Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και συγγνώμη αυτό το βάζεις δλδ στη cpu πάνω;

 

Ναι... δεν κάνει αυτό την δουλειά όμως αν εννοείς αυτό.

Αυτό που γίνεται όπως γίνεται και στους υπολογιστές με τις ψύκτρες είναι ότι μέταλλο με μέταλλο δεν προσφέρουν καλά αποτελέσματα μεταξύ τους και πρέπει να μπει κάτι ανάμεσα που να βοηθάει στην μεταφορά της θερμότητας.

Αυτό που κάνουν στο G3 είναι ουσιαστικά να βοηθάνε την διάχυση της θερμότητας στο μεταλλικό πλαίσιο που έχει στην μέση του το κινητό.

 

Διάβασε λίγο γενικά περί ψύκτρας και μετά για το κινητό και θα καταλάβεις. Δεν είναι είναι κάτι τρελό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρατηρησες εσύ μεγαλύτερη θερμοκρασία πάνω στην οθόνη λίγο της μετατροπής αυτής ;; κάτι τέτοιο διάβασα να έχουν κάποιοι που την έκαναν .
Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 ημερες εχω την novastok(21a),σαν αναβαθμηση τιποτα το τρομερο,προηγουμενως εβαλα την οριτζιναλ (21a)σε αρχειο kdz, αλλα δεν ρουταριζοταν με το onecklikroot και ξαναπερασα την αρχικη οριτζιναλ,ρουτ και περασμα την novastok.οπως προεγραψα τιποτα το ουσιαστικο.ισως ειναι καποιο μπαλωμα(21a) εν οψει τις φημολογουμενης αναβαθμησης στην 6.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 ημερες εχω την novastok(21a),σαν αναβαθμηση τιποτα το τρομερο,προηγουμενως εβαλα την οριτζιναλ (21a)σε αρχειο kdz, αλλα δεν ρουταριζοταν με το onecklikroot και ξαναπερασα την αρχικη οριτζιναλ,ρουτ και περασμα την novastok.οπως προεγραψα τιποτα το ουσιαστικο.ισως ειναι καποιο μπαλωμα(21a) εν οψει τις φημολογουμενης αναβαθμησης στην 6.

Εγώ με 21Α, όπως είπα κ στο θέμα τροποποιήσεις, νιώθω πιο γρήγορο το κινητό, δουλεύει exposed+weather για μένα πολύ σημαντικό.. Και γενικώς δεν έχω τπτ αρνητικό να αναφέρω, τουλάχιστον προς το παρών!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ανεφερα τιποτα αρνητικο,εκτος του οτι δεν ρουταριζοταν,(ισως να συνεβη τυχαια σε εμενα).
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο ; Δεν το καταφερα.

 

τι εννοεις? δεν εκανα κατι το ιδιαιτερο.. εβαλα το xposed-v75-sdk21-arm.zip και δουλευει κανονικοτατα.

pic 1, pic 2, pic 3, pic 4,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? δεν εκανα κατι το ιδιαιτερο.. εβαλα το xposed-v75-sdk21-arm.zip και δουλευει κανονικοτατα.

pic 1, pic 2, pic 3, pic 4,

το εχεις με στοκ 21α η με την novastock 21a? μπερδευτικα λιγο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το εχεις με στοκ 21α η με την novastock 21a? μπερδευτικα λιγο.

 

novastock 21a. μονο σε αυτην την 21Α εχω καταφερει να κανω το xposed να δουλεψει.. σε οποια αλλη δοκιμασα μου κανει bootloops.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπρερα, εδω κ 2 μερες κανω διπλο χτύπημα να κλειδώσει κ αντι ν κλειδώσει βγαινει ενα πορτοκαλι πλαισιο κ γίνετε ζουμ η αρχική οθονη. Ειναι μαμα 16αρι 411 γαλλακι τι λετε να επαθε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εβγαλε ρωγμη διπλα απο τα ακουστικά. Το θεμα ειναι ομως οτι το κιν εχει και 2 ακομα σημαδια περιμετρικά απο πέσιμο. Μήπως δεν το δεχτουν να το αλλαξουν; επίσης ειμαι απο επαρχια τι γινετε με την procordia σε αυτη τη περιπτωση εχει κανεις παρομοια εμπειρια; πόσες μερες κανει και τέτοια..
Link to comment
Share on other sites

Δεν επαθε τιποτα...Απενεργοποίησε το μεγέθυνση με τριπλό χτύπημα στην οθόνη...

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! αλλα υπάρχει τροπος να το σταματησω τελειως;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εβγαλε ρωγμη διπλα απο τα ακουστικά. Το θεμα ειναι ομως οτι το κιν εχει και 2 ακομα σημαδια περιμετρικά απο πέσιμο. Μήπως δεν το δεχτουν να το αλλαξουν; επίσης ειμαι απο επαρχια τι γινετε με την procordia σε αυτη τη περιπτωση εχει κανεις παρομοια εμπειρια; πόσες μερες κανει και τέτοια..

 

 

Εμενα για αλλαγη οθονης το κρατησανε 16 μερες!Το παρελαβα το Σαββατο μετα απο πολλη φασαρια

και τηλεφωνα!Υπαρχει ελλειψη ανταλλακτικων και καλα!Μολις επεσε το μπινελικι το ανταλλακτικο

βρεθηκε σε μια μερα!

Link to comment
Share on other sites

Εως 15 εργάσιμες νομίζω λεει ο νομος

 

Αμα δεν υπαρχει ανταλλακτικο ,οτι και να λεει ο νομος...

Παντως συμβουλη μου ειναι με την procordia μην ασχολειστε καθολου!

Δεν τους πιανουν μπινελικια...ριχνουν την ευθυνη αποκλειστικα στην lg!

Οποτε τηλεφωνο στην lg και απο εκει να πιεσετε για πιο γρηγορη επισκευη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει το "αμα δεν υπαρχει ανταλλακτικο"! . Ο νομος οριζει τοτε οτι πρεπει να γινει αντικατασταση .
Link to comment
Share on other sites

Φιλος με g2 και κιτρινιλα στην οθονη και καποια αλλα προβληματα ακομα περιμενει...και τον βλεπω να περιμενει πολυ ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλος με g2 και κιτρινιλα στην οθονη και καποια αλλα προβληματα ακομα περιμενει...και τον βλεπω να περιμενει πολυ ακομα...

 

οποιος δεν ασκει τα δικαιωματα του ετσι γινεται. Εγω οποτε εχω κανει καταγγελια παντα αμεσα βρισκεται λυση. Τα μπιντελικια ή οτι αλλο νομιζω ειναι περιττα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακριβως αυτο κανω. Ο φιλος μου εχει παρει κινητο αντικαταστασης απο την πρωτη μερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αραια και που μου βγαζει το κινητο : δυστηχως οι ρυθμισεις εχει σταματησει ή κατι τετοιο τελος παντων..το κανει πολυ σπανια ομως.γνωριζει καποιος να απαντησει τι ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εβγαλε ρωγμη διπλα απο τα ακουστικά. Το θεμα ειναι ομως οτι το κιν εχει και 2 ακομα σημαδια περιμετρικά απο πέσιμο. Μήπως δεν το δεχτουν να το αλλαξουν; επίσης ειμαι απο επαρχια τι γινετε με την procordia σε αυτη τη περιπτωση εχει κανεις παρομοια εμπειρια; πόσες μερες κανει και τέτοια..

 

στείλαμε φίλου από επαρχία πριν 2 βδομάδες, πέμπτη το πήρε ο κούριερ και την επόμενη παρασκευή το πήρε, μια βδομάδα ακριβώς και του δώσουν και άλλο να κάνει την δουλειά του.

 

όσο για το πέσιμο είχε 1 καραμπινάτο χτύπημα και δεν του είπαν το παραμικρό.άψογο το σέρβις.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αραια και που μου βγαζει το κινητο : δυστηχως οι ρυθμισεις εχει σταματησει ή κατι τετοιο τελος παντων..το κανει πολυ σπανια ομως.γνωριζει καποιος να απαντησει τι ειναι;

Είναι ένα μικρό bug του ui της lg. Δεν επηρεάζει το κινητό σου αλλά από την άλλη δεν μπορείς να κανείς κάτι. Εκτός άμα πας σε κάποιον άλλον launcher.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...