Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα με την τοποθεσία χωρίς gps παραμενει

Έκανα επανεγκατάσταση στους χάρτες και με Wi Fi ανοικτό βρίσκει κανονικά την τοποθεσία, με ρώτησε πως θέλω να με βρει με κεραία GPS η με Wi Fi έβαλα Wi-Fi γιατί ήμουν μέσα στο σπίτι και η τοποθεσία ήταν ακριβέστατη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί streaming κανετε από το music app με την σημερινή; Εμένα δεν κάνει.

 

Βελτιώθηκε το Bluetooth πάντως, το Wifi δείχνει πιο σταθερό ενώ το GPS δεν το δοκίμασα ακόμα.

 

Το gps δουλεύει μια χαρά το θέμα είναι με την τοποθεσία μέσω wifi και δικτύων.Στην 6s δούλευε κανονικά αλλά εδώ τίποτα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεγκατάσταση στους χάρτες και με Wi Fi ανοικτό βρίσκει κανονικά την τοποθεσία, με ρώτησε πως θέλω να με βρει με κεραία GPS η με Wi Fi έβαλα Wi-Fi γιατί ήμουν μέσα στο σπίτι και η τοποθεσία ήταν ακριβέστατη.

 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα. Έκανα επανεγκατάσταση, εβαλα WiFi και εντόπισε άμεσα. Το θέμα είναι οτι πρόκεται για προηγουμένως γνωστή τοποθεσία, θέλω να το δω και σε κάποια νέα το βράδυ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα. Έκανα επανεγκατάσταση, εβαλα WiFi και εντόπισε άμεσα. Το θέμα είναι οτι πρόκεται για προηγουμένως γνωστή τοποθεσία, θέλω να το δω και σε κάποια νέα το βράδυ.

 

Βγήκε OTA update και διορθώθηκε το πρόβλημα μου με το geoloction.Ωραίος ο Ιταλός.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εγραψε πάντως οτι θα βγάλει και 1.10 τώρα.Έχει εμφανιστεί σε κανενα αυτο?

 

για αυτό έγραψε ο venidivinci,όντως διόρθωσε το geolocation

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και αυτο το κινητο εάν θέλω να κρατήσω την επίσημη έκδοση θα εχω πρόβλημα; Ποια ειναι η διάφορα της επίσημης πχ με του Ιταλού; Και εάν θέλω τελικά την επίσημη το ζητάω απο το κατάστημα να μην πειράξει το τηλ;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά over ADB γιατί την κάνεις μέσω του κομπιούτερ. Το superSU είναι το reoot. Αν περάσεις την Rom του Ιταλού δεν σου χρειάζεται να περάσεις το google-new.

 

Πάντως εγώ το έκανα μέσω fastboot και περάστηκε κανονικά. Δεν ξέρω αν ήταν σωστή διαδικασία αλλά πέτυχε

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Εγραψε πάντως οτι θα βγάλει και 1.10 τώρα.Έχει εμφανιστεί σε κανενα αυτο?

 

Έχει βγει είναι ota update και τώρα δουλεύει κομπλε!!!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιζει να ειδαν οτι πολυς κοσμος ειναι εκτος Κινας και χωρις συνδρομη και εβαλαν καποιο firewall.

 

Λογικο.

 

παντως ουτε στο x600 δεν παιζει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

1.10 όλα οκ, αψογος ο Ιταλός στο support.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Για την μουσικη που λετε δεν ειναι θεμα του Ιταλου εχει βαλει καποιον περιορισμο η letv και δεν παιζει εκτως Ασιας το εγραφε καπου στο φορουμ του.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Ιταλός βρήκε γρήγορα λύαη.

Μήπως να τον κερνούσαμε κανένα...epresso :):)

 

Για την μουσικη που λετε δεν ειναι θεμα του Ιταλου εχει βαλει καποιον περιορισμο η letv και δεν παιζει εκτως Ασιας το εγραφε καπου στο φορουμ του.

 

Κρίμα ρε γμτ γιατί όσο το είχαμε στην 6s ήταν φοβερό.

Σε 1 ώρα σχεδόν κατέβασα όλα τα αγαπημένα μου κομμάτια που είχα σε playlist στο mi4 με υπέροχο album art και σε συνδιασμό με τον player της εφαρμογής ήταν άπαιχτο εμφανισιακά. (δεν τα μετέφερα δηλαδή απο το mi4 ακριβώς για τον λόγο της υψηλής ταχύτητας download / streaming αλλά και για το album art / εμφάνιση όπως ανέφερα)

Ηταν το κερασάκι στην τούρτα θα έλεγε κάποιος να έχεις δωρεάν δυνατότητες σχεδόν αντίστοιχες με το apple music ή το Google music με τέτοια ευκολία και εμφάνιση.

Μακάρι κάποιος να καταφέρει να βρεί μια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα κι εγώ να περάσω twrp και τη Ρομ του ιταλού.Πολύ εύκολα με το exe αρχείο από το ιταλικό φόρουμ. Μήπως έχει κανείς τις γνώσεις για να αλλάξουμε το boot animation και να ξεφορτωθούμε το κινέζικο?
Link to comment
Share on other sites

Σε 1 ώρα σχεδόν κατέβασα όλα τα αγαπημένα μου κομμάτια που είχα σε playlist στο mi4 με υπέροχο album art και σε συνδιασμό με τον player της εφαρμογής ήταν άπαιχτο εμφανισιακά. (δεν τα μετέφερα δηλαδή απο το mi4 ακριβώς για τον λόγο της υψηλής ταχύτητας download / streaming αλλά και για το album art / εμφάνιση όπως ανέφερα)

Ηταν το κερασάκι στην τούρτα θα έλεγε κάποιος να έχεις δωρεάν δυνατότητες σχεδόν αντίστοιχες με το apple music ή το Google music με τέτοια ευκολία και εμφάνιση.

Μακάρι κάποιος να καταφέρει να βρεί μια λύση.

 

Φανταστείτε τι υπηρεσίες προσφέρει η LeTV επομένως στην Κίνα. Δεν χρειάζεσαι σύνδεση με PC πρακτικά. Σε 20 λεπτά έχεις κατεβάσει την playlist με τα κομμάτια της επιλογής σου, με Album Art ΚΑΙ Lyrics (ελπίζω να είδατε οτι έχει και live lyrics) και άψογη ποιότητα. Spoof IP πρέπει να κάνει με κάποιο τρόπο να περνάμε τον έλεγχο εμείς με Ευρωπαικές IP's.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Από την ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy μπορεί να έρθει με τη ρομ του Ιταλού αν το ζητήσεις?

Έρχεται από Ιταλία με κάποια ταχυμεταφορικη?

Αν κάποιος μπορούσε να κάνει έναν οδηγό στα ελληνικά για τη διαδικασία twrp/root/custom rom θα ήμουν υπόχρεος.

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε τι υπηρεσίες προσφέρει η LeTV επομένως στην Κίνα. Δεν χρειάζεσαι σύνδεση με PC πρακτικά. Σε 20 λεπτά έχεις κατεβάσει την playlist με τα κομμάτια της επιλογής σου, με Album Art ΚΑΙ Lyrics (ελπίζω να είδατε οτι έχει και live lyrics) και άψογη ποιότητα. Spoof IP πρέπει να κάνει με κάποιο τρόπο να περνάμε τον έλεγχο εμείς με Ευρωπαικές IP's.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ γιατί περιμένω παραλαβή του x600 σε κάνα 15ημερο και θα ήταν καλό να ξέραμε αν δουλευει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hideman&referrer=utm_source%3D42matters.com%26utm_medium%3DWidgetWeb

Link to comment
Share on other sites

Από την ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy μπορεί να έρθει με τη ρομ του Ιταλού αν το ζητήσεις?

Έρχεται από Ιταλία με κάποια ταχυμεταφορικη?

Αν κάποιος μπορούσε να κάνει έναν οδηγό στα ελληνικά για τη διαδικασία twrp/root/custom rom θα ήμουν υπόχρεος.

 

Κοίταξε λίγο πιο πίσω στην 37.

Link to comment
Share on other sites

Από την ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy μπορεί να έρθει με τη ρομ του Ιταλού αν το ζητήσεις?

Έρχεται από Ιταλία με κάποια ταχυμεταφορικη?

Αν κάποιος μπορούσε να κάνει έναν οδηγό στα ελληνικά για τη διαδικασία twrp/root/custom rom θα ήμουν υπόχρεος.

 

Λοιπον αδερφε εγω θα σου προτεινω αυτο που τελικα πετυχε σε μενα και ειναι και πιο απλο.

Κατεβαζεις απο εδω http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

το sesione twrp και το sesione firmware του ιταλού.

Αντιγραψε στο κινητο την ρομ που θες.

Αφου ξεζιπαρεις το αρχειο με το twrp και εχεις περασει και drivers για το κινητο στο pc τρεχεις το αρχειο που λεει flash over fast boot εχοντας συνδεδεμενο και ανοιχτο το κινητο στο pc.

Το κινητο θα κανει reboot και θα κολλησει με εναν πιγκουινο στην οθονη.Μην χαλαστεις,κρατα συνεχομενα και ταυτοχρονα power+vol up και το κινητο θα μπουταρει στο twrp .

Απο κει κανεις reboot to recovery παλι για να δει το αρχειο της ρομ που χεις αντιγραψει προηγουμενος.

Αφου ξαναμπεις σε recovery mode και εχεις δει οτι βλεπει το zip της ρομ κανεις advance wipe,wipe cashe,wipe dalvick cashe και data.

Μετα install το αρχειο zip της ρομ.

Αφου τελειωσει κανε wipe cashe,wipe dalvick cashe και reeboot system.

Θα αργησει λιγο αλλα θα ανοιξει .

Σε μενα ετσι πετυχε με τη βοηθεια και του aggelou74.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό? Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ γιατί περιμένω παραλαβή του x600 σε κάνα 15ημερο και θα ήταν καλό να ξέραμε αν δουλευει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hideman&referrer=utm_source%3D42matters.com%26utm_medium%3DWidgetWeb

 

Δεν έχει Κινεζικές IP δυστυχώς. Δεν βρήκα κάποιο app που να επιτρέπει Κινεζικές IP. :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Κινεζικές IP δυστυχώς. Δεν βρήκα κάποιο app που να επιτρέπει Κινεζικές IP. :(

Επειδή λένε για Ασιάτικες IP γενικότερα και οχι μονο κινεζικες το προτεινα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λένε για Ασιάτικες IP γενικότερα και οχι μονο κινεζικες το προτεινα.

 

Το συγκεκριμένο μόνο Μαλαισία έχει όλες οι άλλες είναι Ευρωπαικες. :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...