Jump to content

Xposed Framework στο Android


anastasiszn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ολα οκ με το xposed?

σκεφτομαι να το βαλω μετα απο καιρο στο Note edge μου ..

το ειχα πεταξει την τελευταια φορα γιατι διαβασα οτι ειχε θεματα με την μπαταρια ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ολα οκ με το xposed?

σκεφτομαι να το βαλω μετα απο καιρο στο Note edge μου ..

το ειχα πεταξει την τελευταια φορα γιατι διαβασα οτι ειχε θεματα με την μπαταρια ..

Αν εξαιρέσεις το ελάχιστο smoothness που θα σου κόψει λόγω Samsung ART όλα είναι οκ.

Χρειάζεσαι όμως την unofficial έκδοση του @wanam για να προχωρήσεις η οποία είναι μόνο για Samsung συσκευές.

Εννοείται πως παίρνεις backup πριν προχωρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να με θυμίσει ποιο module περναω για να παίζει το Youtube με κλειστή οθόνη?

http://repo.xposed.info/module/com.pyler.youtubebackgroundplayback

Link to comment
Share on other sites

thnx mate ^ υπάρχει και δυνατότητα για Dowhnload?

Η ψάχνεις από xposed.....YouTube Background Playback η από το repo (την ποιο πάνω διεύθυνση)..... Download...

...com.pyler.youtubebackgroundplayback_v166_16ed76.apk

Link to comment
Share on other sites

sorry δεν έγινα κατανοητός από δικό μου λάθος. εννοώ κατέβασμα βίντεο ή τραγουδιού όχι του Module
Link to comment
Share on other sites

sorry δεν έγινα κατανοητός από δικό μου λάθος. εννοώ κατέβασμα βίντεο ή τραγουδιού όχι του Module

κάποιο module για xposed δεν υπάρχει

υπάρχουν αυτές οι τρεις επιλογές

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213945 (πολύ καλό....και κατέβασμα και παίζει στο Background ....)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

http://tubemate-youtube-downloader.en.uptodown.com/android

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το ελάχιστο smoothness που θα σου κόψει λόγω Samsung ART όλα είναι οκ.

Χρειάζεσαι όμως την unofficial έκδοση του @wanam για να προχωρήσεις η οποία είναι μόνο για Samsung συσκευές.

Εννοείται πως παίρνεις backup πριν προχωρήσεις.

 

καλησπερα!

την εβαλα αλλα εχω θεματακια !

οταν παγωνω μια εφαρμογη με το greenfy πχ Messenger απο το facebook δεν μου ερχεται push notification οταν εχω κλειστη την οθονη παρολο που εχω τικαρει την εφαρμογη για να μου ερχονται !

ερχονται μονο οταν ανοιγω την οθονη! εχει κανεις παρομοιο προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αναβάθμιση στο xposed για υποστήριξη marshmallow!

 

Edit: με κάποια προβλήματα ακόμα βέβαια, όπως διαβάζω.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα.Έχω UMI Zero συσκευή και προσπαθώ να κάνω install Xposed Framework , αλλά όταν πάω να το κάνω μου βάζει με κόκκινα γράμματα το error :"there seems to be known issue("Resources subclass") with your ROM. Installing xposed might not work or lead to severe problems.Click here for details about the issue".Να προχωρήσω;Ή υπάρχει κίνδυνος να γίνει καμιά στραβη;

Δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω και στο θέμα της συσκευής , αν υπάρχει πρόβλημα σβήστε το .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αναβάθμιση στο xposed για υποστήριξη marshmallow!

 

Edit: με κάποια προβλήματα ακόμα βέβαια, όπως διαβάζω.

 

Version 78 και δουλευει μια χαρα. Εδω η λιστα που ανανεωνεται συνεχεια με τα modules που δουλεουν.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα.Έχω UMI Zero συσκευή και προσπαθώ να κάνω install Xposed Framework , αλλά όταν πάω να το κάνω μου βάζει με κόκκινα γράμματα το error :"there seems to be known issue("Resources subclass") with your ROM. Installing xposed might not work or lead to severe problems.Click here for details about the issue".Να προχωρήσω;Ή υπάρχει κίνδυνος να γίνει καμιά στραβη;

Δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω και στο θέμα της συσκευής , αν υπάρχει πρόβλημα σβήστε το .

Ευχαριστώ

 

Αν έχεις πρόσβαση στην εργοστασιακή ρομ της συσκευής και μπορείς να την επαναφέρεις αν χρειαστεί, τότε προχωρά. Ειδάλλως, καλύτερα μην το κανείς, γιατί ενδέχεται να πέσεις σε bootloop και να μην επανέρχεται με απλό factory reset. Μου έχει μπρικάρει ταμπλετ έτσι που σου λέω και δυστυχώς δεν υπήρχε η ρομ για επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κατά την εγκατάσταση αφήνει ένα ζιπ αρχείο για επαναφορά που το φλασάρεις από recovery.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

οσοι ειστε ρουτ και greenify το Messenger απο το facebook σας δουλευει κανονικα ? γιατι εγω πλεον εχω Notification μονο οταν ανοιγω την οθονη!

skype hangout κτλ δουλευουν κανονικα ..! παγωνει δηλαδη η εφαρμογη και ανοιγει οταν εχω Notification ..!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει πρόβλημα πλέον το greenify με το Facebook και το messenger... Κρίμα γιατί μέχρι τώρα όλα δούλευαν ρολόι.. Έπαιρνες notification και το κινητό ξύπνουσε κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχετε να προτείνετε κανένα module ; και 2ον μπορείτε να με βοηθήσετε στην ρύθμιση του XPrivacy ;

Το xprivacy είναι πολύ απλό, απλά πας ρυθμισεις και επιλέγεις ποια permissions θέλεις να δώσεις στις εφαρμογές. Όταν εγκαθιστας κάποια καινούργια εφαρμογή θα σου βγάζει παράθυρο όταν ζητήσει πρώτη φορά κάποιο permission. Επιλέγεις αν θα το δώσεις ή όχι και δεν ασχολεισε ξανά. Συνήθως όταν το παράθυρο είναι κόκκινο χρειάζεται να δώσεις προσοχη στο permission, με μαύρο χρώμα είναι συνηθισμένα permissions, συνήθως τα δινεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1.gravitybox για προσθήκες-αλλαγές στο ui

2.minminguard για κοψιμο των διαφημισεων μεσα στις εφαρμογες

3.app settings για αλλαγή dpi κτλ ανα εφαρμογή

4.youtube background playback για αναπαραγωγή των βίντεο απο το youtube app και στο παρασκήνιο

συν το xprivacy ειναι μερικά απο αυτά που έχω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Kόβει τις διαφημισεις μεσα στις εφαρμογές που δεν μπορεί να κόψει το adaway και επιπλεον δεν αφήνει κενό χώρο στο σημείο που έπαιζε πριν η διαφήμιση.Περισσότερα εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος ποιο mod κάνει τον browser της Samsung να ανοίγει τα νέα tabs στο παρασκήνιο;

Στην έκδοση που έχει μια μαγειρεμένη rom του Note 8, όταν επιλέγεις άνοιγμα νέας καρτέλας εμφανίζεται αυτή.

Δυστυχώς στην εν λόγω έκδοση έχουν αφαιρέσει την από τις ρυθμίσεις την επιλογή για άνοιγμα στο παρασκήνιο.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος ποιο mod κάνει τον browser της Samsung να ανοίγει τα νέα tabs στο παρασκήνιο;

Στην έκδοση που έχει μια μαγειρεμένη rom του Note 8, όταν επιλέγεις άνοιγμα νέας καρτέλας εμφανίζεται αυτή.

Δυστυχώς στην εν λόγω έκδοση έχουν αφαιρέσει την από τις ρυθμίσεις την επιλογή για άνοιγμα στο παρασκήνιο.

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να υπάρχει τέτοια ρύθμιση στο Wanam exposed. Δεν το έχω τώρα όμως για να στο επιβεβαιώσω.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο wanam :(

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...