Jump to content

Doogee HOMTOM HT6


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμη να βρω πως δουλεύει είναι το reverse charging.Δοκίμασα με το smartwatch μου,το bt ακουστικό μου sony mw600 και το pipo w7 που έχει 3000mah μπαταρία.Σε όλα ξεκινάει η φόρτιση,φορτίζει 2-3% και μετά σταματάει..Μέτρησα και με το battery volt meter και δίνει στην έξοδο περίπου 0.4-0.5Α.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σου είναι εύκολο να δοκιμάσεις με άλλο καλώδιο ;

ή... αν δοκίμασες με άλλο καλώδιο, να δοκίμαζες με αυτό της συσκευασίας ;

φαίνεται πολύ καλό κινητό πάντως. θα περιμένω μέχρι αύριο μπας και το βγάλουν σε χαμηλότερη τιμή, ή επόμενη ημερομηνία η κινέζικη Πρωτοχρονιά.

Link to comment
Share on other sites

σου είναι εύκολο να δοκιμάσεις με άλλο καλώδιο ;

ή... αν δοκίμασες με άλλο καλώδιο, να δοκίμαζες με αυτό της συσκευασίας ;

φαίνεται πολύ καλό κινητό πάντως. θα περιμένω μέχρι αύριο μπας και το βγάλουν σε χαμηλότερη τιμή, ή επόμενη ημερομηνία η κινέζικη Πρωτοχρονιά.

 

Να περιμένεις το γνήσιο DoogeeT6.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις το γνήσιο DoogeeT6.....

Τι σχεση εχει τωρα αυτο που ρωταει ο φιλος με το Τ6.....???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

σου είναι εύκολο να δοκιμάσεις με άλλο καλώδιο ;

ή... αν δοκίμασες με άλλο καλώδιο, να δοκίμαζες με αυτό της συσκευασίας ;

φαίνεται πολύ καλό κινητό πάντως. θα περιμένω μέχρι αύριο μπας και το βγάλουν σε χαμηλότερη τιμή, ή επόμενη ημερομηνία η κινέζικη Πρωτοχρονιά.

Ναι δοκίμασα με άλλα 2 διαφορετικά usb otg cable και micro usb cable στην άλλη συσκευή εκτός απο το δικό του

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει τωρα αυτο που ρωταει ο φιλος με το Τ6.....???

έγραψα ότι φαίνεται καλό κινητό και περιμένω να το βρω σε καλή τιμή να το χτυπήσω.

το homtom ht6 και το doogee T6 φαίνονται να είναι το ίδιο τηλέφωνο.

με σαφώς καλύτερη μοίρα το doogee (υποστήριξη, όνομα κτλ)

Link to comment
Share on other sites

έγραψα ότι φαίνεται καλό κινητό και περιμένω να το βρω σε καλή τιμή να το χτυπήσω.

το homtom ht6 και το doogee T6 φαίνονται να είναι το ίδιο τηλέφωνο.

με σαφώς καλύτερη μοίρα το doogee (υποστήριξη, όνομα κτλ)

 

To T6 με ενημέρωσαν από everbuying δεν έχει ΝΟΤΙFICATION LED...

TO HT 6 έχει από όσο ξέρω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το HT6 έχει led μπλε για ειδοποιήσεις,κόκκινο όταν φορτίζει και πράσινο όταν φορτίσει πλήρως.Λογικά με κάποια εφαρμογή θα μπορείς να κάνεις να ανάβει πχ πράσινο στα sms ή mail αντι του μπλε.

Οπότε συνοψίζοντας,δε μιλάμε για ίδιες συσκευές; Μιας και λείπει και το led; Εκτος και αν στο everbuying δεν έχουν ιδέα και το είπαν έτσι..Πλάκα θα έχει να λέει η Doogee 6250mah και τελικά αντι 6000mah περίπου που είναι του HT6 να έχουν καμμιά 4αρα :p τους έχω ικανούς...

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μία λίγες μέρες το παρέλαβα και εγώ. Σε γενικές γραμμές η εντύπωση που μου δίνει είναι καλή αλλά έχω ένα πρόβλημα. Μέχρι να μεταφέρω επαφές κτλ δεν το είχα χρησιμοποιήσει σαν τηλεφωνο και σήμερα που του έβαλα μία SIM διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει το ηχείο του ακουστικού. Κουδουνισμός, ανοιχτή ακρόαση από το πίσω ηχείο, μικρόφωνο και ακουστικά αν τα συνδέσω δουλεύουν κανονικά αλλά με αυτό το ελάττωμα μάλλον είναι ψιλοάχρηστο το τηλέφωνο.

 

Να προσθέσω ότι είναι αγορασμένο από Gearbest. Από ότι έχω διαβάσει σκόρπια εδώ και εκεί δεν πρέπει να είναι και πολύ καλοί στο support τους.

 

Τι προτείνεται να κάνω;

 

Υ.Γ. Δεν κατάλαβα πως έγινε αλλά όταν πήγα να βάλω την κάρτα SIM όταν το ξαναέπιασα διαπίστωσα ότι τα "αυτιά"(τα κομματάκια του πλαστικού που εξέχουν από το μέταλλο) του συρταριού για τις SIM είχαν σπάσει. Αυτό δεν είναι και τόσο πρόβλημα εκτός του (λιγάκι)οπτικού και τις ίσως λίγης σκόνης που μπορεί να μπαίνει μέσα.

 

Υ.Γ. 2 Πιάνουν τα χέρια μου(την οθόνη από το Coolpad F1 της κόρης την άλλαξα εγώ) για να το μαστορέψω μόνος μου αν προκριθεί αυτή ως η καλύτερη λύση αλλά πως στην ευχή ανοίγει αφού δεν έχει αποσπώμενο καπάκι για να αποκτήσει κάποιος πρόσβαση στις βίδες;

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση ειναι να επικοινωνησεις μαζι τους.απο την αλλη αν πιανουν τα χερια σου και εισαι σιγουρος πως το εχεις, το πισω καπακι ειναι αποσπωμενο.απλα ειναι πολυ καλα κουμπωμενο με κλιπς.και εγω νομιζα δε βγαινει αλλα διαβαζοντας στο 4pda.ru forum που το εχουν κανει βιδες το κινητο, θελει με ενα λεπτο κατσαβιδι ή λιγο νυχι να ανασηκωσεις απο την κατω γωνια και μετα προσεκτικα να σπρωχνεις για να ξεκουμπωνουν τα κλιπς
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση ειναι να επικοινωνησεις μαζι τους.απο την αλλη αν πιανουν τα χερια σου και εισαι σιγουρος πως το εχεις, το πισω καπακι ειναι αποσπωμενο.απλα ειναι πολυ καλα κουμπωμενο με κλιπς.και εγω νομιζα δε βγαινει αλλα διαβαζοντας στο 4pda.ru forum που το εχουν κανει βιδες το κινητο, θελει με ενα λεπτο κατσαβιδι ή λιγο νυχι να ανασηκωσεις απο την κατω γωνια και μετα προσεκτικα να σπρωχνεις για να ξεκουμπωνουν τα κλιπς

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα επικοινωνήσω μαζί τους, δεν κοστίζει τίποτα ούτως ή άλλως. Αναλόγως τι θα πούνε οι Κινέζοι και τι άλλες συμβουλές θα προτείνουν οι συμφορουμίτες θα δω τι θα κάνω.

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις άλλοι που έστειλαν τα κινητά στην Κίνα για επισκευή τι άκρη έβγαινε, ειδικά με Gearbest, ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε OTA ενημέρωση στην έκδοση R12.Για να την εμφανίσει όμως έπρεπε πρώτα να περάσω με sp flash tools την R09 γιατι το κινητό είχε έρθει με την R08 και δεν εμφάνιζε την R09 οπότε δε μπορούσε να πάει απευθείας στην R12
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε OTA ενημέρωση στην έκδοση R12.Για να την εμφανίσει όμως έπρεπε πρώτα να περάσω με sp flash tools την R09 γιατι το κινητό είχε έρθει με την R08 και δεν εμφάνιζε την R09 οπότε δε μπορούσε να πάει απευθείας στην R12

 

Η ενημέρωση σου βοήθησε πολύ!!

 

Ούτε που είχα κοιτάξει τα updates και μόλις τώρα πέρασα την R08, τώρα περνάω την R09 και μετά βλέπουμε!! :lol::lol:

 

Ευχαριστώ!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Την R09 την πήρα OTA και περιμένω να ανοίξει να δω αν έχει κι άλλη

 

 

Update: Παίρνω την R12 τώρα! Αρχικά δεν έβρισκε update αλλά στον 4ο έλεγχο αναβάθμισης την βρήκε!

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δεις αν στις ρυθμισεις-->σχετικα με το τηλεφωνο-->κατασταση αν ο σειριακος αριθμος αρχιζει απο 6P και τελειωνει σε πολλα 9;
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δεις αν στις ρυθμισεις-->σχετικα με το τηλεφωνο-->κατασταση αν ο σειριακος αριθμος αρχιζει απο 6P και τελειωνει σε πολλα 9;

 

Μόλις τώρα το είδα... :wacko:

 

Αύριο θα σου στείλω ότι θες! ;)

 

Ο σειριακός αριθμός αρχίζει από LN και τελειώνει σε οχτώ #9

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Aπο ότι φαινεται λοιπόν με αυτή τη ρομ λύνεται το πρόβλημα των κινέζικων του "κιλού" που όλα έχουν τον ίδιο σειριακό αριθμό 12xxxxxxxABCDEF και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην τρέχουν κάποια προγράμματα
Link to comment
Share on other sites

12509266_1028951333793943_4607445020112051345_n.jpg?oh=2ca351ef562137f6f8f8a3f5e84f1d9d&oe=5703851E

 

Homtom and Dooge these are two different companies.

So please do not confuse homtom with doogee shit & Never say " Doogee homtom " together because it makes no sense .

The company Homtom never had anything to do with the company doogee .

The company doogee without authorization and permission models selling homtom's . So if you bought Homtom from doogee side , you have Fake

 

Official webside http://WWW.HOMTOM.CC

 

Email: info@homtom.cc

Number: +86 186 8206 0517

 

Only Homtom official phones is :

 

HT7

HT6

HT5

 

Regards

Edited by magic28
Link to comment
Share on other sites

Homtom and Dooge these are two different companies.

So please do not confuse homtom with doogee shit

 

http://www.doogee.cc <-- doogee company just sells homtoms product without without authorization and without permission (is just fake)

http://www.homtom.cc

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι......ο κοσμος το εχει τουμπανο κει εμεις κρυφο καμαρι........:lol::lol::lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για το doogeemobile ότι ειναι fake ειναι γνωστό.Ομως εντελώς τυχαία υποθέτω ; η σφραγίδα τους γράφει DG Ηοmtom Group και η επίσημη ρομ που κατεβάζουμε για sp flash tools έχει στον τίτλο τη λέξη Daoge.. Απο την άλλη λογικό μου φαίνεται να θέλουν να χτίσουν την δική τους ταυτότητα και επειδή ενα ατου των κινητών τους είναι η μεγάλη μπαταρία καλά κάνουν και δεν αναφέρουν την doogee :p
Link to comment
Share on other sites

Για το doogeemobile ότι ειναι fake ειναι γνωστό.Ομως εντελώς τυχαία υποθέτω ; η σφραγίδα τους γράφει DG Ηοmtom Group και η επίσημη ρομ που κατεβάζουμε για sp flash tools έχει στον τίτλο τη λέξη Daoge.. Απο την άλλη λογικό μου φαίνεται να θέλουν να χτίσουν την δική τους ταυτότητα και επειδή ενα ατου των κινητών τους είναι η μεγάλη μπαταρία καλά κάνουν και δεν αναφέρουν την doogee :p

 

From XDA forum

We can find here some first tools mods for this homtom ht6

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/doogee-homtom-ht6-6250mah-battery-139-9-t3210734/page5

 

recovery

ROM

ROOT

 

Just in case

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.Μου κάνει θετική εντύπωση η γρήγορη φόρτιση του κινητού.Οκ δεν φτάνει το 75% μέσα σε 30 λεπτά όπως το διαφημίζουν αλλά σε 45 λεπτά φτάνει στο 42% απο το 5% που είναι επαρκέστατο για να βγάλει γύρω στις 4 ώρες οθόνη καθώς και το γεγονός ότι ενώ φορτίζει με 9V/1,7A το κινητό αλλά και ο φορτιστής ζεσταίνονται ελάχιστα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.Μου κάνει θετική εντύπωση η γρήγορη φόρτιση του κινητού.Οκ δεν φτάνει το 75% μέσα σε 30 λεπτά όπως το διαφημίζουν αλλά σε 45 λεπτά φτάνει στο 42% απο το 5% που είναι επαρκέστατο για να βγάλει γύρω στις 4 ώρες οθόνη καθώς και το γεγονός ότι ενώ φορτίζει με 9V/1,7A το κινητό αλλά και ο φορτιστής ζεσταίνονται ελάχιστα.

 

Currently I have a problem .

I come from UK Currently and i bought this Homtom HT6 on ebay .

In UK we have 3 pins triangle standard power plug .

Seller just sold me not original , just replacement UK standard plug charger .

My charger is only V5 1000mAH . So is not fast charge , is just normal but long because is big battery .

 

Original Homtom HT6 Charger should have specification like this (Output: 5V/7V/9V 2.0A) . Pump Express fast charging

1 Do you know where i can buy similar charger like original one for fast charging ?

2 Or can i use charger with output like this one 5V/1800mA(9W) 9V/1700mA(15.3W) for get quick charging ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...