Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που να έχει το ott m8 s802 και να έχει firmware που να τον έχει βολέψει; Προς το παρόν το μόνο που με βόλεψε τελικά είναι μια που μου πρότειναν vizbox_aw_rework_20150820.zip που είναι σχετικά καλά. Αλλά μου κρασάρει το popcorn time και το showbox που ενδιαφέρομαι. Παίζει όμως παιχνίδια που θέλω, kodi και έχει 3 επιλογές σε μενού.

 

Εγώ πέρασα αυτήν που είχες βάλει πριν από κάποιες σελίδες. Την Bluestacks. Καλή όλα οκ αλλά στο Kodi όταν πάω να παίξω 1080 στο Phoenix η αλλού 3 στις 10 crashάρει και κάνει reboot. Το ίδιο μου έκανε και με την προηγούμενη που είχε επάνω και με έχει ξενερώσει η αλήθεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Σημερα παρελαβα το mxiii-g και πριν λιγο εγκατεστησα το cpu-z ωστε να δω τι λεει και μου δειχνει total 1572mb ram.

το εχει συναντησει κανεις αλλος?

ειναι φυσιολογικο?

(μολις ετρεξα το antutu και μου εβγαλε score 39238).

Απο ram 1572 βλεπει και το antutu.

 

μια χαρα ειναι,do not worry..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα αυτήν που είχες βάλει πριν από κάποιες σελίδες. Την Bluestacks. Καλή όλα οκ αλλά στο Kodi όταν πάω να παίξω 1080 στο Phoenix η αλλού 3 στις 10 crashάρει και κάνει reboot. Το ίδιο μου έκανε και με την προηγούμενη που είχε επάνω και με έχει ξενερώσει η αλήθεια είναι.

Ναι, μια από τα ίδια και σε μένα. Οπότε δοκίμασα αυτή που ανέφερα, μου παίζει kodi αλλά έχω θέμα με τα άλλα που γράφω.

Σκέφτομαι να δοκιμάσω και μια άλλη

http://mbox.co.za/forum/viewtopic.php?f=64&t=337

αλλά προς το παρόν θα μείνω με αυτή (vizbox).

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια, θα ήθελα την γνώμη σας μια και είμαι έτοιμος για αγορά TV BOX.

Ποιο απο τα 2 να προτιμήσω;

MXIII - G Amlogic S812 2GB+ 8GB Android 5.1

η

M8s+ Amlogic S812 2GB+ 8GB Android 5.1

Κάτι ακόμα, θα χρειαστώ air mouse η με το remote control που εχει η συσκευασία θα είμαι ΟΚ;

 

ευχαριστώ πολύ :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας καθως και για την βοήθεια στην επιλογη android box μιας και μεχρι στιγμης το mxiii-g τα πηγαινει περίφημα.
Τα αδύνατα παρά ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ εστιν.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια, θα ήθελα την γνώμη σας μια και είμαι έτοιμος για αγορά TV BOX.

Ποιο απο τα 2 να προτιμήσω;

MXIII - G Amlogic S812 2GB+ 8GB Android 5.1

η

M8s+ Amlogic S812 2GB+ 8GB Android 5.1

Κάτι ακόμα, θα χρειαστώ air mouse η με το remote control που εχει η συσκευασία θα είμαι ΟΚ;

 

ευχαριστώ πολύ :lol::lol::lol:

Εγω παλι εχω βολευτει κ με ενα ασύρματο ποντικι και τα κανω ολα απο εκει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το ασυρματο ποντικι ειναι πολυ καλυτερο απο ολα τα air mouse που κυκλοφορουν

Δεν είναι απόλυτο, εξαρτάται τις ανάγκες του καθενός. Αν πληκτρολογείς συχνά, ένα air mouse με πλήκτρα βολεύει απίστευτα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το ασυρματο ποντικι ειναι πολυ καλυτερο απο ολα τα air mouse που κυκλοφορουν

 

επειδη γράφω συχνα πυκνά ειτε στο search για εύρεση ταινίας είτε υποτίτλους ειτε όταν βγάζει verification code ειτε οταν ακόμα το στήνω και περνάω repo , το mause δε με βόλεψε (σιγουρα καλύτερο απο το απλο τηλεχειρηστηριο που δίνουν ) , αντίθετα το airmouse απογειωσε την εμπειρια χρησης :p μπορει να ειμαι εξαίρεση τι ναπω :!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια απο οσους εχουν το beelink x2. Πως στο καλο απενεργοποιουμε τα αυτοματα updates συστηματος; Μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι μου χαλαει το σεταρισμα του kodi και μετα φτου κι απο την αρχη. Το δε backup του kodi βγαζει script error οποτε δεν εχω αλλη λυση απο την απενεργοποιηση των updates.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια απο οσους εχουν το beelink x2. Πως στο καλο απενεργοποιουμε τα αυτοματα updates συστηματος; Μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι μου χαλαει το σεταρισμα του kodi και μετα φτου κι απο την αρχη. Το δε backup του kodi βγαζει script error οποτε δεν εχω αλλη λυση απο την απενεργοποιηση των updates.

 

με αφορα και εμενα γιατι ηρθε αθηνα λογικα δευτερα θα το εχω για στησιμο του kodi και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια απο οσους εχουν το beelink x2. Πως στο καλο απενεργοποιουμε τα αυτοματα updates συστηματος; Μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι μου χαλαει το σεταρισμα του kodi και μετα φτου κι απο την αρχη. Το δε backup του kodi βγαζει script error οποτε δεν εχω αλλη λυση απο την απενεργοποιηση των updates.

Βάλτε το link2sd αν έχεις root και ψάξτε την εφαρμογή συστήματος για τα update και καντε τη freeze. Επίσης έχει κάποιος το beelink i68? μου έχει έρθει update και αφου κατέβει κολλάει στο reboot και δν προχωράει άλλο και αναγκάζομαι να το κάνω shutdown.

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Τα beelink x2 απο το gearbeast ερχονται ρουταρισμενα ετσι κι αλλιως οποτε θα δοκιμασω το "παγωμα" με το systemcleanup που ειναι το προγραμμα που εμπιστευομαι για τετοιες εργασιες. Αν δεν πιασει θα δοκιμασω το link2sd.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια απο οσους εχουν το beelink x2. Πως στο καλο απενεργοποιουμε τα αυτοματα updates συστηματος; Μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι μου χαλαει το σεταρισμα του kodi και μετα φτου κι απο την αρχη. Το δε backup του kodi βγαζει script error οποτε δεν εχω αλλη λυση απο την απενεργοποιηση των updates.

 

κανε αυτο που ειπαν τα παιδια,με παγωμα του update,αλλα καλα ειναι να το εχεις αναβαθμισει τουλαχιστον μεχρι την εκδοση 203k4,για να μην σου μεινει στα χερια. (εγω το εχω στην εκδοση 204κ4) .Εχει βγει μια παρτιδα που μετα απο λιγο καιρο χρησης,δεν ανοιγει το μηχανημα.Αναβει μονο το κοκκινο φως μπροστα.Η αναβαθμιση που ανεφερα πιο πανω,διορθωνει το προβλημα αυτο.

 

Τωρα για το kodi και το backup. Και μενα μου βγαζει το μυνημα script error,αλλα μετα απο επαννεκινηση ολα ειναι ενταξει.

 

Kαι σβηστε και τις 3 εφαρμογες συστηματος,με την ονομασια dragonbox.!

Edited by kokolokor5a
Link to comment
Share on other sites

κανε αυτο που ειπαν τα παιδια,με παγωμα του update,αλλα καλα ειναι να το εχεις αναβαθμισει τουλαχιστον μεχρι την εκδοση 203k4,για να μην σου μεινει στα χερια. (εγω το εχω στην εκδοση 204κ4) .Εχει βγει μια παρτιδα που μετα απο λιγο καιρο χρησης,δεν ανοιγει το μηχανημα.Αναβει μονο το κοκκινο φως μπροστα.Η αναβαθμιση που ανεφερα πιο πανω,διορθωνει το προβλημα αυτο.

 

Τωρα για το kodi και το backup. Και μενα μου βγαζει το μυνημα script error,αλλα μετα απο επαννεκινηση ολα ειναι ενταξει.

 

Kαι σβηστε και τις 3 εφαρμογες συστηματος,με την ονομασια dragonbox.!

Ναι μωρε, τι στο καλο ειναι αυτες οι εφαρμογες; Οκ, τις σβηνω. Η σημερινη αναβαθμιση που μου ηρθε ειναι η 205k4.

Ευχαριστω, νασαι καλα :-)

Edited by sakisv
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να βλέπω απομακρυσμένα από το android box (μέσω τοπικού δικτύου όμως) ό,τι δείχνει το laptop μου?

O alex ανέφερε το es explorer δεν ξέρω όμως εάν αυτό είναι για videos...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω 3 προτάσεις να σχολιάσετε και να συγκρίνετε (αν γνωρίζετε) τα χαρακτηριστικά ώστε μαζί με τον παράγοντα τιμή να πάρω μια απόφαση....

 

http://www.banggood.com/M8S-Quad-Core-2G-RAM-8G-ROM-2_4G-5G-WIFI-Android-TV-Box-p-973951.html

http://www.banggood.com/MXQ-PRO-Android-5_1-Amlogic-S905-Quad-Core-1GB8GB-Gigabit-WiFi-BT4_0-KODI-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1021123.html

http://www.banggood.com/MXQ-Pro-4K-Ultimate-KODI-Android-5_1-Lollipop-Amlogic-S905-Quad-Core-1GB8GB-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1015008.html

 

ακούω γνώμες...:)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το MXIII-G να ρωτηξω 2 πραματα

 

Για airmouse πληκτρολογιο οπως για παραδειγμα το Viboton X3. Zoom in -Out στο google maps πως κανουμε?

Επίσης κανα παιχνιδακι παιζουμε με αυτα τα airmouse ή σου βγαζουν το λαδι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να βλέπω απομακρυσμένα από το android box (μέσω τοπικού δικτύου όμως) ό,τι δείχνει το laptop μου?

O alex ανέφερε το es explorer δεν ξέρω όμως εάν αυτό είναι για videos...

 

εγω χρησιμοποιω το airdroid (κατι σα το teamviewer) για το αναποδο. Βλεπω το tvbox στο PC.

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και εμενα το x2 μου το πρωι.ηταν root και με kodi μεσα.μου εβγαλε αναβαθμιση.την κανω?kodi εχει helix εκδοση θελω να βαλω το superrepo(spr.nu)αλλα μεσα δεν εχει επιλογη παρα μονο μια διευθυνση facebook!πως θα βαλω τα προσθετα που θελω?hellenic tv πχ!

ok το εβαλα.οτε tv μπορει να παιξει?

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση να την κανεις ,ναι !

Για το πως κανεις εγκατασταση πρόσθετα,ψαξτο λίγο εδώ στο φόρουμ. Υπάρχει θέμα για το kodi. Δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και εμενα το x2 μου το πρωι.ηταν root και με kodi μεσα.μου εβγαλε αναβαθμιση.την κανω?kodi εχει helix εκδοση θελω να βαλω το superrepo(spr.nu)αλλα μεσα δεν εχει επιλογη παρα μονο μια διευθυνση facebook!πως θα βαλω τα προσθετα που θελω?hellenic tv πχ!

ok το εβαλα.οτε tv μπορει να παιξει?

Την αναβαθμιση να την κανεις οπως ειπε και ο παραπανω. . Οσον αφορα το kodi και το δικο μου helix ειναι, παιζει μια χαρα και δεν βαζω την τελευταια εκδοση γιατι στα windows της κορης μου που την εβαλα τα μισα addons βγαζουν script error. Τι να πω, ισως ειναι θεμα διαφορετικης πλατφορμας; Οποτε καλυτερα μεινε στο helix.

Για τα αλλα που ρωτας γκουγκλαρε tvaddons και απο κει κατεβασε το repo lambda για genesis, hellenic. Επισης απο την ιδια ιστοσελιδα κατεβασε οπωσδηποτε τα phoenix, salts. Δεν θυμαμαι σε ποια repo ειναι. Πληροφοριες εγκαταστασης κλπ εκτος απο δω θα βρεις και στο osarena.net

Edited by sakisv
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια "εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης",απο τις εφαρμογες.

 

το σκεφτηκα το δοκιμασα!κοντευω να σκασω :( εσυ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...