixel. Παντου μπορει να συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Είχα καιρό να ασχοληθώ ξανά με το θέμα του blade s6 μιας και το έδωσα για service μετά την επανεκκίνηση πού είχα κάνει για το θέμα ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ καθώς δέν είχε γίνει κάτι για να ακούγομαι ΝΟΡΜΑΛ κι όχι σάν να παίρνω από το διάστημα!!!

Μετά από ένα μήνα αναμονής παρακαλώ τό πήρα πίσω και πάλι μα πάλι μα πάλι έχω πρόβλημα και η φωνή μου ακούγεται βραχνή-μακρυνή και με κάποιες παρεμβολές-ΦΥΣΙΜΑ!!!Δέν ξέρω γιατί πλέον...ίσως είναι θέμα νεόυ software,ίσως είναι μιά ακόμη κινέζικη ΠΑΤΑΤΑ...

θα μου πεί κανέις όλα μα όλα κινέζικα είναι...ναι αλλά δέν είναι και no name....όπως το συγκεκριμμένο γι αυτό θα παραθέσω τους μελλοντικούς πελάτες πάντα να προτιμούν smartfones πού έχουν μια μικρή ιστορία ένα ΟΝΟΜΑ!!! Μήπως είναι τυχαίο πού η τιμή του έπεσε στα 150 ευρώ????

Παρακαλώ άν κάποιος έχει κάποιο κόλπο-λύση του προβλήματος να το αναφέρει!

Ευχαριστώ!

 

Πάνε στις κλήσεις > Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις Κλήσεων και απενεργοποίησε το dual microphone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δέν αναφέρω το πρόβλημά μου επειδή ΕΠΕΣΑ απλά σε ελλατωματικό κινητό....ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ στό service τους!!!!

Και παρακαλώ πέστε μου πώς απενεργοποιώ το dual microphone γιατι στίς ρυθμίσεις του δέν βλέπω κλήσεις......

Η εκδοσή του είναι android 5.0.2

Αριθμός έκδοσης GEN_EU_Blade_S6V1.0.0B15

Kαι κάτι τελευταίο.Αυτή η επώνυμη εταιρία στην Ελλαδίτσα μας ΓΙΑΤΙ δεν μου αντικατέστησε το κινητό και μου το "ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΕ"

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στο "τηλέφωνο" και πάνω δεξιά δίπλα στην αναζήτηση βρίσκεται το μενού. Δοκίμασε το και πες μας
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στο "τηλέφωνο" και πάνω δεξιά δίπλα στην αναζήτηση βρίσκεται το μενού. Δοκίμασε το και πες μας

 

Τι κανει το dual microphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια σημαντικη ερωτηση.

Ποση ωρα ενεργης οθονης (SOT) βγαζετε;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το Ιντερνετ στο κινητό με δεδομένα...Εχω 2 κάρτες στο κινητό...στο SUB1 εχω την Cosmote στο SUB2 Εχω την Wind.... Πηγαίνω στο μενού - Χρήση δεδομένων - δεξί κλίκ..- Δίκτυα κινητής τηλεφων..- Μετά μου έχει επιλογή SUB1 και SUB2...Στην Sub2 εχω την WIND....Πως γίνεται να επιλέξω οταν ενεργοποιώ τα δεδομένα να έχω ιντερνετ απο την Wind??? Μου χρεώνει την Cosmote....Προσπάθησα να κάνω διάφορα αλλά δεν τα κατάφερα...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...