Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικο μου η αφη ψιλοειναι μαπα.εχω βαλει απο το developer option το στιγμα στην αφη κ βλεπω τι κανει.πολλες φορες περνω το δαχτυλο απο πανω κ το στιγμα παραμενει.ενταξη δε το περιμενα κ κανονι ποιοτητας κ δε με πολυενοχλει γιατι δε το εχω κυρια συσκευη αλλα αν ηταν (δε θα το ειχα παρει αν προοριζοταν για πρωτη)θα με ενοχλουσε.ελπιζω μη βγαλει κ αλλα διοτι φαινετε πως εχει ημερομηνια ληξης κ ελπιζω να μην ειναι μικρη!παντως απο μπαταρια που λενε τα παιδια παραπανω ουτε κρυο ουτε ζεστη θα ελεγα απλα οκ no problem.το κοστος αγορας του δημιουργει μεγαλο προβαδισμα πριν αρχισεις να το μαλωνεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικο μου η αφη ψιλοειναι μαπα.εχω βαλει απο το developer option το στιγμα στην αφη κ βλεπω τι κανει.πολλες φορες περνω το δαχτυλο απο πανω κ το στιγμα παραμενει.ενταξη δε το περιμενα κ κανονι ποιοτητας κ δε με πολυενοχλει γιατι δε το εχω κυρια συσκευη αλλα αν ηταν (δε θα το ειχα παρει αν προοριζοταν για πρωτη)θα με ενοχλουσε.ελπιζω μη βγαλει κ αλλα διοτι φαινετε πως εχει ημερομηνια ληξης κ ελπιζω να μην ειναι μικρη!παντως απο μπαταρια που λενε τα παιδια παραπανω ουτε κρυο ουτε ζεστη θα ελεγα απλα οκ no problem.το κοστος αγορας του δημιουργει μεγαλο προβαδισμα πριν αρχισεις να το μαλωνεις.

 

Καλημερα. Για 40€ ειναι τρελη περιπτωση. Μεγεθος,μπαταρια,wifi, αλλα και gps μαμανε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Για 40€ ειναι τρελη περιπτωση. Μεγεθος,μπαταρια,wifi, αλλα και gps μαμανε ολα.

Ναι σιγουρα για αυτο ειπα για μεγαλο προβαδισμα λογο κοστους.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δεν εχει κανενα προβλημα σε τιποτα το κινητό τα σπαει το μονο πραγμα που θα ηθελα εναι να ηταν λιγο πιο λεπτο χεχεχεχεχεχεεχε
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δεν εχει κανενα προβλημα σε τιποτα το κινητό τα σπαει το μονο πραγμα που θα ηθελα εναι να ηταν λιγο πιο λεπτο χεχεχεχεχεχεεχε

 

Και η οθονη του ειναι παρα πολυ καλη. εμενα ηρθανε και 2 τζαμακια που πηρα απο ali στα 3,5€ καιι τα δυο και εβγαλα την εργοστασιακη ζελατινσ και περασα το ενα τζαμακι και μου φενεται οτι ειναι λιγο καλυτερο στην αισθηση αλλα και στην ανταποκριση.

Παρατηρησα και το εξης. Αμα το φορτωσης αρκετες εφαρμογες την ρουφαη την μπαταρια αερα πατερα,ενω αντιθετα αμα δεν εχεις τπτ μεσα,φωτισμος στο 0% βγαζη 6-8 ωρες ανελεητο σερφαεισμα με wifi. Επισης ειδα στο δικο μου οταν ανοιγης το gps και μετα το κλεινης το εικονιδιο του gps παραμενη πανω στην μπαρα πανω πανω στην οθονη σαν να ειναι ακομη ενεργο.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου η αφη ψιλοειναι μαπα.εχω βαλει απο το developer option το στιγμα στην αφη κ βλεπω τι κανει.πολλες φορες περνω το δαχτυλο απο πανω κ το στιγμα παραμενει.ενταξη δε το περιμενα κ κανονι ποιοτητας κ δε με πολυενοχλει γιατι δε το εχω κυρια συσκευη αλλα αν ηταν (δε θα το ειχα παρει αν προοριζοταν για πρωτη)θα με ενοχλουσε.ελπιζω μη βγαλει κ αλλα διοτι φαινετε πως εχει ημερομηνια ληξης κ ελπιζω να μην ειναι μικρη!παντως απο μπαταρια που λενε τα παιδια παραπανω ουτε κρυο ουτε ζεστη θα ελεγα απλα οκ no problem.το κοστος αγορας του δημιουργει μεγαλο προβαδισμα πριν αρχισεις να το μαλωνεις.

Eχει καποιο screen prot. επανω?

Σε οσα εφερα δεν ειδα καποιο θεματακι με την αφη,απεναντιας μαλιστα,και εαν βαλεις και ενα τζαμακι πεταει μετα.

Και τωρα εαν ειναι καθε εταιρια να βγαζει συσκευες με ημερομηνια ληξης,και μαλιστα συντομη,δεν νομιζω οτι θα την αγοραζε κανεις.

Εχει δωσει καλα δειγματα η doogee σε αυτον τον τομεα.

Εξακολουθω να το εχω σαν vfm σε αυτο το μεγεθος οθονης και σε αυτην την τιμη.Ελπιζω να μην βγω ψευτης.:)

 

@kostas123464

Λογικον,καποια εφαρμογη τραβαει πολυ ζουμι απο την μπαταρια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Eχει καποιο screen prot. επανω?

Σε οσα εφερα δεν ειδα καποιο θεματακι με την αφη,απεναντιας μαλιστα,και εαν βαλεις και ενα τζαμακι πεταει μετα.

Και τωρα εαν ειναι καθε εταιρια να βγαζει συσκευες με ημερομηνια ληξης,και μαλιστα συντομη,δεν νομιζω οτι θα την αγοραζε κανεις.

Εχει δωσει καλα δειγματα η doogee σε αυτον τον τομεα.

Εξακολουθω να το εχω σαν vfm σε αυτο το μεγεθος οθονης και σε αυτην την τιμη.Ελπιζω να μην βγω ψευτης.:)

 

@kostas123464

Λογικον,καποια εφαρμογη τραβαει πολυ ζουμι απο την μπαταρια.

 

Λογικο μου φενεται αλλα χωρις ρουτ και xposed δεν θα βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Για παιδάκι 8-9 χρόνων για παιχνίδια(απλα απο το store),τι λέτε θα εχει πρόβλημα με το touch?

Αυτο που παρουσιασε μονο σε μενα κ για λιγη διαρκεια χθες (σημερα καθολου)μη σε τρομαζει.μια χαρα ειναι το τηλ.απλα για το μικρο βαλε θηκη κατι να προφυλασει τις γωνιες κ αυτο γιατι ειναι βαρυ τηλ κ αν του πεσει απο υψος μαλλον θα παθει ζημια.κατα τα αλλα ειναι ενα εξαιρετικο vfm τηλεφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eχει καποιο screen prot. επανω?

Σε οσα εφερα δεν ειδα καποιο θεματακι με την αφη,απεναντιας μαλιστα,και εαν βαλεις και ενα τζαμακι πεταει μετα.

Και τωρα εαν ειναι καθε εταιρια να βγαζει συσκευες με ημερομηνια ληξης,και μαλιστα συντομη,δεν νομιζω οτι θα την αγοραζε κανεις.

Εχει δωσει καλα δειγματα η doogee σε αυτον τον τομεα.

Εξακολουθω να το εχω σαν vfm σε αυτο το μεγεθος οθονης και σε αυτην την τιμη.Ελπιζω να μην βγω ψευτης.:)

 

@kostas123464

Λογικον,καποια εφαρμογη τραβαει πολυ ζουμι απο την μπαταρια.

Οχι δεν εχω τιποτα.το εκανε χθες σημερα καθολου.κ ισα ισα που κ εγω ειμαι απο τους πρωτους που λεω οτι η συσκευη για τα χρηματα της ειναι κανονι.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει μαλλον καποιο κατασκευαστικο ελλατωμα και η εταιρει στελνει μαζι με το κινητο εναν ανταπτορα απο 14 χιλιοστα μηκος σε 16 χιλιοστα για τα ακουστικα

ειναι ο μονος τροπος για να δουλεψουν ακουστικα γιατι αλλιως δεν μπαινουν καλα μεσα (η τρυπα του βυσματος ειναι πιο βαθια απο το κανονικο)

μαλλον το φοβερο quality control της homtom ανακαλυψε το θεμα αφου εστειλε τα πρωτα κινητα και βρηκαν αυτο το τροπο να το καλυψουν

εγω ημουν στους τυχερους και μου ηρθε με το κινητο, θα πρεπει οποιος δεν παρελαβε να ζητησει αμεσα

 

το ιδιο προβλημα ισχυει και για την micro usb θυρα, που και αυτη ειναι πιο βαθια μεσα στην συσκεη και ενα κλασσικο καλωδιο δεν κουμπωνει καλα (τουλαχιστον φορτιζει κανονικα). αντιστοιχα και το βισμα που ερχεται μαζι με το κινητο ειναι πιο μακρυ

 

εδω και καποιες φωτογραφιες για να δειτε την διαφορα απο ενα κανονικο βισμα 3,5" (sorry για την ποιοτητα αλλα ειναι απο την καμερα του κινητου:p)

http://i.imgur.com/fqMJfcP.jpg

http://i.imgur.com/5FDMOap.jpg

Edited by kostas_05
Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει μαλλον καποιο κατασκευαστικο ελλατωμα και η εταιρει στελνει μαζι με το κινητο εναν ανταπτορα απο 14 χιλιοστα μηκος σε 16 χιλιοστα για τα ακουστικα

ειναι ο μονος τροπος για να δουλεψουν ακουστικα γιατι αλλιως δεν μπαινουν καλα μεσα (η τρυπα του βυσματος ειναι πιο βαθια απο το κανονικο)

μαλλον το φοβερο quality control της homtom ανακαλυψε το θεμα αφου εστειλε τα πρωτα κινητα και βρηκαν αυτο το τροπο να το καλυψουν

εγω ημουν στους τυχερους και μου ηρθε με το κινητο, θα πρεπει οποιος δεν παρελαβε να ζητησει αμεσα

 

το ιδιο προβλημα ισχυει και για την micro usb θυρα, που και αυτη ειναι πιο βαθια μεσα στην συσκεη και ενα κλασσικο καλωδιο δεν κουμπωνει καλα (τουλαχιστον φορτιζει κανονικα). αντιστοιχα και το βισμα που ερχεται μαζι με το κινητο ειναι πιο μακρυ

 

εδω και καποιες φωτογραφιες για να δειτε την διαφορα απο ενα κανονικο βισμα 3,5" (sorry για την ποιοτητα αλλα ειναι απο την καμερα του κινητου:p)

http://i.imgur.com/fqMJfcP.jpg

http://i.imgur.com/5FDMOap.jpg

 

Φιλε μου δεν ειναι κατασκευαστικο προβλημα,OMPT to CTIA βυσμα θελει,αλλο προτυπο δηλαδη.Στο ebay με το κιλο τα πουλαν.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι κατασκευαστικό πρόβλημα απο την στιγμή που δεν αναφέρεται πουθενά ως feature και η εταιρεία το αναγνωρίζει και βάζει αντάπτορα στη συσκευασία.Και για όσους το πήραν χωρίς,έγραψαν στο fb τους μια ανακοίνωση σύμφωνα με την οποία τους στέλνεις τα στοιχεία σου,το μαγαζί που το πήρες κτλ για να σου τον στείλουν αυτοι δωρεάν..
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι κατασκευαστικό πρόβλημα απο την στιγμή που δεν αναφέρεται πουθενά ως feature και η εταιρεία το αναγνωρίζει και βάζει αντάπτορα στη συσκευασία.Και για όσους το πήραν χωρίς,έγραψαν στο fb τους μια ανακοίνωση σύμφωνα με την οποία τους στέλνεις τα στοιχεία σου,το μαγαζί που το πήρες κτλ για να σου τον στείλουν αυτοι δωρεάν..

Κοιτα αλλο το κατασκευαστικο σφαλμα,και αλλο να εχουν αλλο προτυπο για μειωση κοστους

Και φυσικα λαθος τους που δεν αναφερεται καπου στα specs.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι, παρήγγειλα ένα σήμερα στα 56 ευρώ από το gearbest,καθώς το lenovo που είχα έκανε... Μακροβουτι,αν δεις τι αγοραζεις από Ελλάδα με αυτά τα χρήματα, αποδεικνύεται ότι οι κινέζοι υλοποίησαν αυτό που είχαν πει ότι θα βγάλουν smartphone του πενηνταρικου... Περισσότερες εντυπώσεις όταν παραλαβω,για κάποιους που ρωτάνε για root,υπάρχει ένα ρωσικό site,όσοι τα καταφέρνουν με τα ρωσικά...http://www.4pda.ru
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι κατασκευαστικο προβλημα,OMPT to CTIA βυσμα θελει,αλλο προτυπο δηλαδη.Στο ebay με το κιλο τα πουλαν.:)

 

Είναι κατασκευαστικό πρόβλημα γιατί έχω μπροστά μου και το OMTP και το CTIA βύσμα. Είναι ακριβώς ίδια στο μήκος και όχι όπως αυτό που μας έδειξε ο φίλος στη φωτογραφία. Δηλαδή ο ανταπτορας που στέλνει δεν είναι ο κανονικός OMTP σε CTIA (έχω και αυτόν εδώ), είναι πατέντα με πιο μακρύ βύσμα.

Να θυμήσω ότι η αλλαγή των προτύπων δεν έχει σχέση με το μήκος του αντάπτορα παρά μόνο με τη συνδεσμολογία των επαφών.

Άρα δεν υπάρχει και θέμα μείωσης κόστους (με την αλλαγή της θέσης της γείωσης)

 

Για να δούμε με τι θαρθει και αυτό που πήρα από το bangggod

Link to comment
Share on other sites

Είναι κατασκευαστικό πρόβλημα γιατί έχω μπροστά μου και το OMTP και το CTIA βύσμα. Είναι ακριβώς ίδια στο μήκος και όχι όπως αυτό που μας έδειξε ο φίλος στη φωτογραφία. Δηλαδή ο ανταπτορας που στέλνει δεν είναι ο κανονικός OMTP σε CTIA (έχω και αυτόν εδώ), είναι πατέντα με πιο μακρύ βύσμα.

Να θυμήσω ότι η αλλαγή των προτύπων δεν έχει σχέση με το μήκος του αντάπτορα παρά μόνο με τη συνδεσμολογία των επαφών.

Άρα δεν υπάρχει και θέμα μείωσης κόστους (με την αλλαγή της θέσης της γείωσης)

 

Για να δούμε με τι θαρθει και αυτό που πήρα από το bangggod

Δηλαδη ο φιλος παραπανω που εβαλε της foto ψευεδεται?

Και εαν ναι για ποιο λογο?

Και φυσικα εαν ειναι κατασκευαστικο προβλημα μπορουμε να ζητησουμε πολλα παραπανω απο ενα απλο ανταπτορα απο την εταιρια........

Μπορει να αποδειχθει το παραπανω??

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και δεν ψεύδεται. Γιατί το λες αυτό; Οι φωτογραφίες δείχνουν καθαρά τη διαφορά μήκους στα βύσματα.

Το ερώτημα είναι αν υπάρχει συγκεκριμένο πρότυπο που το βύσμα ακολουθεί. Τα καλώδια είναι συνήθως αναλώσιμα και γι αυτό, θα είναι πρόβλημα να μην μπορεί κάποιος να απευθυνθεί στην ευρύτερη αγορά αν ο αντάπτορας χαλάσει.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο λαθος της εταιρειας κατασκευαστικα αλλα και που δεν το αναφερει πουθενα

Μηπως ηταν γι αυτο το λογο η τιμη μιας και αν το εβγαζαν σε κανονικη τιμη εξαρχης ο κοσμος θα πηγαινε σε ανταγωνιστικα μοντελα

Μετανιωνω που το πηρα αυτο ειναι το κακο του presale :(

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο λαθος της εταιρειας κατασκευαστικα αλλα και που δεν το αναφερει πουθενα

Μηπως ηταν γι αυτο το λογο η τιμη μιας και αν το εβγαζαν σε κανονικη τιμη εξαρχης ο κοσμος θα πηγαινε σε ανταγωνιστικα μοντελα

Μετανιωνω που το πηρα αυτο ειναι το κακο του presale :(

Aυτο ειναι το λαθος,οχι κατασκευαστικο,και το οτι δεν εχουν το ανταπτορακι στην συσκευασια.

Θα μου πεις σιγα το κοστος του ανταπτορα,αλλα δεν ειναι εκει το θεμα........βαλτο στην συσκευασια και μην το δινεις μετα αφου εχει γινει η σχετικη βαβουρα.

Και ειναι κακο για αυτους γιατι ειναι ενα πολυ καλο κντ,ειδικα στην τιμη που πωλειται,ειναι κελεπουρι.

Θα μου πεις εδω αλλες εταιριεςς κολοσοι εχουν κανει οργια,αυτο σε πειραξε.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο λαθος της εταιρειας κατασκευαστικα αλλα και που δεν το αναφερει πουθενα

Μηπως ηταν γι αυτο το λογο η τιμη μιας και αν το εβγαζαν σε κανονικη τιμη εξαρχης ο κοσμος θα πηγαινε σε ανταγωνιστικα μοντελα

Μετανιωνω που το πηρα αυτο ειναι το κακο του presale :(

Αν το έβγαζαν το τηλέφωνο χωρίς το συγκεκριμένο ¨λαθάκι¨εξαρχής στα 70+ ευρώ, εγώ θα έτρεχα να βρω να αγοράσω τα ελαττωματικά στα 40.:p.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη το έβγαλαν στα 40€ γιαυτο το ελάττωμα.Απλά δεν το πρόβλεψαν και τους βγήκε έτσι και προφανώς δεν τους σύμφερε μετά να το διορθώσουν γιατι μάλλον θα έπρεπε να αλλάξουν όλη τη γραμμή παραγωγής...Και τα 40€ δεν ειναι η κανονική του τιμή αλλά τα 59.99$ αλλά ως καινούρια εταιρεία έκαναν κάποιες προσφορές στην αρχή όχι μόνο στο ht7 αλλά και στα άλλα τους μοντέλα..

Οπως και να έχει σίγουρα αξίζει το κινητό ως εναλλακτική του x5 για όποιον θέλει 5.5" οπωσδήποτε ή του x6 που είναι ακριβότερο κατά 10$ απο αυτό.

Aυτο ειναι το λαθος,οχι κατασκευαστικο,και το οτι δεν εχουν το ανταπτορακι στην συσκευασια.

Θα μου πεις σιγα το κοστος του ανταπτορα,αλλα δεν ειναι εκει το θεμα........βαλτο στην συσκευασια και μην το δινεις μετα αφου εχει γινει η σχετικη βαβουρα.

Και ειναι κακο για αυτους γιατι ειναι ενα πολυ καλο κντ,ειδικα στην τιμη που πωλειται,ειναι κελεπουρι.

Θα μου πεις εδω αλλες εταιριεςς κολοσοι εχουν κανει οργια,αυτο σε πειραξε.....

Το δίνουν μετά γιατί μάλλον δεν πήραν χαμπάρι ότι τους βγήκε έτσι,παρά μόνο όταν κυκλοφόρησε η συσκευή και άρχισαν τα πρώτα παράπονα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ο φιλος παραπανω που εβαλε της foto ψευεδεται?

Και εαν ναι για ποιο λογο?

Και φυσικα εαν ειναι κατασκευαστικο προβλημα μπορουμε να ζητησουμε πολλα παραπανω απο ενα απλο ανταπτορα απο την εταιρια........

Μπορει να αποδειχθει το παραπανω??

 

Δεν με κατάλαβες.

Εννοώ ότι το κανονικό βύσμα οποιουδήπουτε τύπου, δεν είναι σαν αυτό των φωτογραφιών που έστειλε ο φίλος (δεν είπα πουθενά ότι ο φίλος ψευδεται).

Άρα και το συγκεκριμένο βυσμα -ανταπτοράκι της φωτογραφίας δεν είναι το κανονικό. Το συγκεκριμένο βύσμα - ανταπτοράκι είναι πιο μακρύ κατά 2 χιλιοστά περίπου και πλέον το στέλνει η εταιρεία στους μεταπωλητές. Στο 4pda το έχουν αναλύσει το συγκεκριμένο θέμα-πρόβλημα.

Όποιος το παραλαμβάνει τώρα, μπορεί να υπάρχει μέσα, αλλιώς στέλνει μήνυμα στον μεταπωλητή ή στην εταιρεία με τα στοιχεία παραγγελίας και θα σας το στείλουν μετά

http://cs3-4.4pda.to/7406915.jpg

 

Αλλά πάλι είναι vfm κινητό και το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να μην ενδιαφέρει και πολύ κόσμο

 

 

4pda link

Έχει και πληροφορίες για ρουτ κλπ, οποιος το χει παραλάβει, μπορει να δοκιμάσει

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

κανα link για το ανταπτορακι αυτο εχουμε παιδια ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...