Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Μήπως έχει κάποιος για πούλημα το καπάκι της μπαταρίας (μαύρο) και καμιά flip cover θήκη (μαύρη)? Κατά προτίμηση της nillkin.

Στείλτε πμ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλα δεν βγήκε τίποτα τελικά και από τι κατάλαβα ούτε οι προηγούμενοι που το είχαν αναφέρει έβγαλαν

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

MT6592_Android_scatter εβαλα αυτην την rom με flash tool αλλα δεν κανει update ειναι multilanguage μια βοηθεια ποια να κατεβασω ? ποια δουλευει σωστα στο κινιτο? (εχω το κινιτο ενα χρονο μου εβγαλε ενα μυνημα και το εβγαζε συνεχεια οι υπυρεσιεσ google play εχει σταματισει) δοκιμασα να κανω αυτο Οδηγός για φλασαρισμα του TWRP σε συσκευές που δεν είναι ROOT και δεν ανοιγε το κινιτο και μετα εβαλα αυτην που εστειλα πρωτη και δουλευει αλλα δεν κανει update help please :blink: Edited by george21bull
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

είμαι developer και από σήμερα που έκανα κάποιες δοκιμές με μια εφερμογή μου στο κινητό έχουν αρχίσει και δε δουλεύουν ο Launcher , το Security και τα Settings .Προσπαθώ να διαγράψω την εφαρμογή και το security μηπως φταίνε αυτά αλλά σκάει το Security . καμια ιδεά ?ουσιαστικά το κινητό δε δουλεύει.... έχω κάνει 3 φορές restart αλλά τίποτα. Η εφαρμογή μου δουλεύει χωρίς να δημιουργεί προβλήματα σε άλλα κινητά . Rom έχω την vibeui_v2.0_1441_7.1.1_DEV_A806 .

Μου έχει βγάλει ειδοποίηση για update για την 1501_7.80 . Μήπως να κάνω update ?Απλά δε θέλω να χάσω contacts , fotos κλπ

 

Ευχαριστώ

Edited by pankanell
Link to comment
Share on other sites

MT6592_Android_scatter εβαλα αυτην την rom με flash tool αλλα δεν κανει update ειναι multilanguage μια βοηθεια ποια να κατεβασω ? ποια δουλευει σωστα στο κινιτο? (εχω το κινιτο ενα χρονο μου εβγαλε ενα μυνημα και το εβγαζε συνεχεια οι υπυρεσιεσ google play εχει σταματισει) δοκιμασα να κανω αυτο Οδηγός για φλασαρισμα του TWRP σε συσκευές που δεν είναι ROOT και δεν ανοιγε το κινιτο και μετα εβαλα αυτην που εστειλα πρωτη και δουλευει αλλα δεν κανει update help please :blink:

 

vibeui_v2.0_1432_st_a806 αυτη εχω τωρα και δεν κανει update την vibeui_v2.0_1536_7.184.1_st_a806

Link to comment
Share on other sites

Προϋπόθεση για την εγκατάσταση αυτής της rom είναι να έχετε το TWRP recovery και να γνωρίζετε την χρήση του.

ελα μου ντε που ειμαι ασχετος

Link to comment
Share on other sites

Προϋπόθεση για την εγκατάσταση αυτής της rom είναι να έχετε το TWRP recovery και να γνωρίζετε την χρήση του.

ελα μου ντε που ειμαι ασχετος

Το λάθος μου σε αυτό τον οδηγό ήταν που δεν έγραψα ότι προϋπόθεση είναι να διαβάσεις όλο τον οδηγό πριν ξεκινήσεις. Προς το τέλος έχει link για να κάνεις root και να βάλεις TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος μου σε αυτό τον οδηγό ήταν που δεν έγραψα ότι προϋπόθεση είναι να διαβάσεις όλο τον οδηγό πριν ξεκινήσεις. Προς το τέλος έχει link για να κάνεις root και να βάλεις TWRP.

 

:lol: εσυ τα εχεις κανει ολα σωστα bro εγω ειμαι ο τενεκες :D :lol: θα παρω αγκαλια το φορουμ και θα παω στον ξαδερφο που κατεχει το θεμα να μου την φλασαρει γιατι εγω δεεεεεεν :wacko: :lol: ευχαριστωωωωωωω :ninja: :!: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Με power button + Volume Down μου εμφανιζει "Have been in meta mode" . Κατέβασα την Rom αλλα δεν έχω πρόσβαση στο αρχικό μενού .

Τελικά με power button + Volumn Up μπήκα στο μενού (εμφανίζει "Have been in factory mode"), όμως όλα εμφανίζονται κινέζικα κι επίσης δεν πατάει καμία επιλογή... :/

Έτοιμος να το πετάξω είμαι...

Edited by pankanell
Link to comment
Share on other sites

Με power button + Volume Down μου εμφανιζει "Have been in meta mode" . Κατέβασα την Rom αλλα δεν έχω πρόσβαση στο αρχικό μενού .

Τελικά με power button + Volumn Up μπήκα στο μενού (εμφανίζει "Have been in factory mode"), όμως όλα εμφανίζονται κινέζικα κι επίσης δεν πατάει καμία επιλογή... :/

Έτοιμος να το πετάξω είμαι...

Βγάλε την μπαταρία μην πατήσεις τίποτα λάθος , ξαναβάλε την και μετά διάβασε το link που σου έδωσα ΟΛΟΚΛΗΡΟ. Από την Αρχή μέχρι το ΤΕΛΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία μην πατήσεις τίποτα λάθος , ξαναβάλε την και μετά διάβασε το link που σου έδωσα ΟΛΟΚΛΗΡΟ. Από την Αρχή μέχρι το ΤΕΛΟΣ.

Πάω να κάνω τα βήματα 1,2,6 μιας και ειναι rooted συσκευη κι ενα εβαλα χύμα το TWRP recovery .img δε μπορώ να εγκαταστήσω στο κινητό το Mobileuncle MTK tools γιατί δεν λειτουργεί τπτ μόλις ανοίξει το κινητό .Εμφανίζεται μόνο ενα welcome message στα κινέζικα και δεν φορτώνεται τπτ άλλο. Μόνο επαναλαμβάνεται το welcome message.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω τα βήματα 1,2,6 μιας και ειναι rooted συσκευη κι ενα εβαλα χύμα το TWRP recovery .img δε μπορώ να εγκαταστήσω στο κινητό το Mobileuncle MTK tools γιατί δεν λειτουργεί τπτ μόλις ανοίξει το κινητό .Εμφανίζεται μόνο ενα welcome message στα κινέζικα και δεν φορτώνεται τπτ άλλο. Μόνο επαναλαμβάνεται το welcome message.

Τότε θα πρέπει να φλασαρεις μια rom μέσω SP flash tool από PC. Κάτσε να ψάξω να βρω τα κατάλληλα link.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ορίστε,

Τα link για να μπεις στην διαδικασία φλασαρίσματος με sp flash tool είναι

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5871493#post5871493

 

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5843833#post5843833 (δεν κάνεις πάλι εγκατάσταση τους lenovo drivers γιατί θα το έχεις κάνει στο 1. Επίσης αντί της έκδοσης του sp flash tool που κατεβαίνει από το link θα χρησιμοποιήσεις την έκδοση 5.1352.01 του sp flash toolhttp://androidxda.com/smart-phone-flash-tool)

 

όταν τελειώσεις και έχεις λειτουργικό το τηλέφωνο , τότε μπορείς να προχωρήσεις στον προηγούμενο οδηγό για να βάλεις την 1536 multilanguage.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πρέπει να φλασαρεις μια rom μέσω SP flash tool από PC. Κάτσε να ψάξω να βρω τα κατάλληλα link.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ορίστε,

Τα link για να μπεις στην διαδικασία φλασαρίσματος με sp flash tool είναι

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5871493#post5871493

 

 

 

Και στα Windows 10 δουλεύει αυτή η διαδικασία για τους Lenovo Drivers...?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πρέπει να φλασαρεις μια rom μέσω SP flash tool από PC. Κάτσε να ψάξω να βρω τα κατάλληλα link.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ορίστε,

Τα link για να μπεις στην διαδικασία φλασαρίσματος με sp flash tool είναι

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5871493#post5871493

 

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5843833#post5843833 (δεν κάνεις πάλι εγκατάσταση τους lenovo drivers γιατί θα το έχεις κάνει στο 1. Επίσης αντί της έκδοσης του sp flash tool που κατεβαίνει από το link θα χρησιμοποιήσεις την έκδοση 5.1352.01 του sp flash toolhttp://androidxda.com/smart-phone-flash-tool)

 

όταν τελειώσεις και έχεις λειτουργικό το τηλέφωνο , τότε μπορείς να προχωρήσεις στον προηγούμενο οδηγό για να βάλεις την 1536 multilanguage.

 

Μου αναγνωρίζει σαν invalid το scater αρχειο από την Rom ... μπορώ να συνεχίσω χωρίς αυτό ? Το αρχείο βρίσκεται στην ROM που κατέβασα από το λινκ σου .. υπάρχει κάποια εναλλακτική ? (εχω κατεβάσει την έκδοση SP Tools που μου είπες)

Edited by pankanell
Link to comment
Share on other sites

Μου αναγνωρίζει σαν invalid το scater αρχειο από την Rom ... μπορώ να συνεχίσω χωρίς αυτό ? Το αρχείο βρίσκεται στην ROM που κατέβασα από το λινκ σου .. υπάρχει κάποια εναλλακτική ?

Όχι δεν μπορείς να συνεχίσεις χωρίς αυτό, και πρόσεξε παρα πολύ να μην κάνεις ότι νομίζεις γιατί δεν είσαι μακριά από να το κάνεις τούβλο το τηλέφωνο. Σου έδωσα τα link για την κάθε διαδικασία. Δεν μπορείς να μπερδεύεις τα link της μιάς με τα link της άλλης.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να συνεχίσεις χωρίς αυτό, και πρόσεξε παρα πολύ να μην κάνεις ότι νομίζεις γιατί δεν είσαι μακριά από να το κάνεις τούβλο το τηλέφωνο. Σου έδωσα τα link για την κάθε διαδικασία. Δεν μπορείς να μπερδεύεις τα link της μιάς με τα link της άλλης.

 

Εχεις δίκιο, απλά το πρώτο βήμα το έκανα σωστά (αναγνωρίστηκε το κινήτο κλειστό χωρίς μπαταρία από το pc) και έχω κολλήσει στο δεύτερο βήμα με το scatter αρχείο ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

εχει ενα μηνα που το πήρα και έχω μεινει πολυ ευχαριστημένος.

εχω μερικες απορειες, ειπα να ξεκινησω να διαβάζω τα παντα απο την αρχη του θεματος και μετα απο 50 σελιδες κουραστικα να σας πω την αληθεια. πάντος αναφέρονται αρκετα ενδιαφέροντα πραγματα και ποτε δεν ξέρεις τι μπορει να ανακαληψεις.

τεσσερις ερωτησεις εχω μονο μέχρι στιγμης και αν μπορει κάποιος ας με βοηθησει.

καταρχας δεν εχω αλλαξει ρομ και το τηλ εχει την 3447 αν καταλαβαίνω σωστα.

1. εχω κατεβάσει το power manager, όπως αναφέρεται αρχικα στην κουβεντα, εχω κάνει καλιμπραρισμα την μπαταρία αλλα μου κραταει 1 με 1,5 μερα με αρκετη χρηση φυσικα. αν μπορει να γίνει κάτι να κραταει περισσοτερο.

2. δεν εχω κατεβάσει πολλα και στο ANG όπου μας δείχνει την ram διαρκώς γεμίζει έχει φτασει στο 1,09 GB και τα πολλα είναι απο τον browser, 488mb , φυσικα όταν το επιλέγω αναφέρει συνολο δεδομένων 35 mb αρα καπου αλλου είναι. πως μπορω να διαγραψω ή να σταματησω μερικα δεδομενα που τρεχουν στην ram ετσι ωστε να την ελαφθρυνω;

3. anti-theft κανω login μου βγαζει την σελιδα και απο το τηλ και απο το pc και περιμενω 4 λεπτα για να το εντοπισει αλλα δεν μπορει απο πουθενα, τι κανω λάθως.

4. στο φακελο file explorer ενω ανοιγει τα πάντα κανονικα και βλέπω τα αρχεια μου, παω να διαγραψω ορισμένα και μου λέει δυστηχως η εφαρμογη εχει σταματησει και με πεταει εξω.

ευχαριστω όποιον μπήκε στο κοπο να το διαβασει και όποιον μπορεσει να μου δωσει μια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο, απλά το πρώτο βήμα το έκανα σωστά (αναγνωρίστηκε το κινήτο κλειστό χωρίς μπαταρία από το pc) και έχω κολλήσει στο δεύτερο βήμα με το scatter αρχείο ...

Ακολουθείς το βίντεο του link ή χρησιμοποιείς το scatter από άλλη rom? Γιατί αν χρησιμοποιείς το scatter από την 1536 rom, αυτό δεν είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς το βίντεο του link ή χρησιμοποιείς το scatter από άλλη rom? Γιατί αν χρησιμοποιείς το scatter από την 1536 rom, αυτό δεν είναι σωστό.

Κατέβασα το SP_Flash_Tool_v5.1452 οπως λεει ο οδηγός κι έχω την Rom VIBEUI_V2.0_1536_ST_A806_rgxk_Multi _light . Τι θα πρέπει να αλλάξω ? το flash tool ή την Rom ? (1532 ειναι η τελευταία έκδοση του flash tool από οτι βλέπω)

(Ήρωας είσαι μαζί μου )

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το SP_Flash_Tool_v5.1452 οπως λεει ο οδηγός κι έχω την Rom VIBEUI_V2.0_1536_ST_A806_rgxk_Multi _light . Τι θα πρέπει να αλλάξω ? το flash tool ή την Rom ? (1532 ειναι η τελευταία έκδοση του flash tool από οτι βλέπω)

(Ήρωας είσαι μαζί μου )

Φαίνεται είναι πολύ δύσκολο να συνεννοηθούμε!!

Ξέχνα την 1536 rom τώρα.

Κανείς αυτό που λέω στο post για το SP flash tool. Ακόμα και το SP flash tool έχεις κάνει λάθος γιατί λέω ξεκάθαρα να μην χρησιμοποιήσεις την έκδοση που θα κατέβει με την rom ,ούτε την τελευταία έκδοση αλλά την 5.1352.01 την οποία ξέρω ότι δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται είναι πολύ δύσκολο να συνεννοηθούμε!!

Ξέχνα την 1536 rom τώρα.

Κανείς αυτό που λέω στο post για το SP flash tool. Ακόμα και το SP flash tool έχεις κάνει λάθος γιατί λέω ξεκάθαρα να μην χρησιμοποιήσεις την έκδοση που θα κατέβει με την rom ,ούτε την τελευταία έκδοση αλλά την 5.1352.01 την οποία ξέρω ότι δουλεύει.

 

Καμία συνεννόηση λόγω δικής μου κούρασης και εκνευρισμού. Έχω εγκαταστήσει (πλέον σωστά) το SP Flash Tool v5.1352.01 και πάλι μου βγάζει invalid το scatter .

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσω την 1352 Rom ή την 1536 που αναφέρεις στον οδηγο?μαλλον την 1447 ... τα εχω κανει στο κεφαλι μου σκ$^$& Edited by pankanell
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...