Jump to content

Xiaomi Redmi Note 3 Vs LG Optimus G Pro 2 F350


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!

 

Βλέποντας τον τελευταίο καιρό να υπάρχει μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που αγοράζει το Xiaomi Redmi Note 3 λόγω των χαρακτηριστικων αλλα και της ασυναγωνιστης τιμής είπα να μπω και εγω στο χορό της αναζήτησης...

Έτσι έπεσα στο fastcardtech όπου για περίπου 3 μέρες ακόμα έχει προσφορά το LG Optimus G Pro 2 F350.

Δεν με χαλάνε τα χαρακτηριστικά του 2ου και ειδικά η μεγάλη του οθόνη.

Όσο για την τιμή περί τα 70€ λιγότερα απο το 1ο... Δεν θα με χαλουσαν :-p

 

Αυτό που ψάχνω απο το νέο μου κινητό είναι: Να είναι γρήγορο (έχω βαρεθεί τα σπασίματα που έχουν τα midrange κινητα).

Να εχει καλη camera (γρήγορο focus και γρήγορη λήψη αλλα και καλη ποιότητα).

 

Αυτο που με εξιταρει στο Xiaomi ειναι το finger print unlock και η υποστήριξη με εβδομαδιαία updates από Miui.

 

Παρακαλώ οποίος μπορεί ας με βοηθήσει να βγω απο το δίλημμα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος που ισως να εχει δουλέψει και τα δυο, αν μπορεί να μου πει ποιο απο τα 2 δουλεύει πιο σβελτα και στρωτα.

Μιλαμε για καθημερινή χρήση λιγο απ ολα (mail/browsing/gaming/photo και video) εκτός social media.

Link to comment
Share on other sites

βασικά το LG Optimus G Pro 2 δεν πρέπει να το έχουν παιδιά από εδώ και να το έχουν θα είναι ελάχιστοι. προσωπικά δεν θα πήγαινα σε κάποιο κινητό για το οποίο δεν υπάρχει αρκετό feedback.

 

αν θέλεις να πέσεις σε χρήματα δες το xiaomi redmi note 2. η 16gb έκδοση βγαίνει στα 130 ευρώ περίπου.

 

επίσης θα απέφευγα το κατάστημα που λες. κοίτα vickmall,banggood,geekbuying καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Ας τους να λενε ..... εχω εδω και 4 μερες το redmi note 3 και αυριο παραλαμβανω το Lg :)

Φυσικα απο Fastcardtech οποτε αυριο θα εχεις την απαντηση σου φιλε μου!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ας τους να λενε ..... εχω εδω και 4 μερες το redmi note 3 και αυριο παραλαμβανω το Lg :)

Φυσικα απο Fastcardtech οποτε αυριο θα εχεις την απαντηση σου φιλε μου!

 

Καλησπέρα, κανένα νέο? :-)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες παρελαβα και το LG:)

Aπιστευτο μεγεθος για 5.9 οθονη, ελαχιστα ποιο μεγαλο συνολικα απο το RN3.

Εκπληκτικη οθονη σε χρωματα και αντιθεση και φωτεινοτητα, δεν τολμας να ανεβεις πανω απο το 60%

Πολυ ωραιο ψιλο αναγλυφο το πισω πλαστικο με αντιολισθιρη αισθηση.

Μεσα στο κουτι ειχε και ακουστικα....τωρα μολις το εκανα root για να ριξω ολες τις εφαρμογες μου με Titanium και να ειναι στημενο αυριο πρωι ωστενα δω τι ψαρια πιανει απο γρηγοραδα μπαταρια κλπ

Ελαχιστο bloatware μεσα στις εφαρμογες της μαμας και ηρθε με kit kat 4.4.2

Υποψιν υποστηριζει και την 800αρα μπαντα LTE.

Υπαρχουν και καν 2-3 rom ακομη και cyanogenmod αλλα θα το δουλεψω ετσι για καποιο διαστημα και θα δω!

Οτι θελετε ρωτατε....

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη για τις πληροφορίες, σου έχει βγάλει κανένα OTA update?

Ναι τωρα το κανει downloading και δεν μπορω να δω τι ειναι ......ακομη.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! Το fastcardtech έχει τιμές πολύ καλές για να ναι αληθινές! Θα μας βάλεις σε πειρασμό.

Βρε συ να σου ανεβασω screen shot τις περιπου 20 και πανω παραγγελιες μου και ειδικα το τελευταιο 2μηνο?

Ολα καραγνησια, Lg G2 & G2 pro, 5-6 Meizu , 4-5 Xiaomi κλπ και τωρα περιμενω ZTE Z9 max (απιστευτη τιμη-και μην το λετε αλλου:)) και UMI ROME

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Και σου έχουν έρθει όλα χωρίς πρόβλημα και στον ίδιο χρόνο με τα άλλα κινεζομάγαζα ??

Ετσι ακριβως, αντε 3-5 αργοτερα γιατι εχουν πολυ φορτιο και μεχρι να γινουν dispached ειναι η ολη δουλεια!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλε μου. Ψωνιζω μόνο από κινα, αλλά το συγκεκριμένο, αν και το είχα σκεφτεί πολλές φορές, με φόβιζε. Τώρα μάλλον θα το τολμησω και εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλε μου. Ψωνιζω μόνο από κινα, αλλά το συγκεκριμένο, αν και το είχα σκεφτεί πολλές φορές, με φόβιζε. Τώρα μάλλον θα το τολμησω και εγώ!

Να με θυμασε καμια φορα:p:lol:

Τωρα κανει και το update, να δουμε τι εφτιαξε τελικα.

 

 

P.S τελικα μετα απο 2 αναβαθμισεις εμεινε σε 4.4.2

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το τελωνειο τι γινεται? Εχω χάσει επαφη καθως έχω ένα χρόνο και, να ψωνίσω εκτος ΕΕ..

για αγορά απο το fastcardtech ενδιαφέρομαι, 280 ευρω ζητάει για το Note 4

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το τελωνειο τι γινεται? Εχω χάσει επαφη καθως έχω ένα χρόνο και, να ψωνίσω εκτος ΕΕ..

για αγορά απο το fastcardtech ενδιαφέρομαι, 280 ευρω ζητάει για το Note 4

Κανενα προβλημα, αγοραζεις με paypal και συτοι ξερουν...βαζεις αποστολη και με απλο ταχυδρομειο και ολα καλα!

 

Τωρα στο LG μολις εριξα και μια ROM >>>LG G4 και εγινε ενας μεγαλος πυραυλος με μεγαλη οθοναρα κλπ με 160 ευρω:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για τη μεγάλη οθοναρα είπαμε, λόγω οράσεως, οκ... :lol: :p

Μεταξύ redmi note 3 κ nubia z9 max τωρα, ποιο υπερισχύει κ γιατί?

Μην πατήσω το κουμπί για το rn3 κ το μετανιωσω μετά, μιας κ είναι τόσο κοντά σε τιμή...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το Nubia δεν μου έχει έρθει ακόμη και δεν μπορώ να κάνω σύγκριση μιας και η μόνη κινεζική μάρκα που δεν έχω πιάσει ποτέ όμως είναι η ZTE....

Πιστεύω ότι εκεί είναι πολύ δύσκολη η απόφαση μιας και μιλάμε για επώνυμο τηλ. με φοβερή ποιότητα, gorilla glass μπρος πίσω, snapdragon 810, SD card extention.... Και άλλα!

Έχω την εντύπωση ότι τελικά θα κρατήσω το Nubia και μην κοιτάς την τιμή του fastcardetch μιλάμε για τηλ. 500ευρω παντού αλλού!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το Nubia δεν μου έχει έρθει ακόμη και δεν μπορώ να κάνω σύγκριση μιας και η μόνη κινεζική μάρκα που δεν έχω πιάσει ποτέ όμως είναι η ZTE....

Πιστεύω ότι εκεί είναι πολύ δύσκολη η απόφαση μιας και μιλάμε για επώνυμο τηλ. με φοβερή ποιότητα, gorilla glass μπρος πίσω, snapdragon 810, SD card extention.... Και άλλα!

Έχω την εντύπωση ότι τελικά θα κρατήσω το Nubia και μην κοιτάς την τιμή του fastcardetch μιλάμε για τηλ. 500ευρω παντού αλλού!

 

 

Τηλεφωναρα το nubia..........με αυτα τα σπεκς 190 ευρω!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...