Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εγγυηση καλυπτει αλλαγη μπαταριας?γτ νομιζω μου κανει νερα!!!

 

6 μηνες...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα...

2:30 ωρες οθονη για 50% χρηση μπαταριας ειναι καλο στατιστικο ή θ αρχισω τα βρισιδια στη Lolipop και την LG; :-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

2:30 ωρες οθονη για 50% χρηση μπαταριας ειναι καλο στατιστικο ή θ αρχισω τα βρισιδια στη Lolipop και την LG; :-P

Βασικά από 100% σε 50% οι 2:30 ώρες είναι σχετικά λίγο για το G2!!

Παίζει όμως πολύ ρόλο η χρήση που έκανες τις 2.5 ωρες (π.χ. παιχνίδια, 3g ή 4g;;) και εννοείτε η φωτεινότητα της οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορα συστηματος κατεβαζα ολες τις απαραιτητες εφαρμογες και ημουν με wifi σε browser και facebook. Παω για μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορα συστηματος κατεβαζα ολες τις απαραιτητες εφαρμογες και ημουν με wifi σε browser και facebook. Παω για μπαταρια;

Δεν πιστεύω να χάλασε τόσο απότομα η μπαταρία σου! Είναι παλιό το κινητό σου;

Αν έβαλες τώρα τη lollipop, δώσε της λίγο χρόνο να στρώσει!

Το δικό μου G2 πέρασε τους 26 μήνες στα χέρια μου, με φορτίσεις σχεδόν κάθε μέρα και ακόμη βγάζει 5 με 6 ώρες οθόνη το 24ωρο. Βέβαια κάποτε έβγαζα 7-8 ώρες :p

Τα τελευταία 2 χρόνια δουλεύω αποκλειστικά custom rom's, Kit Kat και lollipop!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μεταχειρα 2 ετων αλλα σε πολυ καλη κατασταση ευτυχως. Ομως θελω να εκμεταλλευτω πληρως τη μπαταρια του. Οπως το βλεπω θα βγαλει 4ωρο σιγουρα αλλα νομιζω πως δεν ειναι αρκετο. Ενταξει εχω μπαταριοφαγες εφαρμογες πχ facebook, messenger αλλα πιστευω μπορουσε και καλυτερα.

Γενικα procordia ποσο καιρο κανει γι αντικατασταση μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μεταχειρα 2 ετων αλλα σε πολυ καλη κατασταση ευτυχως. Ομως θελω να εκμεταλλευτω πληρως τη μπαταρια του. Οπως το βλεπω θα βγαλει 4ωρο σιγουρα αλλα νομιζω πως δεν ειναι αρκετο. Ενταξει εχω μπαταριοφαγες εφαρμογες πχ facebook, messenger αλλα πιστευω μπορουσε και καλυτερα.

Γενικα procordia ποσο καιρο κανει γι αντικατασταση μπαταριας;

Αν είναι 2ετιας το κινητό, τότε σίγουρα θα υπάρχει πτώση στη μπαταρία!

Αν μένεις Αθήνα και το πας ο ίδιος σε στιγμή που θα μπορούν να το "πιάσουν", θα το πάρεις αυθημερόν!

Το κόστος ειναι 27 ευρώ.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανως και το σκεφτομαι να το επιχειρησω γιατι το κινητο ειναι πενα και μ αρεσει. Θα το δω λιγο παραπανω αλλα ενδεχομενως ηρθε η ωρα του. Ευχαριστω για τις πληροφοριες!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορα συστηματος κατεβαζα ολες τις απαραιτητες εφαρμογες και ημουν με wifi σε browser και facebook. Παω για μπαταρια;

 

Παλι καλά κράτησε. Στην επαναφορά και στο πέρασμα εφαρμογών τη ρουφάει την μπαταρία.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ηταν και καποιες μερες αφορτιστο οποτε ειναι λιγο καπως η κατασταση. Θα το ελεγξω τις επομενες μερες, αν και βλεπω τον προορισμο της procordia ν αχνοφαινεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

2:30 ωρες οθονη για 50% χρηση μπαταριας ειναι καλο στατιστικο ή θ αρχισω τα βρισιδια στη Lolipop και την LG; :-P

 

Μετα απο επαναφορα συστηματος κατεβαζα ολες τις απαραιτητες εφαρμογες και ημουν με wifi σε browser και facebook. Παω για μπαταρια;

Μολις εκανες την εγκατασταση. Λογικο ειναι. Μετα απο κανα 2 φορτισεις θα στρωσει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα στρώσει...είσαι πάνω στο σκάλισμα τώρα+ την εγκατάσταση που πέρασες ;) μια χαρά λέμε...σε2 τρεις μέρες θα το δεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες απο 100% μέχρι 5% έβγαλε 5 ώρες και 20 λεπτα με ανοιχτη οθόνη.

Το κινητό ήταν μεταχείρα και 5-6 μέρες μέρες αφόρτιστο.

Όταν εννοώ αφόρτιστο, εννοώ πως από 100% που ήταν, είχε να φορτιστεί περίπου τόσες μέρες διότι το πήρα με 30% μπαταρία.

Θα δείξει στην πορεία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

2:30 ωρες οθονη για 50% χρηση μπαταριας ειναι καλο στατιστικο ή θ αρχισω τα βρισιδια στη Lolipop και την LG; :-P

Καλά εισαι.Λιωσε τη συσκευή σου και μη σκεφτεσε τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Χθες το βραδυ εκλεισα το κινητο μου και ηταν στο 47%. Ανοιγοντας το το πρωι, η μπαταρια ειχε μεινει στο 47% αλλα ανα 5-7 λεπτα επεφτε κι απο 1% μεχρι που σταθεροποιηθηκε στο 40%. Για ποιο λογο εγινε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχετε συσκευή πάνω από χρόνο είναι λογικό να έχει πέσει η μπαταρία,η lollipop επίσης δεν ήταν καλή αναβάθμιση για το g2 γιαυτό ένα g2 που πήρα στον κουμπαρο μου του το έχω με 4.4.2 και έχει πάθει σοκ με την μπαταρία βράχος πραγματικός
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην procordia και μου ειπαν οτι η αλλαγη μπαταριας για τηλεφωνο εκτος εγγυησης ειναι 37 ευρω.

27 ευρω η μπαταρια και 10 ευρω η εργασια.

Τραβαγα τα μαλλια μου, διοτι με λιγο ψαξιμο στο ιντερνετ βρηκα μπαταριες 12-15 ευρω.

Μονο σε μενα μοιαζει υπερβολικο το ποσο;

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως η μπαταρία σου6είναι μια χαρά. Έχει να δώσει ακόμα μην βιάζεσαι...απλά η γνώμη μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως η μπαταρία σου6είναι μια χαρά. Έχει να δώσει ακόμα μην βιάζεσαι...απλά η γνώμη μου.

Κι εμενα. Δωσε λιγο χρονο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λετε ε;

Αρα να μην κανω βιαστικες κινησεις ακομα.

Απλα μεχρι ποσο λετε να περιμενω για να δω αποτελεσματα;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφερει σε προηγουμενο ποστ πως με συνεχομενο wifi, εφαρμογες facebook-messenger και μαμα browser βγαζει κοντα 6 ωρες συνεχομενα απο 100% εως 5%
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφερει σε προηγουμενο ποστ πως με συνεχομενο wifi, εφαρμογες facebook-messenger και μαμα browser βγαζει κοντα 6 ωρες συνεχομενα απο 100% εως 5%

Μας κοροϊδευεις; Τελεια εισαι φιλε. Πανω απο το μεσο ορο των χρηστων.

Καλη συνεχεια και να το χαρεις.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα; Επειδη λενε εδω μεσα 7-8 ωρες συνεχομενα και εχω σκαλωσει-στεναχωρηθει :-/

Και ειναι κριμα γιατι ειναι το καλυτερο κινητο που ειχα μεχρι σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...