Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tp θα ειναι η 11082; Γιατί κάπου εκεί λένε ότι θα έρθει και η official για τα υπόλοιπα Lumia! :confused:

 

Το κάπου εκεί μην είναι από Φεβρουάριο και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι με ποιο build θα δοθεί η επίσημη, και αν αξίζει η μετάβαση στα 10ρια τώρα. Γιατί αν έχουμε νέο build όπως το 11082, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είναι σταθερό.

Εσύ που τα έχεις περάσει είναι αρκετά σταθερά; Είμαι στο τσακ να τα περάσω. Το double tap λειτουργεί ή ακόμα;

Αν είχες έρθει στο meeting θα το έβλεπες ιδίοις όμμασι! :P

Με το 920 δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα! Είναι πολύ σταθερή η έκδοση αυτή και από μπαταρία είναι ίσως και καλύτερα από τα 8.1! Το double tap λειτουργεί μια χαρούλα, όπως ήταν και στα 8.1.

 

Μιλάς με γρίφους γέροντα.....

Ποιες λειτουργίες? Όσο κι αν κρατήθηκα, ΠΣΚ θα έχω ελεύθερο χρόνο και με τρώει έντονα το χέρι μου....

Δεν έχει αναφερθεί κάτι προς το παρόν σχετικά με τις νέες λειτουργίες που θα φέρει. Πιθανόν να είναι η πρώτη έκδοση της αναβάθμισης Redstone μιας και το Insider program θα συνεχίσει και μετά την διάθεση της πρώτης επίσημης έκδοσης των W10M.

 

Tp θα ειναι η 11082; Γιατί κάπου εκεί λένε ότι θα έρθει και η official για τα υπόλοιπα Lumia! :confused:

Ισχύει ό,τι και παραπάνω. Θα είναι σίγουρα technical preview μιας και δεν θα σταματήσει το πρόγραμμα μετά την επίσημη διάθεση των W10M.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες έρθει στο meeting θα το έβλεπες ιδίοις όμμασι! :P

Με το 920 δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα! Είναι πολύ σταθερή η έκδοση αυτή και από μπαταρία είναι ίσως και καλύτερα από τα 8.1! Το double tap λειτουργεί μια χαρούλα, όπως ήταν και στα 8.1.

 

Έλλειπα βρε συ. Αν κάνετε καμιά άλλη συνάντηση ανεπίσημη ειδοποία... Απλώς είδα το 950 σήμερα και εντυπωσιάστηκα και λέω να τα περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το double tap λειτουργεί ή ακόμα;

 

Λειτουργεί, και πλέον υπάρχει και double tap για να σβήνει η οθόνη...

 

Γενικά οι τελευταίες δύο εκδόσεις δεν νομίζω ότι έχουν κάτι να ζηλέψουν από την τελική. Τουλάχιστον στο 735 δεν καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για preview. Ο μοναδικός λόγος που κάποιος δεν πρέπει να βάλει την preview είναι αν βαριέται το σετάρισμα, διότι καλό είναι να κάνει hard reset, κάτι που έτσι και αλλιώς θεωρώ ότι κάποιος πρέπει να κάνει ακόμα και όταν πάει από την 8.1 στην επίσημη 10...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έλλειπα βρε συ. Αν κάνετε καμιά άλλη συνάντηση ανεπίσημη ειδοποία... Απλώς είδα το 950 σήμερα και εντυπωσιάστηκα και λέω να τα περάσω.

 

Tα έχω στο βασικό μου κινητό και δεν με έχουν κρεμάσει μέχρι τώρα! Δοκίμασέ τα! Το πολύ πολύ επιστρέφεις ξανά στα 8.1!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Tα έχω στο βασικό μου κινητό και δεν με έχουν κρεμάσει μέχρι τώρα! Δοκίμασέ τα! Το πολύ πολύ επιστρέφεις ξανά στα 8.1!

 

Με έπεισες, απλώς δεν θα κάνω hard reset να δω πως θα παέι, και μετά βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα πλεον την sim μου στο 830 που εχει εδω και καιρο WP10 (insider προφανως) αφου ειδα οτι και με την τελευταια εκδοση ειναι σταθερο.

Ομως παρατηρησα κατι που, προσωπικα, με ενοχλει κι αναρωτιεμαι αν γινεται να απενεργοποιηθει.

 

Ειδα πως στο messaging εχει integrated και το Skype, το οποιο και περιλαμβανει ακομα και το msn messenger.

Αυτο ειναι καπως ενοχλητικο καθως με καθε μηνυμα σε chat βαραει και ειδοποιηση στο κινητο.

Ε σε ενα chat καποιων λεπτων ειναι εκνευριστικο να χτυπαει για καμια 100αρια μηνυματα.

 

Ξερει κανεις αν γινεται να απεμπλακει το sms απο το Skype?

 

Γίνεται ναι. Υπάρχει στις επιλογές των μηνυμάτων. Δεν θυμάμαι πως ακριβώς το λέει, αλλά υπάρχει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το 10 χωρίς να βλέπω ιδιαίτερα προβλήματα αν και κάπως το facebook δεν ενημερώνετε αλλά οκ δεν με νοιάζει και τόσο. Αλλά έχω ένα άλλο θεματακι που δεν το βρήκα και το χρειάζομαι είναι ότι έχω αρκετά έγραφα κείμενου και δεν μπορώ να τα ανοίξω!!! Με πετάει συνέχεια στο store αλλά δεν μου βγάζει κάτι που να κατεβάσω να μου ανοίξει τα έγραφα κείμενού! Ξέρει κανείς τι εφαρμογή να κατεβάσω να μου τα ανοίξει;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το 10 χωρίς να βλέπω ιδιαίτερα προβλήματα αν και κάπως το facebook δεν ενημερώνετε αλλά οκ δεν με νοιάζει και τόσο. Αλλά έχω ένα άλλο θεματακι που δεν το βρήκα και το χρειάζομαι είναι ότι έχω αρκετά έγραφα κείμενου και δεν μπορώ να τα ανοίξω!!! Με πετάει συνέχεια στο store αλλά δεν μου βγάζει κάτι που να κατεβάσω να μου ανοίξει τα έγραφα κείμενού! Ξέρει κανείς τι εφαρμογή να κατεβάσω να μου τα ανοίξει;

 

Μήπως σε πάει να κατεβάσεις το Word?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

εχω το word αλλα δεν το ανοιγει

 

Σου πετάει το κλασικό μήνυμα περί ενημέρωσης στο Store;

Άστο λίγη ώρα να "κάτσει" και ξαναδοκίμασε αργότερα ή κάνε ένα soft reset.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

γενικά έχουν κάνει καλή δουλίτσα.

αλλά κάποιες αλλαγές δεν μαρεσουν όπως το όταν σε καλουν το interface ήταν πιο ωραίο με την μεγάλη τετράγωνή φωτογραφία και τα πλακίδια κάτω για απαντήσει/απόρριψη και το ημερολόγιο δεν με τρελαίνει έτσι όπως είναι.όμως γενικά είναι ok (που λέμε και στο χωριό μου:D)!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα κι εγώ τα 10ρια σε 735, ωραία είναι. Μέχρι στιγμής χωρίς hard reset ρολλάρουν αρκετά καλά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί το Simple Pay της Εθνικής που το χρειάζομαι, και μερικές εφαρμογές που προσπαθώ να τις μετακινήσω στην κάρτα μνήμης μου βγάζουν σφάλμα.

 

Υ.Γ. Όσοι βάλατε τα 10ρια σε 8GB συσκευές πόσο χώρο ελεύθερο έχετε στην μνήμη του τηλεφώνου. Εμένα έμεινε μόνο 1GB ελεύθερος χώρος.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Σου πετάει το κλασικό μήνυμα περί ενημέρωσης στο Store;

Άστο λίγη ώρα να "κάτσει" και ξαναδοκίμασε αργότερα ή κάνε ένα soft reset.

 

το έκανα και τίποτα! και να πω την αλήθεια δεν έχω καμια όρεξη να κάνω hard reset! το αφήνω έτσι και αν δεν τσουλάει καλά καλύτερα κανω rollback σε 8,1 και περιμένω τα καλά win10!

Link to comment
Share on other sites

εχω το word αλλα δεν το ανοιγει

Τι μορφή αρχείου ειναι;δες το PDFs reader,η το Adobe,η το pdf viewer η το perfect PDFs and spa reader .ακομη και για μορφή odt που ειναι αρχεία Linux εχω το scanwritr που ειναι το καλύτερο και διαβάζει όλες τις μορφές σχεδόν αρχείων.αυτα τουλάχιστον εχω εγω.αλλα γιατι είδους αρχεία μιλαμε;

Πρέπει να ξες να έχεις την κατάλληλη εφαρμογή για τα αρχεία.αυτο θα το έχεις στα smartphone.κατεβασε ξανά τις ίδιες εφαρμογές που είχες και πριν τα δεκαριά.δεν ξερω αν σβήνονται η οχι γιατι εγω το έκανα format και μετά έβαλα τα δεκαριά

Edited by kvemperor
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ελληνική γλώσσα μενού υπαρχη στο 10 Preview ? ενδιαφέρομαι για εγκατάσταση στο Lumia 640 dual

-συγνώμη αν αναφέρθηκε ήδη αλλά λόγο χρόνου δεν μπορώ να διαβάσω 230 σελίδες --

ευχαριστώ εκ των προτέρων :rolleyes:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ελληνική γλώσσα μενού υπαρχη στο 10 Preview ? ενδιαφέρομαι για εγκατάσταση στο Lumia 640 dual

-συγνώμη αν αναφέρθηκε ήδη αλλά λόγο χρόνου δεν μπορώ να διαβάσω 230 σελίδες --

ευχαριστώ εκ των προτέρων :rolleyes:

βέβαια και υπάρχει όλο το μενού είναι κανονικά στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το 10 χωρίς να βλέπω ιδιαίτερα προβλήματα αν και κάπως το facebook δεν ενημερώνετε αλλά οκ δεν με νοιάζει και τόσο. Αλλά έχω ένα άλλο θεματακι που δεν το βρήκα και το χρειάζομαι είναι ότι έχω αρκετά έγραφα κείμενου και δεν μπορώ να τα ανοίξω!!! Με πετάει συνέχεια στο store αλλά δεν μου βγάζει κάτι που να κατεβάσω να μου ανοίξει τα έγραφα κείμενού! Ξέρει κανείς τι εφαρμογή να κατεβάσω να μου τα ανοίξει;

 

μήπως δεν έχεις το word αλλά μονο τη συντόμευση?

Link to comment
Share on other sites

Τι μορφή αρχείου ειναι;δες το PDFs reader,η το Adobe,η το pdf viewer η το perfect PDFs and spa reader .ακομη και για μορφή odt που ειναι αρχεία Linux εχω το scanwritr που ειναι το καλύτερο και διαβάζει όλες τις μορφές σχεδόν αρχείων.αυτα τουλάχιστον εχω εγω.αλλα γιατι είδους αρχεία μιλαμε;

Πρέπει να ξες να έχεις την κατάλληλη εφαρμογή για τα αρχεία.αυτο θα το έχεις στα smartphone.κατεβασε ξανά τις ίδιες εφαρμογές που είχες και πριν τα δεκαριά.δεν ξερω αν σβήνονται η οχι γιατι εγω το έκανα format και μετά έβαλα τα δεκαριά

 

μήπως δεν έχεις το word αλλά μονο τη συντόμευση?

 

το αρχείο είναι txt (εγγράφο κείμενο) και ναι έβαλα όλες της εφαρμογές που είχα και πριν όμως τίποτα δεν μου το ανοίγει.

το word είναι κανονικά και μου ανοίγει κανονικά αρχεία word. γενικά το βόλεψα μετατρέποντας το αρχαία txt σε word. απλά στο 8,1 μου δουλεύανε όλα ρολόι και γιαυτο το ανάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα κι εγώ τα 10ρια σε 735, ωραία είναι. Μέχρι στιγμής χωρίς hard reset ρολλάρουν αρκετά καλά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί το Simple Pay της Εθνικής που το χρειάζομαι, και μερικές εφαρμογές που προσπαθώ να τις μετακινήσω στην κάρτα μνήμης μου βγάζουν σφάλμα.

 

Υ.Γ. Όσοι βάλατε τα 10ρια σε 8GB συσκευές πόσο χώρο ελεύθερο έχετε στην μνήμη του τηλεφώνου. Εμένα έμεινε μόνο 1GB ελεύθερος χώρος.

 

Κι εγώ τα έχω περάσει σε 735 που χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή και πάνε σφαίρα - δεν έχω κανένα πρόβλημα προς το παρόν αλλά δεν έχω δοκιμάσει να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα. Όσο για τον αποθηκευτικό χώρο, υποθέτω πως δεν έχεις κάνει hard reset. Δεν θυμάμαι πόσο μου άφησε αμέσως μετά από καθαρή εγκατάσταση αλλά σίγουρα ήταν πάνω από 3GB (δεν επαναφέρω ποτέ backup μετά από καθαρή εγκατάσταση).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα έχω περάσει σε 735 που χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή και πάνε σφαίρα - δεν έχω κανένα πρόβλημα προς το παρόν αλλά δεν έχω δοκιμάσει να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα. Όσο για τον αποθηκευτικό χώρο, υποθέτω πως δεν έχεις κάνει hard reset. Δεν θυμάμαι πόσο μου άφησε αμέσως μετά από καθαρή εγκατάσταση αλλά σίγουρα ήταν πάνω από 3GB (δεν επαναφέρω ποτέ backup μετά από καθαρή εγκατάσταση).

 

Θα κάνω σήμερα hard reset, γιατί όλο και κάτι προβληματάκια εμφανίζονται, π.χ. δεν μπορώ να αλλάξω ήχους σε μηνύματα Viber κτλ. Όταν πάω να αλλάξω με πετάει έξω από το μενού.

Link to comment
Share on other sites

το αρχείο είναι txt (εγγράφο κείμενο) και ναι έβαλα όλες της εφαρμογές που είχα και πριν όμως τίποτα δεν μου το ανοίγει.

 

 

το word είναι κανονικά και μου ανοίγει κανονικά αρχεία word. γενικά το βόλεψα μετατρέποντας το αρχαία txt σε word. απλά στο 8,1 μου δουλεύανε όλα ρολόι και γιαυτο το ανάφερα.

 

 

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Δεν ανοίγει τα text αρχεία με word. Επιπλέον μόλις μετέφερα την εφαρμογή word στην κάρτα μνήμης δεν ανοίγουν αυτόματα τα word αρχεία. Ανοίγω πρώτα την εφαρμογή και μετά ανοίγω τα αρχεία.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω σήμερα hard reset, γιατί όλο και κάτι προβληματάκια εμφανίζονται, π.χ. δεν μπορώ να αλλάξω ήχους σε μηνύματα Viber κτλ. Όταν πάω να αλλάξω με πετάει έξω από το μενού.

 

Τέτοια μικροκοληματάκια θα τα συναντήσεις στην preview αν και εμένα μου τα έκανε στις προηγούμενες εκδόσεις.. Είσαι σίγουρος πως έχεις την τελευταία με fast??? Αλλιώς κάνε ένα reset...

 

Όσο για το χώρο δεν νομίζω ότι πιάνουν παραπάνω χώρο από τα 8.1, στα ίδια επίπεδα πρέπει είναι αν θυμάμαι καλά...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά. Έχω το 640XL LTE με την τελευταία έκδοση, την ..36. Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί πάλι και δεν το έχω προσέξει, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω σε κάποια επαφή διαφορετικό ήχο κλίσης από αυτόν που χτυπάει το τηλέφωνο γενικά. Όταν πάω στην επεξεργασία μίας επαφής και στο ''+ringtone'', μου βγάζει παράθυρο να ανατρέξω στο store για να εγκαταστήσω εφαρμογή και όταν πηγαίνω απλώς δεν βρίσκει κάποια εφαρμογή, αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη. Έψαξα αρκετά στις ρυθμίσεις, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω.
Link to comment
Share on other sites

Τάσο εγώ όταν πατάω +Ringtone μέσα στην επεξεργασία επαφής με βγάζει στη λίστα για να επιλέξω πάντως...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...