Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από το μάρτιο έιχα αυτό 2.5 Arc edge 0.26mm Tempered Glass Film Screen Protector For Huawei Honor 3C από ebay (δεν το έχει πλέον) που κόστιζε κανα 3,5$ τέλεια εφαρμογή και κανένα πρόβλημα. το άλλαξα εχθές γιατί στην μπροστά κάμερα από δικό μου λάθος, δεν το χα καθαρίσει σωστά, έβγαζε στην άκρη θολές φωτό. εχθές παρέλαβα ένα nillkin και το εβαλα αλλά είναι πολύ νωρίς για να πω το οτιδήποτε....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω, όσοι έχετε tempered glass, σας κάθετε καλά? Έχω αλλάξει 3 μέχρι τώρα, σε όλα μετά από λίγο καιρό στις πάνω γωνίες παίρνει αέρα. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτο, ίσως πιέζεται στην τσέπη, και είμαι να πάρω τέταρτο, αλλά αν είναι να συμβεί το ίδιο...και μάλλον είμαι να παιρνω και νέα μπαταρία και φορτιστή...

 

@ilka καλοδουλευτο! Άντε ελπίζω να ηρεμήσεις τώρα που έχει 3g/4g και στις 2 κάρτες!

ευχαριστω!τωρα με το 4g βλεπω φουλ σημα μεσα στο σπιτι ενω με το 3g ειχε μια γραμμη και επεφτε καθε λιγο σε edge!

μια ερωτηση οταν ειμαστε σε 4g που ειναι μονο για δεδομενα οταν μιλαμε ποια μπαντα χρησιμοποιειται?το 3g?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Την αναβάθμιση Την κανουμε μέσω pc?Γιατί πατάω στην ενημέρωση και Δεν βγάζει κάτι.Ευχαριστώ και συγγνώμη αν κάνω την ίδια ερώτηση.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πίσω ανέφερα για ένα 3C αγορασμένο από VickMall, το οποίο δεν άνοιγε (#5198 και #5204).

 

Επιστρέφω για να ενημερώσω ότι η τελική διάγνωση ήταν mainboard.

 

Παρ' όλες τις αρχικές μου αμφιβολίες (ειδικά με τηλέφωνο που ουσιαστικά η εγγύηση ήταν στα όρια να λήξη καθ' οδόν),

οι φοβεροί και τρομεροί του VickMall,

όχι μόνο μου έστειλαν καινούργια συσκευή,

αλλά όπως με είχαν ενημερώσει, τοποθέτησαν και μια tempered glass στο καινούργιο,

αφού και το παλιό - προβληματικό, φορούσε μια τέτοια.

 

Αυτό κι αν είναι service + support.

Να τα βλέπουν κάποιοι δυτικοί, που θα κάνουν τα πάντα...για να αθετήσουν οτιδήποτε....

 

BRAVO !!!! VICKMALL !!!

Edited by pany07
Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πίσω ανέφερα για ένα 3C αγορασμένο από VickMall, το οποίο δεν άνοιγε (#5198 και #5204).

 

Επιστρέφω για να ενημερώσω ότι η τελική διάγνωση ήταν mainboard.

 

Παρ' όλες τις αρχικές μου αμφιβολίες (ειδικά με τηλέφωνο που ουσιαστικά η εγγύηση ήταν στα όρια να λήξη καθ' οδόν),

οι φοβεροί και τρομεροί του VickMall,

όχι μόνο μου έστειλαν καινούργια συσκευή,

αλλά όπως με είχαν ενημερώσει, τοποθέτησαν και μια tampered glass στο καινούργιο,

αφού και το παλιό - προβληματικό, φορούσε μια τέτοια.

 

Αυτό κι αν είναι service + support.

Να τα βλέπουν κάποιοι δυτικοί, που θα κάνουν τα πάντα...για να αθετήσουν οτιδήποτε....

 

BRAVO !!!! VICKMALL !!!

ααα αρα ήταν όντως σοβαρό πρόβλημα! Πολύ καλό σέρβις μακάρι να παραμείνει έτσι! Εγώ ήθελα να πάρω από εκεί το zopo speed plus 7 αλλά είχαν μόνο το μικρότερο το σκέτο speed 7 και αναγκάστηκα να το πάρω από zopomobileshop.

το honoraki το απολαμβάνει η γυναίκα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γράψε τα και στο τοπικ τους εδώ στο myphone να ενημερώνονται υποψήφιοι αγοραστές :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα εχω ενα huawei honor 3c και με κλειστα δεδομενα κ το wifi στο ξαφνικο ανοιγουν κ τα δυο μονα τους κ με εχει χρεωσει 36 mb μεχρι στιγμης τι μπορω να κανω να μην ανοιγουν μονα τους κ να τα ανοιγω εγω οποτε θελω,περιμενω νεα σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ψαχνωντας βρηκα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=nsd.solutions.huaweithemecreator

και ειναι καλο για οσυς δεν ειναι root αφου δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Πως επιλεγουμε ως default καποιο άλλο launcher? Θέλω να βάλω nova και αλλά με επιστρέφει συνεχώς στον stock.

 

Edit: οκ, το βρήκα. Από το manage applications επιλέγεις default app settings και έχει επιλογή για τον launcher.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πως επιλεγουμε ως default καποιο άλλο launcher? Θέλω να βάλω nova και αλλά με επιστρέφει συνεχώς στον stock.

ρυθμισεις-διαχ.εφαρμογων-προεπ.ρυθμισεων εφαρμογων και επιλειγεις εκκινηση τον nova

Link to comment
Share on other sites

Πως επιλεγουμε ως default καποιο άλλο launcher? Θέλω να βάλω nova και αλλά με επιστρέφει συνεχώς στον stock.

 

Μπες στο τοπικ του Honor 6 στην πρώτη σελίδα θα έχει λινκς, ένα από αυτά πυο λέει για Default apps σε οδηγεί στην απάντηση :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-διαχ.εφαρμογων-προεπ.ρυθμισεων εφαρμογων και επιλειγεις εκκινηση τον nova

Thanks, μόλις το βρήκα, μια ώρα έψαχνα!

Έχει προσφορά στο play store τον nova prime με 0.5€ για όποιον ενδιαφέρεται και είπα να τον δοκιμάσω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρησιμοποιεί κανένας το Amazon App Store?

Σε B149 δούλευε κανονικά.

Πρόσφατα αναβάθμισα σε B268 και δεν έχω πια πρόσβαση στις εφαρμογές που είχα στο amazon cloud. Ακόμα και όταν εγκαθιστώ καινούργια εφαρμογή από εκεί δεν βγαίνει στη λίστα με τις εγκατεστημένες εφαρμογές του amazon.

 

Έχω δοκιμάσει και με το amazon underground και το παλιό appstore.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα,

 

Χρησιμοποιεί κανένας το Amazon App Store?

Σε B149 δούλευε κανονικά.

Πρόσφατα αναβάθμισα σε B268 και δεν έχω πια πρόσβαση στις εφαρμογές που είχα στο amazon cloud. Ακόμα και όταν εγκαθιστώ καινούργια εφαρμογή από εκεί δεν βγαίνει στη λίστα με τις εγκατεστημένες εφαρμογές του amazon.

 

Έχω δοκιμάσει και με το amazon underground και το παλιό appstore.

 

Το underground το χρησιμοποιώ εγώ με Β268, δουλεύει κανονικά.

---

Ερώτηση: Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλο το νημα.

Έχει δοκιμάσει κάποιος να κάνει port το stock music app της huawei σε άλλο κινητό?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να κατεβασω την β149 και την β268 για να κάνω αναβάθμιση παταω στα link που έχετε ανεβάσει πιο πανω αλλά σταματάει στη μέση της λήψηε Ετυχε να θέλει άλλο ενα λεπτο και ακυρώθηκε. Ξέρει κανεις γιατί το κανει αυτό? Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ή να με στείλει κάτι για να με βοηθήσει να κάνω αναβάθμιση? Εχω την β261 αξίζει να πάω σε 268 εχει αλλαγες??Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να κατεβασω την β149 και την β268 για να κάνω αναβάθμιση παταω στα link που έχετε ανεβάσει πιο πανω αλλά σταματάει στη μέση της λήψηε Ετυχε να θέλει άλλο ενα λεπτο και ακυρώθηκε. Ξέρει κανεις γιατί το κανει αυτό? Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ή να με στείλει κάτι για να με βοηθήσει να κάνω αναβάθμιση? Εχω την β261 αξίζει να πάω σε 268 εχει αλλαγες??Ευχαριστώ

Ναι αξίζει να πας, νομίζω είναι η καλύτερη ρομ. Δεν ξέρω ποιο λινκ χρησιμοποιείς, αλλά μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή καιρού δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόλεις από Ελλάδα προς επιλογή. Γνωρίζει κανείς πως γίνεται να οριστεί ως τοποθεσία ελληνική πόλη π.χ. Αθήνα. Προς το παρόν η τοποθεσία ρυθμίζεται με βάση το GPS, αλλά τα δεδομένα καιρού φαίνονται λίγο εκτός πραγματικότητας... Ευχαριστώ.

 

(Μόλις πέρασα την Β268 και είπα αυτή τη φορά να ρυθμίσω και τον καιρό :D)

 

Επίσης, υπάρχει δωρεάν τρόπος να εγκαθίστανται οι εφαρμογές στην microSD για εξοικονόμιση χώρου;

GLUT4 is the insulin-regulated glucose transporter found primarily in adipose tissues and striated muscle (skeletal and cardiac) that is responsible for insulin-regulated glucose transport into the cell.
Link to comment
Share on other sites

από αυτό το site http://www.emui.com/plugin...=detail&mid=32 κατεβάζω και εγώ άλλα σταματάει κάπου στη μέση.....

 

Σήμερα το πρωί κατέβασα την Β268 από εκεί. Χθες βράδυ δεν μπορούσα καλά καλά να φορτώσω το site και από ό,τι βλέπω, ούτε τώρα μπορώ. Ίσως έχει θέμα το site, οπότε μπορείς να ξαναδοκιμάσεις μια άλλη στιγμή.

GLUT4 is the insulin-regulated glucose transporter found primarily in adipose tissues and striated muscle (skeletal and cardiac) that is responsible for insulin-regulated glucose transport into the cell.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή καιρού δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόλεις από Ελλάδα προς επιλογή. Γνωρίζει κανείς πως γίνεται να οριστεί ως τοποθεσία ελληνική πόλη π.χ. Αθήνα. Προς το παρόν η τοποθεσία ρυθμίζεται με βάση το GPS, αλλά τα δεδομένα καιρού φαίνονται λίγο εκτός πραγματικότητας... Ευχαριστώ.

 

(Μόλις πέρασα την Β268 και είπα αυτή τη φορά να ρυθμίσω και τον καιρό :D)

 

Επίσης, υπάρχει δωρεάν τρόπος να εγκαθίστανται οι εφαρμογές στην microSD για εξοικονόμιση χώρου;

 

για το καιρο θες ροοτ μετά es file manager και αλλάζεις το built prop. ακριβως δε θυμάμε αλλά έχει αναφερθεί παλαιότερα οπότε πρέπει να το ψαξεις σε ποιο παλια Post.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . έχω κατεβάσει την β149 την 4,10,16 που αναφέρεται πιο πάνω την 268 προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση άλλα μου βγάζει fall..πέρασα πρώτα την 149 δεν την παίρνει. βάζω την 4,10,16 πάλι τα ίδια. πάω να περάσω κατευθείαν την 268 δεν δέχεται. έχω την 261 πάνω. δοκοίμασα και με τους 2 τρόπους. με τα 3 πλήκτρα και τοπική. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει????? .να μου πει γιατί κολλάει??
Link to comment
Share on other sites

για το καιρο θες ροοτ μετά es file manager και αλλάζεις το built prop. ακριβως δε θυμάμε αλλά έχει αναφερθεί παλαιότερα οπότε πρέπει να το ψαξεις σε ποιο παλια Post.

 

Ευχαριστώ πολύ. Post #5025 σελ. 335 για όποιον ενδιαφέρεται για την εφαρμογή καιρού.

GLUT4 is the insulin-regulated glucose transporter found primarily in adipose tissues and striated muscle (skeletal and cardiac) that is responsible for insulin-regulated glucose transport into the cell.
Link to comment
Share on other sites

Unroot πως γίνεται; Επανεγκαθιστώ μια ROM και έτοιμο? Edited by GLUT4
GLUT4 is the insulin-regulated glucose transporter found primarily in adipose tissues and striated muscle (skeletal and cardiac) that is responsible for insulin-regulated glucose transport into the cell.
Link to comment
Share on other sites

@GLUT Το live twrp recovery που αναφέρεις δεν είναι σιγουρο αν θα δουλέψει, δούλευε σε πιο παλιές ρομ. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις, το πολύ πολύ δεν θα μπαίνεις σε twrp recovery. Αν τελικά μπει σε recovery, να φλασαρεις μια παλαιότερη έκδοση του superSU, όπως την 1.9. Επίσης να φλασαρεις πρώτα το αρχείο helproot όπως αναφέρει στις οδηγίες. Απλά ακολουθείς τα βήματα. Αν πετύχει είναι ο πιο ευκολος τροπος.

Ο σίγουρος τρόπος για ρουτ στην Β268 είναι να φλασαρεις την twrp recovery με το flash tool, έχει οδηγίες στο xda. Δεν είναι δύσκολο, αφού κατεβάσεις τα αρχεία που χρειάζονται στο pc είναι 2 λεπτά δουλειά. Ακολούθησε τα βήματα προσεκτικά.

Δεν χάνεις ΙΜΕΙ, μόνο αν φλασαρεις λάθος ρομ χάνεις ΙΜΕΙ. Γενικά είναι καλό να έχεις πάρει backup, αλλά θα πρέπει να κάνεις μεγάλη χοντραδα με το flash tool για να έχεις κάποιο πρόβλημα. Επίσης αν κάνεις backup θα μπορείς οπότε θες να γυρίσεις σε stock recovery. Unroot κάνεις μέσα από το supersu, αλλά ο καλύτερος τρόπος να καθαρίσεις από ρουτ είναι να ξαναπεράσεις τη ρομ. Υπόψιν ότι αν φλασαρεις twrp recovery, για να περάσεις άλλη Ρομ θα πρέπει να φλασαρεις πάλι τηνstock recovery.

 

@odiss δεν έχω καταλάβει, ποια ρομ έχεις τώρα? Την Β149, Β261 ή την 4.10.16?

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...