Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και off-topic να σας αποχαιρετήσω παίδες... Δεν άντεξα άλλο με την "μπακατέλα" και πάω στην πηγή πλέον. Δεν άντεχα άλλο με το εκείνο παίζει, αλλά εκεί χάνω κλπ. Back to Nexus era

 

Κακά νέα για το νήμα του G3 και καλά νέα για εκείνο του 6P :-)

Να είσαι καλά και να το χαρείς όπως πρέπει.

Εύχομαι όσο δεν πάει να είναι απροβλημάτιστο ώστε να ακολουθήσουμε κι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αν και off-topic να σας αποχαιρετήσω παίδες... Δεν άντεξα άλλο με την "μπακατέλα" και πάω στην πηγή πλέον. Δεν άντεχα άλλο με το εκείνο παίζει, αλλά εκεί χάνω κλπ. Back to Nexus era

Τωρα που θα παρουμε την 6;κανε λιγο υπομονη γιατι μπορει να γινει ρολς ροις απο μπακατελα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κακά νέα για το νήμα του G3 και καλά νέα για εκείνο του 6P :-)

Να είσαι καλά και να το χαρείς όπως πρέπει.

Εύχομαι όσο δεν πάει να είναι απροβλημάτιστο ώστε να ακολουθήσουμε κι άλλοι.

 

Χαχαχα σε ευχαριστώ... Αφήνω δυνατά "χαρτιά" πίσω μου να παρέχετε υποστήριξη!

 

Τωρα που θα παρουμε την 6;κανε λιγο υπομονη γιατι μπορει να γινει ρολς ροις απο μπακατελα.

 

Χαριτολογώντας μπακατέλα. Μια χαρά κινητό είναι. Με τα προβλήματα του και αυτό. Απλώς εγώ ως Pure android fan θέλω να είμαι στην πηγή και με support. Και το G3 δεν με καλύπτει

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

για μενα το πειραγμα του τηλ.με ρουτ,αλλες ρομ ειναι πλεον τροπος ζωης πες το και χομπυ,οταν παρω λοιπον μια ολοκληρωμενη προταση τι θα κανω?:p
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

για μενα το πειραγμα του τηλ.με ρουτ,αλλες ρομ ειναι πλεον τροπος ζωης πες το και χομπυ,οταν παρω λοιπον μια ολοκληρωμενη προταση τι θα κανω?:p

 

Χαχααχαχα αν είναι όπως τα λες γιατί και σε μένα έτσι είναι τότε μόνο ένα είδος συσκευής υπάρχει για εμάς. Nexus. Στην πηγή πειράζονται τα πάντα και γίνεται πάντα ένας γενικός χαμός με ότι θες και με πολλές επιλογές να μην ξέρεις τι να πρωτοβάλεις.

 

Πάντως εντάξει το G3, μπακατέλα δεν είναι και ανεκτό support έχει και από καλούς dev. Αλλά υστερεί στο θέμα AOSP για εμένα καθώς χάνεις feature του κινητού όπως κάμερα π.χ ή όπως μη άμεσο double tap. Γενικά με το που βγάζεις στοκ και βάζεις κάτι άλλο αρχίζουν τα μικρο-θέματα, αλλά παραμένουν προβλήματα. Τα οποία μάλιστα σχεδόν 2 χρόνια μετά δεν έχουν διορθωθεί ή φτιαχτεί. Στην πηγή δεν τα έχεις αυτά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

στο νέξους με χαλάει η μη αποσπώμενη μπαταρία και η sd.Χωρίς αυτά κινητό δεν αγοράζω, για αυτό και όταν πήρα το g3 προτιμήθηκε από το nexus 5.

 

με αοσπ στο g3 δεν έχεις καλή κάμερα, αλλά στο νεξους δεν έχει καλή κάμερα έτσι και αλλιώς, καμία σχέση με το g3 και έχει πάρει το μάτι μου να το λένε πολλοί που είχαν ή πήγαν σε νέξους.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλη κουβέντα και δεν είμαστε σωστό θέμα. Μπορώ να αναλύσω τα πάντα αλλά εδώ θα ξεφύγουμε.

 

Σε κάθε περίπτωση το G3 έχει ανεκτο support από XDA αλλά όχι στον βαθμό που ήθελα εγώ. Αλλά έχει επιλογές για να πειράξεις και 5-6 dev που ασχολούνται

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

στο support συμφωνώ, στην κάμερα διαφώνησα

 

πως μπορεί να κλείσει το g3 χωρίς να βγάλω την μπαταρία αν πέσει σε bootloop ή κολλήσει?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κρατήσεις πατημένο το Power button για 10"+ ?? Νομίζω έτσι γίνεται.

 

*** Για την κάμερα δεν διαφωνώ ότι το G3 ίσως να έχει καλύτερη. Αλλά όταν ένα κινητό το πειράζω ή του βάζω κάτι και κάτι άλλο σε αυτό δεν λειτουργεί σωστά τότε τσαντίζομαι. Με εκνευρίζει. Ας πούμε σε μερικές xenonHD ο IR δεν λειτουργούσε σωστά. Ε με εκνέυριζε. Το χρησιμοποιούσα? Όχι. Άντε 1-2 φορές το μήνα και αν. Αλλά είναι σκάλωμα στο μυαλό μου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω android 6 και βλέπω κάτι κουλά με την κάμερα και την sd, ανοίγω την κάμερα και λέει βάλτε την sd, έχει κανείς καμιά ιδέα?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φορμάρεις την SD όταν κάνεις πρώτη φορά μετάβαση από 5 σε 6... Όλοι το είχαν αυτό το θέμα και το κινητό δεν αναγνωρίζει την SD.

Τώρα γενικά η κάμερα από ότι είχα διαβάσει στην 6.0 έχει θέματα ακόμα. Αυτό βέβαια ήταν μεχρι τα μέσα της εβδομάδας. Δεν ξέρω τι και αν έχουν διορθώσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύει στον φάκελο Android στην sd αλλά όχι σε άλλο φάκελο της sd, μόνο σε αυτόν. Ότι να ναι.

 

ΥΓ δεν μου δουλεύει το wakelock detector

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω android 6 και βλέπω κάτι κουλά με την κάμερα και την sd, ανοίγω την κάμερα και λέει βάλτε την sd, έχει κανείς καμιά ιδέα?

Βγηκε η 6;σε κουστομια;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε cm13, απογοήτευση, bugsmalow, και όχι δεν φταίνε οι devs των aosp αλλά η google
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει η google. Γιατί σε νέξους δεν έχουν θέματα από όσο διαβάζω?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι αναφέρεις το γενικό πρόβλημα της κάμερας και όχι συγκεκριμένα της SD... Πολύ πιθανό αυτό που λες με την SD. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι και ο λόγος που η google δεν την θέλει. Καθώς από παλια δημιουργούσε προβλήματα άλλου τύπου με ταχύτητα και τέτοια. Και για να βγουν έξω από το παιχνίδι αυτοί του τύπου κακή απόδοση λόγω sd σου λένε ας την βγάλουμε εντελώς. Εντάξει προσωπικά τα 32 μου είναι οριακά αλλά μπορώ να ζήσω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε εφαρμογή μπορεί να αποθηκεύσει μόνο σε συγκεκριμένο παθ στην sd και πουθενά αλλού. Απλά τραγικό, δεν υπάρχει αυτή η πατάτα

 

Το θετικό είναι ότι πάει τρένο, τρομερά γρήγορο και smooth

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Η κάθε εφαρμογή μπορεί να αποθηκεύσει μόνο σε συγκεκριμένο παθ στην sd και πουθενά αλλού. Απλά τραγικό, δεν υπάρχει αυτή η πατάτα

 

Το θετικό είναι ότι πάει τρένο, τρομερά γρήγορο και smooth

 

Ναι το είχα βάλει και εγώ αλλά επειδή έχει θέματα την έβγαλα... Πλέον θα το γυρίσω σε εντελώς στοκ μαμά για Backup Κινητό

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις σε stock rom lollipon πως ριχνουμε την αναλυση και τα dpi χωρις να εχουμε boot loop στο ξεκινημα;Eπισης μπορει να προτεινει καποιος μπαταρια με καπακι μεγαλης χωρητικοτητας και να μας πει την αποψη του.Ενδιαφερομαι για μεγαλυτερη μπαταρια
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πρέπει να είσαι ροοτ

Κατά 2ον κατεβάσεις ένα πρόγραμμα dpi changer απ το μάρκετ (textdroider dpi, dpi root changer κλπ) κ;ι μείωνεις τα dpi.

Από 640 εγώ το πάω στο 530..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλλάζεις στο build.prop το display density από 640 σε 530. Βέβαια αυτό κάνει και το πρόγραμμα ουσιαστικά

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Σχετικά νέος κάτοχος του κινητού, πήρα την έκδοση των 32 GB ROM/ 3 GB RAM ενάμιση μήνα πριν. Αποφάσισα να το ρουτάρω το Σάββατο αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Χρησιμοποίησα το εργαλείο one click root 1.3 και στη συνέχεια την έκδοση 1.2. Και στις 2 περιπτώσεις αναφέρει ότι η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί με επιτυχία αλλά όταν εγκαθιστώ το supersu πετάει μήνυμα ότι δεν είμαι rooted. Έχει κάποιος καμία ιδέα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...