Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα επόμενα 3 Σαββατοκύριακα δωρεάν Facebook απο τη Wind!

 

Μπορεί να ακουστώ κακός, αλλά περιμένω κρυφές και άκυρες χρεώσεις κατά τη διάρκεια αυτών των Σαββατοκύριακων - προσοχή με τη χρήση δεδομένων από καρτοκινητά WIND! :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω sms (με 0,22 υπόλοιπο) για να μου ενεργοποιηθεί το πακέτο με τα 1500 min/1.5GB αλλά δεν με αφήνει.Κάλεσα το 1269 και συνεχίζει να αναφέρει οτι ''απολαμβάνω την μοναδική προσφορά........''.Η προσφορά μου αποδόθηκε για πρώτη φορά τον Ιούλιο του 2015 όπου και ενεργοποίησα το πρώτο μου πακέτο, έκτοτε και μέχρι σήμερα δεν το εχω ενεργοποιήσει ξανά....

Με 0,22 υπόλοιπο πως θα ενεργοποιηθεί το πακέτο των 8.5€?Μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακουστώ κακός, αλλά περιμένω κρυφές και άκυρες χρεώσεις κατά τη διάρκεια αυτών των Σαββατοκύριακων - προσοχή με τη χρήση δεδομένων από καρτοκινητά WIND! :mad:

 

Λέει σε αυτό το λινκ https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/facebook/free-facebook/ για καποιες χρεώσεις που μπορει να υπάρξουν σε συνδέσμους που οδηγούν έκτος Facebook αλλά είναι αληθεια οτι δεν θα μπορέσουν όλοι να τις διαβάσουν

Link to comment
Share on other sites

Λέει σε αυτό το λινκ https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/facebook/free-facebook/ για καποιες χρεώσεις που μπορει να υπάρξουν σε συνδέσμους που οδηγούν έκτος Facebook αλλά είναι αληθεια οτι δεν θα μπορέσουν όλοι να τις διαβάσουν

 

Και εκτός αυτού, από τη στιγμή που ανοίγεις τα δεδομένα στο κινητό για να μπεις στο δωρεάν Facebook σίγουρα θα συνδεθούν και άλλες εφαρμογές που τρέχουν στο background και κατεβάζουν δεδομένα (π.χ. email client, weather app, RSS feed readers κλπ.). Θέλει προσοχή ;)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Με 0,22 υπόλοιπο πως θα ενεργοποιηθεί το πακέτο των 8.5€?Μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά?

 

Οχι πολύ καλά κατάλαβες,δεν ήθελα να το ενεργοποιήσω,απλά ήθελα να δω αν θα μου έστελνε κάποιο μήνυμα του στυλ... ανανεώστε πρώτα και μετά ενεργοποιήστε το πακέτο, για να δω αν ακόμη μου το παρέχει η wind ή το εχει σταματήσει......Ασχετα αν το 1269 μου λέει άλλα......

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα εγώ με μόλις 0,06€ υπόλοιπο και μου έστειλε μήνυμα "ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ. ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΞΑΝΑ."
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερώτηση... Την παρασκευή λήγει το πακετο που έχω ίντερνετ και δεν θα πάω να βάλω κάρτα αυτόν τον μήνα. Έχω 5,5€ και είχα σκοπό να τα αφήσω να μου παρει το τέλος των 5€ για τα 300'.Εκτός απο τον σταυρό μου,τι άλλο μπορώ να κάνω για να μην φαει 1€;;Η σιμ είναι σε παλιά συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Η Wind παραπληροφορεί προσφέροντας 200' προς όλους 1Gbt και 120' και 120 μηνύματα προς wind και Q μέσω της εν λόγο εφαρμογής αναφέροντας ότι έχουν διαρκεια 30 ημερών ενώ στην ουσια μόνο για τα 200' προς όλους ισχύει το 30ήμερο ενώ για τα λεπτα πτορ wind και Q ισχύει 15νθήμερο και για τα μεγαμπάιτ 7ήμερο!!!! ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ στην εφαρμογή του κινητου! Προσπαθώ να ανεβάσω και φωτο του εν λόγο πακέτο αλλά μου λεει ότι είναι μεγάλο το αρχειο και δεν το δέχεται. Όπως και να χει μπορεί όποιος έχει F2G να το διαπιστώσει μόνος του!

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την εταιρεία μου είπαν ότι το πακέτο έιναι τα 200' προς όλους και τα υπόλοιπα είναι εξτρα προσφορά που έχεουν διαφορετική διάρκεια!!!! ΠΟΥΘΕΝΑ όμως δεν διευκρινίζεται αυτό την εφαρμογή, παρα μονο στην ιστιοσελίδα τους στις παρατηρήσεις. Στην εφαρμογή για κινητά όμως δεν υπάρχουν παρατηρήσεις!!!!!!

 

Την παρασκευή επικοινώνησαν μαζί μου κλαι μου ειπαν ότι δεν υπάρχει δικαιολογία αλλα λόγω περιορισμένου χώρου στην εφαρμογή του κινητου δεν έγραψαν για τις διαφορετικές ημέρες ισχύος της κάθε μιας προσφοράς του πακέτου και μου έδωσαν το 1Gb και 100' και 100sms πτος όλους, γιατί δεν υπήρχε κάποιο πακέτο με 120' και 120 sms προς Wind και Q.

 

Αυτά για πληροφόρησή σας.

Edited by pendares
Η WIND ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή ο έψαξα στο site του f2g και δεν το βρήκα, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πόσο είναι ο ελάχιστος χρόνος παραμονής σε f2g? Έχω έρθει στη wind με μεταφορά απο vodafone (πρώην συμβόλαιο). Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα εγώ με μόλις 0,06€ υπόλοιπο και μου έστειλε μήνυμα "ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ. ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΞΑΝΑ."

 

Και εγω κάτι τέτοιο περίμενα.............αλλα?Μάλλον πρέπει να το κατεβάσω στο 0,06 για να λειτουργήσει.Τελικά είναι για κλάματα τα συστήματά τους

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή ο έψαξα στο site του f2g και δεν το βρήκα, μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πόσο είναι ο ελάχιστος χρόνος παραμονής σε f2g? Έχω έρθει στη wind με μεταφορά απο vodafone (πρώην συμβόλαιο). Ευχαριστώ

Δεν έχεις ελάχιστο χρόνο παραμονής. Αυτό είναι και ένα από τα χαρακτηριστικά της μη ύπαρξης συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την εταιρεία μου είπαν ότι το πακέτο έιναι τα 200' προς όλους και τα υπόλοιπα είναι εξτρα προσφορά που έχεουν διαφορετική διάρκεια!!!! ΠΟΥΘΕΝΑ όμως δεν διευκρινίζεται αυτό την εφαρμογή, παρα μονο στην ιστιοσελίδα τους στις παρατηρήσεις. Στην εφαρμογή για κινητά όμως δεν υπάρχουν παρατηρήσεις!!!!!!

 

Ο,τι δήποτε 1GB από Wind (για 30 μέρες εννοείται) περισσότερο από 3€ μαζί με 200΄ ομιλίας εγώ δεν θα το αγόραζα.

Τώρα; Ο καθένας σας κάνει ό,τι θέλει. Ακόμα και 2000΄ όλους και 2000ΜΒ μπορεί να αγοράζει με 10€ {μη με ρωτήσετε πάλι πού είναι αυτό το πακέτο!!!} από του χρόνου. Ή 3000΄ και 3000ΜΒ με 15€ από το 2018!

 

Εγώ 200΄ όλους με 1GB δεν παίρνω ποτέ από τη Wind με >3€.

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι δήποτε 1GB από Wind (για 30 μέρες εννοείται) περισσότερο από 3€ μαζί με 200΄ ομιλίας εγώ δεν θα το αγόραζα.

Τώρα; Ο καθένας σας κάνει ό,τι θέλει. Ακόμα και 2000΄ όλους και 2000ΜΒ μπορεί να αγοράζει με 10€ {μη με ρωτήσετε πάλι πού είναι αυτό το πακέτο!!!} από του χρόνου. Ή 3000΄ και 3000ΜΒ με 15€ από το 2018!

 

Εγώ 200΄ όλους με 1GB δεν παίρνω ποτέ από τη Wind με >3€.

Μπράβο σου, αλλά το έχουμε πια εμπεδώσει μιας και το γραφείς απο μια φορά σε κάθε σελιδα του θρεντ εδώ και καιρό....ισως φτανει το σπαμ πια; :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι δήποτε 1GB από Wind (για 30 μέρες εννοείται) περισσότερο από 3€ μαζί με 200΄ ομιλίας εγώ δεν θα το αγόραζα.

Τώρα; Ο καθένας σας κάνει ό,τι θέλει. Ακόμα και 2000΄ όλους και 2000ΜΒ μπορεί να αγοράζει με 10€ {μη με ρωτήσετε πάλι πού είναι αυτό το πακέτο!!!} από του χρόνου. Ή 3000΄ και 3000ΜΒ με 15€ από το 2018!

 

Εγώ 200΄ όλους με 1GB δεν παίρνω ποτέ από τη Wind με >3€.

 

Προσωπικά οταν βάζω κάρτα στη Wind,πάω σε καταστημα οπου με 10€ παίρνω δώρο 300' προς όλους (παλια προσφορά),1 GB ίντερνετ και 120' προς Wind\Q..Δεν θέλω κάτι άλλο,απλα κραταω το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά οταν βάζω κάρτα στη Wind,πάω σε καταστημα οπου με 10€ παίρνω δώρο 300' προς όλους (παλια προσφορά),1 GB ίντερνετ και 120' προς Wind\Q..Δεν θέλω κάτι άλλο,απλα κραταω το υπόλοιπο.

 

Σε σχέση με το να κάνεις online την ανανέωση, κερδίζεις τα 120' προς Wind/Q. Σου κρατάει κάτι από το υπόλοιπο το κατάστημα γι' αυτό; Ή πληρώνεις κάτι παραπάνω; Γιατί μου κάνει εντύπωση. Αν είναι έτσι, οι περισσότεροι θα πηγαίναμε στα καταστήματα για ανανέωση και όχι online.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το να κάνεις online την ανανέωση, κερδίζεις τα 120' προς Wind/Q. Σου κρατάει κάτι από το υπόλοιπο το κατάστημα γι' αυτό; Ή πληρώνεις κάτι παραπάνω; Γιατί μου κάνει εντύπωση. Αν είναι έτσι, οι περισσότεροι θα πηγαίναμε στα καταστήματα για ανανέωση και όχι online.

 

Ναι κρατάει 0,30€ αλλά δεν έχω πρόβλημα... Εξάλλου δεν εχω πολλές επαφες Wind οπότε μου φτανουν.και τα υπόλοιπα προς αλλά δίκτυα.Μου βάζουν και 120' κάθε μήνα προς ολους λόγω σταθερου

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι Λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν...

 

"Λεφτά υπάρχουν" , δε διαφωνώ.

Ας κάνει ο καθένας ό,τι θέλει.

να είστε προετοιμασμένοι, όμως, πχ με x.8,93€ υπόλοιπα x ανανεώσεων! Όταν έεερθει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι Λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν...

 

"Λεφτά υπάρχουν" , δε διαφωνώ.

Ας κάνει ο καθένας ό,τι θέλει.

να είστε προετοιμασμένοι, όμως, πχ με x.8,93€ υπόλοιπα x ανανεώσεων! Όταν έεερθει!

Ρε φίλε, μη μας πρήζεις, επειδή είσαι τυχερός και σου ήρθε το μήνυμα με την προσφορά του 1 GB+200' προς όλους με 3 ευρώ. Τύχη δείχνει αυτό, όχι εξυπνάδα. Και η Αθανασία Νταβαρίνου που κερδίζει σε όλους τους τηλεοπτικούς διαγωνισμούς, γρήγορη είναι (μάλλον η εφαρμογή που έχει κατεβάσει), όχι έξυπνη. Δηλαδή, αν δε μου έχει έρθει το μήνυμα της συγκεκριμένης προσφοράς, τι πρέπει να κάνω? Μήπως αυτό σημαίνει ότι δεν είμαι συνειδητοποιημένος καταναλωτής? Αφού τυχαία έρχονται τα μηνύματα των προσφορών. Αντίθετα, την ειδική/φοιτητική προσφορά την έχω, όχι επειδή είμαι τυχερός και μου ήρθε το μήνυμα (όπως ήρθε σε πολλούς από εσάς), αλλά επειδή είμαι ενεργός φοιτητής και επέδειξα τη φοιτητική μου ταυτότητα για να την αποκτήσω. Η απόδειξη? Έχω και φοιτητικό What's Up. Αυτό δεν το παίρνεις με τίποτα, αν δεν είσαι φοιτητής.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, μη μας πρήζεις, επειδή είσαι τυχερός και σου ήρθε το μήνυμα με την προσφορά του 1 GB+200' προς όλους με 3 ευρώ. Τύχη δείχνει αυτό, όχι εξυπνάδα. Και η Αθανασία Νταβαρίνου που κερδίζει σε όλους τους τηλεοπτικούς διαγωνισμούς, γρήγορη είναι (μάλλον η εφαρμογή που έχει κατεβάσει), όχι έξυπνη. Δηλαδή, αν δε μου έχει έρθει το μήνυμα της συγκεκριμένης προσφοράς, τι πρέπει να κάνω? Μήπως αυτό σημαίνει ότι δεν είμαι συνειδητοποιημένος καταναλωτής? Αφού τυχαία έρχονται τα μηνύματα των προσφορών. Αντίθετα, την ειδική/φοιτητική προσφορά την έχω, όχι επειδή είμαι τυχερός και μου ήρθε το μήνυμα (όπως ήρθε σε πολλούς από εσάς), αλλά επειδή είμαι ενεργός φοιτητής και επέδειξα τη φοιτητική μου ταυτότητα για να την αποκτήσω. Η απόδειξη? Έχω και φοιτητικό What's Up. Αυτό δεν το παίρνεις με τίποτα, αν δεν είσαι φοιτητής.

 

Τόσα καταλαβαίνουμε.

Τα έχω σχολιάσει (και τα "φοιτητικά" και τις "προσφορές/δώρα" και τα "σωστά" πακέτα που πρέπει να απαιτήσουμε) πάρα πολλές φορές.

 

"Όταν καταλάβεις ότι είχες να κάνεις με χάνους

δε σου μένει τίποτα άλλο

παρά να πάρεις κι εσύ μια απόχη να τους ψαρέψεις".

Link to comment
Share on other sites

Λέει σε αυτό το λινκ https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/facebook/free-facebook/ για καποιες χρεώσεις που μπορει να υπάρξουν σε συνδέσμους που οδηγούν έκτος Facebook αλλά είναι αληθεια οτι δεν θα μπορέσουν όλοι να τις διαβάσουν

 

Βγαζει μηνυμα οταν πας να βγεις εξω απο την εφαρμογη και περιμενει να επιβεβαιωσεις. Αν πατησεις οκ τοτε βγαινεις απο φεισμπουκ και χρεωνεσαι. Δεν υπαρχει περιπτωση χρεωσης αν εχεις υπολοιπο μβ και πατησεις "οχι" αλλα το θεωρω 100% σιγουρο οτι θα χρεωθεις 1ευρω αν δεν εχει πακετο και εχεις ενεργα τα δεδομενα

Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, μη μας πρήζεις, επειδή είσαι τυχερός και σου ήρθε το μήνυμα με την προσφορά του 1 GB+200' προς όλους με 3 ευρώ. Τύχη δείχνει αυτό, όχι εξυπνάδα. Και η Αθανασία Νταβαρίνου που κερδίζει σε όλους τους τηλεοπτικούς διαγωνισμούς, γρήγορη είναι (μάλλον η εφαρμογή που έχει κατεβάσει), όχι έξυπνη. Δηλαδή, αν δε μου έχει έρθει το μήνυμα της συγκεκριμένης προσφοράς, τι πρέπει να κάνω? Μήπως αυτό σημαίνει ότι δεν είμαι συνειδητοποιημένος καταναλωτής? Αφού τυχαία έρχονται τα μηνύματα των προσφορών. Αντίθετα, την ειδική/φοιτητική προσφορά την έχω, όχι επειδή είμαι τυχερός και μου ήρθε το μήνυμα (όπως ήρθε σε πολλούς από εσάς), αλλά επειδή είμαι ενεργός φοιτητής και επέδειξα τη φοιτητική μου ταυτότητα για να την αποκτήσω. Η απόδειξη? Έχω και φοιτητικό What's Up. Αυτό δεν το παίρνεις με τίποτα, αν δεν είσαι φοιτητής.

 

Τι πρεπει να κανεις...? Να περιμενεις να σου ερθει το μηνυμα καποιας προσφορας ..ασχετα εαν θες π.χ να παρεις την κοπελα σου αμεσα... να περιμενεις να ερθει και να την παρεις μετα απο 3-6-9μηνες και τι εγινε μωρε σιγα !!! Εγω δηλαδη θα πρεπει να βαζω πακετα μονο οταν μου ερθουν προσφορες αν ερθουν ποτε ...

 

Μερικοι εδω μεσα θελουν να μας πουν με λιγα λογια οτι ειμαστε χαζοι που αγοραζουμε πακετα

 

Ειμαι χαζος που την βγαζω με 60 ευρο το χρονο με τα 300 προςς ολους με ανανεωση 10 ευρο και την ειδικη προσφορα ασχετα οτι αυτα που εχω εαν πας αλλου τα πληρωνουν 3-4 φορες παραπανω απο τα 60 euro

 

Αν περιμενα να μου ερθει το πακετο προσφορας

με τα 3 ευρο για να περνω τηλ σωθηκα

 

Σοβαρευτειτε μερικοι που νομιζετε οτι εσεις ειστε εξυπνοι και ολοι η αλλοι χαζοι

προσφορες πανε σε νουμερα που δεν εχουν χρηση για τον απλο λογο για να κανουν χρηση

 

GM87 φυσικα και δεν τα λεω για εσενα νομιζω καταλαβαινεις πως τα λεω...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Την Δευτέρα παρέλαβα το sim F2G μετά απο αίτηση φορητότητας που έκανα...

Ακόμα δεν έχει κοπεί το σήμα της COTE για να μπω στην διαδικασία να το αλλάξω, ξέρει κανείς πόσο μπορεί να πάρει αυτή η αναμονή;

:confused:

Και εγώ τα ίδια, περιμένω από δευτέρα. Μην πω καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια, περιμένω από δευτέρα. Μην πω καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα

 

Κανονικά γίνεται την ίδια μέρα από όσο ξέρω, μήπως σας κρατάει η Cosmote στο δίκτυο της και δεν δίνει την γραμμή, για κάνε ένα τηλέφωνο !

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει μηνυμα οταν πας να βγεις εξω απο την εφαρμογη και περιμενει να επιβεβαιωσεις. Αν πατησεις οκ τοτε βγαινεις απο φεισμπουκ και χρεωνεσαι. Δεν υπαρχει περιπτωση χρεωσης αν εχεις υπολοιπο μβ και πατησεις "οχι" αλλα το θεωρω 100% σιγουρο οτι θα χρεωθεις 1ευρω αν δεν εχει πακετο και εχεις ενεργα τα δεδομενα

 

Και γω ειμαι σίγουρος οτι αν δεν έχεις πακέτο θα χρεωθείς 1€,απλα δεν θα είναι απο το Facebook.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...