Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερω οτι δεν εχω δικαιωμα να απαιτω κατι σ'αυτη την περιπτωση, αλλα δεδομενων των συγκυριων, που το ζηταω και ενω ξερω οτι αλλου γινεται, εδω να μη γινεται...

Δεν εχω ξαναζητησε να μου επανασυνδεσουν και ουτε με χαλαει καθε φορα που το κοβουν.

Τώρα το να διαμαρτυρόμαστε και από πάνω γιατί μας κόψαν το τηλέφωνο......

Ξερω οτι φταιω.

Τελος παντων σημασια δεν εχει ποια ειναι η γνωμη μου και ποια η δικη σας... Τα δεδομενα ειναι οτι στη hol σου δινουν 30 μηλα και μετα σου λενε τελος τα μηλα. Μονο αν πληρωσεις θα σου δωσουμε κι αλλα μηλα. Ενω αλλου σου δινουν 30 επισης αλλα υπο ειδικες συνθηκες σου δινουν και αλλο ενα.

Δεν ειναι τρομερο και δεν εχει μεγαλη διαφορα... Αλλα οταν εχεις αναγκη ενα μηλο και ο αλλος δεν κανει πισω πας στον πιο διαλλακτικο...

Απλα απο τον αλλο δεν ξανα αγοραζεις μηλα. Και αν και πουλαει χιλιαδες μηλα πιστεψτε με, με την πολιτικη αυτη αργα η γρηγορα και οταν σιγα σιγα παψει να ειναι τοσο αγαπητη εταιρια θα αλλαξουν σταση.

Edited by alexandros82
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να δίνει double play (φοιτιτικο) με 15 ευρώ πόσα τους μένουν?Τα 8 τα παίρνει ο ΟΤΕ,δίνουν δώρο τα 35 ευρώ που παίρνει ο ΟΤΕ(35/12=3 Ευρώ το μήνα).Άρα 15-23%Φ.Π.Α.=11,55-8-3=0,55 ευρώ κέρδος?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον:το δίνει με 24μηνη δεσμευση.

δεύτερο : τα 35 ευρώ περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. και τον αφαίρεσες δύο φορές.

τρίτο : οι αστικές κλήσεις δεν είναι δωρεάν ούτε τα κινητά.

Τέταρτο: για Νέες συνδέσεις 49 ευρώ.

 

 

Για την ενεργοποίηση του double play CU Xclusive θα πρέπει απαραίτητα, μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά, να προσκομιστεί αποδεικτικό φοιτητικής ιδιότητας: πάσο ή βεβαίωσης εγγραφής-επιτυχίας σε οποιοδήποτε ΑΕΙ, ΤΕΙ ή ΙΕΚ της Ελλάδας.

Η τιμή των 15€ ισχύει για τους πελάτες που έχουν ενεργοποιημένη την ηλεκτρονική αποστολή λογαριασμού (e-bill). Εάν επιλεγεί η αποστολή του λογαριασμού σε έντυπη μορφή, τότε η τιμή του προγράμματος θα διαμορφώνεται στα 16€ το μήνα Η έκπτωση -1€ για το e-bill ισχύει για 24μήνες και θα σταματά να ισχύει σε περίπτωση αλλαγής προγράμματος. Επιπλέον, δεν συνδυάζεται με την έκπτωση (-1€) για τους πελάτες που έχουν ενεργό το e-bill και πάγια εντολή πληρωμής.

Η προσφορά ισχύει για νέες αιτήσεις και μόνο για 24μηνα συμβόλαια

Ισχύει τέλος εγκατάστασης 49,90€ για νέες τηλεφωνικές γραμμές ή για μεταφορά από Vodafone στο Σπίτι και Cosmote at home

Το Double play CU Xclusive δεν είναι συμβατό με την συνδυαστική προσφορά Vodafone – hol

Το προϊόν παρέχεται από την hellas online μέλος του Ομίλου Vodafone

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον:το δίνει με 24μηνη δεσμευση.

δεύτερο : τα 35 ευρώ περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. και τον αφαίρεσες δύο φορές.

τρίτο : οι αστικές κλήσεις δεν είναι δωρεάν ούτε τα κινητά.

Τέταρτο: για Νέες συνδέσεις 49 ευρώ.

 

 

Για την ενεργοποίηση του double play CU Xclusive θα πρέπει απαραίτητα, μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά, να προσκομιστεί αποδεικτικό φοιτητικής ιδιότητας: πάσο ή βεβαίωσης εγγραφής-επιτυχίας σε οποιοδήποτε ΑΕΙ, ΤΕΙ ή ΙΕΚ της Ελλάδας.

Η τιμή των 15€ ισχύει για τους πελάτες που έχουν ενεργοποιημένη την ηλεκτρονική αποστολή λογαριασμού (e-bill). Εάν επιλεγεί η αποστολή του λογαριασμού σε έντυπη μορφή, τότε η τιμή του προγράμματος θα διαμορφώνεται στα 16€ το μήνα Η έκπτωση -1€ για το e-bill ισχύει για 24μήνες και θα σταματά να ισχύει σε περίπτωση αλλαγής προγράμματος. Επιπλέον, δεν συνδυάζεται με την έκπτωση (-1€) για τους πελάτες που έχουν ενεργό το e-bill και πάγια εντολή πληρωμής.

Η προσφορά ισχύει για νέες αιτήσεις και μόνο για 24μηνα συμβόλαια

Ισχύει τέλος εγκατάστασης 49,90€ για νέες τηλεφωνικές γραμμές ή για μεταφορά από Vodafone στο Σπίτι και Cosmote at home

Το Double play CU Xclusive δεν είναι συμβατό με την συνδυαστική προσφορά Vodafone – hol

Το προϊόν παρέχεται από την hellas online μέλος του Ομίλου Vodafone

1)Δηλαδή 24χ0,55=13,2 ευρώ κερδος στα 2 χρόνια?

2Τι εννοείς 2 φορές?Τα 35 τα διαίρεσα με το 12 ώστε να μου βγει 3 ευρώ το μήνα ενώ το 23% το αφαίρεσα από το μηνιαίο πάγιο(15 ευρώ).

3)Σωστά αλλά ο φοιτιτής έχει κινητό με φοιτιτικές ιδιώτιτες!

4)Σωστά αλλά αυτά δεν τα βουτάει ο ΟΤΕ?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1) Δηλαδή πρέπει να αφαιρέσεις από τα 35 ευρώ το Φ.Π.Α και μετά να διαιρέσεις με το 24 και όχι με το 12 , και να κάνεις όλες τις πράξεις από την αρχή .

Όταν τελειώσεις και αποκαταστήσεις τα σωστά νούμερα, θα σχολιάσω ξανά.

 

4) Δεν μπορεί ο ΟΤΕ να κρατάει και τα 49 και τα 35.... αποκλείεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, σημερα ενεργοποιηθηκα στη hol ερχομενος απο cyta. αλλα παρατηρω οτι το router κλειδωνει πιο χαμηλα απο οτι οταν ειχα cyta.

κανονικα τα ιδια νουμερα περιπου δεν θα επρεπε να ειχα; λετε με τηλεφωνο να διορθωσουν τιποτα;

ευχαριστω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν σου κατεβάσουν το snr στο 9 θα έχεις τα ίδια νούμερα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγες τωρα τελευταία απο την HOL ή μηπως Vodafon Home;;

Ειχα ενα χρονο συμβολαιο το 300 με 20,60 € το μήνα οκ ευχαριστημένος.Πώς να ανανεωσω και ολο καινοιυρια πραγματα συμβαίνουν.

1ον το 13844 εχει χρέωση 0,24€ (ο τσαμπας πεθανε)

2ον η ανανεωση εχει κοστος 4,90€ (παει ο τσαμπας παει!)

3ον η αλλαγη του οικονομικου πακέτου εχει κοστος 12€ (να ζησουμε να τον θυμόμαστε)

Δλδ μεσα σε ενα χρονο τοσες αλλαγες;;;

Το μονο καλο ειναι οτι εκανα με το 300 προς ολους την τιμη των 17,5€ το μηνα!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγες τωρα τελευταία απο την HOL ή μηπως Vodafon Home;;

Ειχα ενα χρονο συμβολαιο το 300 με 20,60 € το μήνα οκ ευχαριστημένος.Πώς να ανανεωσω και ολο καινοιυρια πραγματα συμβαίνουν.

1ον το 13844 εχει χρέωση 0,24€ (ο τσαμπας πεθανε)

2ον η ανανεωση εχει κοστος 4,90€ (παει ο τσαμπας παει!)

3ον η αλλαγη του οικονομικου πακέτου εχει κοστος 12€ (να ζησουμε να τον θυμόμαστε)

Δλδ μεσα σε ενα χρονο τοσες αλλαγες;;;

Το μονο καλο ειναι οτι εκανα με το 300 προς ολους την τιμη των 17,5€ το μηνα!!

 

Το 13844 πάντα είχε χρέωση, αλλά για μη συνδρομητές HOL.

Για συνδρομητές HOL ήταν και είναι χωρίς χρέωση, καλώντας από σταθερό.

Για κλήση από κινητό υπάρχει και το αντίστοιχο 10ψήφιο, αν κάποιος διαθέτει χρόνο ομιλίας στο κινητό, το 2130013844.

 

Όσο για το περίφημο "τέλος ανανέωσης"... όντως υπάρχει και όντως είναι όχι απλώς παράλογο, αλλά... :X...

Υπάρχουν βέβαια κι οι ανάλογες διαδικασίες που εννοείται μηδενίζουν αυτή την εντελώς παράλογη χρέωση!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλέον είναι τσαμπα μόνο το 13845 για εταιρικούς πελάτες ο κατάλογος λέει onnet 0,24 ανά κλήση και offnet 2cent το λεπτο.πάντως θα ηθελα να με ενημερώσεις για τις διαδικασιες.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλέον είναι τσαμπα μόνο το 13845 για εταιρικούς πελάτες ο κατάλογος λέει onnet 0,24 ανά κλήση και offnet 2cent το λεπτο.πάντως θα ηθελα να με ενημερώσεις για τις διαδικασιες.

 

Δεν επιμένω, μπορεί να έχει αλλάξει... Για παλιότερα είμαι σίγουρος, καθώς έχω κλήσεις στο 13844 που όντως ήταν χωρίς χρέωση. Αλλά η αλήθεια είναι ότι τελευταία όσες φορές έχω πάρει ακόμα κι από το σταθερό παίρνω το 10ψήφιο...

 

Όσο για τις "διαδικασίες"... δεν είναι κάτι άλλο από τις γνωστές... φορητότητα!!

Πριν ένα μήνα περίπου το έκανα... Ήταν η λήξη του συμβολαίου μου, και δε μου ανανέωναν με την ίδια τιμή που είχα, αλλά με τιμή τιμοκαταλόγου (18€). Έτοιμος ήμουν να πω ναι, μέχρι που μου ξεφούρνισαν τα 5€ τέλος ανανέωσης... κι έφαγαν άκυρο τελείως βέβαια!! Φορητότητα ΟΤΕ, και την επόμενη με πήραν να μου προσφέρουν ανανέωση στην ίδια τιμή που είχα (14€/45% έκπτωση) και χωρίς το τέλος ανανέωσης φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το 300; Ποιο πακέτο ακριβώς; Τη τιμή τη πέτυχες χωρίς φορητότητα;

Ανανεωση για 24 μηνες στο 300 ευελικτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν επιμένω, μπορεί να έχει αλλάξει... Για παλιότερα είμαι σίγουρος, καθώς έχω κλήσεις στο 13844 που όντως ήταν χωρίς χρέωση. Αλλά η αλήθεια είναι ότι τελευταία όσες φορές έχω πάρει ακόμα κι από το σταθερό παίρνω το 10ψήφιο...

 

Όσο για τις "διαδικασίες"... δεν είναι κάτι άλλο από τις γνωστές... φορητότητα!!

Πριν ένα μήνα περίπου το έκανα... Ήταν η λήξη του συμβολαίου μου, και δε μου ανανέωναν με την ίδια τιμή που είχα, αλλά με τιμή τιμοκαταλόγου (18€). Έτοιμος ήμουν να πω ναι, μέχρι που μου ξεφούρνισαν τα 5€ τέλος ανανέωσης... κι έφαγαν άκυρο τελείως βέβαια!! Φορητότητα ΟΤΕ, και την επόμενη με πήραν να μου προσφέρουν ανανέωση στην ίδια τιμή που είχα (14€/45% έκπτωση) και χωρίς το τέλος ανανέωσης φυσικά!

 

Μπραβο ετσι θελουν !!!

Το ιδιο εκανα με το κινητό μου !

Θα παιρνω κ γω απο δω και περα με το 10ψηφιο!

Κοροιδα ψαχνουν το 13888 ειναι δωρεαν για οτε κ εμεις πληρωνουμε;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Πολλές αλλαγες τωρα τελευταία απο την HOL ή μηπως Vodafon Home;;

....

 

 

 

Για την ιστορία : Μόλις άλλαξα τον τίτλο του Θέματος που συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν “Ρεζέρβα Επικοινωνίας”

Ό, τι κι αν συμβεί στο σπίτι, δεν θα ξεμείνεις ποτέ από ομιλία και Internet!

 

Σε περίπτωση τεχνικού θέματος της τηλεφωνικής σου γραμμής ή του Ιnternet στο σταθερό, μπορείς να συνεχίσεις να μιλάς και να σερφάρεις ελεύθερα, μέχρι να επανέλθει η υπηρεσία σταθερής. Γιατί σου προσφέρουμε δωρεάν απεριόριστο χρόνο ομιλίας προς όλα τα εθνικά σταθερά και κινητά καθώς και ΜΒ στο Vodafone κινητό σου.

Για να ενεργοποιηθεί η «Ρεζέρβα Επικοινωνίας», χρειάζεται να μας ενημερώσεις για το τεχνικό θέμα που αντιμετωπίζεις, καλώντας στο 13830. Οι τεχνικοί μας θα προσπαθήσουν να λύσουν το θέμα άμεσα.

Στην αντίθετη περίπτωση, σου προσφέρουμε δωρεάν:

Vodafone One

απεριόριστο χρόνο ομιλίας & ΜΒ στο κινητό σου

Vodafone One προώθηση κλήσεων από το σταθερό σου σε τηλέφωνο της επιλογής σου

 

μέχρι να επανέρθει η υπηρεσία σταθερής. Έτσι, με τη «Ρεζέρβα Επικοινωνίας», δεν ξεμένεις ποτέ από ομιλία και Internet στο σταθερό σου, ό,τι κι αν συμβεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το παραπάνω το είδατε; Καλή φάση φαίνεται!

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Φοβερη κινηση!!!

Αυτο δειχνει ενδιαφερον στον καταναλωτη και τροπους ευχαριστησης του,με οποιο κοστος.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει χρέωση και αστεράκια για να σου αρνούνται την μετάβαση στο κινητό είναι εξαιρετική κίνηση αυτή.

 

Μόλις άκουσα διαφήμιση στο ραδιόφωνο της υπηρεσίας. Άντε να δούμε, μήπως η ενοποίηση προσφέρει και κάτι καλό στην πράξη στον καταναλωτή. :p

Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τι εκπτώσεις κανουν μετά από αίτημα φορητότητας σε άλλο παροχο; Μου έκαναν 50% έκπτωση και 4 Ευρω η τηλεόραση και αν θέλω επιπλέον ντοκιμαντέρ 3ευρω. Υπάρχει περίπτωση να πάρω τη τηλεόραση και τα έξτρα ντοκιμαντέρ με 4€ σύνολο;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος HOL (πλέον vodafone home) εδώ και ένα μήνα(προσφορά με 18€). Θέλω και γω με τη σειρά μου να θέσω μια τεχνική ερώτηση: στο zte modem, που πλέον δε το δίνουν δωρεάν αλλά το πληρώνεις 20€, θα πρέπει να αλλάξω την αυτόματη IP σε στατική; Ρωταω γιατί ο υπάλληλος στη vodafone μου είπε ότι αν ο κάνω θα έχω καλύτερη ταχύτητα. Το βιβλιαράκι οδηγιών όμως γράφει να προβω σε αυτή την ενέργεια μόνο σε περίπτωση που δεν έχω internet... Τι κάνω; Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος HOL (πλέον vodafone home) εδώ και ένα μήνα(προσφορά με 18€). Θέλω και γω με τη σειρά μου να θέσω μια τεχνική ερώτηση: στο zte modem, που πλέον δε το δίνουν δωρεάν αλλά το πληρώνεις 20€, θα πρέπει να αλλάξω την αυτόματη IP σε στατική; Ρωταω γιατί ο υπάλληλος στη vodafone μου είπε ότι αν ο κάνω θα έχω καλύτερη ταχύτητα. Το βιβλιαράκι οδηγιών όμως γράφει να προβω σε αυτή την ενέργεια μόνο σε περίπτωση που δεν έχω internet... Τι κάνω;

 

Δεν ισχύει αυτό, αγνόησέ το...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, αγνόησέ το...

 

Και γω αυτό φαντάστηκα αλλά είπα να ρωτησω... Ευχαριστώ πολύ!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τι εκπτώσεις κανουν μετά από αίτημα φορητότητας σε άλλο παροχο; Μου έκαναν 50% έκπτωση και 4 Ευρω η τηλεόραση και αν θέλω επιπλέον ντοκιμαντέρ 3ευρω. Υπάρχει περίπτωση να πάρω τη τηλεόραση και τα έξτρα ντοκιμαντέρ με 4€ σύνολο;

 

Απαντώ στον εαυτό μου! Μετά από πολύ διαπραγμάτευση (τη 1η φορά που θα σας πάρουν μην συμφωνήσετε θα ξαναπάρουν!) , καταλήξαμε double play GR + 1 ώρα κινητά + hol tv στα 17,50€!:X

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

Απαντώ στον εαυτό μου! Μετά από πολύ διαπραγμάτευση (τη 1η φορά που θα σας πάρουν μην συμφωνήσετε θα ξαναπάρουν!) , καταλήξαμε double play GR + 1 ώρα κινητά + hol tv στα 17,50€!:X

 

Η τηλεόραση τι περιλαμβάνει?

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ στον εαυτό μου! Μετά από πολύ διαπραγμάτευση (τη 1η φορά που θα σας πάρουν μην συμφωνήσετε θα ξαναπάρουν!) , καταλήξαμε double play GR + 1 ώρα κινητά + hol tv στα 17,50€!:X

 

εγω εχω αυτα που λες με την διαφορα οτι εχω 5 ωρες προς κινητα και επειδη εχω και κινητο voda μου το κανανε 13,50 :p ,πιστευω καλα να ειναι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτα που λες με την διαφορα οτι εχω 5 ωρες προς κινητα και επειδη εχω και κινητο voda μου το κανανε 13,50 :p ,πιστευω καλα να ειναι :rolleyes:

13,50 μείων τα 8 ευρώ του ΟΤΕ μείων το 23% η χολ έχει 2,15 ευρώ ολόκληρο κέρδος!!Εκτός αν είναι αλλιώς ας το διορθώσει κάποιος.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...