Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις την νέα έκδοση; γιατί διάβασα στο mtkroms ότι η beta 7 έχει θέμα με το ραδιόφωνο

 

Ποια είναι η καινούργια? Έχω αυτήν που ανέβασε τελευταία ο Jpower :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

κανεις δεν εχει αλλαξει digitizer?

Υπάρχει βίντεο στο YouTube, άλλοι λένε οτι αλλάζει εύκολα άλλοι όχι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια είναι πολύ αργή η lollipop η ειναι η ιδέα μου?

Επίσεις δεν μου παιζει τα video στο facebook και όταν πάω κάπου που δεν έχει σήμα (υπόγειο) μετα δεν επανέρχεται εκτός αν κάνω airplain mode on off.

Το έχει κανεις άλλος αυτό?

Edited by manytou21
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος προβλημα με το digitizer του κινητου? Παταει μονο του την οθονη και τα κουμπια δε δουλευουν μερικες φορες μετα φτιαχνει. Το δικο μου ειναι ελαχιστα χρησιμοποιημενο αλλα επεσε κατω με τη θηκη σιλικονης μια φορα απο χαμηλο υψος, το ιδιο ειχε παθει ενα μοτορολα που ειχα και το πεταξα γιατι απετυχε η επισκευη του.

Πρεπει να αλλαξω digitizer γιατι το παλιο τα επαιξε, αυτο εδω κανει σωστα? http://www.ebay.com/itm/For-Coolpad-8297F1-NEW-Black-Touch-Screen-Digitizer-Glass-Lens-Panel-Replacement-/111828751203?hash=item1a09835363:g:-KIAAOSwiwVWTsnq

Εχει κανει κανεις αυτη την επισκευη στο coolpad γιατι η τελευταια προσπαθεια μου να επισκευασω το digitizer ενος motorola Milestone απετυχε αφου εκοψα μια καλωδιοταινια του πληκτρολογιου και μετα το πεταξα οπως ηταν. :lol:

Εχει παρει κανεις αξεσουαρ για το κινητο τελευταια καμια θηκουλα φθηνη?

κανεις δεν εχει αλλαξει digitizer?

ποιος εχει αλλαξει digitizer απο εδω μεσα?

Νομίζω ότι η καλύτερη απάντηση που θα καταφέρεις να πάρεις είναι αυτή από το savva:

Υπάρχει βίντεο στο YouTube, άλλοι λένε οτι αλλάζει εύκολα άλλοι όχι...
Link to comment
Share on other sites

Χαζό ίσως αλλά αν δεν το ξέρεις καλύτερα να ρωτάς

Όταν κανουμε επαναφορά μια ροομ χρειάζεται να κάνουμε και τα σκουπίσματα πριν ή μετα την επαναφορά ?

Link to comment
Share on other sites

Χαζό ίσως αλλά αν δεν το ξέρεις καλύτερα να ρωτάς

Όταν κανουμε επαναφορά μια ροομ χρειάζεται να κάνουμε και τα σκουπίσματα πριν ή μετα την επαναφορά ?

Πριν θα τα κανεις όλα κανονικά,όπως όταν βάζουμε μια "καινούργια" Ρομ έτσι και όταν θέλουμε να βάλουμε ενα backup

Link to comment
Share on other sites

Η cm μεχρι στιγμής σπέρνει!! Jpower κέρασες τελικά lollipops! Μόνο η zte camera δεν δούλεψε.. Δεν πειράζει κατεβάζω την a better camera.

Για το digitizer καλύτερα πάρτο με την οθόνη μαζί είναι πολύ πιο εύκολο και το ίδιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι με τη νεα cm 12 του jpower. Οταν κάνω mova app to sdcard και κανω επανεκκινηση η εφαρμογη που έχω μεταφερει στην κάρτα διαγράφεται. Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Η cm μεχρι στιγμής σπέρνει!! Jpower κέρασες τελικά lollipops! Μόνο η zte camera δεν δούλεψε.. Δεν πειράζει κατεβάζω την a better camera.

Για το digitizer καλύτερα πάρτο με την οθόνη μαζί είναι πολύ πιο εύκολο και το ίδιο φθηνό.

 

:p

ναι, οντως η ΖΤΕ κάνει νερά.

Η open camera παιζει καλά

Η LGcamera στα 21, με επαναφορά από τιτανιουμ, παίζει εξαιρετικά

Φαίνεται κάποιες εφαρμογές δεν τους αρέσει το φλασάρισμα.

Θα ετοιμάσω μία καθαρή ρομ, χωρίς πολλά ADD-ONS, αλλά κατά την παρουσίαση θα δίνω links ώστε να μπορείτε να τα κατεβάσετε και να τα περάσετε.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ποιος εχει αλλαξει digitizer απο εδω μεσα?

 

Έχω αλλάξει σκέτο digitizer μόνο σε τάμπλετ και σε τηλέφωνο που δεν ήταν ενωμένο με την οθόνη.

Στο F1 η οθόνη είναι κολλημένη μαζί, άρα πολύ δύσκολο να το κάνεις.

Όπως σου είπαν και πιο πριν, πρέπει να το αγοράσεις με την οθόνη μαζί, για να έχεις σωστό αποτέλεσμα

 

Θα ετοιμάσω μία καθαρή ρομ, χωρίς πολλά ADD-ONS, αλλά κατά την παρουσίαση θα δίνω links ώστε να μπορείτε να τα κατεβάσετε και να τα περάσετε.

 

Κάντο έτσι ώστε να ελαχιστοποιηθούν τα προβληματάκια με τις εφαρμογές. Μόνο τα απολύτως απαραίτητα. Ας τα βάλει όποιος θέλει μετά

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας

Ξεκίνησα να μπω να πάρω μπακαπ αλλά ενώ πήγε να ξεκινήσει να κανει μπακαπ στην εξωτερική κάρτα εμφανίζετει ενα μήνυμα ότι δεν αναγνωρίζει την εξωτερική κάρτα και εκανα επανακίνηση.

Απο εκείνη την στιγμή και μετά δεν μου αναγνωρίζει τις κάρτες σιμ ΔΕΝ υπάρχουν κάν σαν εικονίδια ΤΙΠΟΤΑ

Αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει περιμένω εναγωνίως !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας

Ξεκίνησα να μπω να πάρω μπακαπ αλλά ενώ πήγε να ξεκινήσει να κανει μπακαπ στην εξωτερική κάρτα εμφανίζετει ενα μήνυμα ότι δεν αναγνωρίζει την εξωτερική κάρτα και εκανα επανακίνηση.

Απο εκείνη την στιγμή και μετά δεν μου αναγνωρίζει τις κάρτες σιμ ΔΕΝ υπάρχουν κάν σαν εικονίδια ΤΙΠΟΤΑ

Αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει περιμένω εναγωνίως !!!!!

 

exeis pm..........

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

exeis pm..........

 

Η λειτουργία πτήσης μου έχει κανει την δουλειά φαίνεται αχνά και δεν ακούει σε πάτημα μπήκε κατα το μπακαπ οταν στο ξεκίνημα σταμάτησε το τηλ σαν κώλυμα και του εβγαλα την μπαταρια για να το ξεκολλήσω

Την λειτουργία πτήσης την βλέπω πατώντας το power . Πώς μπορώ διαφορετικά να το ενεργοποιήσω - απενεργοποιήσω ?

Eιμαι με I new v3 plus

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!pIRWFT5I!GM-LWuiogIk56gsAMDg5Qp0nU2FAgamHwbSXgbbdSqc

 

Φλασαρεις αυτό.

 

Οτι χειρότερο μπορεί να συμβεί είναι να τραβηξεις μπαταρία την ώρα αυτη.

 

Μου έχει τύχει μπρικαρισμενο inew v3, ενός συμφορουμιτη, που δεν μπόρεσα να σωσω..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ποιος εχει αλλαξει digitizer απο εδω μεσα?

 

Gorilla glass και να αλλάξεις το digiter μόνο, είναι πολύ δύσκολο. Θέλει πολύ τύχη. (Κοίτα βιντεακια στο tube). Το έχει προσπαθήσει ο αδερφός μου (επειδή είναι μάστορας σε λεπτοδουλειες) σε galaxy s3 και έσπασε η οθόνη κατά το καθάρισμα των γυαλιών. Το παίρνεις πακέτο digiter και οθόνη και είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!pIRWFT5I!GM-LWuiogIk56gsAMDg5Qp0nU2FAgamHwbSXgbbdSqc

 

Φλασαρεις αυτό.

 

Οτι χειρότερο μπορεί να συμβεί είναι να τραβηξεις μπαταρία την ώρα αυτη.

 

Μου έχει τύχει μπρικαρισμενο inew v3, ενός συμφορουμιτη, που δεν μπόρεσα να σωσω..

 

jpower73 ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΗΓΟΣ!!!!!!!!!!!!!!

Μπορει να εκανα μια ωρα για να το σωσω!!! αλλα

εγινε το τηλ ΟΛΑ καλα ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Ε, να το πετάξει όχι! Αλλά να το αφήσει για "λίγο" για να ξαναπιασει το f1 και να δει πως πάει με μια πλήρως λειτουργική lalipop, θα είναι πειρασμός!

Και εκεί που έλεγα αυτά γι αυτόν και το "παλιό" του F1, κοίτα να δεις που ο dakok πάει να με πείσει για το LeTV le1!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια φορά τα δεδομένα δεν άνοιξαν ποτε... Έχω διαλέξει apn αλλά δεν ξέρω αν είναι ο σωστός... Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Όλα τα αλλά δουλεύουν ρολόι και την έχω σεταρει τώρα και βαριεμαι να την ξαναπερασω απο την αρχή :(

 

http://i64.tinypic.com/xcsw3m.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια φορά τα δεδομένα δεν άνοιξαν ποτε... Έχω διαλέξει apn αλλά δεν ξέρω αν είναι ο σωστός... Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Όλα τα αλλά δουλεύουν ρολόι και την έχω σεταρει τώρα και βαριεμαι να την ξαναπερασω απο την αρχή :(

 

http://i64.tinypic.com/xcsw3m.png

 

Δοκίμασε το πρώτο η το τρίτο. Με ένα απ τα δυο εγώ ειχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εκεί που έλεγα αυτά γι αυτόν και το "παλιό" του F1, κοίτα να δεις που ο dakok πάει να με πείσει για το LeTV le1!!

 

Εγώ το έχω παραγγείλει και το περιμένω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το πρώτο η το τρίτο. Με ένα απ τα δυο εγώ ειχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ το έχω παραγγείλει και το περιμένω

 

Μπαααα τίποτα... Τα δοκιμασα όλα και soft reboot μετα απο κάθε επιλογή αλλά τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που έλεγα αυτά γι αυτόν και το "παλιό" του F1, κοίτα να δεις που ο dakok πάει να με πείσει για το LeTV le1!!

 

Εγω θα περιμένω λίγο...

 

Πολύ "Αι Βασιλιδες" εκεί στην letv.

Και γενικά, τρελά discount σε ολα τα κινεζομαγαζα.

 

...

Πριν 2μιση χρόνια, ίδιος ενθουσιασμός με το inew V3. Μεσουρανουσε στο φορουμ.

....

 

Το f1, άνετα βγάζει 1 χρόνο +.... Μεχρι τοτε θα μπορω να πάρω το χ800 στην τιμη του discount του χ600 ή το 2S σε καλή τιμή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαααα τίποτα... Τα δοκιμασα όλα και soft reboot μετα απο κάθε επιλογή αλλά τζιφος...

 

Άνοιξε τα data. (Σημαντικό. . Να είναι ανοιχτά τα data οταν κάνεις soft)

Κανε soft reboot

Και τότε δοκίμασε apn

 

Μη βιαστείς... Μπορεί να κάνει και 1' να δει Η+

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φρεσκαδουρα..

 

[15.12.20] COOLPAD F1 LEAGOO OS Cool HIFI sound fresh and smooth aesthetic line theme complete root

ROM Basic information

Author: Pu Xiaohan

ROM size: compressed 426MB

Android Version: 4.4

Date: 2015.12.20

Issue updated introduction:

 

Moving back from abroad bottom package to extract production

Join Global Dolby sound and panoramic interest MAXX twin sound, effectively improve the sound quality

Compile minimum brightness of 1

Perfect mount dual storage

Dual card dual standby, single card single significant

Add full root authorization management

Aesthetic line switch supports multiple themes, fluid power systems, intelligent and convenient gesture support

Other functions properly

 

http://s16.postimg.org/aoi0zjh5h/011921kjfkk6znap6kxkfn.jpg http://s16.postimg.org/7t4xsod5h/011921q9k4k5s3j9vjs2x3.jpg

 

http://s16.postimg.org/5n61kfkb9/011921tba69br3b56rkma6.jpg http://s16.postimg.org/5xdk3ryxh/011922cv9vq0i4dip0rk5d.jpg

 

http://s16.postimg.org/7dp2lx1ud/011922vk5mwoevjnxmkv52.jpg

capture screen

 

Link. : http://pan.baidu.com/s/1pKynxe7

 

Μετά τις επιτυχημένες amoi και inew, αξίζει να δοκιμαστεί. Γενικά, ρομ από τέτοιες συσκευές κάθονται "γάντι"...

Ισως να θελει πατς για 3g..

(ο μισός πληθυσμός της Κίνας είναι μέσα στο baidu...:mad)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τα data. (Σημαντικό. . Να είναι ανοιχτά τα data οταν κάνεις soft)

Κανε soft reboot

Και τότε δοκίμασε apn

 

Μη βιαστείς... Μπορεί να κάνει και 1' να δει Η+[

 

Τίποτα... Και τ θέμα είναι οτι όταν την εστησα εκανα αυτά που ειπες έπιασε για λίγο, έκανα κανονικό reboot και μετα ήμουν με wifi γιατί φαντάστηκα οτι δεν θα είχε πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...