Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία είμαι στο 2.1.0 και μου ήρθε ειδοποίηση για update στο 2.1.3χ, το έχει κάνει κανένας? είναι οκ η έχει bugs?

 

να τη κανεις..αν δε κανω λαθος διορθωνει και το θεμα αναγνωρισης με την sd card

Link to comment
Share on other sites

να τη κανεις..αν δε κανω λαθος διορθωνει και το θεμα αναγνωρισης με την sd card

Κάντη... Προσωπικά θα έλεγα να κάνεις κι ένα clear cache αφού θα τελειώσεις με την ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και εγω την προσκληση απο την oneplus, εαν περισευει σε κανεναν ευπροσδεκτη!

 

Καθε Τριτη θα ειναι ανοιχτες οι προσκλησεις για το Χ. Αν δεν το βιαζεσαι, περιμενε μεχρι την Τριτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μας πει πάνω κάτω ώρες οθόνης σε περίπου 16 ώρες με μικτή χρήση 3g και WiFi?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. οταν πατουσα το πληκτρο για τις προσφατες εφαρμογες, πανω εμφανιζε αναζητηση google και ενα Χ που τις εκλεινε ολες. Τωρα μου εμφανιζει μονο τις προσφατες εφαρμογες (καρτελλες) και πρεπει να τις κλεινω μια μια. Το εχει προσεξει κανεις? Εχει να κανει με το λειτουργικο η τον Nova ?!?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. οταν πατουσα το πληκτρο για τις προσφατες εφαρμογες, πανω εμφανιζε αναζητηση google και ενα Χ που τις εκλεινε ολες. Τωρα μου εμφανιζει μονο τις προσφατες εφαρμογες (καρτελλες) και πρεπει να τις κλεινω μια μια. Το εχει προσεξει κανεις? Εχει να κανει με το λειτουργικο η τον Nova ?!?

Εγώ το έπαθα αυτό όταν απεγκατέστησα την εφαρμογή του Google, είναι χαρακτηριστικό που παρέχεται από την εφαρμογή και όχι από το λειτουργικό. Μήπως απεγκατέστησες το google ή απενεργοποίησες το persistent search bar μέσω του Nova; Προσωπικά το επανέφερα με το Gravitybox.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση για blacklist σε κλήσεις και μηνύματα;

 

οχι, κατεβασε το call blocker, κανει δουλεια

 

Εγώ το έπαθα αυτό όταν απεγκατέστησα την εφαρμογή του Google, είναι χαρακτηριστικό που παρέχεται από την εφαρμογή και όχι από το λειτουργικό. Μήπως απεγκατέστησες το google ή απενεργοποίησες το persistent search bar μέσω του Nova; Προσωπικά το επανέφερα με το Gravitybox.

 

Η persistent bar ηταν απενεργοποιημενη απ την εγκατασταση στον Nova... την ενεργοποιησα , δεν...

Το Google δεν το ειχα καταργησει, τωρα του εκανα απενεργοποιηση και ξανα ενεργοποιηση και Update, παλι δεν :mad:

το gravity θελει root ε?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

οχι, κατεβασε το call blocker, κανει δουλεια

 

 

 

Η persistent bar ηταν απενεργοποιημενη απ την εγκατασταση στον Nova... την ενεργοποιησα , δεν...

Το Google δεν το ειχα καταργησει, τωρα του εκανα απενεργοποιηση και ξανα ενεργοποιηση και Update, παλι δεν :mad:

το gravity θελει root ε?

άλλες λύσεις που είχα διαβάσει είναι είτε να κάνεις boot σε safe mode και ξανά κανονικό boot, ή να καθαρίσεις την cache του google. Ναι, το Gravitybox θέλει root.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

άλλες λύσεις που είχα διαβάσει είναι είτε να κάνεις boot σε safe mode και ξανά κανονικό boot

 

Αυτο ελυσε το προβλημα, ευχαριστω πολυ! :up:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

οχι, κατεβασε το call blocker, κανει δουλεια

Ναι το ξέρω αυτό, αλλά έλεγα μήπως το έχουν βάλει στο λειτουργικό.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν 5 εργάσιμες ακόμα δεν μου ήρθε το τηλέφωνο παιδιά. Το είχα παραγγείλει το Σάββατο. Σήμερα Παρασκευή ακόμα τίποτα. Πόσες μέρες κάνει περίπου;
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν 5 εργάσιμες ακόμα δεν μου ήρθε το τηλέφωνο παιδιά. Το είχα παραγγείλει το Σάββατο. Σήμερα Παρασκευή ακόμα τίποτα. Πόσες μέρες κάνει περίπου;

Και εγώ το ίδιο, είναι σε επεξεργασία λέει στο my orders.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο, είναι σε επεξεργασία λέει στο my orders.

 

Νομίζω processing έλεγε εμένα. Λες να κάνει κανα μήνα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία, πέσατε στο open sales και θα έγινε χαμός. Μέσα στη επόμενη εβδομάδα θα το έχετε.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία, πέσατε στο open sales και θα έγινε χαμός. Μέσα στη επόμενη εβδομάδα θα το έχετε.

 

Κι εγώ νόμιζα θα έρθει σε 5 μέρες όπως σε κάποιους άλλους.

Ελπίζω να έρθει την άλλη εβδομάδα. Το περιμένουμε πως και πως με κάτι φίλους να το δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έλαβα,καλορίζικο σε οποίον τη χρησιμοποιήσει

 

You’re invited

 

 

Congratulations, you have just received an invite to purchase the OnePlus X.

 

OnePlus X

 

EUD1-722B-8604-8E04

 

Claim within 3 days!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξε το status της παραγγελίας σε complete, και μου στείλανε και Tracking Number.

Βγήκε και η stable έκδοση από την CyanogenMod, ταχύτατοι.:D

[ROM][5.1.1][sTABLE] CyanogenMod 12.1 for OnePlus X.

Edited by ro33ck
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξε το status της παραγγελίας σε complete, και μου στείλανε και Tracking Number.

Βγήκε και η stable έκδοση από την CyanogenMod, ταχύτατοι.:D

[ROM][5.1.1][sTABLE] CyanogenMod 12.1 for OnePlus X.

 

Μόλις την πέρασα!

Δεν την πάλευα με Oxygen OS!

Θα σας πω εντυπώσεις σε 2-3 μέρες!!!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 3 προσκλησεις που ηρθαν σημερα...

 

EU3C-1FA9-59F4-C352

EU25-5994-152A-6A0E

EUD5-4360-0802-B2DA

 

Enjoy!!:)

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Τετάρτη εγώ. Express κυριολεκτικά αποστολή (Κυριακή παραγγελία, Τετάρτη μεσημέρι στην πόρτα μου, κ η παραγγελία έλεγε ακόμη processing....δεν πήρα ποτέ tracking number!). Εντυπώσεις δεν έχω ολοκληρωμένες, διότι ακόμα είμαι σε διαδικασία να το στήσω, να μπούνε εφαρμογές, GPS κλπ κ να "μεταφερθώ" πλήρως στο X (μόλις την Παρασκευή έκανα τις sim , nano-sim).

Πάντως τα μειονεκτήματα που φοβόμουν επιβεβαιώθηκαν: μέτριο ηχείο, και τα μη φωτιζόμενα πλήκτρα με χάλασαν προς το παρόν......

Γενικά πάντως ευχαριστημένος και όπως έχει ειπωθεί πολλάκις, τρελά ποιοτική κατασκευή!

 

Μια ερώτηση: έχει κανένας Q με internet, να μου πει τις ρυθμίσεις που πρέπει να βάλω?

Έκανα ότι λένε στο site της Q (περιαγωγή, κ λοιπές ρυθμίσεις) αλλά internet δεν έχω. Κ στο προηγούμενο (Huawei G610) με είχε παιδεψει θυμάμαι, αλλά το έστησα......

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα Δευτέρα βράδυ και Πέμπτη πρωί με express το παρέλαβα :)

 

Πρώτες εντυπώσεις

 

- Συσκευασία / Ποιότητα : άριστα

- Εμφάνιση : άψογη

- Αίσθηση στο χέρι : πάρα πολυ καλή, ελαφρύ αλλά γλιστράει. Συνεπώς, μόνο με τη θήκη του :)

- Κάμερα : αρκετά καλή, θα μπορούσε και καλύτερα (ειδικά το βράδυ)

- Οθόνη / πλήκτρα : πάρα πολύ καλή και στα χρώματα (ειδικά το μαύρο) και στην απόκριση.

Για τα μη φωτιζώμενα πλήκτρα το έχουν αναφέρει όλοι, αλλά σε 15 λεπτά το συνηθίζεις

- UI / Oxygen : όμορφο, γρήγορο, απλό, χωρίς περιττά πράγματα (εκτός της google που θέλουν ξήλωμα όλα :lol: )

- Θήκη SIM / SD : έξυπνο, αλλά αν πρέπει να βάλω / βγάλω, πρέπει να ψάχνω τη βελόνα ...

- Σύνδεση wifi : πολύ καλή, πιάνει πολύ καλά στο σπίτι μου σε πολύ δύσκολα σημεία.

- Τηλεφωνία / ομιλία : πολύ καλή, και με τ' ακουστικά που έχω ακούγεται άριστα.

- bluetooth : ok, δεν είδα κάποιο θέμα. Συνδέεται κανονικά με PC (windows και linux) και άλλα κινητά που έχω (android, blackberry)

 

Παιχνίδια δεν παίζω, οπότε δεν θα το κρίνω εκεί καθόλου :)

 

Το κινητό είναι κυριολεκτικά value for money

 

Αυτά προς το παρόν

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...