Jump to content

ZTE Nubia Z9 Max


Smartdigi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρητικά ο Sony IMX234 σαν φακος (δεν εχει παραλαβει κανεις μας για να ξερει το software της συσκευης ατον τομεα της φωτογραφιας τι ψαρια πιανει μιας και αυτο μετραει επισης) ειναι καλύτερος....για να εχεις μετρο συγκρισης ειναι ο φακος που φοραει το LG G4!

 

 

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=6901&idPhone2=6294&idPhone3=6849

 

άρα λογικά τραβάει και 60fps στα 1080p ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 188
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι γραφει εδω (αν μπορουμε να του εχουμε εμπιστοσυνη) ναι!!

 

Camera Features

 

Stack Multilayer CMOS Exmor RS Simultaneous HD video and image recording, geo-

 

tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization, HDR

 

Aperture F/2.0

 

Video Yes, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, video stabilization, dual-video rec.,

 

Secondary 8.0MP, 1080p@30fps, dual video call

 

http://www.to2c.com/zte-z9-max-4g-lte.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση (ακομα δεν παραλαβαμε και το μυαλο μας εκει ειναι :lol:) :

 

 

Εχει παρει το ματι κανενος καμια rom που να υποστηριζει ελληνικα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εμενα μου το στείλανε με Ελληνικη ρομ! Ειναι βεβαια το μικρο με τον 615 αλλα στο θέμα με τη καμερα παιδια λενε οτι με τον sd810 υποστηριζει και εγγραφη 4Κ βιντεο! Τώρα τι ισχυει θα τ δουμε στη πράξη! Παντως το κινητο ειναι εξαιρετικο απο αποψη ποιοτητας κατασκευής εμφάνισης και καμερας! Αναμονη να δούμε τι θα μας στείλουν γιατι η τιμη στο fastcard βρωμάει :P χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει το πηρες το μικρο φιλε??

 

Οταν λεμε ελληνικα.....εννοουμε ελληνικα η ελληνοκινεζοαγγλικα??:shock:

 

 

Υ.Γ. Το ρισκο ειναι δεδομενο αλλα αξιζει πιστευω με βαση την τιμη.......και το paypal γιαυτο υπαρχει αλλωστε (παντα βεβαια βιντεοσκόπηση κατα το unboxing!!):devil:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει το πηρες το μικρο φιλε??

 

Οταν λεμε ελληνικα.....εννοουμε ελληνικα η ελληνοκινεζοαγγλικα??:shock:

 

 

Υ.Γ. Το ρισκο ειναι δεδομενο αλλα αξιζει πιστευω με βαση την τιμη.......και το paypal γιαυτο υπαρχει αλλωστε (παντα βεβαια βιντεοσκόπηση κατα το unboxing!!):devil:

 

Απτο pandawill το πηρα φιλε μου! Παρηγγειλα το μεγαλο και μου στειλαν το μικρο! Τα ελληνικα ειναι αξιολογα οχι τελεια! Εχει και καποια αγγλικα μέσα αλλα σε γενικες γραμμες ειναι καλα! Γενικα σαν software δε μ αρεσε τοσο πολυ σε σχεση με το Honor 6 που ειχα πριν! Παντως στα 210$ αξιζει το ρίσκο και με το παραπανω! Θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Με τη διάρκεια της μπαταρίας πώς τα πάει;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα τη βγαζει ανετα οσο και να το λιωσεις! Εχει καλη διαχείριση οταν δε το δουλεύεις δε πέφτει σχεδον καθολου η μπαταρια! Με wifi ανοιχτο ολη μερα και με πολυ πειραγμα με πηγε μέχρι και 4:45 ωρες οθονη στο 17% της μπαταριας! Αξιολογο και από θεμα μπαταριας!
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κατοχος:)

Μόλις παρέλαβα και λέω φοβερή συσκευασία, πλακέ USB cable αλλά 1+1, τρομερή ποιότητα κατασκευής, μεταλο-γυαλι, εκπληκτική οθόνη σε χρώματα και αντίθεση, το επίπεδο φωτεινότητας θα το δω άλλη ώρα γιατί δεν είχε πολύ μπαταρία....

Θα το βάλω να φορτώσει και τα λέμε το βραδάκι.

Αλλά με την ROM που ήρθε δεν έχει Ελληνικά και το ui της nubia δεν μου πολύ αρέσει οπότε με το που μου βγάλει, αν μου βγάλει αναβάθμιση θα τις κάνω να δω τι και πως.

Είμαστε σίγουρα στο ψάξιμο για άλλη ROM...

Άπειρες ρυθμίσεις για φωτογραφίες (είναι ρε μπερδεμα) αλλα σίγουρα θα βγάζει πολύ καλές!!!

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κατοχος:)

Μόλις παρέλαβα και λέω φοβερή συσκευασία, πλακέ USB cable αλλά 1+1, τρομερή ποιότητα κατασκευής, μεταλο-γυαλι, εκπληκτική οθόνη σε χρώματα και αντίθεση, το επίπεδο φωτεινότητας θα το δω άλλη ώρα γιατί δεν είχε πολύ μπαταρία....

Θα το βάλω να φορτώσει και τα λέμε το βραδάκι.

Αλλά με την ROM που ήρθε δεν έχει Ελληνικά και το ui της nubia δεν μου πολύ αρέσει οπότε με το που μου βγάλει, αν μου βγάλει αναβάθμιση θα τις κάνω να δω τι και πως.

Είμαστε σίγουρα στο ψάξιμο για άλλη ROM...

Άπειρες ρυθμίσεις για φωτογραφίες (είναι ρε μπερδεμα) αλλα σίγουρα θα βγάζει πολύ καλές!!!

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε.

 

καλώς το δέχτηκες, περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις.

 

άσε εγώ την πάτησα. μόλις έβαλα λεφτά στο balance εχθές και σήμερα που πήγα να το παραγγείλω το βλέπω στα $309...:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλώς το δέχτηκες, περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις.

 

άσε εγώ την πάτησα. μόλις έβαλα λεφτά στο balance εχθές και σήμερα που πήγα να το παραγγείλω το βλέπω στα $309...:mad:

Μας πήρανε χαμπάρι.... Όσοι προλάβαμε ήτανε φαρδυκωλοι:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κατοχος:)

Μόλις παρέλαβα και λέω φοβερή συσκευασία, πλακέ USB cable αλλά 1+1, τρομερή ποιότητα κατασκευής, μεταλο-γυαλι, εκπληκτική οθόνη σε χρώματα και αντίθεση, το επίπεδο φωτεινότητας θα το δω άλλη ώρα γιατί δεν είχε πολύ μπαταρία....

Θα το βάλω να φορτώσει και τα λέμε το βραδάκι.

Αλλά με την ROM που ήρθε δεν έχει Ελληνικά και το ui της nubia δεν μου πολύ αρέσει οπότε με το που μου βγάλει, αν μου βγάλει αναβάθμιση θα τις κάνω να δω τι και πως.

Είμαστε σίγουρα στο ψάξιμο για άλλη ROM...

Άπειρες ρυθμίσεις για φωτογραφίες (είναι ρε μπερδεμα) αλλα σίγουρα θα βγάζει πολύ καλές!!!

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε.

 

Με γεια φίλε μου!!

Από ποιο μαγαζί παρήγγειλες?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κατοχος:)

Μόλις παρέλαβα και λέω φοβερή συσκευασία, πλακέ USB cable αλλά 1+1, τρομερή ποιότητα κατασκευής, μεταλο-γυαλι, εκπληκτική οθόνη σε χρώματα και αντίθεση, το επίπεδο φωτεινότητας θα το δω άλλη ώρα γιατί δεν είχε πολύ μπαταρία....

Θα το βάλω να φορτώσει και τα λέμε το βραδάκι.

Αλλά με την ROM που ήρθε δεν έχει Ελληνικά και το ui της nubia δεν μου πολύ αρέσει οπότε με το που μου βγάλει, αν μου βγάλει αναβάθμιση θα τις κάνω να δω τι και πως.

Είμαστε σίγουρα στο ψάξιμο για άλλη ROM...

Άπειρες ρυθμίσεις για φωτογραφίες (είναι ρε μπερδεμα) αλλα σίγουρα θα βγάζει πολύ καλές!!!

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε.

πότε σου έδωσαν tracking number?δοκιμασε την cm 13 marshmallow που έβαλα σε προηγούμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

πότε σου έδωσαν tracking number?δοκιμασε την cm 13 marshmallow που έβαλα σε προηγούμενο ποστ

Μόλις φορτίζει τελείως εννοείται ότι θα τα δει όλα...

Φλασσαρισμα twrp recovery back up και δοκιμές!

Από fastcardtech το πήρα.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φορτίζει τελείως εννοείται ότι θα τα δει όλα...

Φλασσαρισμα twrp recovery back up και δοκιμές!

Από fastcardtech το πήρα.

 

πότε σου έδωσαν tracking?εχω πάρει από δευτέρα ενα που ξεκινάει από RP με sg post αλλά δεν φαίνεται πουθενά,(4px,flytexperss,sg post,17track)

Link to comment
Share on other sites

πότε σου έδωσαν tracking?εχω πάρει από δευτέρα ενα που ξεκινάει από RP με sg post αλλά δεν φαίνεται πουθενά,(4px,flytexperss,sg post,17track)

 

Το παραγγειλα και εγω απο fastcardtech,αργει αρκετα να φανει το tracking.Την πρωτη φορα που ειχα παρει απο εκει εκανε καμια εβδομαδα να φανει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φορτίζει τελείως εννοείται ότι θα τα δει όλα...

Φλασσαρισμα twrp recovery back up και δοκιμές!

Από fastcardtech το πήρα.

 

τελικά είναι αυτό με τον Snapdragon 810 ή με τον 615 ???

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Μας πήρανε χαμπάρι.... Όσοι προλάβαμε ήτανε φαρδυκωλοι:lol:

Αμ δεν μας πήρανε χαμπάρι αλλά μας δούλεψαν και για μένα είναι η 1η φορά και εκνευριστικα ασχημα. Το τηλ. είναι το NX512J που κατά 99% έχει τον snap 615:mad:

Γι αυτό και από σήμερα αυτό με τον snap 810 το βάλανε 309 και άφησαν το άλλο στα 209...

Νομίζω ούτε αυτοί δεν είχαν καταλάβει το λάθος τους αλλά εμείς τι φταίμε τώρα?

Ευτυχώς που δεν Φλασσαρισα και καμιά ρομ να το μπρικαρω κιολας:O

Θα βάλω και antutu και cpu z για να το δείξει αλλά τι κάνουμε τώρα?

Σορρυ κύριοι που παραγγειλατε μετά από δική μου πρόκληση...

Ξεκινώ να μιλήσω με email και αμέσως μετά dispute στο PayPal αλλά είμαι κατά 99% πάλι σίγουρος ότι δεν θα βγει τίποτα στο τέλος....

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν μας πήρανε χαμπάρι αλλά μας δούλεψαν και για μένα είναι η 1η φορά και εκνευριστικα ασχημα. Το τηλ. είναι το NX512J που κατά 99% έχει τον snap 615:mad:

Γι αυτό και από σήμερα αυτό με τον snap 810 το βάλανε 309 και άφησαν το άλλο στα 209...

Νομίζω ούτε αυτοί δεν είχαν καταλάβει το λάθος τους αλλά εμείς τι φταίμε τώρα?

Ευτυχώς που δεν Φλασσαρισα και καμιά ρομ να το μπρικαρω κιολας:O

Θα βάλω και antutu και cpu z για να το δείξει αλλά τι κάνουμε τώρα?

Σορρυ κύριοι που παραγγειλατε μετά από δική μου πρόκληση...

Ξεκινώ να μιλήσω με email και αμέσως μετά dispute στο PayPal αλλά είμαι κατά 99% πάλι σίγουρος ότι δεν θα βγει τίποτα στο τέλος....

 

για ενημέρωσε μας την εξέλιξη. ποια είναι η συσκευή και τι λένε στο paypal case.. ελπίζω να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, μολόγα!

Εγραψες: "Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε." :p

1) οριτζιναλ ή θέλει ....... μπανάνες? :lol:

2) Snapdragon 810 ή 615 ?:blink:

3) Σε πόσες μέρες έφτασε από την ημερομηνία παραγγελίας?

4) Φωτό, GPS, μπαταρία κ.λ.π.?

5) Έχεις παραγγείλει και καμία θήκη σαν κι αυτή:

http://alexnld.com/product/nillkin-nature-tpu-protective-back-case-cover-for-zte-nubia-z9-max/

6) Tempered glass απαιτείται?

 

edit τώρα είδα το επόμενο μήνυμα σου...

Πίσω και σε εφαγαααααα!:chair: :kill: :knife:

Πες μου μόνο κάτι...αυτό που τελικά σου στείλανε και ΘΑ μας στείλουνε, αξίζει τα 70 ευρώ διαφορά από το redmi note 2, που το δουλεύω μια βδομάδα τώρα και είναι εξαιρετικό αλλά και από το redmi note 3 που το βρίσκεις στην ίδια τιμη? (Pls say yessssss!)

 

Υ.Γ. Ήρθε η ώρα νομίζω ν αλλάξεις την υπογραφή σου σε "τελικά μου την φέραν οι Κινέζοι!" :lol: :rotfl:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, μολόγα!

Εγραψες: "Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε." :p

1) οριτζιναλ ή θέλει ....... μπανάνες? :lol:

2) Snapdragon 810 ή 615 ?:blink:

3) Σε πόσες μέρες έφτασε από την ημερομηνία παραγγελίας?

4) Φωτό, GPS, μπαταρία κ.λ.π.?

5) Έχεις παραγγείλει και καμία θήκη σαν κι αυτή:

http://alexnld.com/product/nillkin-nature-tpu-protective-back-case-cover-for-zte-nubia-z9-max/

6) Tempered glass απαιτείται?

 

edit τώρα είδα το επόμενο μήνυμα σου...

Πίσω και σε εφαγαααααα!:chair: :kill: :knife:

Πες μου μόνο κάτι...αυτό που τελικά σου στείλανε και ΘΑ μας στείλουνε, αξίζει τα 70 ευρώ διαφορά από το redmi note 2, που το δουλεύω μια βδομάδα τώρα και είναι εξαιρετικό αλλά και από το redmi note 3 που το βρίσκεις στην ίδια τιμη? (Pls say yessssss!)

 

Υ.Γ. Ήρθε η ώρα νομίζω ν αλλάξεις την υπογραφή σου σε "τελικά μου την φέραν οι Κινέζοι!" :lol: :rotfl:

Φιλε τι να πω την πατησαμε αλλα εν μερη μονο:p

1) original z9 max snapdragon 615

3) ουτε 15 μερες δεν εκανε

 

Σαν συσκευη ειναι απιστευτη αλλα λογο snap 615 δεν ξερω αν αξιζει τα παραπανω....σιγουρα η καμερα ειναι φοβερη αν και δεν προλαβα τιποτε γιατι εχω φρικαρει και το εχω soft bricked:ninja:

θα τα τραβηξω ολα εγω τουλαχιστον και θα τα παρετε ετοιμα, Ελληνικα δεν ξερω αν θα εχουμε ποτε!

Δεν ξερω αν ο φιλος που το εχει αν εχει Ελληνικα η συσκευη του και του εξηγησω πως να ρουτρει-βαλει custom recovery και να μας παρει ενα nandroid backup>>>πω πω τι λεω τωρα!

Ιστοριες για αγριους ψαχνουμε απο softaware μερια φιλε.

Θα την βρουμε την ακρη και θα ξεκινησω εγω 1ος αυριο dispute και θα δουμε, ας βγαλλω πρωτα ακρη με rom γιατι παιδευομαι απο τις 7 το απογευμα!!!:yawn::chair::rocket:

ΒΑΡΑΤΕ ΜΕ ΛΕΜΕ ΒΡΕΕΕΕ

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι οχι! :P Δεν ειναι της μοιρας μου γραφτο να το παρω αυτο το κινητο οπως το θελω! Παλι με τον 615???Τι να πω ****το τους γραψαμε τοσα σχολια και απαντησαν οτι ειναι με τον 810 και τα 3gb!Σε επικοινωνια με το pandawill παντως ειχαμε καταλήξει σε full refund παιδες οταν μου ειχαν στειλει το λάθος οποτε δε νομίζω να μη γινει και τωρα! Αλλα αντε περίμενε τωρα να φτασει το κινητο παλι σε αυτους να κανουν το refund και να φανουν τα λεφτα παλι μεσα στη καρτα μετα απο 20 μερες!ποοο το μυαλο τους μεσα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αα αδερφε μη παιδεύεσαι τζαμπα με custom Rom κτλ δε θα βγαλεις ακρη τα παντα ειναι για το nx510j!Γνώμη μου είναι να το πακεταρεις παλι και να το στειλεις απο εκει που ηρθε! Και πριν κανεις dispute στο paypal επικοινώνησε με αυτους κανε ενα screenshot τα σχολια(ευτυχως τα εχει ακομα και στα 310 που το πηγαν τωρα) και πες τους το και το! Στα 210$ μπορεις να πάρεις κατι καλυτερο! Τα χαλαει ολα ο 615 και το software σε αυτη τη συσκευη κατα τ αλλα ειναι πολυ καλο! Αντε να δούμε τι θα δουμε και οι υπολοιποι αλλα 99% ηθελαν να ξεφορτωθουν τα κομματια με τον 615!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia Z9 Max

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...