Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάει πάντως για αμοιβαία επεξεργασία μεταξύ οτε/κοσμοτε,λόγω ενοποίησης,οχι για χρήση απο τρίτους.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες ήρθε στο κινητό μου το εξής sms απ' την Cosmote και πιστεύω και στα κινητά όλων όσων έχουν Cosmote:

 

Για την βέλτιστη παροχή των υπηρεσιών μας και την καλύτερη εξυπηρέτησή σας στο πλαίσιο της σταδιακής λειτουργικής ενοποίησης ΟΤΕ/COSMOTE σκοπεύουμε να προχωρήσουμε σε αμοιβαία επεξεργασία των αρχείων προσωπικών δεδομένων και σύμφωνα με τα άρθρα 12 και 13 του Νόμου 2472/1997, διατηρείτε το δικαίωμα πρόσβασης στα δεδομένα σας και αντίρρησης στην ως άνω επεξεργασία εντός ενός (1) μήνα καλώντας στο 13888 ή με αποστολή αιτήματος: fax 210-6373140 ή consent@cosmote.gr

 

Τι εννοεί ο ποιητής; Είναι καλό να στείλουμε ότι έχουμε αντίρρηση ή έτσι κι αλλιώς τα προσωπικά μας δεδομένα γίνονται φύλλο και φτερό όποτε θέλουν;

 

Μου ήρθε και μένα αυτό το μήνυμα σήμερα. Ξέρεις κανείς τί πρέπει να κάνουμε;

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως είναι το ίδιο και το αυτό.... η ερώτηση που σου σου κάνουν έχει τυπικό χαρακτήρα βάση του νόμου.

Άλλωστε και οι δυο εταιρίες τα στοιχεία μας τα έχουν κανονικότατα... ε τώρα που ενοποιήθηκαν "τυπικά" ρωτάνε.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά την κάρτα Dual SIM, αυτή δηλαδή που έχει "ενσωματωμένους" δυο τηλεφωνικούς αριθμούς.

Το κινητό μου παίρνει δυο SIM και έχω δυο νούμερα σε δυο διαφορετικές κάρτας.... μέχρι εδώ όλα καλά.

Αν στη υποδοχή sim 1 τοποθετήσω μια κάρτα dual sim με αυτά τα νούμερα που έχω τώρα, στη δεύτερη υποδοχή sin 2 που θα μείνει ελεύθερη αν βάλω μια άλλη κάρτα από άλλο πάροχο, θα δουλέψει?

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο? το έχει δοκιμάσει κανείς?....

... γιατί έτσι κάποιος θα μπορούσε να έχει 3 διαφορετικά τηλεφωνικά νούμερα σε μια συσκευή...και αν τοποθετήσει dual sim και στη δεύτερη υποδοχή θα μπορούσε να έχει 4 διαφορετικά νούμερα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα με τους 2 αριθμούς για να λειτουργήσει πρέπει να επιλέξεις ποιος από τους 2 θα είναι ενεργός; Αν ναι, τότε δεν είναι και πολύ πρακτικό.
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα με τους 2 αριθμούς για να λειτουργήσει πρέπει να επιλέξεις ποιος από τους 2 θα είναι ενεργός; Αν ναι, τότε δεν είναι και πολύ πρακτικό.

 

ναι επιλέγεις τον κύριο αριθμό σαν ενεργό, αλλά αν σε καλέσουν στο άλλο νούμερο, γίνεται αυτόματα εκτροπή κλήσης (δωρεάν) στον κύριο αριθμό.

Αυτό συμβαίνει μόνο στις κλήσεις και όχι στα SMS που για να τα δεις θα πρέπει να κάνεις εναλλαγή τους αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ε, οκ. Αν κάποιος έχει ανάγκη 3 ή 4 νούμερα Cosmote έχει κάποιο νόημα. Πιστεύω για επαγγελματικούς λόγους μόνο ίσως βολέψει κάποιον.
Link to comment
Share on other sites

 

Αφιερωμενη η διαφημιση της Cosmoκάρτα , απο το 1998 .

 

Και ΕΙΔΙΚΑ σε αυτους που ειναι λιγο παραπανω "ευαισθητοι" με το παρελθον ;) Το ομορφο παρελθον , εννοω .

 

Καλό Σαββατόβραδο σε ολους ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Αφιερωμενη η διαφημιση της Cosmoκάρτα , απο το 1998 .

 

Και ΕΙΔΙΚΑ σε αυτους που ειναι λιγο παραπανω "ευαισθητοι" με το παρελθον ;) Το ομορφο παρελθον , εννοω .

 

Καλό Σαββατόβραδο σε ολους ;)

 

εγω θυμήθηκα εκείνη που μπαίνει ενας σε ταξί και ξύνει κάρτα ανανέωσης και ο ταξιτζης τον κοιταει υποτιμητικά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στις τοτε διαφημίσεις καρτοκινητης ο συγχωρεμενος Μπονάτσος δεν έχει αντίπαλο!! :D
Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ είναι το ελάχιστο.

2 ευρώ είναι η ελάχιστη μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, απλά αυτό με την μεταφορά τι είναι ; Από άλλον αριθμό ;

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__ipiresia-easy-transfer/section/Top_Up_COSMOKARTA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, απλά αυτό με την μεταφορά τι είναι ; Από άλλον αριθμό ;

 

Ακιβως αυτο ειναι!!!

 

Περνεις το 1350 κοστος 0.20 cent

 

Τα 2 euro δεν ανανεωνουν την διαρκεια του χρονου ομιλιας

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ 200΄ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ. ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ.

 

Γνωρίζετε αν ισχύει και για "κάρτα" 5€;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζετε αν με επέκταση υπολοίπου 3€ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ (3ΜΗΝΟ) ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ;

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=CreditExtensionService_BCC

Link to comment
Share on other sites

Με επέκταση υπολοίπου ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης. Προσοχή : Μόνο για δύο μήνες μετά την ανανέωση επιτρέπεται η επέκταση.
Link to comment
Share on other sites

Με επέκταση υπολοίπου ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης. Προσοχή : Μόνο για δύο μήνες μετά την ανανέωση επιτρέπεται η επέκταση.

 

Το έχω ξαναρωτήσει.

Δε λέω για την ημερομηνία λήξης ισχύος (12μηνο)

Λέω για το 3μηνο ισχύος υπολοίπου.

 

Αν 10/12/2015 "έβαλα" κάρτα και 10/3/2016 λήγει το υπόλοιπο.

Και 9/3/2016 έχω μέσα 0,30€ και κάνω επέκταση υπολοίπου 3€.

 

ΤΟΤΕ:

....Το 3μηνο διάρκειας υπολοίπου πάει στις 9/6/2016; ΝΑΙ ΟΧΙ

....Τί € υπόλοιπο λέει αμέσως μετά την επέκταση υπολοίπου;......

...Η λήξη σύνδεσης πάει στις 9/3/2017; ΝΑΙ ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Στις 9/3 δεν μπορεις να κανεις επεκταση γιατι εχει περασει το διμηνο.
Link to comment
Share on other sites

Στις 9/3 δεν μπορεις να κανεις επεκταση γιατι εχει περασει το διμηνο.

 

Τώρα το κατάλαβα πως "λειτουργεί" η επέκταση υπολοίπου στην Cosmoκάρτα.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ 200΄ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ. ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ.

 

 

μαλλον επιλεκτικα παιζει αυτο, συναδελφος εκανε online ανανεωση 10€ και πηρε 50 λεπτα προς ολους για μια βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια, θα πρεπει καθε 2 μηνες να βαζουμε μοναδες για να μην χασουμε τα λεφτα που ηδη εχουμε μεσα?

 

Πριν σου αφαιρεθουν τα χρηματα, σου στελνει κανενα μηνυμα για να σε ειδοποιησει?

 

Συγνωμη για τις noob ερωτησεις, αλλα εβαλα cosmocarta πριν λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να βάζεις μία κάρτα κάθε όποτε την χρειάζεσαι , δεν είναι ανάγκη να συσσωρεύεις μεγάλα ποσά.
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να βάζεις μία κάρτα κάθε όποτε την χρειάζεσαι , δεν είναι ανάγκη να συσσωρεύεις μεγάλα ποσά.

 

Δηλαδη τα χρηματα που εχω μεσα δεν μηδενιζονται μετα απο καποιο διαστημα αν δεν κανω ανανεωση;

 

Επισης το ελαχιστο ποσό που μπορω να βαλω (για να μην μηδενιστει το υπολοιπο μου), ποιο ειναι;

 

Και για να μην σας ζαλιζω, υπαρχει καποιο λινκ που να τα αναφεριε ολα αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...