Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση

Για την μπαταρία και το g2 για την ίδια δουλειά οπότε χρειάζεται το κουμπώνω στο αμάξι οπότε έχω λύση.

Η φωτεινότητα μόνο με φρενάρει. Εκτός αν αυτά που λένε είναι τόσο τραβηγμένα. Το g2 δεν το δουλεύω ποτέ πάνω από το 80%

 

αν εχεις το τηλ σε φουλ φωτεινοτητα και με gps για αρκετη ωρα καποια στιγμη θα χαμηλωσει αυτοματα λογω αυξημενης θερμοκρασιας..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά από το 100% σε πάει στο 90%.... Δεν την πάει και 30-40%. Εγώ δεν το έχω βάλει ποτέ σε max πάντως. Ούτε στην παραλία!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει μοντα για την φωτεινότητα.θα βρω κάνα φίλου να δοκιμάσω αν βρω. ευχαριστώ παιδιά
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

ΚΙ εγώ δεν ξέρω πως έχουν βγάλει για την φωτεινότητα του. Καλά σε σκοτάδι με τυφλώνει ακόμα και το 10% του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ εγώ δεν ξέρω πως έχουν βγάλει για την φωτεινότητα του. Καλά σε σκοτάδι με τυφλώνει ακόμα και το 10% του.

 

Για μένα ίσως και κάτω από το μισό της ελάχιστης φωτεινότητας έπρεπε να είχε δυνατότητα να κατέβει για ξεκούραστη ανάγνωση στο σκοτάδι.

Η μεγάλη αντίθεση που δημιουργεί η φωτεινότητα της οθόνης με το περιβάλλον θα βγάλει πρόβλημα στην όραση του χρήστη, αυτό είναι σιγουράκι παλικάρια μου.

Καλό μόνο για τους οφθαλμίατρους δυστυχώς πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μια 21Α που να δουλευει το xposed μαζι με τον καιρο! novastock

απο χτες που την εχω μονο θετικα εχω να πω..

 

img 1, img 2

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λες να επιχειρισω την μεταβαση σε αυτην απο στοκ 20Τ ;

Ο καιρος ειναι ο λογος που δεν βαζω xposed οσο και να το θελω...Να το επιχειρισω ; Θελει καποια ιδιαιτερη διαδικασια ;

Link to comment
Share on other sites

Λες να επιχειρισω την μεταβαση σε αυτην απο στοκ 20Τ ;

Ο καιρος ειναι ο λογος που δεν βαζω xposed οσο και να το θελω...Να το επιχειρισω ; Θελει καποια ιδιαιτερη διαδικασια ;

Τίποτα ιδιαίτερο.. Την κατεβάζεις, την πετας στο κινητό, κανείς όλα τα wipe, και την flashαρεις..

Πάρε και ένα nandroid backup καλού κακού..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, πληθαινουν και οι θετικες αποψεις της v21 οποτε θα την βαλω και βλεπουμε.

 

Tελικα πως γινεται να παιξει το xposed με τον καιρο ; Μολις εβαλα το framework χαθηκε ο καιρος .

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αξιολογος kernel για stock based roms?

Μετα απο δοκιμες παντως των cm,RR,xenonHD μαζι με nebula kernel τις βρισκω,για τα δικα μου γουστα ,μια χαρα.

Ελα ομως που για πρωτη φορα,βρισκω ενδιαφερον την stock rom σε κινητο και θελω να την κρατησω!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αξιολογος kernel για stock based roms?

Μετα απο δοκιμες παντως των cm,RR,xenonHD μαζι με nebula kernel τις βρισκω,για τα δικα μου γουστα ,μια χαρα.

Ελα ομως που για πρωτη φορα,βρισκω ενδιαφερον την stock rom σε κινητο και θελω να την κρατησω!

 

Gabriel kernel που έχω πολύ καιρό να δω update όμως και δεν ξέρω τι κάνει ο mostafaz και αν συνεχίζει και νομίζω πλέον υπάρχει ο Xceed. Δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά φαίνεται καλή η δουλειά του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ο gabriel οντως εχει να παρει καιρο update,θα δοκιμασω τον Xceed να δουμε τι γινεται και μ αυτον, αλλιως υπαρχει το backup της xenonHD ετοιμο για restore!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανένα link απο καλή debloated stock 4.4 με bootloader και modem;

http://lgg3root.com/lg-g3-stock-factory-firmware/ για debloader κανε ρουτ και διωξε οτι δεν σου αρεσει.δωσε προσοχη στο πως θα την εγκαταστησεις.αυτα.edit κανε υπομονη παμε για την 6.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Που είδατε ότι θα βγάλει η LG την 6αρα σε εμάς???

ετσι γραφουν πολα site οπως πχ το ελληνικο http://www.doctorandroid.gr/p/android.html

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Που είδατε ότι θα βγάλει η LG την 6αρα σε εμάς???

 

καλά αν δεν το κάνει θα είναι για κλωτσιές, θα φάει πολύ κράξιμο

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν εννοούσα αυτό... 6αρα θα πάρουμε! Έτσι όπως το λέγατε έμοιαζε σαν να έχουν πει πότε θα την δώσουν. Γιατί λέγατε για νωρίτερα από aosp. Δεν λένε κάτι αυτά λοιπόν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα,ροοταρισατο g3 μου και εχω ενα θεμα οταν πηγα να περασω το recovery κατι συνεβει δεν ξερω και δεν μπορω να μπω στο recovery mode και μου βγαζει security booting error!!τι μπορω να καω για να μπαινω στο ρεκαβερι??το κινητο δουλευει κανονικα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα,ροοταρισατο g3 μου και εχω ενα θεμα οταν πηγα να περασω το recovery κατι συνεβει δεν ξερω και δεν μπορω να μπω στο recovery mode και μου βγαζει security booting error!!τι μπορω να καω για να μπαινω στο ρεκαβερι??το κινητο δουλευει κανονικα!

κατεβασε απο playstore το lg aytorec και κανε εγκατασταση ρεκοβερυ twrp και μετα μια εφαρμογη σαν qoickboot ας πουμε και απο εκει μπες σε ρεκοβερυ.φανταζομαι οτι εχει εμφανιστη το εικονιδιο supersu.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο playstore το lg aytorec και κανε εγκατασταση ρεκοβερυ twrp και μετα μια εφαρμογη σαν qoickboot ας πουμε και απο εκει μπες σε ρεκοβερυ.φανταζομαι οτι εχει εμφανιστη το εικονιδιο supersu.

 

σε ευχαριστω φιλε μου δουλεψε!!!

Link to comment
Share on other sites

http://lgg3root.com/lg-g3-stock-factory-firmware/ για debloader κανε ρουτ και διωξε οτι δεν σου αρεσει.δωσε προσοχη στο πως θα την εγκαταστησεις.αυτα.edit κανε υπομονη παμε για την 6.
Σ'ευχαριστώ,μου εχει λείψει ο task manager και η ταχύτητα της 4.4 μαλλον λογο των animations της 5.0.Την 6.0 θα τη βάλω αμέσως με lg pc suite αλλα μεχρι τότε έχουμε καιρο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...