Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από τέλη Οκτώβρη μέχρι και μέσα Νοεμβρίου έχω κάνει κάτι αγορές από ebay και όλες έχουν σταλεί με malaysia post και μέχρι στιγμής τίποτα ολα τα πακέτα έχουν την ένδειξη οτι έχουν φτάσει Ελλάδα από εκεί και περα αγνοούνται. Το τραγικό είναι ότι κάποια περιέχουν χριστουγεννιάτικα αλλά μάλλον θα τα παραπάνω το πασχα έτσι παει.
Link to comment
Share on other sites

Good news for me, too, finally! (RF358929954SG)

 

Όντως, πρέπει να έστειλαν αρχαιολόγους να μαζέψουν τα πακέτα μας, οι του Νοεμβρίου λογικά ξεκολλάνε σιγά σιγά :)

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα ξεκολλήσει το δικό μου;; ΑΠΟΣΤΟΛΗ RF362434345SG

 

Κατάσταση: ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

Ημερομηνία/Time: 24-11-2015 14:27

Περιοχή: ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

εγώ ποιόν να πιστέψω ?

 

singpost 07-12-2015Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

ή

 

ελτά ITEMS IN PACKING28-11-201517:20SINGAPORE

Το πρώτο όταν γράψει

Arrival at Processing Center (Country code: GR)

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Από τέλη Οκτώβρη μέχρι και μέσα Νοεμβρίου έχω κάνει κάτι αγορές από ebay και όλες έχουν σταλεί με malaysia post και μέχρι στιγμής τίποτα ολα τα πακέτα έχουν την ένδειξη οτι έχουν φτάσει Ελλάδα από εκεί και περα αγνοούνται. Το τραγικό είναι ότι κάποια περιέχουν χριστουγεννιάτικα αλλά μάλλον θα τα παραπάνω το πασχα έτσι παει.

 

Σε πρόσφατη εμπειρία που είχα με αποστολή δέματος μέσω του Μαλαισιαανού, η ένδειξη ήταν ότι έφυγε από Kuala Lumpur "κάποια μέρα" και καμία άλλη ένδειξη. Όταν μετά από 1 μήνα άρχισα να ανησυχώ και να σκέφτομαι επικοινωνία με τον πωλητή (μέσω ebay), βλέπω στις 35 μέρες περίπου άφιξη στο αεροδρόμιο και την επομένη παράδοση !!!

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατη εμπειρία που είχα με αποστολή δέματος μέσω του Μαλαισιαανού, η ένδειξη ήταν ότι έφυγε από Kuala Lumpur "κάποια μέρα" και καμία άλλη ένδειξη. Όταν μετά από 1 μήνα άρχισα να ανησυχώ και να σκέφτομαι επικοινωνία με τον πωλητή (μέσω ebay), βλέπω στις 35 μέρες περίπου άφιξη στο αεροδρόμιο και την επομένη παράδοση !!!

 

Πάντα τέτοια εποχή καταρεει το σύστημα αλλά φέτος τα πράγματα είναι χειρότερα διότι υπάρχουν πακέτα από τέλη Οκτώβρη που αγνοούνται.

Κάτι πακέτα που είχα με china post ήρθαν κανονικά στο εικσαημερο.

Θυμάμαι πέρυσι τέτοια εποχή παραγγελίες τέλη Νοέμβρη πολύς κόσμος παρέλαβε μέσα του 2015.

Γενικά πιστεύω ότι κάτι άλλο τρέχει γιατί και κάτι πακέτα από Αμερική έχουν ξεπεράσει τις 20 ημέρες και ακόμη να φανούν.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πιστεύω ότι κάτι άλλο τρέχει γιατί και κάτι πακέτα από Αμερική έχουν ξεπεράσει τις 20 ημέρες και ακόμη να φανούν.

 

Έλλειψη προσωπικού και οργάνωσης τρέχει. 3 εβδομάδες έκανε πακέτο απο Αγγλία ενώ παλιότερα ερχόταν σε μία.

Σαν να βελτιώθηκαν τα πράγματα τις τελευταίες μέρες όμως.

 

Όσο για το Μαλαισιανό ταχυδρομείο, τις παλιές τις μέρες τις καλές, τότε που ερχόταν πακέτα σε μία εβδομάδα, αυτοί έκαναν κοντά ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο όταν γράψει

Arrival at Processing Center (Country code: GR)

 

Εμενα που δε λεει καν οτι εφτασε ελλαδα εδω και δεκα μερες λογικα θα δειξει κατευθειαν το Arrival at Processing Center ε?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που δε λεει καν οτι εφτασε ελλαδα εδω και δεκα μερες λογικα θα δειξει κατευθειαν το Arrival at Processing Center ε?

Μην βιάζεσαι και μην αγχώνεσαι μια αγορά από την άλλη άκρη της γης θέλει το χρόνο της για να έρθει 10 μέρες είναι πολύ λίγες ιδικά το διάστημα των γιορτών που έχει περισσότερα δέματα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

HALLELUJAH

 

Destination Country

2015-12-17 18:27 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-12-17 16:27 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-12-17 13:27 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-12-01 17:05 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country

2015-12-04 23:31 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-12-04 17:05 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-12-01 17:05 Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και εγώ.1 πακέτο με 4/12 συνεχίζει να είναι κολλημένο στο ίδιο ενώ άλλα 2 απο 12/12 σήμερα έδειξαν the item has arrived in the country of destination.

 

Και εγώ μια από τα ίδια. Από 3/12 RS360277165NL.Δεν μπορώ ν καταλάβω γιατί έχουν κολλήσει αυτές οι 2 μέρες τόσο πολύ.......

Link to comment
Share on other sites

Eμενα απο 12/12/2015 μου λεει το track it Arrival at Airport Netherlands

και στα ΕΛΤΑ λεει αφιξη σε αεροδρομιο περιοχη Ολλανδια τους πηρα τηλεφωνοκ αι μου ειπαν πως ειναι στο αεροδρομιο δεν εχει ερθει Ελλαδα ακομα...εχω εποικοινωνησει με τον πωλητη και περιμενω απαντηση του γτ ηδη εχω περασει τις 30 μερες απ την παραγγελια και κατι

Link to comment
Share on other sites

Eμενα απο 12/12/2015 μου λεει το track it Arrival at Airport Netherlands

και στα ΕΛΤΑ λεει αφιξη σε αεροδρομιο περιοχη Ολλανδια τους πηρα τηλεφωνοκ αι μου ειπαν πως ειναι στο αεροδρομιο δεν εχει ερθει Ελλαδα ακομα...εχω εποικοινωνησει με τον πωλητη και περιμενω απαντηση του γτ ηδη εχω περασει τις 30 μερες απ την παραγγελια και κατι

 

Εγώ Μίλησα με τον πωλητή banggood και μου είπε εάν μπορώ να κάνω υπομονή άλλη μια εβδομάδα.Δεν νομίζω να είναι κανείς από εδώ μέσα από 3/12 με ένδειξη. 2015-12-03 21:17 The item is on transport to the country of destination RS360277165NL

Link to comment
Share on other sites

δε θα παθετε και τιποτα να περιμενετε ακομη μια βδομαδα... Γιορτες εχουμε, ειναι απολυτως φυσιολογικο να αργησει λιγο...

μη βιαζεστε

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

δε θα παθετε και τιποτα να περιμενετε ακομη μια βδομαδα... Γιορτες εχουμε, ειναι απολυτως φυσιολογικο να αργησει λιγο...

μη βιαζεστε

 

Εσύ φιλέ μου μπορεί να το έχεις πάρει και όλα να είναι Ο.Κ Σκέψου και εμάς με αφιξη Ολλανδίας από τις 3/12

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φιλέ μου μπορεί να το έχεις πάρει και όλα να είναι Ο.Κ Σκέψου και εμάς με αφιξη Ολλανδίας από τις 3/12

Υπάρχουν άτομα που περιμένουν δέματα που πετάνε απο μέσα Νοεμβρίου ( όπως εγώ κι όχι 1 αλλά 13 ), προσωπικά περιμένω επίσης και έναν μήνα για δέμα απο αγγλία και ένα ακόμα δέμα είναι στην ίδια περίπτωση περίπου με σένα ( 4/12 άρχισε το ταξίδι απο την Ολλανδία ), υπομονή και ελπίζουμε να παραλάβουμε. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο όσο και να παραπονιέσαι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα που περιμένουν δέματα που πετάνε απο μέσα Νοεμβρίου ( όπως εγώ κι όχι 1 αλλά 13 ), προσωπικά περιμένω επίσης και έναν μήνα για δέμα απο αγγλία και ένα ακόμα δέμα είναι στην ίδια περίπτωση περίπου με σένα ( 4/12 άρχισε το ταξίδι απο την Ολλανδία ), υπομονή και ελπίζουμε να παραλάβουμε. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο όσο και να παραπονιέσαι.

 

Δεν παραπονιέται. Απλά προσπαθώ να καταλάβω πως γίνετε δέματα με track 10/12 έχουν φτάσει και αλλά με 3/12 όχι. Και μάλιστα από το ίδιο κινεζομαγαζο και με NL αποστολη

Link to comment
Share on other sites

Δεν παραπονιέται. Απλά προσπαθώ να καταλάβω πως γίνετε δέματα με track 10/12 έχουν φτάσει και αλλά με 3/12 όχι. Και μάλιστα από το ίδιο κινεζομαγαζο και με NL αποστολη

 

Δεν έχει σημασία το πότε έφτασαν Ελλάδα.Είτε έφτασαν 3-4/12 είτε τον Νοέμβρη.Τα δέματα δεν ανοίγονται με την σειρά.Υπομονή για όλους.Εμένα από άφιξη 17/11 χθες το είδα στο κέντρο διαλογής.41 μέρες.Υπομονή κ όλοι θα παραλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φιλέ μου μπορεί να το έχεις πάρει και όλα να είναι Ο.Κ Σκέψου και εμάς με αφιξη Ολλανδίας από τις 3/12

 

σε πληροφορω 3 πακετα απο NL περιμνω με αφιξη εκει στις 2/12.... ακομα ταξιδευουν.

Σας λεω να κανετε υπομονη, γιατι μεχρι να ερθει μονο αυτο μπορειτε να κανετε...

εγω ψωνιζω χρονια απο το εξωτερικο και εχω μαθει να περιμενω... πριν ζητησετε λεφτα αφηστε να περασουν καμια 10αρια μερες μετα την προθεσμια.... στειλτε ενα μηνυμα ζητηστε ενημερωση απο τον πωλητη και αν δε βγαλετε ακρη τοτε ζητατε λεφτα πισω...

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία το πότε έφτασαν Ελλάδα.Είτε έφτασαν 3-4/12 είτε τον Νοέμβρη.Τα δέματα δεν ανοίγονται με την σειρά.Υπομονή για όλους.Εμένα από άφιξη 17/11 χθες το είδα στο κέντρο διαλογής.41 μέρες.Υπομονή κ όλοι θα παραλάβουμε.

Δεν υπάρχει καμία σειρά που ανοίγουν τους σακους. 18/11 Untracked δέμα το έλαβα σήμερα ενώ έχω από Οκτώβριο παραγγελίες που δεν ήρθαν ακόμα. Η υπομονή είναι αρετή παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ποιόν να πιστέψω ?

 

singpost 07-12-2015 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

ή

 

ελτά ITEMS IN PACKING 28-11-2015 17:20 SINGAPORE

Όχι τα ΕΛΤΑ γιατι εχει τύχει να παραλαβω από τα ΕΛΤΑ και αυτοι στο τρακ ακομη να γραφουν οτι το πακετο ειναι Σιγκαπουρη. Χαος...

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε μαζί τους γιατί σε 2 sites που δοκίμασα βγάζουν "Australia Post", χωρίς άλλα στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε μαζί τους γιατί σε 2 sites που δοκίμασα βγάζουν "Australia Post", χωρίς άλλα στοιχεία.

Στο mail που μου ήρθε λεει Netherland post surface mail.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...