Jump to content

Cubot H1


chalk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε να αλλάξεις πληκτρολόγιο (επέλεξε από τις ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή, αυτό το AOSP) .

εκκαθάριση δεδομένων Google play store απο ρυθμίσεις, εφαρμογές, όλα.

restart και κάνε πάλι αναζήτηση μέσω playstore.

Ενημέρωσε μας πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Review από ένα από τα καλύτερα tech website κατ'εμέ

http://www.anandtech.com/show/9868/cubot-h1-smartphone-test-5200-mah

anandtech

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να αλλάξεις πληκτρολόγιο (επέλεξε από τις ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή, αυτό το AOSP) .

εκκαθάριση δεδομένων Google play store απο ρυθμίσεις, εφαρμογές, όλα.

restart και κάνε πάλι αναζήτηση μέσω playstore.

Ενημέρωσε μας πάλι.

 

Ekaνα manual αναβαθμιση το Google play apk

και ολα μια χαρα

 

Ευχαριστω παιδια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέω το στικάκι στο κινητό δεν θα έπρεπε να το βλέπει;

a8d98883ddd1c49f4412f80bac844aec.jpg

συνέδεσα (με το OTG cable της συσκευασίας) ένα στικάκι του ενός γίγα. το αναγνώρισε και μού ζήτησε διαμόρφωση. δεν θυμάμαι τι αρχεία είχα μέσα ή σε τι file format.

έκανα και μια αντιγραφή ενός mp3 επιτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα πρότεινα να κάνεις την αναβάθμιση και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

επιπλέον, θα ήθελα να ενημερώσω τους υπόλοιπους κατόχους ότι υπάρχουν στο protectionfilms24 μεμβράνες απλές αλλά και glass.

είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές, αλλά δείχνουν ότι είναι οι σωστές διαστάσεις και όχι universal.

θα ήθελα να ενημερώσω ότι μου ήρθε σήμερα η μεμβράνη από το συγκεκριμένο site. έχω παραγγείλει στο παρελθόν για άλλες συσκευές και ήταν οκ.

δυστυχώς όμως για το cubot h1 δεν είναι οι σωστές διαστάσεις, αν και από τις φωτογραφίες φαίνονται να είναι. αν κάτσουν σωστά οι τρύπες για τους αισθητήρες και την front camera περισσεύουν σχεδόν ένα-δυο χιλιοστά στο κάτω μέρος, με αποτέλεσμα με την παραμικρή κίνηση να ξεκολλήσει .

αν ξεκινήσω την τοποθέτηση από κάτω προς τα πάνω οι τρύπες καταλήγουν όπου να 'ναι.

παρήγγειλα τύπου air glass (νομίζοντας ότι θα παραλάβω γυαλί) αλλά είναι ένα σκληρό πλαστικό.

5μιση ευρώ για πέταμα.

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

a8d98883ddd1c49f4412f80bac844aec.jpg

συνέδεσα (με το OTG cable της συσκευασίας) ένα στικάκι του ενός γίγα. το αναγνώρισε και μού ζήτησε διαμόρφωση. δεν θυμάμαι τι αρχεία είχα μέσα ή σε τι file format.

έκανα και μια αντιγραφή ενός mp3 επιτυχώς.

 

ολα οκ.εβαλα αλλο στικακι και το ειδε.δε ξερω γιατι δεν βλεπει το αλλο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,καλως σας βρηκα και καλη χρονια. εχοντας διαβασει ολα για το Η1,θα ηθελα να ρωτησω αν τελικα ειστε ευχαριστημενοι οσοι το πηρατε γιατι σκεφτομαι να το παρω. δεν με νοιαζει οσα γραφονται για το gps, υπαρχει κατι αλλο που θα επρεπε να λαβω σοβαρα υποψη?. με ενδιαφερει η καλη μπαταρια, οι καλες κλησεις σαν τηλεφωνο, καλη καμερα και να μην τρωει κολληματα, και να ειναι αξιοπιστο γενικοτερα.ευχαριστω!!
CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,καλως σας βρηκα και καλη χρονια. εχοντας διαβασει ολα για το Η1,θα ηθελα να ρωτησω αν τελικα ειστε ευχαριστημενοι οσοι το πηρατε γιατι σκεφτομαι να το παρω. δεν με νοιαζει οσα γραφονται για το gps, υπαρχει κατι αλλο που θα επρεπε να λαβω σοβαρα υποψη?. με ενδιαφερει η καλη μπαταρια, οι καλες κλησεις σαν τηλεφωνο, καλη καμερα και να μην τρωει κολληματα, και να ειναι αξιοπιστο γενικοτερα.ευχαριστω!!

Aν εξαιρέσεις το GPS

Τα αλλα είναι άνω του μετρίου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Aν εξαιρέσεις το GPS

Τα αλλα είναι άνω του μετρίου

 

ευχαριστω. ειμαι αναμεσα στο Η1 και στο oukitel k4000, δεν ξερω αν θα μου κατσει καλα το 5,5 ιντσες. μεχρι τωρα ειχα κινητα της πλακας

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,καλως σας βρηκα και καλη χρονια. εχοντας διαβασει ολα για το Η1,θα ηθελα να ρωτησω αν τελικα ειστε ευχαριστημενοι οσοι το πηρατε γιατι σκεφτομαι να το παρω. δεν με νοιαζει οσα γραφονται για το gps, υπαρχει κατι αλλο που θα επρεπε να λαβω σοβαρα υποψη?. με ενδιαφερει η καλη μπαταρια, οι καλες κλησεις σαν τηλεφωνο, καλη καμερα και να μην τρωει κολληματα, και να ειναι αξιοπιστο γενικοτερα.ευχαριστω!!

 

Προκειται για γερη κατασκευη. Εχει καλη μπαταρια, καθαρο android και καλη σχετικα καμερα. Αν σου αρεσει χτυπα το αφοβα. Και οσο για το GPS, ε, δεν ειναι και για πεταμα! Τη δουλεια σου θα την κανεις.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Προκειται για γερη κατασκευη. Εχει καλη μπαταρια, καθαρο android και καλη σχετικα καμερα. Αν σου αρεσει χτυπα το αφοβα. Και οσο για το GPS, ε, δεν ειναι και για πεταμα! Τη δουλεια σου θα την κανεις.

 

ευχαριστω!

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,καλως σας βρηκα και καλη χρονια. εχοντας διαβασει ολα για το Η1,θα ηθελα να ρωτησω αν τελικα ειστε ευχαριστημενοι οσοι το πηρατε γιατι σκεφτομαι να το παρω. δεν με νοιαζει οσα γραφονται για το gps, υπαρχει κατι αλλο που θα επρεπε να λαβω σοβαρα υποψη?. με ενδιαφερει η καλη μπαταρια, οι καλες κλησεις σαν τηλεφωνο, καλη καμερα και να μην τρωει κολληματα, και να ειναι αξιοπιστο γενικοτερα.ευχαριστω!!

 

απο οτι καταλαβα εχεις απαιτησεις,οπως εγω,δλδ οχι πολλες.οποτε χτυπα το.προς το παρον δουλευει ρολοι,δεν κολλαει και η μπαταρια θα σε ενθουσιασει.

Η καμερα καλουτσικη,κανει τη δουλεια της εφοσον δεν εισαι ψειρας σε αυτο.

Οσο για αξιοπιστια δεν μπορω να σου πω,το εχω απο Οκτωβριο.

Το gps τη κανει του δουλεια του

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα εχεις απαιτησεις,οπως εγω,δλδ οχι πολλες.οποτε χτυπα το.προς το παρον δουλευει ρολοι,δεν κολλαει και η μπαταρια θα σε ενθουσιασει.

Η καμερα καλουτσικη,κανει τη δουλεια της εφοσον δεν εισαι ψειρας σε αυτο.

Οσο για αξιοπιστια δεν μπορω να σου πω,το εχω απο Οκτωβριο.

Το gps τη κανει του δουλεια του

 

ευχαριστω πολυ!!

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα, θα το επεξεργαστω να το μαθω καθοτι πρωτη επαφη με τετοια κινητα και θα πω τις εντυπωσεις μου

 

λοιπον το κινητο ειναι παρα πολυ καλο, δεν το εχω μαθει ακομα καλα (πρωτη φορα τετοιου ειδους κινητο),η μπαταρια του κραταει αρκετα (θα την δοκιμασω πληρως στην επομενη φορτιση),καλη καμερα, καλη οθονη,καλο τηλεφωνο,αλλωστε αυτο ειναι πρωτα απολα,τηλεφωνο. για ''απλους'' χρηστες ειναι τελειο, τωρα για παιχνιδια,επαγγελματικες φωτογραφησεις κτλ υπαρχουν τα καταλληλα μηχανηματα, κονσολες,υπολογιστες,φωτογραφικες μηχανες,ειπαμε πρωτα απολα ειναι τηλεφωνο. ευχαριστω το μελος του φορουμ απο τον οποιο το αγορασα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να τ αγόρασε απο εξωτερικό? Γιατί προσπάθησα να το αγοράσω και δεν μπορεσα λογω capital controls
Link to comment
Share on other sites

2 αγορές του κινητού από εξωτερικό, Νοέμβριο και Δεκέμβριο.

με το "κόλπο 2 λογαριασμών PayPal και αποστολή στο balance από τον έναν στον άλλον" έγιναν επιτυχώς.

πρόσφατη αγορά (μέσα στον Ιανουάριο) έκανα μέσω PayPal από eBay επιτυχώς κάτι ψιλολοΐδια.

για περισσότερα σχετικά με τις αγορές από εξωτερικό (με PayPal) υπάρχει σχετικό νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.καονουριος χρηστης κουμποτ και κινεζικων γενικοτερα.η πρωτη επαφη θα ελεγα οτι ειναι παρα πολυ καλη.δεν το περιμενα.οσοι το εχετε πολυ καιρο εχετε δει να αγχωνεται;να λαγκαρει δηλαδη περισσοτερο η κατι τετοιο;η μπαταρια του συνεχιζει να εκπλησει;ευχαριστω

 

Καλημερα.εγω εχω τα xiaomi pistons 2 και παιζουν αρκετα καλα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Και μια μικρη παρουσιαση μετα απο 3 μερες χρησης απο καποιον που αγοραζε ναυαρχιδες μεταχειρισμενες..ποιοτητα κατασκευης αρκετα καλη.χωρις τριγμους τα πλαστικα αλλα μεχρι εκει.οχι κατι το ιδιαιτερο.πολυ καλη ποιοτητα κλησης.ιση με το μ8 που εχω.μεγαφωνο ανω του μετριου θα ελεγα.ηχος στα ακουστικα ανω του μετριου επισης.οθονη αψογη.ακομα και με αυτην την αναλυση ειναι αψογη.δεν με κουρασε και δεν ειδα πιξελ ποτε.που τον τελευταιο χρονο χρησημοποιω συσκευες με ανω απο 400 ppi.η φωτεινοτητα ειναι καλυτερη απο τα προηγουμενα μου. χρειαζετε περισσοτερο πατημα για να ακουσει αλλα ειναι κατι που συνηθιζετε.μεχρι τωρα ειναι ταχυτατο και απαλο στο broswing.δεν το περιμενα απο τον επεξεργαστη.ελευθερη ραμ μονιμα στο 1,3.για την καμερα δεν ξερω μιας και δεν εχω απαιτησεις.στα ματια μου ειναι μια χαρα παντως.μπαταρια.εδω τι να πω;;30 ωρες χωρις φορτιση 6 30 ωρες οθονη και εχω υπολοιπο 63%.μονιμα σε wifi ομως εκτος πολυ λιγο συνδεση σε 3g.gps μου ειναι αχρειαστο και δεν εκανα ζωντανο τεστ.σε εσωτερικο χωρο ομως με κλειστα δεδομενα και wifi κλειδωσε σε μισο λεπτο 10 δορυφορους.αυτο ηταν το τεστ μου σε gps..

Κλεινοντας να πω οτι ημουν προετειμασμενος να κανω υποχωρησεις ωστε να εχω μια τετοια μπαταρια.μεχρι στιγμης ομως δεν εχω κανει καμια υποχωρηση και ειμαι πληρως ικανοποιημενος.μενει να αποδειχτει η αντοχη του στον χρονο.αυτα απο εμενα.καλημερα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Και μια μικρη παρουσιαση ........

Κλεινοντας να πω οτι ημουν προετειμασμενος να κανω υποχωρησεις ωστε να εχω μια τετοια μπαταρια.μεχρι στιγμης ομως δεν εχω κανει καμια υποχωρηση και ειμαι πληρως ικανοποιημενος.μενει να αποδειχτει η αντοχη του στον χρονο.αυτα απο εμενα.καλημερα σε ολους!

 

Καλοριζικο φιλε μου! Ωραιος ο επιλογος σου που μπορει ανετα να μπει σαν επικεφαλιδα στα της συσκευης αυτης.:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Και μια μικρη παρουσιαση μετα απο 3 μερες χρησης απο καποιον που αγοραζε ναυαρχιδες μεταχειρισμενες..ποιοτητα κατασκευης αρκετα καλη.χωρις τριγμους τα πλαστικα αλλα μεχρι εκει.οχι κατι το ιδιαιτερο.πολυ καλη ποιοτητα κλησης.ιση με το μ8 που εχω.μεγαφωνο ανω του μετριου θα ελεγα.ηχος στα ακουστικα ανω του μετριου επισης.οθονη αψογη.ακομα και με αυτην την αναλυση ειναι αψογη.δεν με κουρασε και δεν ειδα πιξελ ποτε.που τον τελευταιο χρονο χρησημοποιω συσκευες με ανω απο 400 ppi.η φωτεινοτητα ειναι καλυτερη απο τα προηγουμενα μου. χρειαζετε περισσοτερο πατημα για να ακουσει αλλα ειναι κατι που συνηθιζετε.μεχρι τωρα ειναι ταχυτατο και απαλο στο broswing.δεν το περιμενα απο τον επεξεργαστη.ελευθερη ραμ μονιμα στο 1,3.για την καμερα δεν ξερω μιας και δεν εχω απαιτησεις.στα ματια μου ειναι μια χαρα παντως.μπαταρια.εδω τι να πω;;30 ωρες χωρις φορτιση 6 30 ωρες οθονη και εχω υπολοιπο 63%.μονιμα σε wifi ομως εκτος πολυ λιγο συνδεση σε 3g.gps μου ειναι αχρειαστο και δεν εκανα ζωντανο τεστ.σε εσωτερικο χωρο ομως με κλειστα δεδομενα και wifi κλειδωσε σε μισο λεπτο 10 δορυφορους.αυτο ηταν το τεστ μου σε gps..

Κλεινοντας να πω οτι ημουν προετειμασμενος να κανω υποχωρησεις ωστε να εχω μια τετοια μπαταρια.μεχρι στιγμης ομως δεν εχω κανει καμια υποχωρηση και ειμαι πληρως ικανοποιημενος.μενει να αποδειχτει η αντοχη του στον χρονο.αυτα απο εμενα.καλημερα σε ολους!

 

καλοριζικο και σενα φιλε!!

CUBOT H1
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα ηθελα εναν οδηγο ροοτ αν μπορει καποιος;και για καστομ ρικοβερυ.θα ηθελα να παω τον επεξεργαστη στο 1.3 που ειναι κανονικα.αφηνει ο μανισιος κερνελ κατι τετοιο;; Edited by agrimis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot H1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...