Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα προσφατα μια εγκατασταση εφαρμογης swift wifi. Η εγκατασταση εγινε σαν admin και δεν μπορω να την απεγκαταστησω. Υπαρχει τροπος?

 

από πού προσπαθείς να κάνεις απεγκατάσταση κάποιο πρόγραμμα η από το default

 

δοκίμασε το sdmaid

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

ελεγα μηπως μπορεσω να κανω κατι καλυτερο :mad:

περασα στη σιμ τις πρωτες 250 επαφες, και μου εμειναν αλλες 200 παρα κατι για την δευτερη παρτιδα.

Μαλλον πρεπει συντομα να βρω αλλο κινητο γιατι απο smartphone να πας στο νοκια 130 δεν την παλευεις :(

 

δοκίμασε το wondershare mobile trans είναι το μόνο πρόγραμμα που μου μετέφερα και και επαφές και sms από το nokia sto lg και δούλεψε άψογα :)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το wondershare mobile trans είναι το μόνο πρόγραμμα που μου μετέφερα και και επαφές και sms από το nokia sto lg και δούλεψε άψογα :)

 

δεν νομιζω να υπαρχει software που να συνδεει το συγκεκριμενο nokia οποτε το πηγα χειροκινητα :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωριζει κανεις πως αλλαξω γλωσσα στο play store σε ελληνικα ελλαδας απο ελληνικα Κυπρου ; Δεν μ εμφανιζονται οι εφαρμογες: Insomnia app και myphone.gr οπως και αλλες γιατι συμβαινει αυτο ; Την εφαρμογη adslgr μια χαρα την βρισκει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωριζει κανεις πως αλλαξω γλωσσα στο play store σε ελληνικα ελλαδας απο ελληνικα Κυπρου ; Δεν μ εμφανιζονται οι εφαρμογες: Insomnia app και myphone.gr οπως και αλλες γιατι συμβαινει αυτο ; Την εφαρμογη adslgr μια χαρα την βρισκει.

Δεν γίνεται ακριβώς με αλλαγή γλώσσας ...Η rom που "φοράει" είναι συνδεμένη με την Κύπρο .. πρέπει να αλλάξεις rom (απευθύνσου στο νημα της συσκευης σου )η με διαφορά πρόγραμμα πρέπει να "ξεκλειδώστεις" και να φαίνονται όλα τα apps του playstore (χρειάζεται root ) η απλά Googlare να βρεις τα apk ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γιατί δεν μπορώ να διαγράψω με τον ES EXPLORER, αρχεία από την SD; Χάρη αυτού έκανα root καινούργια συσκευή, σας παρακαλώ γνωρίζει κανείς;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωριζει κανεις πως αλλαξω γλωσσα στο play store σε ελληνικα ελλαδας απο ελληνικα Κυπρου ; Δεν μ εμφανιζονται οι εφαρμογες: Insomnia app και myphone.gr οπως και αλλες γιατι συμβαινει αυτο ; Την εφαρμογη adslgr μια χαρα την βρισκει.

Αν δεν κάνω λάθος το myphone.gr δεν έχει app.

Επίσης αν πάλι δεν κάνω λάθος το app του insomnia έχει αφαιρεθεί, στο site τους τουλάχιστον πλέον δεν υπάρχει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γιατί δεν μπορώ να διαγράψω με τον ES EXPLORER, αρχεία από την SD; Χάρη αυτού έκανα root καινούργια συσκευή, σας παρακαλώ γνωρίζει κανείς;

γι αυτόν κι άλλους πολλούς λόγους κάνουμε ροοτ την συσκευή μας

Link to comment
Share on other sites

γι αυτόν κι άλλους πολλούς λόγους κάνουμε ροοτ την συσκευή μας

Ναι έχω δώσει δικαιώματα root, αλλά ΔΕΝ διαγράφονται.

Γνωρίζω τι είναι το root, έχω άλλες 3 συσκευές ρουταρισμενες η μία εκ των οποίων εδώ και 3.5 χρόνια, με τελευταία custom rom 5.1 πριν καν βγει η 5 στον ευρύ κόσμο. Απλά την συγκεκριμένη δεν ήθελα. Άρα λοιπόν γνωρίζω τους λόγους, από κει και πέρα, καμία πιο σαφή απάντηση υπάρχει;

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το myphone.gr δεν έχει app.

Επίσης αν πάλι δεν κάνω λάθος το app του insomnia έχει αφαιρεθεί, στο site τους τουλάχιστον πλέον δεν υπάρχει..

Ισχύουν και τα 2 που λες !

Αν θέλει το myphone σε app μπορεί να το έχει μόνο με την εφαρμογή tapatalk. Κατεβάζει το tapatalk, και συνδέετε στο myphone και μπαινει από κει !

Όσο για το insomnia Δεν έχει app αποτι βλέπω πλέον ! Το αφαίρεσαν για καποιο λόγο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το myphone.gr δεν έχει app.

Επίσης αν πάλι δεν κάνω λάθος το app του insomnia έχει αφαιρεθεί, στο site τους τουλάχιστον πλέον δεν υπάρχει..

Καλημερα φιλε μου παλιοτερα θυμαμαι πως το ειδα στο play store το myphone gr την εφαρμοφη του τωρα δεν την βρισκω καθως και το ινσομνια.γρ ειχε. Ομως δεν ξερω πως τις αφαιρεσαν και τις δυο δεν παιζει ρολο ή σημασια η χωρα αν ειναι Κυπρο Ελλαδα Η.Β. ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το myphone.gr ΔΕΝ έχει και ΠΟΤΕ ΔΕΝ είχε εφαρμογή στο play store. Μη ψάχνεις για κάτι που ποτέ δεν υπήρξε. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου παλιοτερα θυμαμαι πως το ειδα στο play store το myphone gr την εφαρμοφη του τωρα δεν την βρισκω καθως και το ινσομνια.γρ ειχε. Ομως δεν ξερω πως τις αφαιρεσαν και τις δυο δεν παιζει ρολο ή σημασια η χωρα αν ειναι Κυπρο Ελλαδα Η.Β. ;

Το insomnia είχε εφαρμογή και την βγαλανε το myphone δεν ειχε ποτέ ! Δες τον τρόπο που σου είπα για το myphone αφού το θες σε εφαρμογη !! Θα σε καλύψει ! Βάλε tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το insomnia είχε εφαρμογή και την βγαλανε το myphone δεν ειχε ποτέ ! Δες τον τρόπο που σου είπα για το myphone αφού το θες σε εφαρμογη !! Θα σε καλύψει ! Βάλε tapatalk

Να σαι καλα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα oukitel u7 pro και έχω αυτό το θέμα με τα ελληνικά.

Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό και αν μπορώ να κάνω κάτι να διορθωθεί;

Ευχαριστώ

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/907/miXCLU.pnghttp://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/910/jtPYxe.png

Edited by laziokos
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα oukitel u7 pro και έχω αυτό το θέμα με τα ελληνικά.

Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό και αν μπορώ να κάνω κάτι να διορθωθεί;

Ευχαριστώ

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/907/miXCLU.pnghttp://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/910/jtPYxe.png

Άλλαξε γραμματοσειρά.μάλλον αυτό θα φταίει

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν εχει αλλαγη γραμματοσειρας απο οτι εψαξα.

απο οτι καταλαβα τα γραμματα που τονιζονται δεν εμφανιζονται

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν εχει αλλαγη γραμματοσειρας απο οτι εψαξα.

απο οτι καταλαβα τα γραμματα που τονιζονται δεν εμφανιζονται

Τι εννοείς δεν έχει αλλαγή γραμματοσειράς;

Πρέπει να ροοτάρεις και να αλλάξεις γραμματοσειρά και θα φτιάξει...

•••
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα tablet Samsung tab pro του πέρασα μια marshmallow rom. Ενώ την κάρτα μνήμης την αναγνωρίζει οι εφαρμογές είτε player είτε Explorer δεν την βλέπουν. Δεν μπορώ πχ να δω βίντεο με τον MX player, ούτε να μεταφέρω αρχεία με τον es explorer. Φταίει η marshmallow? Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση μήπως;
Link to comment
Share on other sites

0a2b2704b6bfcd5f9313ee6fa902455f.jpgΜετά την εγκατάσταση του προγράμματος μου βγάζει αυτό το μήνυμα !!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! !!!

 

The ordinal 12404 cloud not be lated in the dynamic link library .....

Edited by tsalas1987
Link to comment
Share on other sites

@tsalas1987

Το κάνεις απεγκατάσταση, επανεκκίνηση τον υπολογιστή και το ξανακάνεις πάλι εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπορώ να ελέγχω ποια βίντεο μπορεί να δει κάποιος στο YouTube? Θέλω με αλλά λόγια να υπάρχει κάποιος περιορισμός στα βίντεο και να αποκλείονται ορισμένα. Η συσκευή είναι ρουταρισμενη.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...