Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχετε άποψη για την μπαταρία να ενημερώσετε και εμάς

Έχει μεγάλη κατανάλωση δυστυχώς. Δοκιμάζω το shinto kernel τώρα και θα περιμένω το επίσημο lean η κάποια νεότερη βερσιόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα με ..... προγράμματα που θέλεις να τρέχουν συνέχεια πχ viber κλείνουν μόνα τους και δεν έχεις ειδοποιήσεις.

Μπαταρία είσαι περίπου στις 4ωρες αλλά όλα σφαίρα.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου Μένιο.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

εχω ενα note 3 με stock lollipop eur

πειτε μου ποιος ειναι ο πιο γρηγορος κ απλος τροπος να κανω root ωστε πιο μετα ισως να περασω καποια custom rom

ευχαριστω

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

εχω ενα note 3 με stock lollipop eur

πειτε μου ποιος ειναι ο πιο γρηγορος κ απλος τροπος να κανω root ωστε πιο μετα ισως να περασω καποια custom rom

ευχαριστω

Μπορείς να ακολουθήσεις τις οδηγίες από το παρακάτω link. Ισχύει για όλα τα lolipop firmware και όχι μόνο γι'αυτό που αναφέρει εκεί.

 

http://trueandroid.com/root-n9005xxugbnl8-android-5-0-lollipop-firmware-galaxy-note-3-lte-sm-n9005/

 

Από το παρακάτω link επίσης μπορείς να κατεβάσεις το πιο πρόσφατο twrp recovery (2.8.7) και όχι το παλιότερο 2.8.3 που αναφέρει εκεί.

 

http://teamw.in/site/update/2015/06/22/twrp-2.8.7.0-released.html

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο αλλο link για twrp γιατι δεν λεει να κατεβει με τιποτα

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο αλλο link για twrp γιατι δεν λεει να κατεβει με τιποτα

 

Το ανέβασα στο mega εδώ. Αν σε βολεύει κάποιος άλλος cloud πές μου να το ανεβάσω εκεί. Το περνάς μέσω odin.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς το κινητό μου αρνητε να συνεργαστεί με την αρια όσες φορές την έχω φλασαρει πάντα κάτι δεν πάει καλά αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή κάθε άλλο απλά σε εμένα δεν λειτουργεί όπως πρέπει ίσως κάποια εφαρμογή που δουλεύω ίσως αυτά που σβήνω από τιτανιουμ δεν ξέρω σχεδόν πάντα μετά από μια μέρα με άρια σταματάνε να μου δουλεύουν οι ρυθμίσεις του κινητού και μου λέει διακοπικαν.

Για τον λόγο όμως ότι αυτό το πρόβλημα το έχω μόνο εγώ δεν μπορώ να πω κάτι κακό.

 

 

Κωσταντινε

Θα βάλω 6 στην άρια και 8 στην αουνταξ έτσι γιατί αυτή έχω εγώ στο κινητό μου .χαχαχαχααχαχ

ποιον κερνελ εχεις εσυ;;και επισης θελω να σε ρωτησω στν αουνταξ υπαρχει κανονικα το s planner του note 3;γιατι εχω πολλες σημειωσεις σαν εργασιες και δεν θελω να τς χασω!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασα στο mega εδώ. Αν σε βολεύει κάποιος άλλος cloud πές μου να το ανεβάσω εκεί. Το περνάς μέσω odin.

σε ευχαριστω πολυ εισαι εξυπηρετικοτατος!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

ποιον κερνελ εχεις εσυ;;και επισης θελω να σε ρωτησω στν αουνταξ υπαρχει κανονικα το s planner του note 3;γιατι εχω πολλες σημειωσεις σαν εργασιες και δεν θελω να τς χασω!!

Έχω τον στοκ κερνελ και ναι έχει κανονικά το s planner.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον στοκ κερνελ και ναι έχει κανονικά το s planner.

Γιατι ειδα εχει πληθωρα επιλογων και μεσα σ αυτες ειχε και διαφορα s planner απο note 4 κτλ..προτεινεις αλλαγη κερνελ ή ειναι κομπλε σ αππδοση και μπαταρια;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει άλλον κερνελ σε αυτήν την ρομ και δεν θα το κάνω εκτός και αν βγάλουν κανένα σε νέα βάση.

Είναι πολύ κομπλέ και με τον μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλη κατανάλωση δυστυχώς. Δοκιμάζω το shinto kernel τώρα και θα περιμένω το επίσημο lean η κάποια νεότερη βερσιόν.

Shinto ποτέ δε μου έκατσε καλά.. Έβγαλε lean 6.5.0, μπαταρία πάντως στις 4 ώρες είμαι σε αντίθεση με Cm που είχα 5+ αλλά δυστυχώς δε βλέπω να γυρνάω λόγο spen που χρησιμοποιώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει άλλον κερνελ σε αυτήν την ρομ και δεν θα το κάνω εκτός και αν βγάλουν κανένα σε νέα βάση.

Είναι πολύ κομπλέ και με τον μαμά.

Με power saving mode τι εκανες;;καμια φορα χρησιμοποιουσα τν γκρι επιλογη

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Shinto ποτέ δε μου έκατσε καλά.. Έβγαλε lean 6.5.0, μπαταρία πάντως στις 4 ώρες είμαι σε αντίθεση με Cm που είχα 5+ αλλά δυστυχώς δε βλέπω να γυρνάω λόγο spen που χρησιμοποιώ πολύ.

Πίσω λοιπόν σε lean kernel 6.5.0. :)

Η απόδοση του είναι άριστη, περιμένω να δω την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια γιατί "κόλλησα". Γιατλι στις γλώσσες του S pen μου έχει μόνο επιλογή και αναγνώριση στα Αγγλικά? (Στο πληκτρολόγιο Samsung (αν έχει κάποια σχέση) έχω Ελληνικά -Αγγλικά.

Μπορώ από κάπου να κάνω install της γλώσσας αν για κάποιο λόγο δεν είναιε γκατεστημένη (στην ROM πχ). Τώρα είμαι με Audax v31.

(Στις ρυθμίσεις, στο "αναγνώριση Χειρογράφου", γλώσσα, έχει επιλογή Ελληνικά-Αγγλικά και έχω επιλέξει τα Ελληνικά, αλλά τίποτα. Όταν γράφεις ελληνικά και πατάς να στο κάνει ένα όνομα επαφή (πχ) δεν αναγνωρίζει την γλώσσα και κολλάει). καμιά ιδέα κάποιος ή αν μπορεί κάποιος να πει ποια ROM έχει Ελληνική αναγνώριση γραφής από τις Audax (προηγούμενη ίσως έκδοση) ή Omega ή Aryamode?

Edited by artakigeorge
Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα κάποιος ή αν μπορεί κάποιος να πει ποια ROM έχει Ελληνική αναγνώριση γραφής από τις Audax (προηγούμενη ίσως έκδοση) ή Omega ή Aryamode?

 

Η aryamod έχει σίγουρα και λογικά με κάποιο τρόπο θα έχει και η audax, αλλά δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν την έχω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια γιατί "κόλλησα". Γιατλι στις γλώσσες του S pen μου έχει μόνο επιλογή και αναγνώριση στα Αγγλικά? (Στο πληκτρολόγιο Samsung (αν έχει κάποια σχέση) έχω Ελληνικά -Αγγλικά.

Μπορώ από κάπου να κάνω install της γλώσσας αν για κάποιο λόγο δεν είναιε γκατεστημένη (στην ROM πχ). Τώρα είμαι με Audax v31.

(Στις ρυθμίσεις, στο "αναγνώριση Χειρογράφου", γλώσσα, έχει επιλογή Ελληνικά-Αγγλικά και έχω επιλέξει τα Ελληνικά, αλλά τίποτα. Όταν γράφεις ελληνικά και πατάς να στο κάνει ένα όνομα επαφή (πχ) δεν αναγνωρίζει την γλώσσα και κολλάει). καμιά ιδέα κάποιος ή αν μπορεί κάποιος να πει ποια ROM έχει Ελληνική αναγνώριση γραφής από τις Audax (προηγούμενη ίσως έκδοση) ή Omega ή Aryamode?

Και εγω που προσπαθησα δεν αναγνωριζει ελληνικα και κολλαει δυστυχως αλλα δν το χρησιμοποιω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα κάποιος ή αν μπορεί κάποιος να πει ποια ROM έχει Ελληνική αναγνώριση γραφής από τις Audax (προηγούμενη ίσως έκδοση) ή Omega ή Aryamode?

 

η arya έχει και η omega από όσο θυμάμαι.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Με power saving mode τι εκανες;;καμια φορα χρησιμοποιουσα τν γκρι επιλογη

Όχι δεν το έχω δουλέψει ποτέ μου.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα twrp recovery εβαλα rom aryamod tw v7.4

ε τωρα ποιον kernel προτεινετε?? γιατι εχω μπερδευτει με τοσους!!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Με arya rom 7.3 περνώντας το να lean6.5.0 kernel δεν έχω ήχο. Στις ρυθμίσεις και στον ήχο κλήσης μου γράφει άγνωστος ήχος. Το ίδιο και στον ήχο ειδοποίησης. Μόνο με αυτόν τον kernel .με οποιοδήποτε άλλον δεν έχω πρόβλημα.
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Με arya rom 7.3 περνώντας το να lean6.5.0 kernel δεν έχω ήχο. Στις ρυθμίσεις και στον ήχο κλήσης μου γράφει άγνωστος ήχος. Το ίδιο και στον ήχο ειδοποίησης. Μόνο με αυτόν τον kernel .με οποιοδήποτε άλλον δεν έχω πρόβλημα.

 

Εγώ προσπάθησα να τον περάσω αλλά δε με άφησε... Μου έβγαλε σφάλμα και πέρασα τον 6.4.7.

Μια χαρά δείχνει να πηγαίνει μέχρι στιγμής. Ίσα ίσα που μου έλεισε και ένα μικρό πρόβλημα Bluetooth που μου έβγαζε με το Gear s και δε μπορούσε να συνδεθεί ο stock της arya...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπάθησα να τον περάσω αλλά δε με άφησε... Μου έβγαλε σφάλμα και πέρασα τον 6.4.7.

Μια χαρά δείχνει να πηγαίνει μέχρι στιγμής. Ίσα ίσα που μου έλεισε και ένα μικρό πρόβλημα Bluetooth που μου έβγαζε με το Gear s και δε μπορούσε να συνδεθεί ο stock της arya...

 

Εμένα σε όλες τις εκδόσεις αυτού του kernel μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα που ανέφερα. Από τη έκδοση 6.4.5 και έπειτα που δοκίμασα. Δε ξέρω ίσως φταίει η ρόμ ίσως εγώ κάνω κάτι λάθος. Κρίμα πάντως και φένεται ταχύτατος.και άλλο πρόβλημα. Δεν μπορώ να κατεβάσω από το play store.

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια γιατί "κόλλησα". Γιατλι στις γλώσσες του S pen μου έχει μόνο επιλογή και αναγνώριση στα Αγγλικά? (Στο πληκτρολόγιο Samsung (αν έχει κάποια σχέση) έχω Ελληνικά -Αγγλικά.

Μπορώ από κάπου να κάνω install της γλώσσας αν για κάποιο λόγο δεν είναιε γκατεστημένη (στην ROM πχ). Τώρα είμαι με Audax v31.

(Στις ρυθμίσεις, στο "αναγνώριση Χειρογράφου", γλώσσα, έχει επιλογή Ελληνικά-Αγγλικά και έχω επιλέξει τα Ελληνικά, αλλά τίποτα. Όταν γράφεις ελληνικά και πατάς να στο κάνει ένα όνομα επαφή (πχ) δεν αναγνωρίζει την γλώσσα και κολλάει). καμιά ιδέα κάποιος ή αν μπορεί κάποιος να πει ποια ROM έχει Ελληνική αναγνώριση γραφής από τις Audax (προηγούμενη ίσως έκδοση) ή Omega ή Aryamode?

 

Σε μένα με Audax 31 δουλεύει σωστά και η αναγνώριση χειρογράφου και η εγγραφή με spen στα Ελληνικά. Όμως χρησιμοποιώ το stock keyboard. Αν έχεις επιλέξει άλλο πληκτρολόγιο τότε κατέβασε το zip του stock keyboard από το ρυθμίσεις -> γενικά -> audax l settings και φλάσαρέ το μέσω recovery.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε όλες τις εκδόσεις αυτού του kernel μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα που ανέφερα. Από τη έκδοση 6.4.5 και έπειτα που δοκίμασα. Δε ξέρω ίσως φταίει η ρόμ ίσως εγώ κάνω κάτι λάθος. Κρίμα πάντως και φένεται ταχύτατος.και άλλο πρόβλημα. Δεν μπορώ να κατεβάσω από το play store.

 

Και εγώ είχα πρόβλημα με το play store.

Επέστρεψα λοιπόν στον κλασικό lean 6.3. Μην ξεχνάτε ότι από την έκδοση 6.3 και μετά το κερνελ δεν το φτιάχνει ο dev του lean kernel αλλά κάποιος άλλος. Στην τελευταία του βερσιόν είχα πρόβλημα όπως είπα με το play store ενώ η κατανάλωση της μπαταρίας συνεχίζει να είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...