Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.

Ελεγα να παω στο redmi note 2 αλλα μολις ειδα το LE1 να παιζει στα 180$ στο geekbuying.

 

Μιας που ειναι πολλές σελίδες μπορείτε να μου πειτε πως βαθμολογειτε

καμερα

σημα gps wifi sim

οθονη

αυτονομία?

Επισής τι μειονεκτηματα εχει η συσκευη?

 

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει, τον ευχαριστω προκαταβολικα

 

Το ξερω πως καλο ειναι να διαβασω τ ιπροηγουμενες 26 σελιδες αλλα δεν μπορω να αναλωνομαι σε ποστ σχετικα με το τρακινγκ του καθενός

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι κάτοχος του Redmi note 2 prime αλλά αν την εποχή που έψαχνα κινητό υπήρχε αυτό εδώ στην τιμή αυτή που είναι τώρα, θα το έπαιρνα σίγουρα. Πολύ ωραίο και vfm κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Redmi note 2 prime αλλά αν την εποχή που έψαχνα κινητό υπήρχε αυτό εδώ στην τιμή αυτή που είναι τώρα, θα το έπαιρνα σίγουρα. Πολύ ωραίο και vfm κινητό.

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως παιχτηκε και σε εμενα

2015-10-20 07:48

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-10-17 14:03

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-10-14 03:10

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

βεβαια στο track του ελτα τιποτα ακομη.

Αν ισχυει οτι το θεμα καθυστερει απο τα ελτα τωρα που εχουμε cc παλιοτερα πως τα περναγαν τοσο γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως παιχτηκε και σε εμενα

2015-10-20 07:48

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-10-17 14:03

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-10-14 03:10

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

βεβαια στο track του ελτα τιποτα ακομη.

Αν ισχυει οτι το θεμα καθυστερει απο τα ελτα τωρα που εχουμε cc παλιοτερα πως τα περναγαν τοσο γρηγορα?

 

Μαζί τα περιμένουμε.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω.

Παιδια, μια πρωτη κουβεντα. Ανωτερο από το mega hit της εποχης Redmi note 2. Κορυφαια ποιοτητα (σε καμια περιπτωση αυτή η συσκευή δε γινεται να πωλειται κατω από 200, κι όμως είναι πραγματικοτητα), πολύ καλη οθονη (όπως τα ελεγες Δημητρη είναι), πολύ καλο touch, καλη ληψη gsm (4G σε ολο το Περιστερι, Πετρουπολη, κεντρο με τη Wind κι ας λειπει η 800αρα μπαντα). Μια χαρα, χωρις distortion και λοιπες παραμορφώσεις οι κλησεις...

Κανω την πρωτη φορτιση κι επανέρχομαι. Βλεπω τη letv να παιρνει στα ματια μου τα σκήπτρα της καλυτερης εταιριας κινεζικων (κι όχι μονο)...

Link to comment
Share on other sites

για οσους το πηραν σαν εμενα απο vickmall ενδεχεται το κινητο να εχει recovery στα κινεζικα ,οποτε και δεν μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε αν θελουμε να φλασαρουμε άλλη ρομ.

 

υπαρχει ομως τροπος να μετατρεψουμε την κινεζικη recovery σε αγγλικη και μαλιστα με ενα ομορφο theme.

 

1.βεβαιωνομαστε οτι το κινητο ειναι rooted ,οποτε εχει την εφαρμογη superuser και ενεργοποιουμε το debug mode στο κινητο.

 

2.για να μην μπλεξουμε καθολου με την κινεζικη twrp,απλα κοιταζουμε αν υπαρχει ηδη στο κινητο μας φακελος TWRP.Αυτο μπορουμε να το κανουμε ή απλα ενωνοντας το με το Pc/Mac ή με τον ενσωματομενο file manager αν πατησουμε πανω στο phone storage.

 

3.μεσα στον φακελο TWRP θα φτιαξουμε εναν νεο φακελο με το ονομα ᾽᾽theme'' με μικρα γραμματα και εννοειται χωρις ᾽᾽ ᾽᾽.

 

4.κατεβαστε απο εδω

το αρχειο ui.zip και οπως ειναι χωρις να το ανοιξετε βαλτε το μεσα στην καρτελα ''theme'' που φτιαξαμε στο βημα 3.

 

5.κλεινουμε το κινητο και κανουμε επανεκκινηση με πατημενα volume up+power μεχρι να δουμε το σημα LeTV και αφηνουμε ελευθερα.

 

αυτο ηταν εχουμε στο κινητο μας recovery στα αγγλικα και με ενα ομορφο theme.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σαν "κινεζια" ουτως η αλλως ολα δεν εχουν κινεζικο recovery? αυτη η αλλαγη θα εχει επιπτωση στην εγγυηση?

 

αν μπορει καποιος να μου απαντησει οσο αφορα για το android 6.. αν θα παρουν αναβαθμιση......

Link to comment
Share on other sites

σαν "κινεζια" ουτως η αλλως ολα δεν εχουν κινεζικο recovery? αυτη η αλλαγη θα εχει επιπτωση στην εγγυηση?

 

αν μπορει καποιος να μου απαντησει οσο αφορα για το android 6.. αν θα παρουν αναβαθμιση......

 

στο στελνουν ηδη rooted με custom recovery... δεν νομιζω να εχει θεμα με την εγγυηση.

εξαλλου αν θες το γυριζεις εντελως στοκ.

 

κανεις δεν ξερει αν θα παρουν 6.0

Λογικα μια και ειναι τα πρωτα κινητα της Letv θα παρουν.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

στο στελνουν ηδη rooted με custom recovery... δεν νομιζω να εχει θεμα με την εγγυηση.

εξαλλου αν θες το γυριζεις εντελως στοκ.

 

κανεις δεν ξερει αν θα παρουν 6.0

Λογικα μια και ειναι τα πρωτα κινητα της Letv θα παρουν.

 

δε βγαζεις ακρη κ στο φορουμ της letv... μεγαλη απατη να μην αναβαθμιστουν.. εκει πονταρω, υποτιθεται ψαχνω μια συσκευη που θα αναβαθμιστει.. πιστευω πως αυτο θελουμε κ ολοι μας..

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

για οσους το πηραν σαν εμενα απο vickmall ενδεχεται το κινητο να εχει recovery στα κινεζικα ,οποτε και δεν μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε αν θελουμε να φλασαρουμε άλλη ρομ.

 

υπαρχει ομως τροπος να μετατρεψουμε την κινεζικη recovery σε αγγλικη και μαλιστα με ενα ομορφο theme.

 

1.βεβαιωνομαστε οτι το κινητο ειναι rooted ,οποτε εχει την εφαρμογη superuser.

 

2.για να μην μπλεξουμε καθολου με την κινεζικη twrp,απλα κοιταζουμε αν υπαρχει ηδη στο κινητο μας φακελος TWRP.Αυτο μπορουμε να το κανουμε ή απλα ενωνοντας το με το Pc/Mac ή με τον ενσωματομενο file manager αν πατησουμε πανω στο phone storage.

 

3.μεσα στον φακελο TWRP θα φτιαξουμε εναν νεο φακελο με το ονομα ᾽᾽theme'' με μικρα γραμματα και εννοειται χωρις ᾽᾽ ᾽᾽.

 

4.κατεβαστε απο εδω

το αρχειο ui.zip και οπως ειναι χωρις να το ανοιξετε βαλτε το μεσα στην καρτελα ''theme'' που φτιαξαμε στο βημα 3.

 

5.κλεινουμε το κινητο και κανουμε επανεκκινηση με πατημενα volume up+power μεχρι να δουμε το σημα LeTV και αφηνουμε ελευθερα.

 

αυτο ηταν εχουμε στο κινητο μας recovery στα αγγλικα και με ενα ομορφο theme.

 

Ευχαριστούμε φιλαράκο πολύ χρήσιμο και πολύ εύκολο, μόλις παρέλαβα και το έκανα.

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Aπο ελτα τιποτα ακομη.

 

Για να μην αγχωνεσαι και τζαμπα περιμένεις να ξερεις ότι θα παραλάβουμε 26-27 Οκτωβρίου δηλ Δευτερα ή Τρίτη.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για να μην αγχωνεσαι και τζαμπα περιμένεις να ξερεις ότι θα παραλάβουμε 26-27 Οκτωβρίου δηλ Δευτερα ή Τρίτη.

 

Η δική μου παραγγελία που εγινε 30/09 και εφτασε Ελλάδα 10/10 ειναι σήμερα στο ελτα της περιοχής μου. Οποτε σημερα αυριο παραλαμβανω:)

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παρηγγειλα το 32αρι 14/10 απο οτι βλεπω στα μεηλ μου και μπηκα σημερα να δω στο 17track.net να δω που βρισκεται.

Παραθετω το λινκ(αν σας το εμφανιζει) για να μου πει καποιος αν βγαζει ακρη. Στο destination βγαζει We regret to inform you, Your tracking number was not found και απο κατω γραφει(αν καταλαβα καλα) οτι ειναι στη διαδικασια transit.

Eπειδη ειναι η 1η φορα που παραγγελνω απο το συγκεκριμενο σαητ θα θελα τουλαχιστον να με καθησυχασετε:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παρηγγειλα το 32αρι 14/10 απο οτι βλεπω στα μεηλ μου και μπηκα σημερα να δω στο 17track.net να δω που βρισκεται.

Παραθετω το λινκ(αν σας το εμφανιζει) για να μου πει καποιος αν βγαζει ακρη. Στο destination βγαζει We regret to inform you, Your tracking number was not found και απο κατω γραφει(αν καταλαβα καλα) οτι ειναι στη διαδικασια transit.

Eπειδη ειναι η 1η φορα που παραγγελνω απο το συγκεκριμενο σαητ θα θελα τουλαχιστον να με καθησυχασετε:)

 

Από ποιο site παρήγγειλες ? Και πότε σου είπαν ότι στο στείλανε ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η δική μου παραγγελία που εγινε 30/09 και εφτασε Ελλάδα 10/10 ειναι σήμερα στο ελτα της περιοχής μου. Οποτε σημερα αυριο παραλαμβανω:)

 

Η δικια σου παλι αργησε πολύ !!!:)

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο site παρήγγειλες ? Και πότε σου είπαν ότι στο στείλανε ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η δικια σου παλι αργησε πολύ !!!:)

 

Ναι το ξερω. Έπεσα στην γιορτή των Κινέζων γι αυτο. Απο Κινα φαινεται να εφυγε 05/10 οποτε αν υπολογίσεις εκανε συνολικά 16 μέρες.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο site παρήγγειλες ?

 

Το παρηγγειλα απο το minideals(μετα ειδα απο εδω μεσα οτι το βικμολλ ειναι καλυτερο:p)

Και πότε σου είπαν ότι στο στείλανε ?

Αν εννοεις ποτε μου ηρθε το μεηλ με το τρακινγκ ναμπερ, τοτε ειναι 17/10

Link to comment
Share on other sites

καλημερες.

 

ενδεικτικα για την μπαταρια εχουμε αυτα τα στατιστικα.

να προσθεσω ειναι με 4 mail σε sync ,instagram,twitter,whatsapp και πολυ browsing.

δεν ανοιξα καθολου το wifi,αποκλειστικα με 3g.

gps κλειστο.

μουσικη περιπου μιση ωρα.

ειμαι με clean install την BB72 6s.

 

http://i62.tinypic.com/11tbz0l.pnghttp://i58.tinypic.com/alm076.png

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα απο το minideals(μετα ειδα απο εδω μεσα οτι το βικμολλ ειναι καλυτερο:p)

 

Αν εννοεις ποτε μου ηρθε το μεηλ με το τρακινγκ ναμπερ, τοτε ειναι 17/10

 

Σου το στειλανε με ΝL post ή με sing ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερες.

 

ενδεικτικα για την μπαταρια εχουμε αυτα τα στατιστικα.

να προσθεσω ειναι με 4 mail σε sync ,instagram,twitter,whatsapp και πολυ browsing.

δεν ανοιξα καθολου το wifi,αποκλειστικα με 3g.

gps κλειστο.

μουσικη περιπου μιση ωρα.

ειμαι με clean install την BB72 6s.

 

http://i62.tinypic.com/11tbz0l.pnghttp://i58.tinypic.com/alm076.png

 

Καλό δείχνει ε ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σου το στειλανε με ΝL post ή με sing ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλό δείχνει ε ?

 

με το S6edge+ ημουν στις 4.30 ωρες μεχρι το 10% οποτε πιστευω ειναι πολυ καλο για την τιμη και το μεγεθος του κινητου.

Για την χρηση μου ειναι μια χαρα,δεν χρειαζομαι 4+ ωρες SOT την ημερα με 3G μια και δουλευω σε χωρο με wifi.

χωρις wifi ειμαστε στις 5.5 ωρες ανετα.

Να προσθεσω το φορτιζω με τον φορτιστη του Μ8 και θελει 2,5ωρες να φορτισει με αυτον.

Τον δικο του δεν τον εχω χρησιμοποιησει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα,πρώτες εντυπωσεις πολύ καλες,δειχνει πολυ στιβαρό και εχει καλη ποιότητα κατασκευής. Δεν εχω προλάβει να κανω κάτι αλλο λόγο χρόνου,το βράδυ θα φτιαξω καρτες και θα κατσω να το σεταρω. Ηρθε root με την BB72. Ερώτηση....να περάσω την τελευταία "6s" αν δεν κανω λάθος εχει ουσία εχει κάτι διαφορετικό?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα,πρώτες εντυπωσεις πολύ καλες,δειχνει πολυ στιβαρό και εχει καλη ποιότητα κατασκευής. Δεν εχω προλάβει να κανω κάτι αλλο λόγο χρόνου,το βράδυ θα φτιαξω καρτες και θα κατσω να το σεταρω. Ηρθε root με την BB72. Ερώτηση....να περάσω την τελευταία "6s" αν δεν κανω λάθος εχει ουσία εχει κάτι διαφορετικό?

 

εχω βαλει λινκ πιο πριν.

κατεβαζεις την ρομ απο εδω.

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/473491-letv-one-x600-twrp-rom-bb72-mod-11.html#post7109134

 

μετα πηγαινεις στην recovery που στην προηγουμενη σελιδα εχω πει πως την μετατρεπουμε στα αγγλικα.

μετα >recovery TWRP (wipe advanced --> cache/data/dalvik/system)

install zip

κατα την εγκατασταση θα μας πει κατι για το mounting system. Ολα φυσιολογικα κανενα προβλημα

 

ειναι σταθερη και εχει καλη διαχειρηση της μπαταριας.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει λινκ πιο πριν.

κατεβαζεις την ρομ απο εδω.

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/473491-letv-one-x600-twrp-rom-bb72-mod-11.html#post7109134

 

μετα πηγαινεις στην recovery που στην προηγουμενη σελιδα εχω πει πως την μετατρεπουμε στα αγγλικα.

μετα >recovery TWRP (wipe advanced --> cache/data/dalvik/system)

install zip

κατα την εγκατασταση θα μας πει κατι για το mounting system. Ολα φυσιολογικα κανενα προβλημα

 

ειναι σταθερη και εχει καλη διαχειρηση της μπαταριας.

Οκ σε ευχαριστώ τα έχω όλα έτοιμα έχω κατεβάσει και την ρομ για αυτό ρώτησα να κάνω ότι είναι πριν το φέρω στα μέτρα μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...