Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα το manual εφόσον γνωρίζεις 5 πράγματα έχει καλύτερο αποτέλεσμα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ανεβασω και σε σκοτεινο περιβαλλον δειγματα οπου γινεται το εξης κουφο.

Το εχω στο auto και αναγνωρισει μονο του το νυχτερινο σκηνικο.

Αν παω manual και επιλέξω χειροκινητα νυχτερινό σκηνικο(χωρις να πειραξω τιποτα αλλο) βγαζει καλυτερη φωτο απο το νυχτερινιο σκηνικο του auto.

Πως γινεται αυτο δεν μπορω να καταλαβω, αφου εχουν ετοιμα presets σκηνικων στο μανουαλ να μην βγαινει το ίδιο αποτελεσμα στο auto

 

Αυτό ακριβώς που λες συμβαίνει σε όλα τα sony και το έχουν παρατηρήσει και άλλοι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το manual εφόσον γνωρίζεις 5 πράγματα έχει καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Συμφωνω αλλα αυτο που περιγραφω ειναι αλλο πραγμα.

Μιλαμε για επιλογη νυχτερινου σκηνικου, αν το επιλεξω εγω χειροκινητα θα παρω καλυτερα αποτελέσματα απο το να το αναγνωρισει μονο του το νυχτερινο σκηνικο στο auto

 

Eνοειται χωρις να πειραξω τιποτα αλλο περαν του σκηνικου που θα επιλεξω στο μανουαλ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σού κάνει? Βγαίνει θολή, κουνημένη ή με θόρυβο παραπάνω?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σού κάνει? Βγαίνει θολή, κουνημένη ή με θόρυβο παραπάνω?

 

Θορυβο,θα ανεβασω το βραδυ αν προλαβω να δειτε

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβασω και σε σκοτεινο περιβαλλον δειγματα οπου γινεται το εξης κουφο.

Το εχω στο auto και αναγνωρισει μονο του το νυχτερινο σκηνικο.

Αν παω manual και επιλέξω χειροκινητα νυχτερινό σκηνικο(χωρις να πειραξω τιποτα αλλο) βγαζει καλυτερη φωτο απο το νυχτερινιο σκηνικο του auto.

Πως γινεται αυτο δεν μπορω να καταλαβω, αφου εχουν ετοιμα presets σκηνικων στο μανουαλ να μην βγαινει το ίδιο αποτελεσμα στο auto

 

στο manual επιλέγει χαμηλότερο ISO και μεγαλύτερο χρόνο έκθεσης, δεν εχει να κανει μονο με τις σκηνες! βγαλε την ιδια φωτο στο manual και στο auto και πήγενε μετά στα details να δεις το ISO / exposure.

Link to comment
Share on other sites

στο manual επιλέγει χαμηλότερο ISO και μεγαλύτερο χρόνο έκθεσης, δεν εχει να κανει μονο με τις σκηνες! βγαλε την ιδια φωτο στο manual και στο auto και πήγενε μετά στα details να δεις το ISO / exposure.

 

Ναι ξερω γιατι βγαινει καλυτερη στο μανουαλ απλα δεν καταλαβαινω γιατι το εκαναν ετσι στον αλγοριθμο του auto ενω στο μανουαλ εχουν ενα πολυ καλο preset και θα μπορουσαν να χρησιμοποιησουν αυτο οπως ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω γιατι βγαινει καλυτερη στο μανουαλ απλα δεν καταλαβαινω γιατι το εκαναν ετσι στον αλγοριθμο του auto ενω στο μανουαλ εχουν ενα πολυ καλο preset και θα μπορουσαν να χρησιμοποιησουν αυτο οπως ειναι

 

η μονη λογική απάντηση που μπορώ να σκεφτώ ειναι οτι θέλουν στο auto (που θα χρησιμοποιήσει ακόμα και αυτός που δεν εχει ιδέα απο φωτογραφία) να βγάλει μια φωτό που θα φαίνεται καλά στο κινητό και δεν θα ειναι κουνημένη. Το manual ,για τους πιο ψαγμένους με φωτογραφία (και πιο σταθερό χέρι :) ) ειναι πιο χαλαρο σε exposure και αλλα στα σκοτεινά πλάνα θέλει πιο σταθερό χέρι. Με ενα OIS η κάμερα του Ζ5 θα ζωγράφιζε σε σκοτεινά πλανα, αλλα δυστηχως :(

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για επιλογη νυχτερινου σκηνικου, αν το επιλεξω εγω χειροκινητα θα παρω καλυτερα αποτελέσματα απο το να το αναγνωρισει μονο του το νυχτερινο σκηνικο στο auto

 

Eνοειται χωρις να πειραξω τιποτα αλλο περαν του σκηνικου που θα επιλεξω στο μανουαλ

 

Και αυτο που σας ελεγα..το σκηνικο που επελεξα ειναι παρα πολύ σκοτεινο αλλα δεν εχει σημασια καθως θα εξακολουθουσα να ειχα πολύ θόρυβο στο νυχτερινο σκηνικο του auto.

 

Η φωτογραφια στο αυτοματο ενω εχει αναγνωρισει και εχει επιλεξει νυχτερινο σκηνικο.

 

23625108034_f9da677ab3_z.jpgXPERIA Z5 by Thanasis Liontiris, on Flickr

Η φωτογραφια στο manual που εχω επιλεξει χειροκίνητα το νυχτερινο σκηνικο.

 

23626527253_e8e7cf756c_z.jpgXPERIA Z5 by Thanasis Liontiris, on Flickr

 

Η φωτογραφια στο manual και οπως εβλεπα το σκηνικο με τα ματια μου

 

23625098484_d5063cfb6b_z.jpgXPERIA Z5 by Thanasis Liontiris, on Flickr

Edited by THEO_LEGEND

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που σας ελεγα..το σκηνικο που επελεξα ειναι παρα πολύ σκοτεινο αλλα δεν εχει σημασια καθως θα εξακολουθουσα να ειχα πολύ θόρυβο στο νυχτερινο σκηνικο του auto.

 

Η φωτογραφια στο αυτοματο ενω εχει αναγνωρισει και εχει επιλεξει νυχτερινο σκηνικο.

https://www.flickr.com/photos/139148179@N02/shares/8j7mmp

 

Η φωτογραφια στο manual που εχω επιλεξει χειροκίνητα το νυχτερινο σκηνικο.

https://www.flickr.com/photos/139148179@N02/shares/451c71

 

 

Η φωτογραφια στο manual και οπως εβλεπα το σκηνικο με τα ματια μου

 

https://www.flickr.com/photos/139148179@N02/shares/x6P771

 

η λυση ειναι να δωσει καλυτερο s/w, πολυ μεγαλες οι διαφορες..τουλαχιστον αν ειχε μια εφαρμογη σαν της MS οπου ανεβοκατεβαζεις πολυ ευκολα και αμεσα iso Κτλ θα βοηθουσε να βελτιωνεις αποτελεσμα πολυ πιο γρηγορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα θεματακι,χθες πηγα να παιξω βιντεο 1080p (mkv),απο μια σειρα,και το κινητο κολλουσε,ανεβασε τρελες θερμοκρασιες και εφαγε την μιση μπαταρια σε ενα επεισόδιο μιας ωρας.

Με τον στοκ player δεν επαιζε,με vlc εβγαζε χιονια,με τον mx player τα καταφερα και ειχα αυτο το αποτελεσμα.

 

Επίσης,μηπως υπαρχει τροπος να μην κλειδωνει το δαχτυλικο αποτυπωμα τοσο γρηγορα,νομιζω στα 5 ακυρα κολαει και θελει κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο ηταν στην sd? Μηπως ειναι αργη η καρτα σου?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν τυχει παντως και αρχεια ματροσκες που ειναι πολυ χαλια,καταναλωνουν περισσοτερους πορους επεξεργαστικης ισχυς απο το κανονικο. Δοκιμασε παλι με αλλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο το είχα το αρχειο οχι στην κάρτα.

Ισως ηταν κακη η συμπιεση,δεν μου ετυχε σε άλλο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο το είχα το αρχειο οχι στην κάρτα.

Ισως ηταν κακη η συμπιεση,δεν μου ετυχε σε άλλο βίντεο.

 

Τι να πω...

Οπως γνωριζεις, το κινητο παιζει με ανεση αρχεια 4Κ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα και το ειδα σε ενα καταστημα live μαζι με το combact περα απο το κουμπακι που το ανοιγει και κανει εναν ηχο κρλακ οραιο φενεται ειμαι αναμεσα σε αυτο και το c αντε να δουμε ποιο θα παρουμε για αντικατασταση του Ζ παντως παει σφαιρα τωρα θα μου πειτε ειναι και αδειο εκει και εγω στο Ζ που εχω 330 εφαρμογες δεν κολαει καν
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κρατήθηκα και το πήρα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Η οθόνη υπέροχα χρώματα σε σχέση με το Ζ3. Μια ερώτηση μόνο. Το power button όταν πατιέται κάνει ένα ήχο, σαν κλικ ποντικιού ας πούμε. Το ίδιο και το volume rocker. Είναι αυτό φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κρατήθηκα και το πήρα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Η οθόνη υπέροχα χρώματα σε σχέση με το Ζ3. Μια ερώτηση μόνο. Το power button όταν πατιέται κάνει ένα ήχο, σαν κλικ ποντικιού ας πούμε. Το ίδιο και το volume rocker. Είναι αυτό φυσιολογικό;

 

θα μαλακωσει με τον καιρο, ολα τα τελευταια Ζ το κανουν λογω στεγανοποιησης και μεγαλης αποστασης που εχουν απο το σημειο που πατας μεχρι την πλακετα..σιγα σιγα θα μπουν πιο μεσα και θα πατησουν πιο μαλακα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και εγώ και χθες το παράγγειλα και το περιμένω! Ελπίζω αύριο τέτοια ώρα να είναι στα χέρια μου! :D :D
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κρατήθηκα και το πήρα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Η οθόνη υπέροχα χρώματα σε σχέση με το Ζ3. Μια ερώτηση μόνο. Το power button όταν πατιέται κάνει ένα ήχο, σαν κλικ ποντικιού ας πούμε. Το ίδιο και το volume rocker. Είναι αυτό φυσιολογικό;

 

Ναι, φυσιολογικό είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάντε μου μια χάρη οι μη παθόντες! Πιο CDA έχετε; Το δικό μου είναι 1298-3571 (που παρεπιπτόντως δεν υπάρχει στο Xperifirm) και άλλα 7 που ξεσφράγισα με το ίδιο CDA έχουν το ίδιο θέμα. Αν πατήσω το Power, τότε μπορεί να μετακινηθεί το κουμπί και να σφηνώσει η κάτω άκρη μέσα στο πλαίσιο.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64832&stc=1&d=1452613077

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64833&stc=1&d=1452613077

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στην ετικέτα στο κουτί

Θα σου απαντησω αργοτερα τοτε.

Παντως απο τις φωτογραφιες ειναι φανερο οτι υπαρχει κενο. Το δικο μου δεν ειναι ετσι. To πληκτρο δεν κουνιεται καθολου αριστερα- δεξια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω αργοτερα τοτε.

Παντως απο τις φωτογραφιες ειναι φανερο οτι υπαρχει κενο. Το δικο μου δεν ειναι ετσι. To πληκτρο δεν κουνιεται καθολου αριστερα- δεξια.

 

Ουτε εμένα κουνιέτε, όταν είναι πατημένο μέσα κουνιέτε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...