Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως επειδή είμαι και κοντά να μου τα φέρνουν...:p Ζητάω να μου τα φέρνουν στο μαγαζί(που είμαι και όλη μέρα) που είναι στο κέντρο και νομίζω είναι κοντά τα κεντρικά τους...

 

Μην μπερδευετε τα elta courier με το ταχυδρομειο.

Το vickmall εντος ελλαδος παραδιδει στην πορτα σας με elta courier. (τυπικα σε δυο μερες, εγω παρελαβα σε 23 ωρες)

Ειναι συνηθως ΑΛΛΟΣ ο ταχυδρομος. Αν σε καποια περιοχη ειναι το ιδιο ατομο, θα το φερει οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην μπερδευετε τα elta courier με το ταχυδρομειο.

Το vickmall εντος ελλαδος παραδιδει στην πορτα σας με elta courier. (τυπικα σε δυο μερες, εγω παρελαβα σε 23 ωρες)

Ειναι συνηθως ΑΛΛΟΣ ο ταχυδρομος. Αν σε καποια περιοχη ειναι το ιδιο ατομο, θα το φερει οπωσδηποτε.

 

Δεν τα μπερδεύω...:confused::confused:

 

Δεν έχω παραγγείλει ποτέ απο vickmall εντός Ελλάδος...

 

 

Κοντά εννοούσα τα κεντρικά των ΕΛΤΑ με το μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την 5.11.1 Ελληνική

Κατέβασα τη ROM και πήγα να κάνω την εγκατάσταση μέσω updater, άνοιξε το TWRP και μου έβγαλε κάτι που έλεγε could not find MD5 ή κάτι τέτοιο... Περίμενε λίγη ώρα και δεν έκανε τίποτα... Προσπάθησα να βγάλω screenshot και μου έβγαλε οτι αποθηκεύτηκε το screenshot(τώρα όμως δεν μπορεί να την ανοίξει τη φωτο). Στη συνέχεια έβγαλα την μπαταρία, την ξαναέβαλα και το άνοιξα. Άρχισε να φορτώνει την καινούρια ROM, την εγκατέστησε και άνοιξε. Στην αρχή κόλαγε λίγο αλλά τώρα δουλεύει κανονικά... Λέτε να έχω κανα θέμα? Θα επανέλθω για τις εντυπώσεις

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει πολλές φορές, δεν είναι το σωστό θέμα εδώ για συζήτηση περί Κινέζικων μαγαζιών, όπως και για τις μέρες αποστολής κλπ. Παρακαλώ για άλλη μια φορά να μείνετε στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την 5.11.1 Ελληνική

Κατέβασα τη ROM και πήγα να κάνω την εγκατάσταση μέσω updater, άνοιξε το TWRP και μου έβγαλε κάτι που έλεγε could not find MD5 ή κάτι τέτοιο... Περίμενε λίγη ώρα και δεν έκανε τίποτα... Προσπάθησα να βγάλω screenshot και μου έβγαλε οτι αποθηκεύτηκε το screenshot(τώρα όμως δεν μπορεί να την ανοίξει τη φωτο). Στη συνέχεια έβγαλα την μπαταρία, την ξαναέβαλα και το άνοιξα. Άρχισε να φορτώνει την καινούρια ROM, την εγκατέστησε και άνοιξε. Στην αρχή κόλαγε λίγο αλλά τώρα δουλεύει κανονικά... Λέτε να έχω κανα θέμα? Θα επανέλθω για τις εντυπώσεις

 

Και μενα κολλαγε στην αρχη, μαλλον ηταν μεχρι να φτιαξει dalvik cache

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα κολλαγε στην αρχη, μαλλον ηταν μεχρι να φτιαξει dalvik cache

 

Επίσης ξέχασα να πω οτι μου "έφαγε" και το SwiftKey... Τώρα πρέπει να με "ξαναμάθει" απο την αρχή...:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε στην εφαρμογή κλήσης έχουμε τα εικονίδια των συχνών επαφών μας ώστε να καλούμε γρήγορα? Επίσης στην lolipop που είχα στα εικονίδια που μου κατεβαζε από πάνω πατούσα πάνω και έβλεπα την κατανάλωση των δεδομένων Εδώ γίνεται να βάλουμε τέτοιο εικονίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την 5.11.1 Ελληνική

Κατέβασα τη ROM και πήγα να κάνω την εγκατάσταση μέσω updater, άνοιξε το TWRP και μου έβγαλε κάτι που έλεγε could not find MD5 ή κάτι τέτοιο... Περίμενε λίγη ώρα και δεν έκανε τίποτα... Προσπάθησα να βγάλω screenshot και μου έβγαλε οτι αποθηκεύτηκε το screenshot(τώρα όμως δεν μπορεί να την ανοίξει τη φωτο). Στη συνέχεια έβγαλα την μπαταρία, την ξαναέβαλα και το άνοιξα. Άρχισε να φορτώνει την καινούρια ROM, την εγκατέστησε και άνοιξε. Στην αρχή κόλαγε λίγο αλλά τώρα δουλεύει κανονικά... Λέτε να έχω κανα θέμα? Θα επανέλθω για τις εντυπώσεις

 

γιατι δεν κανεις wipes και να δοκιμασεις να την περασεις απο το twrp αφου το εχεις ηδη ? μπορει να βγαζει σφαλμα επειδη εχεις διαφορετικό ρεκοβερυ απο το μαμίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Τα capasitive buttons εχουν φωτισμο;απο reviews σε βιντεο που χω δει δεν εχω καταλαβει..φαινονται καπως κοκκινα..αυτο ειναι ο φωτισμος τους η το χρωμα που εχουν;
Link to comment
Share on other sites

Και φωτισμό έχουν και χρώμα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την 5.11.1 Ελληνική

Κατέβασα τη ROM και πήγα να κάνω την εγκατάσταση μέσω updater, άνοιξε το TWRP και μου έβγαλε κάτι που έλεγε could not find MD5 ή κάτι τέτοιο... Περίμενε λίγη ώρα και δεν έκανε τίποτα... Προσπάθησα να βγάλω screenshot και μου έβγαλε οτι αποθηκεύτηκε το screenshot(τώρα όμως δεν μπορεί να την ανοίξει τη φωτο). Στη συνέχεια έβγαλα την μπαταρία, την ξαναέβαλα και το άνοιξα. Άρχισε να φορτώνει την καινούρια ROM, την εγκατέστησε και άνοιξε. Στην αρχή κόλαγε λίγο αλλά τώρα δουλεύει κανονικά... Λέτε να έχω κανα θέμα? Θα επανέλθω για τις εντυπώσεις[/QUOT

 

Αντιγραφή επικόλληση απο το miui.gr :

Όσοι θα θέλουν να έχουν Custom Recovery στις συσκευές τους, θα μπορούν να το κάνουν με ξεχωριστό Flash, με zip που θα ετοιμάσουμε αργότερα για εσάς.

Για να παραμείνει όμως το Custom Recovery που θα βάλετε, και να μην αντικαθίσταται σε κάθε Flash της ελληνικής ROM, θα πρέπει να κάνετε το Flash ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από το Custom Recovery (TWRP & CWM), και ΟΧΙ από την εφαρμογή αναβάθμισης (Updater) της MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση της ελληνικής ΡΟΜ 5.11.1 πάντως, έφτιαξε και το TWRP και δεν κολλάει στο reboot στο τέλος της διαδικασίας αναβάθμισης...

 

Το πρόβλημα με την αποθήκευση και διαγραφή αρχείων στην SD card παραμένει σε σπαστικό βαθμό.... :(

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

@topmar, σήμερα που θα φλασάρω την 5.11.1, θα δοκιμάσω να κάνω και format στην κάρτα, μήπως και φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

@topmar, σήμερα που θα φλασάρω την 5.11.1, θα δοκιμάσω να κάνω και format στην κάρτα, μήπως και φτιάξει.

Γιατί να φταίει η κάρτα όμως; Τίποτα δεν άλλαξε στην κάρτα, μόνο η ΡΟΜ άλλαξε, οπότε είναι θέμα ΡΟΜ νομίζω... Δοκίμασε το όμως και πες μου...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε που υπάρχει η επιλογή για format της κάρτας μέσα απ' το κινητό;

 

Εκει που λεει αποθηκευτικος χωρος αμα θυμαμαι καλα στις επιπλεον επιλογες!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι έχω Αντίγραφα, Άλμπουμ, Μουσική και Βίντεο στον εξωτερικό χώρο. Με μια αντιγραφή και μετά το format επικόλληση θα έχω θέμα ή θα λειτουργούν όλα σωστά; Λογικά θα πρέπει να έχω και την επιλογή να φαίνονται τα κρυφά αρχεία, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να φταίει η κάρτα όμως; Τίποτα δεν άλλαξε στην κάρτα, μόνο η ΡΟΜ άλλαξε, οπότε είναι θέμα ΡΟΜ νομίζω... Δοκίμασε το όμως και πες μου...

 

H POM φταίει.Και σε εμενα τα ιδια κανει.εχω την 5.10.29.

Edited by m_alex1908
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 5.10.16 dev. Σκέφτομαι να βάλω την 5.11.1 απευθείας μέσω του updater, είναι σωστο;

Και κατι αλλο δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση , πως μπορώ να καταλάβω εάν έχει μείνει κάποιο "σκουπίδι" ;

Edited by petransfhp
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον φιλο που πριν μερικες μερες ανεφερε σπασιμο οθονης...Απο οτι ειδα εμφανιστηκαν ανταλλακτικες οθονες+digitizer γυρω στα 35$ καθως επισης και ανταλλαντικες μπαταριες (~ 4,5$) . Εγω τα ειδα στο gearbest οποτε λογικα θα υπαρχουν σιγα σιγα σε ολα τα γνωστα

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_260850.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_260849.html

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την ελληνική stable v7.0.5.0???

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την ελληνική stable v7.0.5.0???

 

Την έβαλα εγω. Μια χαρά είναι διορθώθηκε το πρόβλημα με την πολύ χαμηλή φωτεινότητα, η μπαταρία κρατάει πολύ καλά και μου φαίνεται ίσως και λίγο πιο γρήγορο απο τις dev εκδόσεις. Προτείνω... Να ξέρεις όμως οτι σε εμένα η εγκατάσταση δημιούργησε πρόβλημα αν και την έκανα απο recovery με όλα τα απαραίτητα wipe. Αναγκάστηκα να κάνω καθαρή εγκατασταση απο miflash/sp flash tools και ξαναεγκατέστησα όλα μου τα δεδομένα. Οπότε πάρε ενα καλό backup πρώτα να είσαι σίγουρος...

Εγω θα μείνω λίγο καιρο με την stable να δω πως θα παει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από σήμερα κ εγώ κάτοχος αυτού του υπέροχου τηλεφώνου. Έβαλα την τελευταία stable rom αλλά αντιμετωπιζω το εξής πρόβλημα. Δεν βρίσκω πλέον την εφαρμογή για το τηλεχειριστήριο.. Το έχει πάθει κανένας άλλος; Edited by greyshark
Link to comment
Share on other sites

Μιας κα εχω καταληξει οτ αυτο το κινητο θελω να αγορασω εφοσον ειναι η καλυτερη προταση σε αυτα τα λεφτα ποια εκδοση μου προτεινεται;το απλο η το prime;εχουνε τοσο μεγαλη διαφορα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...