Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα μου εκανε τρομερη προσφορα η κοσμοτε να παραμεινω. μου ειπαν θα μου στειλουν με ιμειλ ενα εντυπο που πρεπει να στειλω στην wind, αλλα ακομα να ερθει. ξερει κανενας ποιο ειναι να το κατεβασω και να το συμπληρωσω? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

τελικα μου εκανε τρομερη προσφορα η κοσμοτε να παραμεινω. μου ειπαν θα μου στειλουν με ιμειλ ενα εντυπο που πρεπει να στειλω στην wind, αλλα ακομα να ερθει. ξερει κανενας ποιο ειναι να το κατεβασω και να το συμπληρωσω? ευχαριστω πολυ

 

Αν θες πες μας τι εχεις και τι σε προσεφερε και για ποσες γραμμες

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα και για υψηλή χρήση! Είχα πάει σε ένα κατάστημα Vodafone και μου λέει ο Ελληναράς υπάλληλος μου λέει φίλε δεν γίνεται iPhone και καρτοκινητό! Μετά του εξήγησα τις παροχές μου στο F2G και απλά μου είπε οκ με συγχωρείς.

 

Είναι τραγικό κάποιοι που θεωρού οτι είναι ντροπη να έχεις iphone και καρτοκινητο:mad: Ας πληρώσουν αυτοί τα συμβόλαια με τις παροχές που δίνουν τα "ταπεινα" f2g ή q

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πες μας τι εχεις και τι σε προσεφερε και για ποσες γραμμες
το κοσμοτε απεριοριστα 65, 29 ευρω. 1500 προσ ολους 1500 μηνυματα 2 γκιγκα και το σποτιφαι πριμιουμ. για μια γραμμη ουτε σταθερα εχω στο ονμομα μου ουτε αλλα πακετα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, μια ερώτηση θέλω να σπασω το συμβόλαιο μου που είναι 24μηνο είμαι στον 19 μήνα κ έχω το all in one έχετε ιδέα για το πέναλτι που πρόκειται να μου χρεώσουν;;
Link to comment
Share on other sites

έχω με τη γυναίκα μου το Wind ONE.

Αυτή έχει τη σύνδεση κι εγώ το F2G.

Γίνεται να ανταλλάξουν οι αριθμοί.

να πάρω, δηλαδή το συμβόλαιο εγώ στον αριθμό μου και η γυναίκα μου να γίνει ο αριθμός της F2G?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

έχω με τη γυναίκα μου το Wind ONE.

Αυτή έχει τη σύνδεση κι εγώ το F2G.

Γίνεται να ανταλλάξουν οι αριθμοί.

να πάρω, δηλαδή το συμβόλαιο εγώ στον αριθμό μου και η γυναίκα μου να γίνει ο αριθμός της F2G?

 

Αυτό φίλε μου δεν νομίζω ότι θα σου το κάνει κανένα δίκτυο. Πρέπει να υπογραφούν ξανά ή σύνδεση και να κάνουν φορητότητα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, μια ερώτηση θέλω να σπασω το συμβόλαιο μου που είναι 24μηνο είμαι στον 19 μήνα κ έχω το all in one έχετε ιδέα για το πέναλτι που πρόκειται να μου χρεώσουν;;

 

 

υποθετω αυτο θες

http://i.imgur.com/7V0Oe4J.jpg?1

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου εκανε τρομερη προσφορα η κοσμοτε να παραμεινω. μου ειπαν θα μου στειλουν με ιμειλ ενα εντυπο που πρεπει να στειλω στην wind, αλλα ακομα να ερθει. ξερει κανενας ποιο ειναι να το κατεβασω και να το συμπληρωσω? ευχαριστω πολυ

 

Φίλε μου το δεκάρικο, το έδωσες τελικά;επίσης πόσο χρόνο έκανε η wind να σου στείλει την sim με τον courier και από την στιγμή που την παρέλαβες σε πόσο χρόνο σου έκανε αντιπροσφορά η cosmote;

 

Σόρρυ για τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλά είμαι στην ίδια φάση με εσένα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δεκάρικο, το έδωσες τελικά;επίσης πόσο χρόνο έκανε η wind να σου στείλει την sim με τον courier και από την στιγμή που την παρέλαβες σε πόσο χρόνο σου έκανε αντιπροσφορά η cosmote;

 

Σόρρυ για τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλά είμαι στην ίδια φάση με εσένα

φιλε σορυ που δεντο ειδα πιο νωρις .δεν ηρθε καν κουριερ. εκανα την αιτηση ονλαιν και την επομενη με πηρε η κοσμοτε. ουτε υπογραφες ουτε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

160 πλεον το κοστος (ποινη) αποσυνδεσης για νεα συμβολαια μου ειπαν σημερα σε καταστημα wind χωρις να παιζει ρολο ο μηνας που κανεις την διακοπη.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό 3 κινητά + 1 σταθερό.

Λήγουν 17/1. Παίρνω γτ μου είπαν ότι έχουν ανοίξει επιδοτήσεις και από 100 μου λένε 130:lol:

Δε νομίζω να μην πάρουν πίσω για τόσες γραμμές όταν κάνω την αίτηση φορητότητας;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Θα ηθελα μια απαντηση .

Ημουν χρονια συνδρομητης στην Hol/vodafone για σταθερη και ιντερνετ. Για να μην γραφω πολλα... εληξε το συμβολαιο και μου πηραν απο την wind για προσφορα. Δεχτηκα και εφερε ο κουριερ τα χαρτια και υπεγραψα. Την παρα αλλη μερα με τηλεφωνουν απο την hol για αντι-προσφορα. Ηταν καλυτερη και ετσι εστειλα με φαχ φωτοτυπια ταυτοτητα και ενα κειμενο που μου ειπαν στην wind,για να ακυρωθει το αιτημα φορητοτητας . (η ενεργοποιηση ηταν προγραμματισμενη να γινει αυριο ,10 Δεκεμβριου). Μολις πριν λιγο μου στελενει sms η wind και μου αναφερει οτι,το αιτημα ακυρωσης που εκανα,ειναι εκτος προθεσμιων και δεν γινεται αποδεκτο.

Να υποθεσω οτι αυτο ειναι παρανομο που κανει και δεν ισχυει ? Τι μπορω να κανω ??? Μια βοηθεια !

 

Ακυρο. Πηρα στην hol και μιλησα.

Edited by kokolokor5a
Link to comment
Share on other sites

Πότε έστειλες το fax ? Γιατί αν το έστειλες τις τελευταίες 3 μέρες όντως έχει δίκιο η wind. Όμως παρόλο αυτά φεύγεις απο τη WIND χωρίς κόστος καθώς κάνεις υπαναχώρηση (όπως σου είπαν και στη hol φαντάζομαι).
Link to comment
Share on other sites

χθες πρωι πρωι. Επρεπε να το στειλω προχθες ομως. Μιλησα με την hol.

Ναι οπως τα λες ειναι . Δεν θα χρεωθω τιποτα ,για να ξανα γυρισω στην hol.

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αιτηση για να μεινω στην hol οπως ειπα πιο πισω και σημερα ξεκινησε η νεα συνδεση στην wind. Με πηραν απο την wind τηλεφωνο και εκτος οτι μου ειπαν νεα προσφορα (να πληρωνω 5 ευρω για τους πρωτους 3 μηνες), μου ειπαν οτι αυτοι που κανουν υπαναχωρηση συνηθως η διαδικασια καθυστερει,πανω απο 14 ημερες και θα αναγκαστω στο τελος να πληρωσω 160 ευρω.

Ισχυει κατι τετοιο ? υπαρχει καθυστερηση ή απλα ετσι το λενε για εκφοβισμο ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε σορυ που δεντο ειδα πιο νωρις .δεν ηρθε καν κουριερ. εκανα την αιτηση ονλαιν και την επομενη με πηρε η κοσμοτε. ουτε υπογραφες ουτε τιποτα

 

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ...Ώρα να δοκιμάσω και εγώ την τύχη μου! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω wind με προγραμμα 24μ θελω να το σπασω γιατι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος εχω αποσυνδεσεις στο internet εχω παρει αρκετες φορες στο τεχνικο τμημα αλλα δεν εχει βρεθει λυση ξερει κανεις πως μπορω να γλιτωσω ή να μειωσω το πεναλντι γιατι μου παν 160 ευρω ?

Link to comment
Share on other sites

Μπες λιγο στη σελίδα της ΕΕΤΤ και ψάξτο,

νομίζω κάπου εκεί μέσα έχω διαβάσει οτι αν δεν λαμβάνεις τις υπηρεσίες για τις οποίες πληρώνεις δικαιούσαι να καταγγείλεις τη σύμβαση ατελώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν ισχυει ακομα η προσφορα για δωρεαν στικακι μοντεμ με το mobile broadband 20gb?

 

Εδώ μπορείς να δεις τα πακέτα, τα οποία είναι αρκετά οικονομικά!

ck
Link to comment
Share on other sites

ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ-ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ

 

16/12/2015

 

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στα προγράμματα συμβολαίου για ιδιώτες συνδρομητές κινητής:

 

Από 17 Δεκεμβρίου 2015, θα εφαρμόζεται νέο τέλος αλλαγής προγράμματος ποσού 10€ που αφορά σε περιπτώσεις αλλαγής προγράμματος σε χαμηλότερο πάγιο, το οποίο θα συμπεριλαμβάνεται στον επόμενο λογαριασμό κινητής τηλεφωνίας που θα εκδίδεται.

Από 17 Δεκεμβρίου 2015, θα εφαρμόζεται νέο τέλος ποσού 10€ για κάθε μεταβίβαση γραμμής, το οποίο θα συμπεριλαμβάνεται στον επόμενο λογαριασμό κινητής τηλεφωνίας που θα εκδίδεται.

 

Επίσης, από την 1η Φεβρουαρίου 2016 η χρέωση για κλήση προς τον Προσωπικό Τηλεφωνητή (122) για όλα τα προγράμματα συμβολαίου για ιδιώτες αυξάνεται από 0,30€/κλήση σε 0,35€/κλήση και για όλα τα εταιρικά προγράμματα συμβολαίου αυξάνεται από 0,20€/κλήση σε 0,25€/κλήση. Aκόμα, από 11 Φεβρουαρίου 2016, η χρέωση προς τον Προσωπικό Τηλεφωνητή (122 & 1333) αυξάνεται για συνδρομητές καρτοκινητής WIND από 0,25 €/κλήση σε 0,35€/κλήση.

 

Δυνάμει της ανωτέρω αλλαγής, ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής του αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος.

 

Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο http://www.wind.gr

 

 

Ερώτηση: μπορώ να καταγγείλω το συμβόλαιο μου π.χ Αύξηση χρέωσης προς κλήση στον τηλεφωνητή και να κάνω φορητότητα και να μην φάω το πέναλτι ή πρέπει να το διακόψω τελείως;

Link to comment
Share on other sites

Δυνάμει της ανωτέρω αλλαγής, ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής του αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος.

 

Ερώτηση: μπορώ να καταγγείλω το συμβόλαιο μου π.χ Αύξηση χρέωσης προς κλήση στον τηλεφωνητή και να κάνω φορητότητα και να μην φάω το πέναλτι ή πρέπει να το διακόψω τελείως;

 

Αν δεν έχεις επιδότηση συσκευής ή εκπτωση παγίου (ψιλοαπίθανο βέβαια) μιλάς με εξυπηρέτηση πελατών, το επιβεβαιώνεις και μετά κάνεις μια αίτηση σε καινούριο πάροχο.

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση: μπορώ να καταγγείλω το συμβόλαιο μου π.χ Αύξηση χρέωσης προς κλήση στον τηλεφωνητή και να κάνω φορητότητα και να μην φάω το πέναλτι ή πρέπει να το διακόψω τελείως;

 

Αν δεν έχεις επιδότηση συσκευής ή εκπτωση παγίου (ψιλοαπίθανο βέβαια) μιλάς με εξυπηρέτηση πελατών, το επιβεβαιώνεις και μετά κάνεις μια αίτηση σε καινούριο πάροχο.

 

Εννοείται ότι αυτό που γράφει η Wind "εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων" έρχεται σε σύγκρουση με το "αζημίως", απλά προσπαθεί να αποτρέψει τους πελάτες από την διακοπή/φορητότητα συνδέσεων.

Αζημίως σημαίνει ότι ακόμα κι αν πήρες επιδότηση συσκευής π.χ.500€ ή οποιαδήποτε έκπτωση παγίου, δικαιούσαι να διακόψεις το συμβόλαιο με την wind μιας και τροποποίησε/αθέτησε μονομερώς τους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες.

Αν αντιμετωπίσεις οποιοδήποτε πρόβλημα (π.χ. σου εκδόσει η wind εκκαθαριστικό λογαριασμό με χρέωση επιδότησης συσκευής κλπ), απευθύνεσαι στον Συνήγορο του Καταναλωτή και φυσικά βρίσκεις -αργά ή γρήγορα- το δίκιο σου!;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...