Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα βγηκε η 14.6.A.1.216!!!εφαγα ενα σκαλωμα τωρα. Μπορω με το PRFcreator να κανω prerooted firmware απλως βαζοντας μεσα στο πεδιο του zip το supersu?και μετα τη φλασαρω μεσω recovery?Αν ναι..ποια εκδοση supersu.zip?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω σε οτι prerooted εχω κανει χρησιμοποιω αυτο.....> https://download.chainfire.eu/696/supersu/

απλα μην ξεχασεις να βαλεις και στο πεδιο του recovery το αντιστοιχο zip(dual recovery)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

εγω σε οτι prerooted εχω κανει χρησιμοποιω αυτο.....> https://download.chainfire.eu/696/supersu/

απλα μην ξεχασεις να βαλεις και στο πεδιο του recovery το αντιστοιχο zip(dual recovery)

Ευχαριστω φιλαρακι!πρωτη φορα θα το κανω ελπιζω ολα να πανε καλα!ελπιζω ομως πρωτα το xperifirm να μου βρει τη ρομ..

Λεω να βαλω και το DRMfix.zip και οτι γινει!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα βγηκε η 14.6.A.1.216!!!εφαγα ενα σκαλωμα τωρα. Μπορω με το PRFcreator να κανω prerooted firmware απλως βαζοντας μεσα στο πεδιο του zip το supersu?και μετα τη φλασαρω μεσω recovery?Αν ναι..ποια εκδοση supersu.zip?Ευχαριστω!

 

Σε μενα δεν την εμφανιζει ακομη.

Ποια εκδοση 5.x ειναι αυτη?

 

----

 

Εχει σεταρει κανεις στο 'users' ...τον εαυτο του;(owner).

Τι ακριβως υποτιθεται οτι κανει αυτη η καταχωρηση, ειναι κατι περισσοτερο απο μια καταχωρηση;

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν την εμφανιζει ακομη.

Ποια εκδοση 5.x ειναι αυτη?

 

----

 

Εχει σεταρει κανεις στο 'users' ...τον εαυτο του;(owner).

Τι ακριβως υποτιθεται οτι κανει αυτη η καταχωρηση, ειναι κατι περισσοτερο απο μια καταχωρηση;

 

5.1.1 ειναι. Δοκιμασες στο pc companion? λογικα εκει θα ερθει πρωτα..

Το users ειναι οπως στο pc αν θες να μπαινουν και αλλοι χρηστες στο κινητο οποτε πχ αν εχεις καποιο πιτσιρικι που θελει να παιζει, του φτιαχνεις εκει εναν λογαριασμο, του δινεις προσβαση μονο σε παιχνιδια που εχεις εκει πχ και εισαι ησυχος οτι δε θα κανει βλακεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στη διαδικασια κατεβασματος της customized DE 14.6.A.1.216/R2D λεει..απλως βαλτε την καινουρια dual recovery 2.8.22 γιατι η 2.8.21 θελει λεει και ενα εξτρα φλασαρισμα λογω του οτι δεν κανει mount το συστημα.. αντε να δουμε τι θα δουμε σημερα..
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στη διαδικασια κατεβασματος της customized DE 14.6.A.1.216/R2D λεει..απλως βαλτε την καινουρια dual recovery 2.8.22 γιατι η 2.8.21 θελει λεει και ενα εξτρα φλασαρισμα λογω του οτι δεν κανει mount το συστημα.. αντε να δουμε τι θα δουμε σημερα..

πως πηγε την εβαλες? εχει καμια αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

ναι την εβαλα. απ οτι λιγο διαβασα ηταν για την αντιμετωπιση του stagefright v2.και καλα οτι μαζι διορθωθηκαν καποια bugs αλλα παπαλα. το κενο μεταξυ του σηματος και του wifi παραμενει. οπως επισης και το ραδιο που δεν κλεινει με τιποτα παρα μονο με επανεκινηση.απαραδεκτη sony συνεχιζει να χανει την εμπιστσυνη που δημιουργησε δεκαετοιες τωρα!
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε συ, τι εννοείς ότι το Ραδιόφωνο δεν κλείνει με τίποτα παρα μονο με επανεκκίνηση; κάθε μέρα το χρησιμοποιώ και δεν με έχει προβληματίσει το κλείσιμο του...
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.παντως σε οροηγουμενη εκδοση νομιζω 5.0.2 δεν εκλεινε το ειχαν αναφερει κ αλλοι.τωρα μολις το δοκιμασα και εκλεισε κανονικα.ισως εφαγε κανα σκαλωμα την πρωτη μονο φορα. παντως σιγουρα δεν εκλεινε. και μαλιστα πατουσα και συνεχομενα το back για να το σκοτωσει αλλα τπτ.αλλα τ. παντων ολα καλα!
Link to comment
Share on other sites

ναι την εβαλα. απ οτι λιγο διαβασα ηταν για την αντιμετωπιση του stagefright v2.και καλα οτι μαζι διορθωθηκαν καποια bugs αλλα παπαλα. το κενο μεταξυ του σηματος και του wifi παραμενει. οπως επισης και το ραδιο που δεν κλεινει με τιποτα παρα μονο με επανεκινηση.απαραδεκτη sony συνεχιζει να χανει την εμπιστσυνη που δημιουργησε δεκαετοιες τωρα!

 

δοκιμασες να πατησεις το δεξι πληκτρο και να το κλεισεις απο εκει? κλεινοντας την εφαρμογη οπως κλεινουμε και αλλες..παλια εκλεινε με το back αλλα νομιζω τωρα οχι. ομως κλεινει οπως σου ειπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι ενταξει τελικα μονο την πρωτη φορα κολλησε τωρα ολα οκ!δεν ειδα καμια ουσιαστικη διαφορα οποτε μην αγχωνεστε να την βαλετε. σημερα ειδα ενα παραξενο battery drain χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο.μπορει και να ετυχε δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό ανά διαστήματα χάνω το επιταχυνσιόμετρο. Το κινητό δεν ανταποκρίνεται στα κουνήματα, δεν περιστρέφεται η οθόνη, δεν μπορείς να παίξεις παιχνίδια με κίνηση της ίδιας της συσκευής, δεν δουλεύει σωστά το gps κτλ.

Με μια επανεκκίνηση στρώνει.

(Το 5.1.1 το είχα περάσει με clean install.)

 

Συμβαίνει σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

οχι τετοιο πραμα ουτε στο xda απο ουτε εναν το εχω ακουσει!μακαρι να μην ειναι hardware! παιδια κανεις να μου προτεινει καμια Kitkat rom?Ε θα σκασω αμα δεν τη δοκιμασω.Απλως εχω μπερδευτει που λενε μερικοιβοτι η καμερα κανει force close στην KK.Βεβαια δεν ξερω αμα το ιδιο ισχυει και με την modded camera του chocolatetrain.Ας βοηθησει καποιος παρακαλω με αυτο (δηλαδη να μου προτεινει σταθερη KK εκδοση) και θα την περασω στο μπαμ εγω.
Link to comment
Share on other sites

οχι τετοιο πραμα ουτε στο xda απο ουτε εναν το εχω ακουσει!μακαρι να μην ειναι hardware! παιδια κανεις να μου προτεινει καμια Kitkat rom?Ε θα σκασω αμα δεν τη δοκιμασω.Απλως εχω μπερδευτει που λενε μερικοιβοτι η καμερα κανει force close στην KK.Βεβαια δεν ξερω αμα το ιδιο ισχυει και με την modded camera του chocolatetrain.Ας βοηθησει καποιος παρακαλω με αυτο (δηλαδη να μου προτεινει σταθερη KK εκδοση) και θα την περασω στο μπαμ εγω.

 

Πρέπει να έχω την ελληνική κκ στο Dropbox που σε εμένα δούλευε άριστα. Αν θες σου δίνω λινκ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω την ελληνική κκ στο Dropbox που σε εμένα δούλευε άριστα. Αν θες σου δίνω λινκ

ναι φιλε μου βαλ'το αν ειναι.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου βαλ'το αν ειναι.ευχαριστω.

 

εδω η ελληνικη 4.4.4

https://www.dropbox.com/s/dcompro1lgk40v3/D5503_4.4.4_unbranded.ftf?dl=0

 

εδω το flashtool:

http://www.flashtool.net/downloads.php

αν βαλεις και το Patch (απλα το κανεις επικολληση στον φακελο εγκαταστασης του flashtool) σου ανοιγει ενα κουμπι στο flashtool με το xperifirm οπου βρισκεις και κατεβαζεις οποια ρομ θες για το κινητο σου και φλασαρεις επι τοπου..αρκετα πρακτικο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλη μαγκια φαινεται!και οταν κατεβαζω το ftf λογικα το βαζει αυτοματα στον φακελο firmwares? ευχαριστω φιλε μου θελω να φλασαρω την dstikersz1 5.0 kitkat και θελω να τα κανω ολα απο την αρχη σωστα!για να δουμε επιτελους τι εστι αυτη η πολυσυζητημενη kitkat...
Link to comment
Share on other sites

καλη μαγκια φαινεται!και οταν κατεβαζω το ftf λογικα το βαζει αυτοματα στον φακελο firmwares? ευχαριστω φιλε μου θελω να φλασαρω την dstikersz1 5.0 kitkat και θελω να τα κανω ολα απο την αρχη σωστα!για να δουμε επιτελους τι εστι αυτη η πολυσυζητημενη kitkat...

 

Ναι αλλά για τις επίσημες ρομ. Δε νομίζω να έχει από xda. . Η lollipop όταν δουλεύει σωστά και δεν τρώει μπαταρία λέει πολύ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σωστα. αυτη που ανεβασες πριν στο dropbox εχει μεσα TA partition? θελω να κανω απο την αρχη αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2930672 τη διαδικασια και να δοκιμασω KK roms.
Link to comment
Share on other sites

σωστα. αυτη που ανεβασες πριν στο dropbox εχει μεσα TA partition? θελω να κανω απο την αρχη αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2930672 τη διαδικασια και να δοκιμασω KK roms.

 

αυτη που σου εστειλα ειναι η επισημη ελληνικη, δεν ειναι πειραγμενη και ειναι οπως βγαινει απο τη σονυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

λογω του οτι καποιος μου ειπε οτι στην dstrikerz1 5.6 (lollipop) η καμερα ειναι καλυτερη απο την 5.0 (kitkat) λεω να δοκιμασω την 5.6.Ισχυει κατι τετοιο;Γιατι λενε οτι οντως βγαζει φωτογραφιες σαν το z3 αυτη η rom (5.6).Τις δοκιμασε κανεις και τις 2 για να μου πει τη γνωμη του;Ημουνα στην 5.1.1 και φλασαρα την 5.6 με clean install και το κινητο τα'παιξε.Δε στρωνει με τιποτα και κλεινει.Οποτε παρακαλω ας μου πει καποιος τις εντυπωσεις του με την καμερα η και γενικοτερα σε συγκριση kk με lp ετσι ωστε οταν παω σπιτι πιο μετα να ξεκινησω τη διαδικασια απο την αρχη. ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...