Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το Optimus G εδω και 2 χρονια απο την γνωστη προσφορα της Βοντα... υπερευχαριστημενος, απο εκει που δεν το περιμενα καθολου απο την LG καθως πριν ημουν χρηστης Samsung S2..

Τωρα σκεφτομαι να το αλλαξω, καθως πλεον εχει πεσει και η μπαταρια και επισης εχω καποιους περιορισμους και θελω και καλυτερη καμερα..

Σκεφτομουν το G3 αν παιξει παλι καμια προσφορα με 250ε αλλα τσεκαροντας το G4 ειδα οτι ειναι σουπερ και πλεον παιζει στα 400 στο Σκρουτζ.. Η καμερα ειναι κορυφη και πιστευω αξιζει να τα δωσω.. Τον αλλο μηνα εχουμε το δεκαημερο εκπτωσεων και λεω να δω τοτε τι θα παρω τελικα..

Το προτεινετε ανεπιφυλακτα οσοι το εχετε; απο προβληματα πως ειναι (το G3 εχει κατι θεματακια ξερω); και απο που θα προτεινατε να γινει αγορα;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Optimus G εδω και 2 χρονια απο την γνωστη προσφορα της Βοντα... υπερευχαριστημενος, απο εκει που δεν το περιμενα καθολου απο την LG καθως πριν ημουν χρηστης Samsung S2..

Τωρα σκεφτομαι να το αλλαξω, καθως πλεον εχει πεσει και η μπαταρια και επισης εχω καποιους περιορισμους και θελω και καλυτερη καμερα..

Σκεφτομουν το G3 αν παιξει παλι καμια προσφορα με 250ε αλλα τσεκαροντας το G4 ειδα οτι ειναι σουπερ και πλεον παιζει στα 400 στο Σκρουτζ.. Η καμερα ειναι κορυφη και πιστευω αξιζει να τα δωσω.. Τον αλλο μηνα εχουμε το δεκαημερο εκπτωσεων και λεω να δω τοτε τι θα παρω τελικα..

Το προτεινετε ανεπιφυλακτα οσοι το εχετε; απο προβληματα πως ειναι (το G3 εχει κατι θεματακια ξερω); και απο που θα προτεινατε να γινει αγορα;

Παρτο από οπου το βρεις φτυνοτερα (scroutz-bestprice)και θα το ευχαριστηθείς....είναι τουμπανο....μονο προσεξε το χρωμα στο δερματινο καπακι να είναι αυτό που θες....Προσωπικα το μπορντο-κοκκινο είναι το καλυτερο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ποια δικαρτη εκδοση του G4 ταιριάζει στην ελλάδα ? (προφανως αναφέρομαι στις μπάντες)

Απο που ειναι προτεινόμενο η αγορά του ?

Link to comment
Share on other sites

Ποια δικαρτη εκδοση του G4 ταιριάζει στην ελλάδα ? (προφανως αναφέρομαι στις μπάντες)

Απο που ειναι προτεινόμενο η αγορά του ?

 

Υπαρχουν 2 εκδοσεις η H818P & H818N....επιδει εγω εχω την H818P και καλυπτει ολες τις μπαντες 3g & LTE (ακομα και την 800) σου προτείνω να παρεις αυτό που είναι δοκιμασμενω από μενα και απλα....τα σπαει.....τωρα το από που είναι ένα θεμα......αν μπορουσες να βρεις καποιο ευρωπαικο μαγαζι ώστε να εχεις και εγγυηση θα ηταν καλυτερο....το δικο μου το εφερε γνωστος μου από μαγαζι της Ουγγαρίας και σε επικοινωνια μου με την lg HELLAS μου ειπαν ότι με καλυπτει η procordia για επισκευή και ανταλλακτικα (εφόσον αυτα υπαρχουν στην Ελλαδα...δηλαδή αν παθει ζημια ο ανταπτορας της σιμ2 δεν καλυπτεται) αλλα όχι για αντικατασταση......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 2 εκδοσεις η H818P & H818N....επιδει εγω εχω την H818P και καλυπτει ολες τις μπαντες 3g & LTE (ακομα και την 800) σου προτείνω να παρεις αυτό που είναι δοκιμασμενω από μενα και απλα....τα σπαει.....τωρα το από που είναι ένα θεμα......αν μπορουσες να βρεις καποιο ευρωπαικο μαγαζι ώστε να εχεις και εγγυηση θα ηταν καλυτερο....το δικο μου το εφερε γνωστος μου από μαγαζι της Ουγγαρίας και σε επικοινωνια μου με την lg HELLAS μου ειπαν ότι με καλυπτει η procordia για επισκευή και ανταλλακτικα (εφόσον αυτα υπαρχουν στην Ελλαδα...δηλαδή αν παθει ζημια ο ανταπτορας της σιμ2 δεν καλυπτεται) αλλα όχι για αντικατασταση......

 

Θα ηταν εξαιρετικη περιπτωση το dual sim αλλα ετσι οπως εχουν τα πραγματα αυτη την στιγμη και με τα

capital εχει δυσκολεψει πολυ το πραγμα να ερθει απεξω..δυστυχως.

 

Αν δεν υπηρχαν αυτα τα θεματα, καρφι για dual θα πηγαινα.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το πρωί από σκρουτζομάγαζο αφού το είχα κάνει κράτηση και αφού είχα ρωτήσει αν είναι branded.Η απάντηση ήταν αρνητική,μου είπαν επί λέξη πως αν ήταν θα το ανέφερε στο σαιτ κατά την παραγγελία.

Μόλις μπήκα σπίτι και ακόμα δεν έχω σκίσει την ταινία ασφαλείας,τσέκαρα εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1&check=1

και μου γράφει Country: ORE/ORANGE(SPAIN) και στο κουτί δίπλα από το ΙΜΕΙ γράφει ORR,προφανώς από Orange Ισπανίας.

Τώρα κάθομαι και το κοιτάω,τι κάνουμε το ανοίγω ή το πάω αύριο πίσω;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το πρωί από σκρουτζομάγαζο αφού το είχα κάνει κράτηση και αφού είχα ρωτήσει αν είναι branded.Η απάντηση ήταν αρνητική,μου είπαν επί λέξη πως αν ήταν θα το ανέφερε στο σαιτ κατά την παραγγελία.

Μόλις μπήκα σπίτι και ακόμα δεν έχω σκίσει την ταινία ασφαλείας,τσέκαρα εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1&check=1

και μου γράφει Country: ORE/ORANGE(SPAIN) και στο κουτί δίπλα από το ΙΜΕΙ γράφει ORR,προφανώς από Orange Ισπανίας.

Τώρα κάθομαι και το κοιτάω,τι κάνουμε το ανοίγω ή το πάω αύριο πίσω;:rolleyes:

 

Φυσικα και το πας πισω....Και αργησες κιολας!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το πας πισω....Και αργησες κιολας!

 

Πω πω ξενέρα,όλη μέρα έτρεχα με την δουλειά και τώρα που μπήκα όλο χαρά να ξεσφραγίσω έφαγα την ήτα.

Άντε τώρα να δούμε τι θα μου πει,είναι και red leather δεν είχε άλλο και πότε θα φέρει...επιστροφή χρημάτων θα βγάλω άκρη άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελευταια εκανα root και αφαιρεσα πολυ σαβουρα απο μεσα..Το awake του επεξεργαστη εχει πεσει απο 35% στο 6% περιπου και απο κει που εβγαζα 3ω οθονη,παω στις 4μιση πλεον.Πολυ εντυπωσιακο! Κριμα οι εταιριες που φορτωνουν ετσι τα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.Και εμενα orr γραφει αλλα το συμβολο της εταιρειας(orange)δεν το βγαζει πουθενα.Και γενικος δεν εχω δει καποιον περιορισμο. Edited by sartini
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελευταια εκανα root και αφαιρεσα πολυ σαβουρα απο μεσα..Το awake του επεξεργαστη εχει πεσει απο 35% στο 6% περιπου και απο κει που εβγαζα 3ω οθονη,παω στις 4μιση πλεον.Πολυ εντυπωσιακο! Κριμα οι εταιριες που φορτωνουν ετσι τα κινητα.

 

Εχεις την καλωσυνη να μας υποδειξεις τον τροπο για ρουτ?Ξεκλειδωσες και bootloader?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.Και εμενα orr γραφει αλλα το συμβολο της εταιρειας(orenge)δεν το βγαζει πουθενα.Και γενικος δεν εχω δει καποιον περιορισμο.

Ωχ ενθαρρυντικό αυτό,άρα πουθενά δεν υπάρχει κάτι;

Ξανά ρωτάω γιατί καταλαβαίνεις έχω μπροστά μου το κουτί και το κοιτάω σαν παιδάκι που δεν του δίνουν την σοκολάτα του!

Το δικό σου τι έκδοση είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.Και εμενα orr γραφει αλλα το συμβολο της εταιρειας(orange)δεν το βγαζει πουθενα.Και γενικος δεν εχω δει καποιον περιορισμο.

 

Ωχ ενθαρρυντικό αυτό,άρα πουθενά δεν υπάρχει κάτι;

Ξανά ρωτάω γιατί καταλαβαίνεις έχω μπροστά μου το κουτί και το κοιτάω σαν παιδάκι που δεν του δίνουν την σοκολάτα του!

Το δικό σου τι έκδοση είναι;

 

red leather ειναι και σειρα 505.

Link to comment
Share on other sites

Ε θα ανοίξω και μένα ακριβώς τα ίδια!

Σε ευχαριστώ φίλε μου θα επανέλθω με νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την καλωσυνη να μας υποδειξεις τον τροπο για ρουτ?Ξεκλειδωσες και bootloader?

Βεβαίως.

Δεν ξεκλειδωσα bootloader καθως αυτο που ήθελα να κανω ηταν να κόψω τις διαφημισεις και να ξεσαβουριασω τη μαμα ρομ,οποτε με καλυπτε απλο root.

Oι οδηγιες βρισκονται εδω ακριβως http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765 και επισης θα σε βοηθησει πολυ το βιντεακι εδω,να κατανοησεις τι κανουν ολα αυτα.

 

Αν εχεις κατεβασει τα αρχεια και κατανοησεις τι πρεπει να κανεις ειναι 15 λεπτα δουλεια το πολυ,ισως και λιγοτερο.

Ότι χρειαστεις με ρωτας.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως.

Δεν ξεκλειδωσα bootloader καθως αυτο που ήθελα να κανω ηταν να κόψω τις διαφημισεις και να ξεσαβουριασω τη μαμα ρομ,οποτε με καλυπτε απλο root.

Oι οδηγιες βρισκονται εδω ακριβως http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765 και επισης θα σε βοηθησει πολυ το βιντεακι εδω,να κατανοησεις τι κανουν ολα αυτα.

 

Αν εχεις κατεβασει τα αρχεια και κατανοησεις τι πρεπει να κανεις ειναι 15 λεπτα δουλεια το πολυ,ισως και λιγοτερο.

Ότι χρειαστεις με ρωτας.

Ευχαριστω φιλε μου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως.

Δεν ξεκλειδωσα bootloader καθως αυτο που ήθελα να κανω ηταν να κόψω τις διαφημισεις και να ξεσαβουριασω τη μαμα ρομ,οποτε με καλυπτε απλο root.

Oι οδηγιες βρισκονται εδω ακριβως http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765 και επισης θα σε βοηθησει πολυ το βιντεακι εδω,να κατανοησεις τι κανουν ολα αυτα.

 

Αν εχεις κατεβασει τα αρχεια και κατανοησεις τι πρεπει να κανεις ειναι 15 λεπτα δουλεια το πολυ,ισως και λιγοτερο.

Ότι χρειαστεις με ρωτας.

 

υπάρχει κάπου καμία λίστα με το τι είναι άχρηστο ώστε να ξέρουμε άμα μπορούμε να το σβήσουμε?? μην σβήσουμε τίποτα σημαντικό και μετά σταματήσουν τα πάντα :) πέρα δηλαδή από τις σαβούρες όπως έγγραφα,παρουσιάσεις,παιχνίδια play και μπλα μπλα;; :D :D

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σε καποιο καταστημα το red leather να το δω απο κοντα? Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο brown
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω το red leather σε μαυρη συσκευη με μαυρα πισω πληκτρα,θα δειχνει αηδια?Τον εχει δοκιμασει κανεις τον συνδυασμο να μου πει εντυπωσεις??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ωραια..πες εντυπωσεις.

 

Όλα καλά τελικά,όπως τα είπες φίλε μου κανένα πρόβλημα!

Είμαι και επίσημα ξανά στην παρέα LG μετά από πέρασμα σε G2 και Z3.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα συμβιωση με το κινητο μπορω να πω οτι η συσκευη φυσαει!!Δεν εχω πατατηρησει κανενα lag η κολλημα μεχρι τωρα.Η μπαταρια ειναι μια χαρα για μενα,μου βγαζει 5 ωρες οθονη και μενει και 15%!!Και ειναι μολις στην 5η φορτιση αρα ελπιζω οτι θα στρωσει κι αλλο!Καμερα απο αλλο πλανητη,ειδικα νυχτα δεν υπαρχει!

 

Μολις παραγγειλα κι ενα tempered glass της 4smarts και δυο θηκες της spigen, την neo hybrid gunmetal και την hybrid ultra clean γιατι θελω να βλεπω και το δερμα που και που!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα σημερα το πηρα και στην κοπελα μου που ηθελε κινητο.

Ενταξει πιστευω μακραν το red leather ειναι το κορυφαιο, εχει παθει πλακα και εκεινη οπως και εγω!

το εχω ηδη 2,5 εβδομαδες και οσο περναει ο καιρος μου αρεσει περισσοτερο!!!

 

Και το δικο μου s/n: 505 και εχει και αυτο το ORR που λετε :p

παιδια εβαλα και εγω το imei στον συνδεσμο που δωσατε και μου ελεγε και μενα SPAIN αλλα το κουτι εχει ταινια importator:LG ELECTRONICS ROMANIA

Edited by kokogr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...