Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να βάλεις το mail που θες σαν exchange activesync λογαριασμό και όχι hotmail. Λογικά θα σε ρωτήσει τι θες να συγχρονίσεις.

Αν υπάρχει τρόπος (ασφαλούς συγχρονισμού) με επαφές και ημερολόγια από π.χ. Outlook πολύ θα ήθελα να ξέρω τον τρόπο. :)

 

Στο exchange μου ζητάει εμένα server και δεν ξέρω τι να βάλω...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βρήκα λίγο χρόνο και ανέβασα ένα project μου, φτιαγμένο με το 808.Περισσότερο ενδιαφέρον έχει το Chapter 9 μετά το 8:15 !!!

 

 

Καλά μετά απο αυτό που είδα εδώ :http://wmpoweruser.com/lumia-950-xl-low-light-4k-video-sample-looks-amazing/ μάλλον το 808 θα γίνει δεύτερη συσκευή μου απο το νεο έτος(χρειάζομαι δικαρτο ).

Link to comment
Share on other sites

Καλά μετά απο αυτό που είδα εδώ :http://wmpoweruser.com/lumia-950-xl-low-light-4k-video-sample-looks-amazing/ μάλλον το 808 θα γίνει δεύτερη συσκευή μου απο το νεο έτος(χρειάζομαι δικαρτο ).

Μη τρελαίνεσαι με τα demo video των εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

Mερικές φωτό με το 950xl και υψηλό iso μου αρέσαν, αλλά λόγω καλού αλγορίθμου jpeg και όχι μεγέθους αισθητήρα.

Στο βίντεο που επισήμανες, ακόμα και στα 720p και 1080p τουλάχιστον στο youtube (υπόκεινται σε συμπίεση) υπάρχουν τεχνουργήματα ακόμα και με το oversampling 4K /4 =1080 (χονδρικά πάντα). Προσωπικά δεν εντυπωσιάστηκα...

 

Ξεφεύγουμε όμως και θα μας δείρουν...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σας εμφάνισε θέμα με "περιορισμένη συνδεσιμότητα" στο wifi το 808?

Μαλλον αφορά την fp2 σε αρκετες συσκευες. Ακόμη ερευνάται η αιτία

 

Πιθανη προσωρινή λύση

1. Βαζετε ημερομηνία πριν από 11/15

 

2. http://forum.dailymobile.net/forums/symbian-3-symbian-anna-and-nokia-belle-forum/98055-wifi-limited-connectivity-post1169498.html#post1169498

 

Hey!

Wow, I thought it's just for me. Thanks for replies! (Now I know it is not hw related issue)

 

Meanwhile, I did not give up to try to get a solution, and I figured out a possible one, a lame trick, which seems working.

 

As we know, the connection continuously dropping back from "Internet" into "uncategorised" destination (which occurs any of the apps that use auto internet connection, won't work). So, I have created a new destination (called "A", whatever), and put my known wifi connections into it (also mobilenet too). I changed the "default connection" to "A" too.

 

Now - almost - everything working seamless. (Of course I changed my mails to use "A" destination)

 

Except one thing:

I use the default RSS reader widget (it is may fav, I don't like none of the 3rd parties), but it doesn't work.

It is only works if "Internet" destination has a right connection.

So, I put again my wifi connection onto "internet" too (because of the duplication, the wifi connection name will be "blabla(02)").

I can press the little refresh button on the rss widget, and it can be connect to the net. (also workign the auto refresh too).

 

Hope this helps, please try it and reply if anyone experience the same.

 

Cheers , zayman

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρ΄ότι άλλαξα την ημερομηνία δεν άλλαξε κάτι.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε μια φορά αυτό το πρόβλημα, αλλά έκλεισα και ξανάνοιξα το Wifi και συνδέθηκε κανονικά μετά. Δεν μου το ξανάβγαλε...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα μια νεα ρομ που ειναι στην ουσια η 3.0 ξεζουμισμενη απο αρχεια που εχουν να κανουν με διεργασιες και προγραμματα της Νοκια που δεν εχουν πλεον ζωη. Επισης καποιες ακομα μικρορυθμισεις. Μου δειχνει να ειναι λιγο πιο γρηγορη και με καλυτερη αυτονομια. Ασχολειται κανεις ακομα που να θελει να τη δοκιμασει με refurbish και να μας πει εντυπωσεις;

Αν ναι να την ανεβασω στο dropbox και να στειλω link με πμ.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα μια νεα ρομ που ειναι στην ουσια η 3.0 ξεζουμισμενη απο αρχεια που εχουν να κανουν με διεργασιες και προγραμματα της Νοκια που δεν εχουν πλεον ζωη. Επισης καποιες ακομα μικρορυθμισεις. Μου δειχνει να ειναι λιγο πιο γρηγορη και με καλυτερη αυτονομια. Ασχολειται κανεις ακομα που να θελει να τη δοκιμασει με refurbish και να μας πει εντυπωσεις;

Αν ναι να την ανεβασω στο dropbox και να στειλω link με πμ.

Εμένα θα με ενδιέφερε πολύ να μου την στείλεις σε μήνυμα. Το θέμα είναι όμως, αν μπορώ να την περάσω και σαν απλό update? Δεν έχω χρόνο να ξανασετάρω το 808 και δεν έχω κάποιο "πρόχειρο" να το δοκιμάσω εξαρχής...

 

Βασικά, τι έχεις αλλάξει από εφαρμογές; Έχει μέσα όλα τα widgets και τα updates της Nokia? Αυτά τα κλείνουν τώρα και τα χάνουμε... Από εφαρμογές κλπ, θα πρότεινα να αφαιρέσεις κάποια, όπως το κλείσιμο κάμερας, whatsapp, χαρτών κλπ και να βάλεις ίσως κάποια άλλα, όπως την AppList, όμως αυτά έχουν μικρή σημασία... Το Nokia Internet Radio επίσης, καλό θα ήταν μιας και λειτουργεί η εφαρμογή χωρίς server, να βρίσκαμε τις ροές από δημοφιλείς σταθμούς στην Ελλάδα και να τους βάζαμε μέσα, ώστε να το βάλεις μετά έτοιμο στην ROM (μια ιδέα πέταξα).

 

Πάντως την Ρομ θα την ήθελα έτσι κι αλλιώς σαν back-up, αν χρειαστώ φλασάρισμα κάποια στιγμή.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα θα με ενδιέφερε.

Ότι μας προσφέρεις είναι καλοδεχούμενο.

 

:)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

lagoskon και εγω μεσα!

Ευχαριστουμε πολυ!

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρόλο που δεν είμαι χρήστης πια, έχω 3 808 στην οικογένεια ακόμα. Και το ένα χρειάζεται ένα φλασάρισμα όπου νάναι. :D
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Εχουν φυγει ιντερνετ ραδιο που δε δουλευει, καποια αρχεια του ovi store, καποιες απο αυτες που ειχε απο μενα η προηγουμενη. Δεν υπαρχει χρονος και ορεξη για πολυ σκαλισμα παιδια. Απλα με εκνευρισε η οθονη που πετουσε για συνδεση με το viber και ασχοληθηκα παλι
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Το γενικότερο θέμα με το Wifi στην τελευταία γενιά Symbian, ξέρουμε που οφείλεται;

 

Π.χ. εμένα σε λίγη ώρα μου λέει περιορισμένη σύνδεση, αλλά ακόμη έχω ίντερνετ. Αν όμως κλείσω τον browser ή την ιντερνετική εφαρμογή που χρησιμοποιώ εκείνη την στιγμή, μετά από λίγο μου αποσυνδέεται και πρέπει να το ξαναβάλω... Τέλος πάντων, αφού έχουμε ίντερνετ ακόμη κι έτσι πάλι καλά είμαστε!

 

Όπως και να έχει ευχαριστούμε για τον χρόνο και τον κόπο σου! :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Το wifi ειναι θεμα ΝΟΚΙΑ. Η ρομ PureSlim v4.0F ειναι στο πρωτο ποστ στο θεμα της υπογραφης μου . Περιμενω σχολια. Θελει refurbish γιατι εχουν γινει αλλαγες στο uda και δεν περναν με update.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω όλες τις επίσημες ενημερώσεις της Νοκια για το 808 και τις υπόλοιπες τελευταίας γενιάς συσκευές, όποιος θέλει τις παίρνει για backup, καθώς η Microsoft κλείνει τους servers των ενημερώσεων (μετά από ένα φλασάρισμα, δεν θα μπορούν να περαστούν οι ενημερώσεις και το FP2, παρά μόνο offline με αυτά τα αρχεία, σαν απλές εφαρμογές)

 

http://www.easybytez.com/lhddp21aqkcd

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Π.χ. εμένα σε λίγη ώρα μου λέει περιορισμένη σύνδεση, αλλά ακόμη έχω ίντερνετ. Αν όμως κλείσω τον browser ή την ιντερνετική εφαρμογή που χρησιμοποιώ εκείνη την στιγμή, μετά από λίγο μου αποσυνδέεται και πρέπει να το ξαναβάλω... Τέλος πάντων, αφού έχουμε ίντερνετ ακόμη κι έτσι πάλι καλά είμαστε!

 

κάνε το κόλπο με την δημιουργία νέου προορισμού δικτύου. Σε εμένα δούλεψε αμέσως και δεν έχω πλέον τα προβλήματα που αναφέρεις.

 

Το wifi ειναι θεμα ΝΟΚΙΑ. Η ρομ PureSlim v4.0F ειναι στο πρωτο ποστ στο θεμα της υπογραφης μου . Περιμενω σχολια. Θελει refurbish γιατι εχουν γινει αλλαγες στο uda και δεν περναν με update.

 

Το link αφαιρέθηκε; δεν το βλέπω στο θέμα. Ενδιαφέρομαι να την δοκιμάσω αλλά τις γιορτές γιατί δεν υπάρχει χρόνος τώρα

 

 

Εδώ έχω όλες τις επίσημες ενημερώσεις της Νοκια για το 808 και τις υπόλοιπες τελευταίας γενιάς συσκευές, όποιος θέλει τις παίρνει για backup, καθώς η Microsoft κλείνει τους servers των ενημερώσεων (μετά από ένα φλασάρισμα, δεν θα μπορούν να περαστούν οι ενημερώσεις και το FP2, παρά μόνο offline με αυτά τα αρχεία, σαν απλές εφαρμογές)

 

http://www.easybytez.com/lhddp21aqkcd

 

thanks αλλά πως ξέρουμε ποια ενημέρωση χρειάζεται; πχ στο Ν8 μπορώ να της βάλω και αν ναι ποιες; όσες δεν γράφουν FP2;

Link to comment
Share on other sites

κάνε το κόλπο με την δημιουργία νέου προορισμού δικτύου. Σε εμένα δούλεψε αμέσως και δεν έχω πλέον τα προβλήματα που αναφέρεις.

 

thanks αλλά πως ξέρουμε ποια ενημέρωση χρειάζεται; πχ στο Ν8 μπορώ να της βάλω και αν ναι ποιες; όσες δεν γράφουν FP2;

 

Οι ενημερώσεις αυτές είναι μόνο για την τελευταία γενιά. Πρέπει να ψάξω να βρω ξεχωριστά για την προτελευταία (Belle Refresh τύπου Ν8, Ε7 κλπ).

 

Το κόλπο με το δίκτυο δεν το έχω ξανακάνει και δεν κατάλαβα ακριβώς τι κάνεις...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οποιος θελει λινκ να στειλει πμ.

 

Το ειχα ξεχασει οτι αντιβαινει τους ορους τους σαιτ. Λαθος εκ παραδρομης

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις αυτές είναι μόνο για την τελευταία γενιά. Πρέπει να ψάξω να βρω ξεχωριστά για την προτελευταία (Belle Refresh τύπου Ν8, Ε7 κλπ).

 

Το κόλπο με το δίκτυο δεν το έχω ξανακάνει και δεν κατάλαβα ακριβώς τι κάνεις...

 

δημιουργείς ένα νέο προορισμό δικτύου και το βάζεις να είναι η προεπιλογή. μετά μετακινείς όλες τι συνδέσεις wifi από το από τον προορισμό "διαδίκτυο" στον νέο προορισμό και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εκανα το κολπο με το νεο προορισμο δικτυου που αναφερθηκε παραπανω, αλλα και παλι μου γραφει περιορισμενη συνδεσιμοτητα.

Ξερει κανεις τι παιζει?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...