Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την ινδικη αυτό η με του Ιταλού?

Με καμία από τις δύο για τη Ρώσσικη που ανεβασε πιο πάνω μιλάει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

Έχει βγάλει η MIOUI 7 ενημέρωση από την 5.12.3 που έχω σε 5.12.10.Την έκανε κανένας την αναβάθμιση αυτήν ,έχει κάποια διάφορα και τελος αν χρειάζεται πάλι στήσιμο πάλι το τηλέφωνο.(διαγράφει δεδομένων).

Επίσης να αναφέρω ότι με την MIOUI7 5.12.3 ψιλοκοληματα κατά διάρκεια ημέρας υπάρχουν και επίσης μεγάλης κατανάλωσης μπαταρίας.Για το τελευταίο να αναφέρω ότι πολλές φορές βγάζει 3:30 οθόνης και άλλες 1:40.

Φυσικά πάνω κάτω της ίδιες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

εγω η πρίχτρα με τις ινδικες κ πάλι :D ... Αποψη ολοκληρωμένη όσο γίνεται για την 205?

την δοκιμασε κανεις μέρες?

Καλημέρα...

Την φοραω εδώ και 5 μέρες περίπου και γενικά συμπεριφέρεται καλά... Δεν έχει θέμα υπερθέρμανσης και κολλήματα.... Το κόλλημα όμως με το πληκτρολόγιο και εδώ καλά κρατεί....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα lenovo k3 note.

Η ρομ της lenovo εχει ενα Night mode που μειωνει αρκετα τη φωτεινοτητα ,αρκετα βολικο για το βραδυ η για οταν ξυπνας.

Εβαλα μια ρομ της xiaomi και δεν εχει κατι τετοιο.

Εχω ψαξει και δοκιμασει γυρω στις 10 εφαρμογες.

Καμια δε κατεβαζει τη φωτεινοτητα κατω απο το minimum.

Κοιταξα και κατι αρχεια μεσα στη ρομ που εχει να ορισεις φωτεινοτητα απο 1 μεχρι 255 και απο οτι φαινεται ειναι ηδη στο 1.

Πως μπορω να τη μειωσω περαιτερω?

Το night mode της lenovo πως το εκανε και καμια αλλη εφαρμογη δε το κανει?

 

Το read mode δεν σου κάνει? Είναι στα notification toggles (σούρνεις την μπάρα απο πάνω, ένα απ'τα εικονιδιάκια)

(καταλαβαίνω οτι δεν είναι τόσο 'φωτεινότητας' ρύθμιση, αλλά τα κάνει πιό ξεκούραστα.

 

 

Επίσης, να πω οτι εδώ και 2 μέρες έχω βάλει την τελευταία MIUI, δεν έχω κανένα παράπονο απο κολλήματα και τέτοια. Το μόνο ίσως παραπονάκι μου είναι η γαϊδουριά του default music app να παραχωρήσει τον έλεγχο του lockscreen και των πλήκτρων στο αγαπημένο μου PowerAMP.. Το lockscreen το έλυσα απο τα defaults, αλλά με τα κουμπιά έχω θέμα, δεν λειτουργούν όπως θα ήθελα (short press for vol, long press to change track).. Κανείς με παρόμοιο θέμα? Ότι άλλες ερωτήσεις έχει κανείς, ας ρωτήσει, έχω ξοδέψει αρκετό χρόνο να το ξεψαχνίζω :p Α, συμβουλή, με εκνεύριζε το 'SIM card not activated, οπότε και έκανα (backup και) uninstall του Xiomi Services Framework, χωρίς ιδιαίτερα θέματα προς το παρόν, και κατέβασα και themes.

Edited by Tassosg_1
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ τη Miui, έκανα και τα 2 update 5.12.3 και 5.12.10. Σαν πρώτη άποψη εμφανισιακά μου φαίνεται πανέμορφη και μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν καλά αν και δεν έχω στήσει πλήρως το κινητό ακόμα.

 

Μερικές ερωτήσεις για όσους την έχουν λίγο καιρό και ξέρουν περισσότερα:

1) Αυτό το "SIM card not activated" μετά από κάθε εκκίνηση του κινητού δεν φεύγει? Πρέπει να κάνω uninstall το Xiaomi Services Framework όπως λέει ο φίλος από πάνω?

2) Στα notification toggles τι κάνουν τα εικονίδια DND (με το φεγγάρι) και Performance (με το κοντέρ)?

3) Υπάρχει κάπου ρύθμιση ώστε με το power button να τερματίζει η κλήση?

4) Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στη lock screen?

5) Τα contacts στη μαμίσια εφαρμογή όταν επιλέγουμε display preferences και επιλέγω το google account, δεν μου δίνει δυνατότητα να διαλέξω ποια γκρουπ επαφών θέλω να φαίνονται. Ούτε να επιλέξω ας πούμε ένα γρουπ επαφών από ένα gmail account και ένα γκρουπ από το άλλο gmail.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Την φοραω εδώ και 5 μέρες περίπου και γενικά συμπεριφέρεται καλά... Δεν έχει θέμα υπερθέρμανσης και κολλήματα.... Το κόλλημα όμως με το πληκτρολόγιο και εδώ καλά κρατεί....

 

Eντέλει είπα και εγώ χθες να τη δοκιμάσω και ο θεός βοηθός. Πέρασα την Ινδική καθώς και ότι είχα στη προηγούμενη έκδοση. Επίσης έβαλα xposed και gravity box να κάνω τις παραμετροποιήσεις που ήθελα και φαίνεται όλα να δουλεύουν ρολόι. Σίγουρα είναι ένα κλικ κάτω σε ταχύτητα από τις κινέζικες αλλά αν συνεχίσει έτσι και μετά από κάποιες μέρες χρήσης θα είναι ανεκτή. Υπερθερμάνση δεν έχει όντως και μέχρι τώρα δείχνουν όλα να λειτουργούν ρολόι... Τα λέμε σε μια βδομάδα πάλι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ τη Miui, έκανα και τα 2 update 5.12.3 και 5.12.10. Σαν πρώτη άποψη εμφανισιακά μου φαίνεται πανέμορφη και μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν καλά αν και δεν έχω στήσει πλήρως το κινητό ακόμα.

 

Μερικές ερωτήσεις για όσους την έχουν λίγο καιρό και ξέρουν περισσότερα:

1) Αυτό το "SIM card not activated" μετά από κάθε εκκίνηση του κινητού δεν φεύγει? Πρέπει να κάνω uninstall το Xiaomi Services Framework όπως λέει ο φίλος από πάνω?

2) Στα notification toggles τι κάνουν τα εικονίδια DND (με το φεγγάρι) και Performance (με το κοντέρ)?

3) Υπάρχει κάπου ρύθμιση ώστε με το power button να τερματίζει η κλήση?

4) Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στη lock screen?

5) Τα contacts στη μαμίσια εφαρμογή όταν επιλέγουμε display preferences και επιλέγω το google account, δεν μου δίνει δυνατότητα να διαλέξω ποια γκρουπ επαφών θέλω να φαίνονται. Ούτε να επιλέξω ας πούμε ένα γρουπ επαφών από ένα gmail account και ένα γκρουπ από το άλλο gmail.

 

1) Μπορείς να το κάνεις backup πρώτα ωστε να μην κάνεις κατι μη-αναστρέψιμο

2) Do Not Disturb (mutάρει κάποιες ειδοποιήσεις) / έχεις καλύτερες επιδόσεις με trade-off την μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, αξίζει για heavy gaming ή εφαρμογές που απαιτούν επεξεργαστική ισχύ

4) Settings -> notifications -> App notification -> {εφαρμογή} -> Lock screen Notification

3) Settings -> Additional Settings -> Accessibility -> Power Button Ends Call

Για το 5 δεν ξέρω. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Την φοραω εδώ και 5 μέρες περίπου και γενικά συμπεριφέρεται καλά... Δεν έχει θέμα υπερθέρμανσης και κολλήματα.... Το κόλλημα όμως με το πληκτρολόγιο και εδώ καλά κρατεί....

 

τι πρόβλημα έχει το πληκτρολόγιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eντέλει είπα και εγώ χθες να τη δοκιμάσω και ο θεός βοηθός. Πέρασα την Ινδική καθώς και ότι είχα στη προηγούμενη έκδοση. Επίσης έβαλα xposed και gravity box να κάνω τις παραμετροποιήσεις που ήθελα και φαίνεται όλα να δουλεύουν ρολόι. Σίγουρα είναι ένα κλικ κάτω σε ταχύτητα από τις κινέζικες αλλά αν συνεχίσει έτσι και μετά από κάποιες μέρες χρήσης θα είναι ανεκτή. Υπερθερμάνση δεν έχει όντως και μέχρι τώρα δείχνουν όλα να λειτουργούν ρολόι... Τα λέμε σε μια βδομάδα πάλι

 

περιμένω εντυπώσεις κ στην συνέχεια...:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μια απορια

 

Εχω MIUI 7 την τελευταια εκδοση.

σε καινουργιο υπολογιστη δεν μπορω να περασω τους drivers για να δω την καρτα και το εσωτερικο του κινητου.

windows 10 pro φοραει.

παιζει ρολο η miui που εχει και πρεπΕι να να βαλω vibeui να περασω drivers και μετα επαναφορα της miui?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα το ανταλλακτικό οθόνης από Κίνα.

Ξέρει κανείς κανέναν τεχνικό από Θεσσαλονίκη να μου την αλλάξει?

Μόνος μου δεν νομίζω να τα καταφέρω.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα προβληματάκι με τη Miui. Δεν αλλάζει η default stock sms εφαρμογή. Όποια άλλη και να βάλω, μετά από επανεκκίνηση του κινητού επανέρχεται ως default η stock εφαρμογή. Θα δοκιμάσω να την κάνω freeze με titanium και θα ενημερώσω. Αν ξέρει κανείς κάποια άλλη λύση ας πει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μια απορια

 

Εχω MIUI 7 την τελευταια εκδοση.

σε καινουργιο υπολογιστη δεν μπορω να περασω τους drivers για να δω την καρτα και το εσωτερικο του κινητου.

windows 10 pro φοραει.

παιζει ρολο η miui που εχει και πρεπΕι να να βαλω vibeui να περασω drivers και μετα επαναφορα της miui?

 

:!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα έχει το πληκτρολόγιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

περιμένω εντυπώσεις κ στην συνέχεια...:)

Εκεί που γράφει καλά ξαφνικά κολλάει και πρέπει να κλείσει την οθόνη για επανέλθει....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα το ανταλλακτικό οθόνης από Κίνα.

 

 

 

Κι εμένα έχει σπάσει και ψάχνω ανταλακτικό .Δώσε μου σε παρακαλώ το σύνδεσμο απο το μαγαζί που την αγόρασες...Ρώτησα σε τεχνικό και ζητά 30 ευρώ να την αλλάξει..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος ένα πρόγραμμα που ΝΟΜΙΖΩ ότι υπάρχει που στην θήκη την κλειστή φαινεται το ρολογακι από το πάνω τετράγωνο...
Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος ένα πρόγραμμα που ΝΟΜΙΖΩ ότι υπάρχει που στην θήκη την κλειστή φαινεται το ρολογακι από το πάνω τετράγωνο...

Δεν είναι θέμα προγράμματος αλλά θέμα να υποστηρίζει η συσκευή τέτοια θήκη. Το lenovo μας δεν υποστηρίζει δυστυχώς

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος ένα πρόγραμμα που ΝΟΜΙΖΩ ότι υπάρχει που στην θήκη την κλειστή φαινεται το ρολογακι από το πάνω τετράγωνο...

 

Φυσικα και υπαρχει και ειναι η sview

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Στα bugs λέει "Al iniciar salta un mensaje de error en los servicios de Google, sin embargo, después no falla." Καταλαβαίνει κανείς τι θέλει να πει? Η μετάφραση του google δεν βοηθάει ιδιαίτερα:

<<Όταν αρχίζουν να πηδούν ένα μήνυμα σφάλματος σχετικά με τις υπηρεσίες της Google, ωστόσο, μετά από να αποτύχει.>>

Link to comment
Share on other sites

Σου λεει ότι θα σου εμφανισει ένα μηνυμα λαθους σχετικα με τις υπηρεσίες google, αλλα μετα δεν θα εχεις πρόβλημα, θα παιζουν κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα lenovo k3 note.

Η ρομ της lenovo εχει ενα Night mode που μειωνει αρκετα τη φωτεινοτητα ,αρκετα βολικο για το βραδυ η για οταν ξυπνας.

Εβαλα μια ρομ της xiaomi και δεν εχει κατι τετοιο.

Εχω ψαξει και δοκιμασει γυρω στις 10 εφαρμογες.

Καμια δε κατεβαζει τη φωτεινοτητα κατω απο το minimum.

Κοιταξα και κατι αρχεια μεσα στη ρομ που εχει να ορισεις φωτεινοτητα απο 1 μεχρι 255 και απο οτι φαινεται ειναι ηδη στο 1.

Πως μπορω να τη μειωσω περαιτερω?

Το night mode της lenovo πως το εκανε και καμια αλλη εφαρμογη δε το κανει?

Την Miui rom έβαλες? Δυστυχώς πρέπει να είναι πρόβλημα της ρομ. Επειδή κι εγώ την έβαλα χτες και τώρα εγκατέστησα το Lux για τη φωτεινότητα και δεν κατεβαίνει κάτω από το 0. Ενώ σαν εφαρμογή τη χρησιμοποιώ μερικά χρόνια και μάλιστα τη χρησιμοποιούσα και με το Κ3 ΝΟΤΕ με άλλες ρομ και δούλευε.

 

Σου λεει ότι θα σου εμφανισει ένα μηνυμα λαθους σχετικα με τις υπηρεσίες google, αλλα μετα δεν θα εχεις πρόβλημα, θα παιζουν κανονικα
Eυχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει σπάσει και ψάχνω ανταλακτικό .Δώσε μου σε παρακαλώ το σύνδεσμο απο το μαγαζί που την αγόρασες...Ρώτησα σε τεχνικό και ζητά 30 ευρώ να την αλλάξει..

 

Πολλά ζητάει. Στην Αθήνα υπάρχει με 10 και στην Θεσσαλονίκη βρήκα με 20.

Από αυτόν το πήρα. Έχει πολλούς πωλητές γενικά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τη Miui εχω το θεμα με τη φωτεινοτητα.

Το read mode βοηθαει αλλα σε καμια περιπτωση οταν εισαι με κλειστα φωτα η μολις εχει ξυπνησει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σαν πρώτα σχόλια ένα 24ωρο με την ινδική είναι ότι όταν κατεβάζεις κάτι από playstore σέρνεται το κινητό τελείως που δε μπορείς να χειριστείς σχεδόν καθόλου το τηλέφωνο σα να είναι όλα σε αργή κίνηση. Και δεύτερον το Wi-Fi δεν ειναι τόσο δυνατό. Στο σαλόνι που έπιανε καμπανα σε μένα εδώ χάνει σήμα ή συνδέεται και κατεβάζει με ταχύτητα 40-50kb/s. Δε τη βλέπω να μακροημέρευει αυτή η ρομ.... Άλλου είδους κολλήματα δεν έχω δει ακόμα ως τώρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...