Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

δεν ξέρω αν αναφέρθηκε η λύση αλλά το κινητό εχει μαύρη οθόνη και δεν επανέρχεται με soft reset.Γενικά μου έχει βγάλει στον εναμιση χρόνο που το έχω πολλά προβλήματα με κολλήματα και μαύρες οθόνες.Τι προτείνεται ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

δεν ξέρω αν αναφέρθηκε η λύση αλλά το κινητό εχει μαύρη οθόνη και δεν επανέρχεται με soft reset.Γενικά μου έχει βγάλει στον εναμιση χρόνο που το έχω πολλά προβλήματα με κολλήματα και μαύρες οθόνες.Τι προτείνεται ;

 

Δοκίμασε να το κάνεις επαναφορά με το Windows Device Recovery Tool.

Προσοχή! Να κρατήσεις αντίγραφο ασφαλείας πρώτα γιατί η επαναφορά θα διαγράψει όλα τα δεδομένα της συσκευής και θα εγκαταστήσει από την αρχή το λειτουργικό σύστημα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

αλοχα...

έχει αλλάξει κανείς μπαταρία ?? χάνει τιποτα δεδομένα ?

θα κάνω backup αλλα για να δώ τι με περιμένει..

η μπαταρία μόλις ηρθε και ετοιμάζομαι για την αλλαγή :)

Link to comment
Share on other sites

αλοχα...

έχει αλλάξει κανείς μπαταρία ?? χάνει τιποτα δεδομένα ?

θα κάνω backup αλλα για να δώ τι με περιμένει..

η μπαταρία μόλις ηρθε και ετοιμάζομαι για την αλλαγή :)

 

Είναι σαν να κανεις soft reset, δε χάνεις τίποτα, μονο ώρα και ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμείς με το 925 πάμε λογικά απο το νέο έτος για τα windows 10;

Εγώ τα έβαλα και δουλεύουν τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έβαλα και δουλεύουν τέλεια.

 

Σοβαρά;εαν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μου πεις την διαδικασία;μιας και εγώ δεν το κατέχω και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;εαν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μου πεις την διαδικασία;μιας και εγώ δεν το κατέχω και τόσο.

 

Κατεβάσεις το windows insider από το store, το τρέχεις και πατάς εκεί που λέει fast, πηγαίνεις και κάνεις update to κινητό από τις ρυθμίσεις και περιμένεις κάνα 2ωρο. Αφού έχεις κάνει backup. Μετά κάνεις 1-2 hard reset. Εννοείται με δική σου ευθύνη... Σε πολλούς δεν δουλεύει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσεις το windows insider από το store, το τρέχεις και πατάς εκεί που λέει fast, πηγαίνεις και κάνεις update to κινητό από τις ρυθμίσεις και περιμένεις κάνα 2ωρο. Αφού έχεις κάνει backup. Μετά κάνεις 1-2 hard reset. Εννοείται με δική σου ευθύνη... Σε πολλούς δεν δουλεύει καλά.

Εύκολο ακούγεται και θα το προσπαθήσω.εννοείται με δικιά μου ευθύνη.όταν βγει κανονικά η ενημέρωση απο την Microsoft μπορώ εύκολα να γυρίσω πίσω και να την κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη,γενικά είναι εύκολο να γυρίσω πίσω εαν κάτι δεν δουλεύει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο ακούγεται και θα το προσπαθήσω.εννοείται με δικιά μου ευθύνη.όταν βγει κανονικά η ενημέρωση απο την Microsoft μπορώ εύκολα να γυρίσω πίσω και να την κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη,γενικά είναι εύκολο να γυρίσω πίσω εαν κάτι δεν δουλεύει σωστά;

 

Δεν το έχω κάνει αλλά θέλει πρόγραμμα στον υπολογιστή για επιστροφή σε 8.1. Όταν βγει η επίσημη wp10 την κατεβάζεις κανονικά, χωρίς τι insider

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμείς με το 925 πάμε λογικά απο το νέο έτος για τα windows 10;

Όχι. Όλοι μέχρι τον Δεκέμβριο! Τουλάχιστον αυτό είπαν στη Microsoft.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι είπαν ότι το Δεκέμβριο θα ξεκινήσει το δεύτερο κύμα αναβαθμίσεων... Είναι η πρώτη αναβάθμιση που πραγματοποιεί η ΜΣ σαν κατασκευαστής και δεν ξέρουμε με ποιον τρόπο θα πραγματοποιηθεί...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι είπαν ότι το Δεκέμβριο θα ξεκινήσει το δεύτερο κύμα αναβαθμίσεων... Είναι η πρώτη αναβάθμιση που πραγματοποιεί η ΜΣ σαν κατασκευαστής και δεν ξέρουμε με ποιον τρόπο θα πραγματοποιηθεί...

 

Θυμάμαι κάθε φορά που υπάρχει μια αναβάθμιση το 925 είναι πάντα τελευταίο με μεγάλη διαφορά χρόνου με τα άλλα μοντέλα.γι'αυτο το είπα.καλημέρα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν είναι συγκεκριμένος ο τρόπος που καθορίζεται η σειρά των συσκευών... Σίγουρα πρώτα πάνε τα νεότερα μοντέλα αλλά δεν αποτελεί και κανόνα... Όπως είπα όμως είναι η πρώτη αναβάθμιση που θα πραγματοποιείται από την Microsoft σαν κατασκευαστή οπότε δεν ξέρουμε τι ακριβώς θα γίνει... Σίγουρα θα είναι πιο γρήγορη με αυτή της Νόκια όπου η διαδικασία διαρκούσε αρκετούς μήνες αλλά μένει να το δούμε στην πράξη...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ουφ..μόλις άλλαξα την μπαταρία !

εντυπώσεις σε λίγες μερες ;)

αλλάζει πολύ εύκολα (το μόνο πρόβλημα είναι ότι θέλει αρκετό ζόρι για να ξεκολλήσει καθώς είναι με κόλλα πάνω στη βάση της)

Link to comment
Share on other sites

ουφ..μόλις άλλαξα την μπαταρία !

εντυπώσεις σε λίγες μερες ;)

αλλάζει πολύ εύκολα (το μόνο πρόβλημα είναι ότι θέλει αρκετό ζόρι για να ξεκολλήσει καθώς είναι με κόλλα πάνω στη βάση της)

 

Για πες μας εντυπώσεις σε παρακαλώ οταν εχεις γνώμη γιατι και εγω θέλω να κάνω το ίδιο αλλά δεν ξέρω αν φταίει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είπαν ότι το Δεκέμβριο θα ξεκινήσει το δεύτερο κύμα αναβαθμίσεων... Είναι η πρώτη αναβάθμιση που πραγματοποιεί η ΜΣ σαν κατασκευαστής και δεν ξέρουμε με ποιον τρόπο θα πραγματοποιηθεί...

 

Γιατί θα έχει και τρίτο; Μέχρι τέλος του 2015 δεν είπαν ότι θα έχουν όλοι τα WM10 στις συσκευές τους; Απο την πιο καινούργια μέχρι τη πιο παλιά... :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και μία ερώτηση.

 

Προσπαθώ εδώ και καιρό να πάρω αντίγραφο ασφαλείας αλλά δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Στο One Drive φαίνεται να υπάρχει αντίγραφο αλλά δεν ξέρω αν είναι ολόκληρο ή αν λείπει κάτι.

Έχετε το ίδιο πρόβλημα και αν ναι, υπάρχει κάποια λύση?

 

Ευχαριστώ,

 

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και μία ερώτηση.

 

Προσπαθώ εδώ και καιρό να πάρω αντίγραφο ασφαλείας αλλά δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Στο One Drive φαίνεται να υπάρχει αντίγραφο αλλά δεν ξέρω αν είναι ολόκληρο ή αν λείπει κάτι.

Έχετε το ίδιο πρόβλημα και αν ναι, υπάρχει κάποια λύση?

 

Ευχαριστώ,

 

 

Νίκος

Γενικό το κακό! Κι εμένα στις 40 φορές, 1 φορά ολοκληρώθηκε μονο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και μία ερώτηση.

 

Προσπαθώ εδώ και καιρό να πάρω αντίγραφο ασφαλείας αλλά δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Στο One Drive φαίνεται να υπάρχει αντίγραφο αλλά δεν ξέρω αν είναι ολόκληρο ή αν λείπει κάτι.

Έχετε το ίδιο πρόβλημα και αν ναι, υπάρχει κάποια λύση?

 

Ευχαριστώ,

 

 

Νίκος

 

Καμιά φορά κολλάει. Σβήσε το παλιό αντίγραφο απ' το τηλέφωνο και πάρε καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά κολλάει. Σβήσε το παλιό αντίγραφο απ' το τηλέφωνο και πάρε καινούργιο.

 

Το έχω κάνει και αυτό αλλά δυστυχώς τα ίδια. Το έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές. :(

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εντυπώσεις σε παρακαλώ οταν εχεις γνώμη γιατι και εγω θέλω να κάνω το ίδιο αλλά δεν ξέρω αν φταίει η μπαταρία.

 

Η διαφορά στην αντοχή είναι 2-3 ώρες :(

δεν είδα καμία άλλη διαφορά !

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στην αντοχή είναι 2-3 ώρες :(

δεν είδα καμία άλλη διαφορά !

Κρίμα......πολυ κρίμα!!!θα το σκεφτώ τότε λίγο ακόμα.δεν με καλύπτει πάλι.όπως και να έχει σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Edited by alex_gate_7
Διόρθωση Quote
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου στον υπολογιστή;

Όσο το δυνατόν πιο εύκολα , χωρίς cloud κλπ, γιατί δεν το κατέχω το θέμα;

Ή έστω που έχει γραφτεί κάποια λύση (απλή!);

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου στον υπολογιστή;

Όσο το δυνατόν πιο εύκολα , χωρίς cloud κλπ, γιατί δεν το κατέχω το θέμα;

Ή έστω που έχει γραφτεί κάποια λύση (απλή!);

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα.

Μπες με το MS account, που έχεις δηλώσει στη συσκευή σου, στην σελίδα people.live.com από τον υπολογιστή σου και θα τις βρεις εκεί τις επαφές σου. Από εκεί μπορείς να τις κάνεις εξαγωγή σε αρχείο ή να τις εισάγεις σε άλλον λογαρισμό κλπ κλπ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...