Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Azuli έχω εδώ και τρεις μέρες την inew και μου ρουφάει την μπαταρία σαν νερακι

 

εμενα παλι το αντιθετο.Βαλε το better battery stats η το wakelock detector να δεις τι φταιει.Εχω κανει freeze το video orb plugin βεβαια που ξυπναγε αρκετα το τηλεφωνο αλλα δεν ξερω αν σου φταιει αυτο.Τσεκαρε με τις εφαρμογες που σου πα.Αλλιως calibration (να υπενθυμισω οτι στο calibration κανουμε και τα βηματα που η εφαρμογη λεει ως optional)

 

Εγω,αλλα και αλλο παιδι λιγο πιο πανω αναφερουμε 5+ ωρες sot

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην παρέα...ξέρει κανείς τι παίζει όταν το κινητό σβήνει μονό του εκεί που κάνεις κάτι και μετά δεν ανοιγεί?? το βάζω στον φορτιστή και βγάζει τον κεραυνό με τα κινέζικα και μετά από λίγο ανοίγει...αλλά έχει μπαταρία πάνω από το 40%..Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω???

 

calibration!Φοριεται τελευταια..!

 

 

 

 

 

 

Παντως δεν ξερω αν φταιει παλι το mediatek η η μπαταρια,αλλα στο προηγουμενο android μου 2 χρονια δεν ειχε χρειαστει ποτε calibration.Στο coolpad απο τον πρωτο μηνα.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

εμενα παλι το αντιθετο.Βαλε το better battery stats η το wakelock detector να δεις τι φταιει.Εχω κανει freeze το video orb plugin βεβαια που ξυπναγε αρκετα το τηλεφωνο αλλα δεν ξερω αν σου φταιει αυτο.Τσεκαρε με τις εφαρμογες που σου πα.Αλλιως calibration (να υπενθυμισω οτι στο calibration κανουμε και τα βηματα που η εφαρμογη λεει ως optional)

 

Εγω,αλλα και αλλο παιδι λιγο πιο πανω αναφερουμε 5+ ωρες sot

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

calibration!Φοριεται τελευταια..! το video orb plugin ειναι εφαρμογη συστηματος ? την παγωνω απο titanium ?

 

 

 

 

 

 

Παντως δεν ξερω αν φταιει παλι το mediatek η η μπαταρια,αλλα στο προηγουμενο android μου 2 χρονια δεν ειχε χρειαστει ποτε calibration.Στο coolpad απο τον πρωτο μηνα.

το video orb plugin ειναι εφαρμογη συστηματος ? την παγονουμε απο titanium αφωβα ?
Link to comment
Share on other sites

το video orb plugin ειναι εφαρμογη συστηματος ? την παγονουμε απο titanium αφωβα ?

 

ναι ειναι το mode του lockscreen που εμφανιζει random φωτογραφιες κ βιντεο σαν slide show.Δεν το χει χρησιμοποιησει ουτε αυτος που το φτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος θα το παγωσω ! λοιπων βρηκα ωραια θεματα για 4.4.2 δεν ξερω αμα κανει παντου τωρα το δοκιμασα σε inew! κατεβαστε το module ΗΚ theme manager απο xposed installer και εδω πολλα θεματα fixed για το HK theme manager http://www.apktopwebsite.com/s5-theme-for-hk-theme-managerxtheme-engine.html και https://drive.google.com/folderview?id=0Bxb_9sbub3OleVROd2N0emM0dW8&usp=sharing ειναι πολυ ευκολο απλα περνατε οσα θεματα θελεται στην sd και τα κανεται εγατασταση και μετα πηγενετε στο HK theme manager και τα πατατε set theme σε οποιο σας αρεσει μετα reboot και εγινε ! προτηνω το θεμα COBALT ειναι πολυ ομορφο στις ριθμισεις και στα quick settings!
Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμη δεν τις έμαθαν αυτές τις εφαρμογές, από πέρυσι τις ξέρουμε.

Ούτε οι ίδιοι δεν τις δοκιμάζουν τις ρομ; (Κάτι μου θυμήζει αυτό, μήπως το ξαναείπα; :lol: )

 

Λινκ

Gionee4.4lzy

και η εφαρμογή μουσικής, αναβάθμιση αυτής που έχει μέσα (τώρα ίσως να υπάρχει νεότερη, αλλά κάποιος πρέπει να ξαναβάλει τη ρομ και να αναβαθμίσει τις εφαρμογές συστήματος)

music3.1.1

 

music 3.2.0

https://mega.nz/#!YF4CCLYJ!ugYifaJGkhDj4wQB-QA8aDm1OEeaLzBlNktJDUG8qLs

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος κανένα πρόγραμμα να μπορώ να καταγράψω την λειτουργία του πομπού WiFi; Επιμένει να κολλάει ενώ φαίνεται συνδεδεμένο όποια ρομ και να περάσω.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα δεν μου έχει απαντήσει κανείς κάποιος να με βοηθήσει?

νομίζω είχα περάσει μια ρομ aosp την mlais η οποία νομίζω διαγράφει partitions?

κάτι τέτοιο κατάλαβα και τώρα δε μπορώ να μπω σε revovery επίσης flasaro με flash tool και δεν γίνεται τίποτα ένω μου δείχνει επιτυχία κάποιος που να γνωρίζει?

δεν βρίσκω λύση ούτε μέσω google.

 

Δώσε περισσότερες πληροφόρίες. Μήπως φλάσαρες κάτι που δεν ήταν για το τηλέφωνο, άλλο recovery ίσως;

Μήπως λες μια ρομ που είχε mount points άλλα από το scatter file;

 

 

Να υποθέσω ότι άρχισες τις δοκιμές;

Ξέρει κάποιος κανένα πρόγραμμα να μπορώ να καταγράψω την λειτουργία του πομπού WiFi; Επιμένει να κολλάει ενώ φαίνεται συνδεδεμένο όποια ρομ και να περάσω.

 

Το κάνει σε όλα τα ρούτερ;

Αν έχεις δοκιμάσει με YGDP tools, βάλε τότε μια άλλη mac address

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι άρχισες τις δοκιμές;

 

Οι δοκιμές τελείωσαν... :)

Εφτιαξα πατσάκια με τις βιβλιοθήκες ήχου της Gionee.

Τα φλάσαρα...

 

Το Dolby Atmos δίνει fc. Αυτό είναι καλό, διότι είναι ένδειξη ότι, μάλλον, σκάλιξα τα σωστά αρχεία.

 

Και το καλύτερο...

 

Ο ήχος είναι πολυ πιό βελτιωμένος σε σχέση με όταν είχα το ΑΤΜΟS.. :D:D:D

Τόσο σε ηχείο, όσο και ψείρες..

:w00t:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οι δοκιμές τελείωσαν... :)

Εφτιαξα πατσάκια με τις βιβλιοθήκες ήχου της Gionee.

Τα φλάσαρα...

 

Το Dolby Atmos δίνει fc. Αυτό είναι καλό, διότι, σκάλιξα τα σωστά αρχεία.

 

Και το καλύτερο...

 

Ο ήχος είναι πολυ πιό βελτιωμένος σε σχέση με όταν είχα το ΑΤΜΟS.. :D:D:D

Τόσο σε ηχείο, όσο και ψείρες..

:w00t:

 

Το είχα πει από τότε που την είχα δοκιμάσει πρώτη φορά, ο ήχος έιναι κορυφή και με μεγάλη διαφορά από όλες τις άλλες.

Θα μου πεις, μπορεί να έχουν τα ίδια τσιπάκια με το gionee αλλά εκείνο ήταν high end audiophile phone, έκανε 500€, οπότε μάλλον είναι δουλεμένοι καλύτερα οι drivers, libs κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα,

 

 

Αν το σκεφτείς, πάνω κατω τα ίδια εντοσθια φοράνε. Εκείνο που κάνει την διαφορά και κατ επέκταση, και την τιμή, είναι η δουλειά που έχει πέσει πίσω.

 

Χτενίζω το ζιπ και το ανεβάζω.

Επισημαίνω ότι το θέμα του ήχου, είναι υποκειμενικό. Δεν έχουμε όλοι την ιδια ακουστική αντιληψη. Σε μένα οι ήχοι μπορεί να φαίνονται τελειοι. Σε καποιον, που είναι πιο ψαγμένος, απαραδεκτοι..

Ένα είναι σίγουρο.

Αν πετύχει αυτό που δοκιμάζω, τέλος το Dolby και τα ρέστα. Δεν νομίζω να ασχοληθώ ξανά με αυτά.

 

(EDIT: παραήταν εύκολο για να ναι σωστό...:ninja:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

GIONEE (Amigo) sound files + Amigo Music 3.2.0 για CoolPad F1

 

Πρόκειται για port των βιβλιοθηκών ήχου και της εφαρμογής μουσικής από το γνωστό high end audiophile τηλέφωνο.

http://s7.postimg.org/s44m5b6hn/Screenshot_2016_01_28_22_41_07.png http://s7.postimg.org/t7oqh9r4r/Screenshot_2016_01_28_22_41_16.png

 

http://s7.postimg.org/nxjrpz6vv/Screenshot_2016_01_28_22_41_25.png http://s7.postimg.org/j0674v4wr/Screenshot_2016_01_28_22_42_14.png

 

Δεν έκανα κάτι φοβερό. Απλά, έγραψα το σκριπτάκι εγκατάστασης και τράβηξα τα αρχεία που έπρεπε.

1. Πριν το φλασάρετε, πάρτε nanroid.

2. Αφού το φλασάρετε, το Dolby Atmos, αχρηστεύεται. Δεν πειράζει. Έτσι κι αλλιώς δεν θα το χρειαστείτε..ξηλώστε το... :happy:

3. Αν δεν μείνετε ικανοποιημένοι, φλασάρετε το πατς ήχου που δίνω στην παρουσίαση της LG G3 rom και αν θέλετε να επαναφέρετε το dolby, θα βρείτε το πατς του στην πρώτη CM12,1 που παρουσίασα. (ποστ #18325)

4. Αν πάλι δεν παίξει τίποτα καλά, επαναφέρετε το nanroid

 

Gionee rom sound libs + amino music 3.2.0

ΜΕΓΑ λινκ: https://mega.nz/#!xcpGVByS!jQ7wp-hfK7KkbSj6p2aYTxcdRFuU5cekUmikuJYpNw4

Δοκιμασμένο σε LG G3 rom

 

Τελικά, αν δεν δουλέψει τίποτα από τα παραπάνω και πριν επαναφέρετε το nandroid, φλασάρετε αυτό

https://mega.nz/#!8VBjjCgZ!Y-6Btpy-8-g7Tn_jmrC0SSQ78N5aFSeJyCtf3pnn9bA

Είναι οι βιβλιοθήκες της μανίσιας 4.4.035.P0.150323.8297W

Και αν θέλετε να ξαναφλασάρετε το Dolby Atmos, ορίστε..

https://mega.nz/#!kAxz0SAA!ExpQ4W2IsLeg5iw_C6KqGkx_crGeocfYSNotXHqJDlE

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κανει και για την cm12.1;

 

κατα 99% ναι.

Οι βιβλιοθηκες είναι κοινές.

Για καλού και για κακού, πάρτε νανροιδ

 

ok.

edit: Δεν κάνει για lollipop

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

κατα 99% ναι.

Οι βιβλιοθηκες είναι κοινές.

Για καλού και για κακού, πάρτε νανροιδ

 

ok.

edit: Δεν κάνει για lollipop

 

Δείχνει να λειτουργεί σε KitKAt

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ξερω αν φταιει παλι το mediatek η η μπαταρια,αλλα στο προηγουμενο android μου 2 χρονια δεν ειχε χρειαστει ποτε calibration.Στο coolpad απο τον πρωτο μηνα.

 

Πρέπει να είναι λόγω mediatek. Μόλις φλάσαρα το redmi note 2 (mediatek και αυτό) έκανε κουλά η μπαταρία και με calibration έστρωσε.

 

Παρεμπιπτόντως, καλές εφαρμογές για μπαταρία από τον ίδιο developer:

-Advanced Battery Calibrator

-Battery Life Repair

Link to comment
Share on other sites

στο xda οι ινδοι το χουν ξεφτιλισει εντελως..αν ειχα ενα ευρω για καθε φορα που καποιος βαφτιζε το σαπιο port του bugless τωρα θα εγραφα στο thread του iphone!(λεμε τωρα,σιγα μην επαιρνα iphone)
Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε,

μπορεί και να αγοραζες την Apple... :lol:

 

Στο μεταξύ, δεν μπορώ να καταλάβω, τι στην ευχη έχουν κάνει στην τελευταία cm και ξεφυτρωνουν κάτι προβλήματα από το πουθενά.

Εχω υποψία ότι για να σώσουν την ένταση στο fmradio, επέστρεψαν σε παλαιότερο build.

Δεν εξηγείται αλλιώς. Τα προβλήματα που αναφέρονται, εκεί παραπέμπουν....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείχνει να λειτουργεί σε KitKAt

 

Ναι, έτσι φαίνεται... Δεν έχω τεστάρει σε αλλη ρομ.

Παιδιά, όποιος την δοκιμάσει, ας κάνει ένα feedback

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Jp είσαι αρχηγός έβαλα το πατσακι σε ένα lenovo k3note και το κινητό απογείωθηκε έχει πάνω cm 12,1 μπράβο και στον μηχανικό που τόσο καιρό το εσκαβε χαχα πες μου ποιο θα είναι το επόμενο κινητό σου να πάω μα αγοράσω χαχα
Link to comment
Share on other sites

Jp είσαι αρχηγός έβαλα το πατσακι σε ένα lenovo k3note και το κινητό απογείωθηκε έχει πάνω cm 12,1 μπράβο και στον μηχανικό που τόσο καιρό το εσκαβε χαχα πες μου ποιο θα είναι το επόμενο κινητό σου να πάω μα αγοράσω χαχα

 

Αυτό είναι εξαιρετικά, ευχάριστο νεο.. :D

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Jp είσαι αρχηγός έβαλα το πατσακι σε ένα lenovo k3note και το κινητό απογείωθηκε έχει πάνω cm 12,1 μπράβο και στον μηχανικό που τόσο καιρό το εσκαβε χαχα πες μου ποιο θα είναι το επόμενο κινητό σου να πάω μα αγοράσω χαχα

 

ποιο πατσακι λες; εχω την inew αλλα μαλλον θα γυρισω σε cm12.1 παλι..

Link to comment
Share on other sites

ποιο πατσακι λες; εχω την inew αλλα μαλλον θα γυρισω σε cm12.1 παλι..

 

για δοκιμασε μια πριν αλλαξεις rom να δουμε αν θα χει διαφορα στην inew.Βεβαια τα levels της inew ειναι τσιμπιμενα,δεν ξερω αν θα αλλαξει και τις τιμες στο Audio_ver1_Vol_custom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...