Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα το τηλ με 5.1 το εχουν ρε παιδια

Το lenovo που είχα δεν το είχε,το zopo που είχα αν και με KitKatτο είχε. Είναι θέμα εταιρειών

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακουστε τωρα τι μου εβγαλε περα απο το touch που ειχα αναφερει καποιες μερες πριν κ το οποιο δεν εχει ξαναεμφανισει (δε ξερω μεχρι ποτε).το κουμπι on off κολλαει κ το κινητο οταν ειναι να ανοιξει κολλαει ξανα κ ξανα στο logo.βγαζω μπαταρια το σκαλιζω λιγο ξεσκαλωνει κ μετα οκ.καποια στιγμη αν δε βαριεμε η δε γινει χειρωτερο θα το λυσω να δω.πισω δε το στελνω αυτο κ αν το βαριεμε.σαν δευτερο για πλακα το εχω κ μακαρι να με διαψευσει δεν εχει πολλα ψωμια 40,50€ καλα ειναι τοσα αξιζει γιατι παει μπαλα αλλα θα ψωφισει σε μικρο διαστημα οποτε ειπαμε 40 καλα ειναι.

Πιστεύω τυχαίνει, δεν είναι τόσο θέμα του συγκεκριμένου κινητού, ένα tablet ZTE που έχω έπαθε το ίδιο μετά από λίγο καιρό, το προηγούμενο μου κινητό, ένα zopo,μέχρι που το πέταξα δεν είχε θέμα με τα πλήκτρα του

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα ένα εκπτωτικό κουπόνι 15% από την "αγορά για geeks" και μου βγήκαν από 48 ευρώ το ένα,με δώρο original silicone case και tempered glass.:cool: .Πήρα δύο τεμάχια σε λευκό.Το ένα για την γυναίκα μου και το άλλο για κανένα δωράκι.Αξίζουν σε αυτά τα χρήματα;:pΕλπίζω να μου βγουν καλά.

 

Μόλις τα παρέλαβα!!!!12 ημερολογιακές από την ημέρα παραγγελίας και 8 από την ημέρα αποστολής (στις 25/1 το έστειλαν),δεν το λες και άσχημα!!!!Θα τα περιεργαστώ απόψε και θα γράψω εντυπώσεις.Το μόνο που είδα είναι ότι έχουν μέσα στην συσκευασία τον αντάπτορα για τα ακουστικά.

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα παρέλαβα!!!!12 ημερολογιακές από την ημέρα παραγγελίας και 8 από την ημέρα αποστολής (στις 25/1 το έστειλαν),δεν το λες και άσχημα!!!!Θα τα περιεργαστώ απόψε και θα γράψω εντυπώσεις.Το μόνο που είδα είναι ότι έχουν μέσα στην συσκευασία τον αντάπτορα για τα ακουστικά.

Ναι εννοειται οτι ολα πλεον εχουν τον γνησιο ανταπτορα.

Σε 3 συσκευες που παρελαβα εχθες ολα τον ειχαν στο πακετο.Και οσοι το πηραν στα χερια τους εχουν μεινει εκπληκτοι απο το ποσο καλη συσκευη αγοραζουν πλεον σε αυτην την τιμη......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι πριν λιγο ακουστε τι μου εκανε.εκει που καθομουν καλα καλα οποτε εσβηνα την οθονη εκανα κατι αλλο μολις γυρνουσα πισω τσουπ μου εβγαζε ενα μηνυμα η ταδε εφαρμογη θελει την ταδε προσβαση,λεω αμαν τι γινετε εδω τι θελει το clean master αφου δεν το εχω κατεβασει;πηγα στην εφαρμογες να σου το εκει.το κανω απεγκατασταση.μετα τσουπ το whats app μετα το battery doctor μετα ο apus launcher.λεω δε παμε καλα ενα ενα τα εδιωχνα να σου ενα αλλο μετα.πηγα λοιπον στην ενημερωση λογισμικου κ εσβησα την αυτοματη ενημερωση κ μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι.εχετε εσεις κατι τετοιο υποψην;
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι πριν λιγο ακουστε τι μου εκανε.εκει που καθομουν καλα καλα οποτε εσβηνα την οθονη εκανα κατι αλλο μολις γυρνουσα πισω τσουπ μου εβγαζε ενα μηνυμα η ταδε εφαρμογη θελει την ταδε προσβαση,λεω αμαν τι γινετε εδω τι θελει το clean master αφου δεν το εχω κατεβασει;πηγα στην εφαρμογες να σου το εκει.το κανω απεγκατασταση.μετα τσουπ το whats app μετα το battery doctor μετα ο apus launcher.λεω δε παμε καλα ενα ενα τα εδιωχνα να σου ενα αλλο μετα.πηγα λοιπον στην ενημερωση λογισμικου κ εσβησα την αυτοματη ενημερωση κ μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι.εχετε εσεις κατι τετοιο υποψην;

Κοιτα να δεις για να κανει αυτα που λες πρεπει να δωσεις εσυ εντολη,μονο του να κατεβαζει εφαρμογες δεν γινεται.Σε κανενα κντ οχι μονο σε αυτο.

Μηπως το εδωσες σε καποιον αλλο το κντ??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πέρασμα TWRP custom recovery & root

 

- Προαπαιτούμενα:

1. Να έχει περαστεί λογαριασμός google στο τηλέφωνο

2. Να έχουν περαστεί οι drivers της ΜΤΚ στον υπολογιστή (στα 8 & 10 θέλει τη διαδικασία για unsigned drivers)

3. Να έχει περαστεί το flashtool στον υπολογιστή και να έχουμε τα αρχεία για φλασάρισμα.

λινκ drivers-all_flashtool_superSU

 

 

 

Α. Ξεκλείδωμα του bootloader του τηλεφώνου

1. Πηγαίνουμε στο: settings -> about phone -> build number και πατάμε 7 φορές και θα μας βγάλει μήνυμα ότι γίναμε developer

2. Πηγαίνουμε τώρα πίσω στο settings και μας εμφανίζει ένα νέο μενού το developer options. Εκεί βρίσκουμε το unlock bootloader και το επιλέγουμε.

3. Κλείνουμε το τηλέφωνο και βγάζουμε την μπαταρία

 

Β. Φλασάρισμα από υπολογιστή TWRP custom recovery & root

λινκ TWRP2870recovery & scatter file

1. Βάζουμε το scatter file και το TWRP2.8.7.0.recovery (προσοχή να έχει όνομα recovery.img) στον ίδιο φάκελο. (καλό είναι στη διαδρομή/φάκελο που είναι τα αρχεία να υπάρχουν μόνο λατινικά γράμματα)

2. Ανοίγουμε το flash tool και κλικάρουμε στο tab download. Διαλέγουμε το scatter file, τικάρουμε μόνο το recovery και πατάμε download.

Συνδέουμε το τηλέφωνο κλειστό σε usb πατώντας το vol- (ή vol+ ή vol+ ή και το power μαζί - δοκιμές σ' αυτό) και όταν τελιώσει η διαδικασία κλείνουμε το flashtool και αποσυνδεουμε το καλώδιο και βάζουμε την μπαταρία.

3. ΠΡΟΣΟΧΗ! Δεν ανοίγουμε το τηλέφωνο. Αλλά μπαίνουμε κατευθείαν στο recovery (με παρατεταμένο πάτημα του vol+ & power, πρώτα θα πατήσετε το vol+). Αν ανοίξει κατά λαθος το τηλέφωνο κανονικά, θα επαναφέρει το δικό του recovery και θα πρέπει να κάνετε το βήμα Β ξανά.

4. Μόλις ανοίξει το recovery μας ρωτάει να κάνουμε αλλαγή το σύστημα, που είναι readonly. Το κάνουμε αλλαγή με swipe δεξιά.

 

http://i67.tinypic.com/wc04fn.png

 

Αφού το κάνουμε αυτό και πριν πάμε στο επόμενο στάδιο 5, καλό είναι να πάρουμε backup τη ρομ μας.

 

 

5. Πατάμε το reboot -> system

http://i63.tinypic.com/zvwwvk.png

 

και στην έξοδο μας ρωτάει αν θέλουμε να το ρουτάρουμε και πατάμε ναι. Αυτό ήταν, το τηλέφωνο θα ανοίξει και θα είμαστε ρουτ.

 

(5α. Εναλλακτικά θεωρώ ότι είναι καλύτερα να γίνει Install από recovery το superSU zip, αλλά στο 4Pda κάνουν το προηγούμενο)

 

**** Καλό είναι να πάρουμε backup των αρχείων μας πριν ξεκινήσουμε.

**** Αν στον ΗΥ έχετε χρησιμοποιήσει ξανά flashtool και έχετε περάσει τους drivers της ΜΤΚ μάλλον δεν ξαναχρειάζονται πέρασμα.

**** Για αρχή να δοκιμαστεί από κάποιους που έχουν ήδη χρησιμοποιήσει flash tool κλπ και έχουν εμπειρεία σε φλασαρίσματα

Μόλις μπορέσω θα γράψω και αναλυτικότερες οδηγίες για όλα τα βήματα (drivers, flashtool κλπ)

**** Αν είμαστε στο recovery και σβήσει η οθόνη κάνουμε πολύ αργά swipe από τέρμα αριστερά προς τέρμα δεξιά, χωρίς να αφήσουμε καθόλου το δάχτυλο και θα ανοίξει

**** Οι οδηγίες έχουν παρθεί κυρίως από το 4pda.ru

**** Εννοείται ότι χάνεται πλεον τα official update λόγω TWRPrecovery

**** με το TWRP πλέον θα μπορείτε να φλασάρετε και ρομ που έχουν βγάλει στο 4pda και άλλα για διάφορες διόρθωσεις στις ρομ

 

 

 

ROM

 

**** official 1.1.4 για φλασάρισμα με TWRP με launcher Nova

https://yadi.sk/d/ZzxW57vznoTTZ

CRC32: E5E36128

MD5: 338504A4538861A40D73BA964505A3A5

SHA-1: E80F12D64622508136E6919ED251624B54305616

 

**** official 1.1.2 deodexed για φλασάρισμα με TWRP

https://yadi.sk/d/p2x0j_AMn4bjh

CRC32: 0F235C7D

MD5: 67A7E93736C7F7949B1B6B8B10A73300

SHA-1: C791F5D46041653E7AFEBBCBD68227178FEE6A92

 

**** official 1.1.2 odexed για φλασάρισμα με TWRP

https://yadi.sk/d/72cdL7IIn4ekU

CRC32: 3A7595C0

MD5: 51FBC6C0C87ED06E3B4A030E4DC98A11

SHA-1: B6F8F6FA299BBF22563D23EC7FE3A1354F3DD689

 

**** official 1.1.2 link για flash tool

https://drive.google.com/file/d/0Bwt-yELgdcW_OW1kbHNUY2Y4UlE/edit?pref=2&pli=1

**** official 1.1.4 link για flash tool

https://drive.google.com/file/d/0Bwt-yELgdcW_cEVIMy1NV08xdW8/view?pref=2&pli=1

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις για να κανει αυτα που λες πρεπει να δωσεις εσυ εντολη,μονο του να κατεβαζει εφαρμογες δεν γινεται.Σε κανενα κντ οχι μονο σε αυτο.

Μηπως το εδωσες σε καποιον αλλο το κντ??

Οχι τιποτα γυρισα απο την δουλεια το ανοιξα να μπω internet κ αρχισε τα δικα του.ουτε αγνωστες πηγες εχω ενεργοποιησει ουτε εγω εκανα τιποτα κ ψιλογνωριζω απο κινητα το s3 μου εχει περασει τα πανδηνα στα φλασαρισματα κ τις μοντες κ το εχω να πεταει σε σχεση με αλλα τις κλασης του.σου λεω μολις εβγαλα το αυτοματο στην ενημερωση λογισμικου τα εκοψε τα κολπα.(μεχρι τωρα τουλαχιστον τιποτα).για εχετε τον νου σας.πηγαινω μια βολτα απο τις εφαρμογες μου ανα αραια διαστηματα ηρεμια προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα γυρισα απο την δουλεια το ανοιξα να μπω internet κ αρχισε τα δικα του.ουτε αγνωστες πηγες εχω ενεργοποιησει ουτε εγω εκανα τιποτα κ ψιλογνωριζω απο κινητα το s3 μου εχει περασει τα πανδηνα στα φλασαρισματα κ τις μοντες κ το εχω να πεταει σε σχεση με αλλα τις κλασης του.σου λεω μολις εβγαλα το αυτοματο στην ενημερωση λογισμικου τα εκοψε τα κολπα.(μεχρι τωρα τουλαχιστον τιποτα).για εχετε τον νου σας.πηγαινω μια βολτα απο τις εφαρμογες μου ανα αραια διαστηματα ηρεμια προς το παρον.

 

Κάτι ύποπτο ίσως κατέβηκε όταν ήσουν στο ιντερνετ κάποια στιγμή , (ή από διάφορα παιχνίδια) και άρχισε να βάζει τα δικά του ?

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα γυρισα απο την δουλεια το ανοιξα να μπω internet κ αρχισε τα δικα του.ουτε αγνωστες πηγες εχω ενεργοποιησει ουτε εγω εκανα τιποτα κ ψιλογνωριζω απο κινητα το s3 μου εχει περασει τα πανδηνα στα φλασαρισματα κ τις μοντες κ το εχω να πεταει σε σχεση με αλλα τις κλασης του.σου λεω μολις εβγαλα το αυτοματο στην ενημερωση λογισμικου τα εκοψε τα κολπα.(μεχρι τωρα τουλαχιστον τιποτα).για εχετε τον νου σας.πηγαινω μια βολτα απο τις εφαρμογες μου ανα αραια διαστηματα ηρεμια προς το παρον.

Το ενημερωση λογισμικου κανει update στο λογισμικο και οχι στα διαφορα app (εαν καταλαβα καλα απο αυτα που γραφεις) σαν αυτα που αναφαιρεις.Σε ενα που εχω εδω τωρα τα app που γραφεις δεν υπαρχουν καν στην συσκευη.Για αυτο μου κανει τρομερη εντυπωση αυτο που εγραψες παραπανω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ύποπτο ίσως κατέβηκε όταν ήσουν στο ιντερνετ κάποια στιγμή , (ή από διάφορα παιχνίδια) και άρχισε να βάζει τα δικά του ?

Δε νομιζω στεγνο το εχω ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα.κ στο browsing τα βασικα 5,6 μεγαλες ιστοσελιδες.ηρεμισε αφοτου εβγαλα το αυτοματο κ στο κατω κατω δεν ηταν περιεργες εφαρμογες cleanmaster whats up battery doctor.πιστευω πως μου τα καρφωσαν οι κινεζοι πιστευοντας οτι ειναι εφαρμογες που θελουν στο τηλ η πληρωνονται να στα περνανε ota.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ενημερωση λογισμικου κανει update στο λογισμικο και οχι στα διαφορα app (εαν καταλαβα καλα απο αυτα που γραφεις) σαν αυτα που αναφαιρεις.Σε ενα που εχω εδω τωρα τα app που γραφεις δεν υπαρχουν καν στην συσκευη.Για αυτο μου κανει τρομερη εντυπωση αυτο που εγραψες παραπανω.

 

Το ξερω οτι δεν υπαρχουν οπως εγραψα παραπανω πιστευω πολυ οτι ηρθαν μεσο ota.το εγραψα σε περιπτωση που το παρατηρησει καποιος αλλος να μας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω στεγνο το εχω ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα.κ στο browsing τα βασικα 5,6 μεγαλες ιστοσελιδες.ηρεμισε αφοτου εβγαλα το αυτοματο κ στο κατω κατω δεν ηταν περιεργες εφαρμογες cleanmaster whats up battery doctor.πιστευω πως μου τα καρφωσαν οι κινεζοι πιστευοντας οτι ειναι εφαρμογες που θελουν στο τηλ η πληρωνονται να στα περνανε ota.

Εκανες καποιο update στο λογισμικο με ota???

Εγω δεν εχω κανει καποιο με την ht7-v1.0.8 ειμαι και τις εφαρμογες που γραφεις δεν της εχει καν το κντ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν περιεργες εφαρμογες cleanmaster whats up battery doctor.

 

οι παραπάνω εφαρμογές είναι ύποπτες (cmbrowser, cleanmaster, batterydoctor της ίδια εταιρείας) ζητάνε άπειρα δικαιώματα και κάνουν ότι θέλουν. Πρέπει να τις βγάλεις άμεσα. Ήταν μέσα στο τηλέφωνό σου όταν ήρθε ή κάποια εφαρμογή έβαλες και μπηκαν και αυτές μαζί;

Απότι ξέρω τα μαυρα έρχονται με το v1.08 και τα άσπρα το v1.07

Link to comment
Share on other sites

Δείτε στη σελίδα τους στο fb https://www.facebook.com/homtomchina/?fref=ts το αναφέρει τουλάχιστον άλλος ένας απο Ρωσσία μεριά γιαυτές τις εφαρμογές ότι βρίσκονται μέσα στο firmware
Link to comment
Share on other sites

το τηλ εχει 1.0.8.οπως ειπα αυτες οι εφαρμογες δεν υπηρχαν.ξαφνικα αρχισαν μια μια να υπαρχουν απλα στο τηλ.οταν μπηκε ο apus για παραδειγμα μολις πατησα το home με εβαλε να διαλεξω launcher κ ετσι τον πηρα χαμπαρι.ολες τις εδιωχνα μια μια κ ολο κ καποια απλα εμπενε.μολις εκλεισα τον αυτοματο στο update λογισμικου το θεμα δειχνει να εχει ληξει.κ ειπα σχεδον σιγουρος ηρθαν ota απο την μαμα εταιρεια διοτι προφανος εχουν συνεργασια.μην κοιταται εμενα ποσοι κ ποσες δεν θα καταλαβουν τιποτα.αν παρετε κατι μυρωδια εχετε το κατανου.οι εφαρμογες με την σειρα που αρχισαν να μπουκαρουν ηταν(clean master-whats up messenger-apus launcher-battery doctor).μεχρι να απενεργοποιησω το αυτοματο το clean master το ειχα σουταρει 3 φορες,εγω το εδιωχνα αυτο χωνοταν το ιδιο κ το whatsup.βρηκα κ οτι αφησαν πισω στην εξερευνηση αρχειων κ το εστειλα κ αυτο.τωρα καθετε πλεον ηρεμο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου από της μέχρι τώρα παραγγελίες από κινά μιας και είμαι άσχετος με το εν λόγο σπορ.Αν ειμαι οφφ τοπικ ας το μεταφέρει καπιος από τους συντονιστές.Ξεκίνησα για να παραγγείλω ένα χ5 της 13 του γεναρη απο το γεεκ, με ταλαιπωρούσαν επί 10μερες ότι το τηλ είναι στο χονκονγκ και δεν είναι στο χέρι τους πότε θα σταλεί.Ζήτησα επιστροφή και μου την έκαναν άμεσα ευτυχώς,παραγγέλνω από βικ και ενώ αρχικά μου είπαν ότι θα μου σταλει αυθημερόν μετά από 3 μέρες μού λέει η σελινα οτι το τηλ ειναι στο χονκονγ και ίσως να προλάβει να το στήλη σήμερα,να μην πολυλογώ μού εστηλε μαιλ σήμερα ότι τηλ στάλθηκε και περιμένω το τρακ που θα μου το στήλη αργά απόψε.Στο μεταξύ είδα και χομτομ ΗΤ7 και το ήθελα πολύ μου (αρέσει πολύ το ντιζάιν και τα σπεκτς) και έτσι το παράγγειλα απόψε από το μπανγκοοντ στα 51.37 με έκπτωση από κουπονάκι.Δεν εχω διάβαση και τα καλύτερα για το εν λόγο κινεζομαγαζο άλλα στο τσατ μου είπαν ότι θα σταλει αύριο και ότι το σύστημα τους δεν επηρεάζετε από την κινεζική πρωτοχρονιά τες πα ελπίζω να πάνε όλα καλά.Τώρα στα του τηλεφώνου,είναι καλύτερο του χ5 ? έχει εντόπιση καπιος προβλήματα, χρειαζόμαστε ροοτ για να δουλέψει ? ας μου απάντηση καπιος που έχει το τηλ,λόγο που είναι σχετικά καινούριο και ίσως έχει καπιες παιδικές ασθενιες.Ευχαριστώ για την προσοχή σας
Link to comment
Share on other sites

Σε 6 συσκευες που εχω φερει(τα 3 ειναι αυτην την στιγμη στα χερια μου) μεχρι τωρα αυτες οι εφαρμογες δεν υπαρχουν,τωρα πως βρεθηκαν σε εσας αυτο δεν το ξερω.Ολες ειναι με την ht7-v1.0.8.

 

@sonbre

Σε σχεση με το x5,εχει καλυτερη ποιοτητα καταστκευης,καλυτερο ηχειο,σαν αποδοση κτλ ειναι ιδια πανω κατω.

Και αυτο δεν χρειαζεται να κανεις κατι ιδιαιτερο,μια χαρα δουλευει out of the box.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δοκιμασω το ρουτ για να βγαλω διαφημησεις αλλα δεν θα το περασω για να μην χασω νοβα και οτε. περασε κανεις το update που εχει το 1.1.2. Τελικα εσας ποσο σας κραταη τωρα η μπαταρια εστρωσε;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να δοκιμασω το ρουτ για να βγαλω διαφημησεις αλλα δεν θα το περασω για να μην χασω νοβα και οτε. περασε κανεις το update που εχει το 1.1.2. Τελικα εσας ποσο σας κραταη τωρα η μπαταρια εστρωσε;

 

Ναι, σε μενα που στην αρχη αναποδιαστηκα, εστρωσε. Τωρα ειναι νορμαλ. Μην ρωτας ποσο κραταει. Ο καθενας μας το καταλαβαινει απο τη χρηση που συνηθως κανει. Εγω δεν κοιταω ποσοστα ουτε δινω σημασια σε αυτα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε μενα που στην αρχη αναποδιαστηκα, εστρωσε. Τωρα ειναι νορμαλ. Μην ρωτας ποσο κραταει. Ο καθενας μας το καταλαβαινει απο τη χρηση που συνηθως κανει. Εγω δεν κοιταω ποσοστα ουτε δινω σημασια σε αυτα.

 

Ναι και εγω δεν εχω προβλημα με την μπαταρια.εστρωσε για τα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δοκιμασω το ρουτ για να βγαλω διαφημησεις αλλα δεν θα το περασω για να μην χασω νοβα και οτε

 

Εφαρμογές σαν το hide my root κάνουν αυτή δουλειά, σε κάποια τηλέφωνα είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές σαν το hide my root κάνουν αυτή δουλειά, σε κάποια τηλέφωνα είναι ΟΚ.

 

Στο box δεν κανανε τιποτα και λογικα ουτε στο τηλεφωνο θα δουλευουν σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Ξεκίνησα την έρευνα για 3 κινητά με 5αρα οθόνη για τα παιδιά μου και είχα καταλήξει στο VKWORLD VK700X.Το νήμα του όμως δεν προχωραει ….και φοβάμαι ότι αν θα μου τύχη κάτι δύσκολα θα υπάρξει βοήθεια.

Εδώ βλέπω ανθρώπου που κατέχουν το άθλημα όπως ο mixanikosgr,παλιός γνώριμος από το νήμα του coolpad f1 που ήδη ξεκίνησε οδηγό για TWRP custom recovery & root, του kostast1 και άλλων που με τις γνώσεις του θα δώσουν λύση σε τυχών προβλήματα που θα προκύψουν. Όποτε έπεισα τα παιδιά μου να πάρουν κινητό με 5.5 inch οθόνη.

2 ερωτήσεις πριν προχωρήσω στην αγορά τους από το GearBest λόγω κουπονιού.

1)Υπάρχει διαφορά μεταξύ της v1.08 rom (που έρχονται τα μαύρα )και της v1.07(που έρχονται τα άσπρα) και αν ναι πια είναι η καλύτερη.

2)Επειδή όπως σας είπα τα τηλ. προορίζονται για παιδιά και υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να χάσουν – χαλάσουν τα ανταπτοράκια για τα ακουστικά, ξέρει κάποιος από πού μπορώ να αγοράσω έξτρα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Ξεκίνησα την έρευνα για 3 κινητά με 5αρα οθόνη για τα παιδιά μου και είχα καταλήξει στο VKWORLD VK700X.Το νήμα του όμως δεν προχωραει ….και φοβάμαι ότι αν θα μου τύχη κάτι δύσκολα θα υπάρξει βοήθεια.

Εδώ βλέπω ανθρώπου που κατέχουν το άθλημα όπως ο mixanikosgr,παλιός γνώριμος από το νήμα του coolpad f1 που ήδη ξεκίνησε οδηγό για TWRP custom recovery & root, του kostast1 και άλλων που με τις γνώσεις του θα δώσουν λύση σε τυχών προβλήματα που θα προκύψουν. Όποτε έπεισα τα παιδιά μου να πάρουν κινητό με 5.5 inch οθόνη.

2 ερωτήσεις πριν προχωρήσω στην αγορά τους από το GearBest λόγω κουπονιού.

1)Υπάρχει διαφορά μεταξύ της v1.08 rom (που έρχονται τα μαύρα )και της v1.07(που έρχονται τα άσπρα) και αν ναι πια είναι η καλύτερη.

2)Επειδή όπως σας είπα τα τηλ. προορίζονται για παιδιά και υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να χάσουν – χαλάσουν τα ανταπτοράκια για τα ακουστικά, ξέρει κάποιος από πού μπορώ να αγοράσω έξτρα?

Κοιτα να δεις τοσο σε ασπρα που εφερα οσο και σε μαυρα με την 1.08 ειναι και τα 2.Eαν καποια ερχονατι με την 1.07 δεν προσεξα.

Μια χαρα ειναι,και δουλευει αψογα το κντ.

Ανταπτορακια φτιαχνεις και μονος πανευκολα εαν χασεις τα γνησια,δειχνει φιλος πιο πισω το πως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Άψογο το μπανκγοοντ άμεση αποστολή άλλα με Ολλανδικό ταχυδρομείο,υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο ταχυδρομείο η όλα οκ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...