Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εχει πρόβλημα η μπαταρία την αλλάζει η htc εντός εγγύησης.. Μόνο όμως αν είναι πρόβλημα μπαταρίας κι όχι λογισμικού.

Το ψάχνω κι εγώ γιατί τους τελευταίους μήνες έχω θέμα, φτάνω το βράδυ (με 14-15 ώρες χρήση δηλαδή) να έχω 20-22% μπαταρία.

Για την ώρα το γύρισα σε GPE και βλέπω πως όταν η συσκευή είναι στην αναμονή δεν πέφτει η μπαταρία όπως έπεφτε..

Όταν όμως το χρησιμοποιώ την πίνει κανονικά. Μίλησα ήδη με την htc και μου είπαν ότι έχουν ένα test γι' αυτές τις περιτπώσεις και

αφού πρώτα έχει γίνει hard reset στη συσκευή για να μην υπάρχει περίπτωση να κάνει τη ζημιά κάποια εφαρμογή.

Τα βήματα του test είναι τα εξής:

  • Φορτίζεις τη συσκευή στο 100%
  • Ορίζεις την απεργοποίηση οθόνης στη 1 ώρα και
  • Βάζεις τη συσκευή σε airplane mode

 

Την τσεκάρεις μετά από 1 ώρα και αν έχεις πέσει η μπαταρία κάτω από 75% τότε χρήζει αντικατάστασης και καλύπτεται από εγγύηση.

Αν δεν έχει πέσει τότε φταίνει είτε κάποια εφαρμογή ή (προσωπική μου άποψη) το android 5.0.x που φοράει η συσκευή επίσημα και

που όλοι ξέρουμε ότι έχει θέμα με την κατανάλωση..

 

Αν θέλεις δοκίμασε το test και πες μας τι έγινε. Εγώ δεν κατάφερα να το κάνω ακόμα μιας και βαριέμαι τη διαδικασία για να το γυρίσω ξανά σε Sense rom.

Θα το κανω εγω το τεστ ,δεν ξερω αν θα προλαβω αποψε αλλα σιγουρα θα το κανω και θα ενημερωσω, μολις φλασαρα

την νεα viper αλλα δεν βλεπω να την κραταω:)

Ευχαριστουμε για το tip

Ανδρεα μια διευκρινηση μετα το hard reset δεν επαναφερουμε το αντιγραφο ασφαλειας? φανταζομαι πως οχι για να ειναι οσο

πιο stock η συσκευη.

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

*#*#3424#*#* test menu και διαλέγουμε τεστ μπαταρίας :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο μπορω να το κανω.την φωτεινοτητα ομως;ποσο υψηλη;

Δυστυχώς δεν ρώτησα αλλά υποθέτω στο αυτόματο.

Θα το κανω εγω το τεστ ,δεν ξερω αν θα προλαβω αποψε αλλα σιγουρα θα το κανω και θα ενημερωσω, μολις φλασαρα

την νεα viper αλλα δεν βλεπω να την κραταω:)

Ευχαριστουμε για το tip

Ανδρεα μια διευκρινηση μετα το hard reset δεν επαναφερουμε το αντιγραφο ασφαλειας? φανταζομαι πως οχι για να ειναι οσο

πιο stock η συσκευη.

Όχι, το πολύ πολύ να βάλεις λογαριασμούς και τις εφαρμογές που θες αλλά χωρίς τα data τους..

Στην τελική δεν νομίζω να παίζει και ρόλο αφού η συσκευή θα είναι σε πτήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ετρεξα το τεστ απο το κρυφο μενου και εχασα 8% σε μια ωρα.περιμενα να μου πει απο μονο του αν ειναι ενταξει η οχι.αλλα θεωρω οτι ειναι ενταξει
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ρώτησα αλλά υποθέτω στο αυτόματο.

 

Όχι, το πολύ πολύ να βάλεις λογαριασμούς και τις εφαρμογές που θες αλλά χωρίς τα data τους..

Στην τελική δεν νομίζω να παίζει και ρόλο αφού η συσκευή θα είναι σε πτήση.

Kαλημερα το εκανα ,εχασα 2% τιποτα αρα ειναι το γνωστο θεμα η μπαταρια μας κραταει ακομα

παντως οσο ειχα την skydragon με ανοιχτο wifi και λιγο σκαλισμα η μπαταρια εφευγε νερακι ,εχω καμια εβδομαδα

την insert coin και με το module που εχει προτεινει ο finn ειναι λιγο καλυτερα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα το εκανα ,εχασα 2% τιποτα αρα ειναι το γνωστο θεμα η μπαταρια μας κραταει ακομα

παντως οσο ειχα την skydragon με ανοιχτο wifi και λιγο σκαλισμα η μπαταρια εφευγε νερακι ,εχω καμια εβδομαδα

την insert coin και με το module που εχει προτεινει ο finn ειναι λιγο καλυτερα.

εγω που εχασα 8 με το κρυφο μενου να ανυσηχω;
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχασα 8 με το κρυφο μενου να ανυσηχω;

Δεν νομιζω να εχεις θεμα λιγο ειναι το 8% , τι εγινε σου ηρθε η συσκευη ?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχεις θεμα λιγο ειναι το 8% , τι εγινε σου ηρθε η συσκευη ?

 

Αυτην την εβδομαδα μαλλον.300 ευρω ζητησε η αρβατο.οποτε το φτιαχνω στονγερμανο με 180 αλλα χωρις εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχεις και ζήτησαν 300€;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ερώτηση: Το m8 που δίνει το meri....es.com ξέρει κανείς είναι original, έχουν κάποια θέματα? Είναι πολύ φθηνότερα η αλήθεια είναι....
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω κ εγω αυτο το τεστ μπαταριας οταν μπορεσω..οσο για την φωτεινοτητα πιστευω να μην το βαλετε στο αυτοματο γιατι θα λειτουργει συνεχεια ο αισθητηρας με αποτελεσμα να καιει περισσοτερη μπαταρια ετσι πιστευω...θα το δοκιμασω με τερμα φωτισμο και μετα με τερμα χαμηλο
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου πειτε εαν εχετε παρατηρησει αυξημενη θερμοκρασια μετα το stagefright (οσοι το εχετε κανει)?Πιστευω πως η συσκευη μου ζεστενεται υπερβολικα .Ποια ειναι τα ασφαλη ορια θερμοκρασιας μεσα στα οποια πρεπει να κινουμαι?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα,

 

αντιμέτωπίζω ένα προβλημα τις 2 τελευταίες ημέρες...

Για πολύ μεγάλα διαστήματα της ημέρας δεν μπορώ ούτε να καλέσω, ούτε να με καλέσουν. Στην μπάρα του σήματος πότε έχω φουλ (αλλά και πάλι το κινητό είναι σαν να είναι κλείστό) πότε δεν έχω καθόλου. Χτες μπόρεσα να κάνω 1-2 κλήσεις, σήμερα τπτ. Εχω κάνει restart, εβαλα-εβγαλα την κάρτα sim...τπτ.

λέτε να είναι πρόβλημα κινητού-λογισμικού ή παρόχου (wind); Τη συσκευή την έχω 5-6 μήνες αγορασμένη καιρνούργια απο σκροθτζομάγαζο και μέχρι χτες δούλευε απροβλημάτιστα...

ευχαριστώ για τις 'οποιες γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα,

 

αντιμέτωπίζω ένα προβλημα τις 2 τελευταίες ημέρες...

Για πολύ μεγάλα διαστήματα της ημέρας δεν μπορώ ούτε να καλέσω, ούτε να με καλέσουν. Στην μπάρα του σήματος πότε έχω φουλ (αλλά και πάλι το κινητό είναι σαν να είναι κλείστό) πότε δεν έχω καθόλου. Χτες μπόρεσα να κάνω 1-2 κλήσεις, σήμερα τπτ. Εχω κάνει restart, εβαλα-εβγαλα την κάρτα sim...τπτ.

λέτε να είναι πρόβλημα κινητού-λογισμικού ή παρόχου (wind); Τη συσκευή την έχω 5-6 μήνες αγορασμένη καιρνούργια απο σκροθτζομάγαζο και μέχρι χτες δούλευε απροβλημάτιστα...

ευχαριστώ για τις 'οποιες γνώμες

 

Σε πρώτη φάση βγάλε την κάρτα sim και βάλε την σε ένα άλλο κινητό, αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα για να τσεκάρεις το πρόβλημα. Είχα κι εγώ παλιά αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με άλλο κινητό βέβαια και κάτι έκανε ο πάροχος και μετά λειτουργούσε κανονικά. (Vodafone). Αν δεν υπάρχει πρόβλημα από εκεί δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει (χωρίς να φαίνεται στον χρήστη) πολλαπλές λήψεις και τις συνδυάζει για να δημιουργήσει μια φωτογραφία στην οποία τα πολύ φωτεινά σημεία (σχεδόν άσπρα) να δείχνουν πιο σκοτεινά και τα σκοτεινά σημεία να δείχνουν πιο φωτεινά. Με αυτόν τον τρόπο αναδεικνύονται χαμένες λεπτομέρειες. Υπάρχει η δυνατότητα να βγει hdr φωτογραφία ακόμα και με μια λήψη, αλλά με λιγότερο καλό αποτέλεσμα. Να πω την αλήθεια δεν ξέρω με ποιον απο τους δύο τρόπους βγάζει hdr το Μ8.
Link to comment
Share on other sites

Το HDR τι κανει στις φωτο παιδια;

https://nikoneurope-el.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/30681

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στις κινήσεις Motion Launch, η δεύτερη επιλογή Γρήγορη Κλήση τι κάνει, δεν κατάλαβα.

Επίσης υπάρχει κάποιο κόλπο να μην ενεργοποιείται το πληκτρολόγιο Φωνητική Πληκτρολόγηση Google μετά από restart. Να παραμένει απενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σημερα αγορασα ενα HTC ONE M8 DUAL απο σκρουτζ.Το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να ερθω σε επαφη με τον κατασκευαστη για να δωσω το ΙΜΕΙ.Ο κατασκευαστης λεει πως ειναι Σαουδικης Αραβιας οποτε δεν θα εχω εγγυηση.Ο καταστηματαρχης λεει πως θα εχω εγγυηση 2 ετων απο τον προμηθευτη και πως μπορω να το τσεκαρω στην αρβατο.Ξερει κανεις τι παιζει?Επισης δεν εχω ανοιξει τη συσκευασια οποτε μπορω σιγουρα να την επιστρεψω.

Link to comment
Share on other sites

Στις κινήσεις Motion Launch, η δεύτερη επιλογή Γρήγορη Κλήση τι κάνει, δεν κατάλαβα.

Επίσης υπάρχει κάποιο κόλπο να μην ενεργοποιείται το πληκτρολόγιο Φωνητική Πληκτρολόγηση Google μετά από restart. Να παραμένει απενεργοποιημένο;

Καλησπερα σιγουρα ειναι αυτη η διαδρομη εγω στις κινησεις motion L επιλογη γρηγορη κληση δεν εχω..

 

Καλησπερα,

σημερα αγορασα ενα HTC ONE M8 DUAL απο σκρουτζ.Το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να ερθω σε επαφη με τον κατασκευαστη για να δωσω το ΙΜΕΙ.Ο κατασκευαστης λεει πως ειναι Σαουδικης Αραβιας οποτε δεν θα εχω εγγυηση.Ο καταστηματαρχης λεει πως θα εχω εγγυηση 2 ετων απο τον προμηθευτη και πως μπορω να το τσεκαρω στην αρβατο.Ξερει κανεις τι παιζει?Επισης δεν εχω ανοιξει τη συσκευασια οποτε μπορω σιγουρα να την επιστρεψω.

Kαλησπερα καλα σου ειπε η htc αλλα κανε ενα κοπο και δωσε το ιμει στην αρβατο νομιζω το ιδιο θα σου πει ,ετσι και αλλιως

η αρβατο γραμμη απο την htc παιρνει .Εδω το τηλ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

 

Kαλησπερα καλα σου ειπε η htc αλλα κανε ενα κοπο και δωσε το ιμει στην αρβατο νομιζω το ιδιο θα σου πει ,ετσι και αλλιως

η αρβατο γραμμη απο την htc παιρνει .Εδω το τηλ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

 

Θα τηλεφωνησω αλλα απο τη στιγμη που η ιδια η εταιρια λεει πως ειναι για αλλη ηπειρο δε νομιζω πως αξιζει το κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...