Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συνεχίσω να γράφω, καθώς θεωρώ εντελώς απρεπή την διαγραφή ποστ χωρίς καν αιτιολόγηση

 

Με ποια δικαιολογία ακριβώς σβήνετε συνεχώς τα μηνύματα μου;

 

Είμαι η όχι στο subforum για τον σχολιασμό του σάιτ;

 

Επίσης θα ήθελα να δω ποστ εναντίον του myphone στο θέμα εκείνο, μιας και δεν είδα κανέναν να γράφει εναντίον σας κάτι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα συνεχίσω να γράφω, καθώς θεωρώ εντελώς απρεπή την διαγραφή ποστ χωρίς καν αιτιολόγηση

 

Με ποια δικαιολογία ακριβώς σβήνετε συνεχώς τα μηνύματα μου;

 

Είμαι η όχι στο subforum για τον σχολιασμό του σάιτ;

 

Επίσης θα ήθελα να δω ποστ εναντίον του myphone στο θέμα εκείνο, μιας και δεν είδα κανέναν να γράφει εναντίον σας κάτι

 

Το θεμα εδώ αφορά προτάσεις βελτίωσης, όχι κακοπροαίρετη κριτική για τις πράξεις μελών της Ο.Δ. η οποία δεν επιτρέπεται. Εισαι εκτος θέματος εδώ και 10 ώρες και βάλε δηλαδη, αλλα συνεχίζεις να κανεις το κομμάτι σου, μόνο και μόνο επειδή θέλεις να το παίξεις "cowboy".

 

Καθε άλλο off topic σου λοιπόν θα διαγράφεται. Τελευταία προειδοποίηση, μην την αγνοήσεις. ;)

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα, αλλά μου συμβαίνει πάντα τα τελευταία χρόνια.

Όταν σε κάποιο θέμα υπάρχει ή προστίθεται poll, τότε πάντα το κουμπί μη αναγνωσμένα με πηγαίνει στο τελευταίο ποστ και όχι στο πρώτο που δεν έχω διαβάσει.

 

Αυτό συμβαίνει στο browsing. Από tapatalk δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα μου άρεσε όταν μπαίνω σε ένα thread από τον Πίνακα Ελέγχου να με πηγαίνει κατευθείαν στο πρώτο μη αναγνωσμένο σχόλιο κι όχι απλά στην αρχή της σελίδας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα,,,,,, αυτο που θες γινετε με το να πατας την μπλε τελιτσα μπροστα απο τον τιτλο του καθε θεματος/τοπικ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα,,,,,, αυτο που θες γινετε με το να πατας την μπλε τελιτσα μπροστα απο τον τιτλο του καθε θεματος/τοπικ

 

Ε όχι ρε φίλε!! Και έλεγα πάντα πως γίνεται να υπάρχει στο mobile site αυτή η δυνατότητα και όχι στο desktop! Τόσα χρόνια μέλος και δεν το είχα ανακαλύψει ποτέ αυτό! Μόλις έκανες πιο εύκολη την πλοήγησή μου:bow:

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πιστεύω θα ήταν καλό μια επιλογή για ένα πλήκτρο +1/Like και ένα "ευχαριστώ". Θα γλιτώσουμε πολλά ανούσια post. Παράδειγμα είναι όταν ρωτάς κάτι σε κάποιο thread και σου απαντά κάποιος να πατάς το ευχαριστώ ώστε να μην γεμίζει το thread με σελίδες post τύπου ευχαριστώ/kudos κτλ
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή σου έχει απαντηθεί πολλάκις στο παρόν θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το ανέβασμα συνημμένων φωτογραφιών στο site;

Εδώ και μέρες όποτε έχω προσπαθήσει να ανεβάσω κάτι μου λέει ότι ξεπερνάει το όριο ενώ στην πραγματικότητα οι εικόνες είναι εντός των ορίων τόσο σε μέγεθος όσο και σε διαστάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το ανέβασμα συνημμένων φωτογραφιών στο site;

Εδώ και μέρες όποτε έχω προσπαθήσει να ανεβάσω κάτι μου λέει ότι ξεπερνάει το όριο ενώ στην πραγματικότητα οι εικόνες είναι εντός των ορίων τόσο σε μέγεθος όσο και σε διαστάσεις.

 

Καλησπέρα. Εχουμε απενεργοποιήσει το upload για λίγο καιρό. Κάνουμε κάποιες δοκιμές. Προτείνω να χρησιμοποιείς dropbox, upload.to, g.drive κλπ συνδέσμους ;)

 

Σε ευχαριστώ. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχουμε απενεργοποιήσει το upload για λίγο καιρό. Κάνουμε κάποιες δοκιμές. Προτείνω να χρησιμοποιείς dropbox, upload.to, g.drive κλπ συνδέσμους ;)

 

Σε ευχαριστώ. ;)

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγγνώμη εαν έχει αναφερθεί ξανά το συγκεκριμένο.

Η πρόταση μου είναι να υπάρχει ένας ''υπεύθυνος'' / '' συντονιστής '' για κάθε κατηγορία συγκεκριμένα στα θέματα των συσκευών ,με μόνο δικαίωμα την διαγραφή/τροποποίηση posts εκείνης της κατηγορίας και όχι σε όλο το forum. ( έχω δει ότι σε 2-3 επώνυμες εταιρίες υπάρχουν χωρίς να ξέρω τα δικαιώματα τους,αλλά δεν υπάρχουν μόνο αυτές και ειδικά οι πιο μη επώνυμες έχουν περισσότερο κόσμο στα ''ανούσια '' ή επαναλαμβανόμενα σχόλια )

 

Γνωρίζω πως υπάρχουν moderator για τον συντονισμό όλου του site αλλά μιας και υπάρχουν πολλά θέματα και πολλές κατηγορίες είναι λογικό να μην βλέπουν το κάθε σχόλιο ένα ένα.Επίσης κατανοώ ότι η υπάρχει η αναφορά ώστε όταν μπορέσει ο moderator να το ελέγχει και να πράττει

αλλά επίσης όταν γεμίζουν τα θέματα με off-topic τι να πρωτο κάνεις αναφορά και τι να πρωτο σβήσει/ελεγξεί ο moderator που έχει όλο το forum στην πλάτη του.

Ειδικά στα θέματα των συσκευών,υπάρχουν αρκετά που είτε δημιουργήθηκαν απο όχι και τόσο ενεργούς χρήστες ( οπότε δεν ενημερώνεται η πρώτη σελίδα για να υπάρχουν μαζεμένα ) , είτε επειδή είναι νέα η συσκευή γεμίζουν 500+ σελίδες με τις ίδιες ερωτήσεις και χάνονται τα σημαντικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε ενότητα του forum κάτω αριστερά αναφέρονται οι υπεύθυνοι Συντονιστές, κατά κόσμον Moderator. Κάποιοι έχουν δικαιώματα διαχείρισης σε περισσότερες από μία ενότητες οι οποίες δεν έχουν απαραίτητα σχέση μεταξύ τους. Κανένας όμως από τους moderator δεν έχει αρμοδιότητες σε όλο το forum. Αρμόδιοι για τον συντονισμό και έλεγχο όλου του forum είναι οι Super Moderators. Και αυτοί είναι υπεύθυνοι για την επιβολή των Ο.Π.Χ. και κυρώσεων όπου κριθεί απαραίτητο. Χμμμμ!!! Παρά λίγο να τον ξεχάσω, υπάρχει και ένας Administrator. :p

Επειδή όμως κανένας από την Ο.Δ. δεν είναι δυνατόν να είναι online συνέχεια και επειδή άνθρωποι είμαστε και μπορεί να μας ξεφύγει κάτι, υπάρχει η δυνατότητα της αναφοράς. Χρήση της οποίας μπορεί να κάνει οποιοδήποτε μέλος αντιληφθεί κάτι το οποίο χρειάζεται παρέμβαση από την Ο.Δ. Όπως επίσης τα inbox των μελών της Ο.Δ. είναι ανοιχτά για τις οποιεσδήποτε προτάσεις-ιδέες από μέλη.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα ότι γνωρίζω για τους moderator ( ο admin δικό μου λάθος τότε απλά τα τελευταία 8 χρόνια που είμαι σε πολλά forums διαφόρων θεμάτων δεν συντόνιζε ποτέ τα posts των χρηστών παρά μόνο σε ειδικες περιπτώσεις ) ,έλα όμως που φαίνεται ότι δεν είναι μικρός ο φόρτος εργασίας και υπευθυνότητας του καθένα και πολλά θέματα στις συσκευές γεμίζουν με άσχετα σχόλια ή με συνεχώς επαναλαμβανόμενα

Δικιά σας η απόφαση φίλε μου,εγώ μια πρόταση έκανα με τα θέλω πολλών ατομών που βρίσκονται σε θέματα μη επώνυμων συσκευών και δεν μπορούν να βρούν τις πληροφορίες στην αρχική σελίδα αλλά ούτε να ψάξουν 300 σελίδες με ερωτήσεις για το που το αγόρασαν κτλπ κτλπ.

Έτσι κι αλλιώς θα μπορούσατε να δώσετε αυτό το δικαίωμα σε ήδη άτομα που υπάρχουν στο team σας ( απο άποψη εμπιστοσύνης ) αλλά είναι news editors κτλπ,με βάση σε ποιά κατηγορία συσκευών μπαίνουν περισσότερο.

Καλή συνέχεια :)

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568

γιατι το θεμα ονομαζεται "Play Store (πρώην Google Play)"? :confused:

https://play.google.com/store?hl=el Αφου το νυν ονομα ειναι Google Play.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η εφαρμογή ονομάζεται play store. Google play γράφει όταν μπεις μέσα στην εφαρμογή.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ θετικό πιστεύω να υπήρχε ένα thanks button για να επιβραβεύονται τα μέλη που βοηθάνε συμφορουμίτες να αντιμετωπίζουν προβλήματα ή γράφουν οδηγούς κτλ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζήτηση στην συγκεκριμένη ενότητα του σχολιασμού θα δεις ότι το συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί στο παρελθόν. Η απάντηση επί αυτού είναι ότι δεν προβλέπεται κάτι ανάλογο. Σε παραπέμπω και σε σχετικό σχόλιο του Mythozz.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζήτηση στην συγκεκριμένη ενότητα του σχολιασμού θα δεις ότι το συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί στο παρελθόν. Η απάντηση επί αυτού είναι ότι δεν προβλέπεται κάτι ανάλογο. Σε παραπέμπω και σε σχετικό σχόλιο του Mythozz.

 

Από το 2013 έχουν αλλάξει πολλά και ίσως και η επικρατούσα άποψη επί του θέματος.

 

Προσωπικά, και μπαίνοντας αρκετά τακτικά στο forum, πιστεύω ότι υπάρχουν χρήστες που προσφέρουν πάρα πολλά με posts, οδηγούς κτλ. και έστω μια ηθική επιβράβευση είναι κάτι θετικό. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι ένα "thanks" button και ένας αντίστοιχος μετρητής στο προφίλ μας θα ανέβαζαν κατακόρυφα το επίπεδο του forum, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά θέματα οδηγών/παρουσιάσεων/troubleshooting και εν πάση περιπτώσει θα ξεχώριζε τους "leechers" από τα μέλη με πραγματική προσφορά. Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι οι χρήστες που κάνουν εγγραφή, πετάνε 10 ερωτήσεις για τη συσκευή τους και μόλις πάρουν απαντήσεις εξαφανίζονται δεν είναι αποδεκτοί. Δεν είναι υποχρεωμένοι όλοι να είναι power users ή ειδήμονες!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει τίποτα πάνω στο θέμα μέχρι στιγμής. :) Σε ευχαριστώ για την τοποθέτηση πάντως. Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που πιθανόν έχει ξαναγίνει . Υπάρχει στο φόρουμ τμήμα που να ενημερώνει αποκλειστικά για νέες προσφορές όταν κυκλοφορούν σε διάφορα καταστήματα?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που πιθανόν έχει ξαναγίνει . Υπάρχει στο φόρουμ τμήμα που να ενημερώνει αποκλειστικά για νέες προσφορές όταν κυκλοφορούν σε διάφορα καταστήματα?

 

Καλημέρα. Μπορείς να βρεις πληροφορίες για προσφορές - αλλά να προσθέσεις και δικές σου πληροφορίες για προσφορές που βρήκες στο Internet στο θέμα που υπάρχει για αυτό τον σκοπό:

 

Προσφορές καταστημάτων στην Ελληνική αγορά

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείς να βρεις πληροφορίες για προσφορές - αλλά να προσθέσεις και δικές σου πληροφορίες για προσφορές που βρήκες στο Internet στο θέμα που υπάρχει για αυτό τον σκοπό:

 

Προσφορές καταστημάτων στην Ελληνική αγορά

:D:D:rolleyes::rolleyes::)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα είναι γνωστός πιστεύω ο κακός χαμός που γίνεται για την κάθε συσκευή στο αντίστοιχο thread.

 

Ο καθένας μπαίνει και ρωτάει το καθετί σχετικό ή άσχετο. Δεν είναι λίγα τα θέματα 300+ σελίδων που ερωτώνται τα ίδια και τα ίδια ξανά (γιατί ελάχιστοι έχουν το χρόνο και την υπομονή να ψάξουν 300+ σελίδες thread). Ακόμα και όσοι έχουν την "παιδεία" να κάνουν πρώτα αναζήτηση, δυστυχώς το αντίστοιχο tool δεν λειτουργεί ιδανικά. Περαιτέρω, οι ερωτήσεις είναι και ενίοτε πολλές φορές άσχετες ή άνευ ουσίας. Κατά κανόνα ένα 25-50% των post σε κάθε thread είναι χρήσιμα ή ουσιαστικά, με αποτέλεσμα να κυριαρχεί ο φαύλος κύκλος των επαναλαμβανόμενων ερωτήσεων (γιατί και να προσπαθήσεις να διαβάσεις όλο το νήμα, κάποια στιγμή θα κουραστείς από άσχετα posts) που οδηγεί σε ακόμα μεγαλύτερο χάος.

 

Δυστυχώς σε ένα forums με τόσους χιλιάδες χρήστες, το φαινόμενο είναι αδύνατο να εξαλειφθεί. Πιστεύω όμως ότι μπορεί να αμβλυνθεί σημαντικά αν υπάρχουν συγκεκριμένοι mods σε κάθε νήμα που αναλαμβάνουν τα σημαντικότερα θέματα να τα κάνουν add με μορφή links (και μάλιστα με κάποια οργάνωση) στο αρχικό post. Σε κάποιες συσκευές υπάρχουν τέτοιοι mods, αλλά στις περισσότερες όχι. π.χ. στο θέμα του redmi note 2 επικοινώνησα με τον topic starter για να προσθέσει κάποια links στο αρχικό post, αλλά μου απάντησε το παλικάρι ότι δεν έχει δικαίωμα να το αλλάξει. Επικοινώνησα και με mod για το ίδιο θέμα και μου απάντησε ότι θα μπουν τα links, αλλά ακόμα τίποτα. Προφανώς ο φόρτος εργασίας είναι απίστευτος και δεν είναι δυνατόν να υπάρξει παρακολούθηση από τους mods του myphone σε όλα τα threads. Έτοιμη λύση δεν έχω, αλλά νομίζω ότι θα έπρεπε να τεθεί προς συζήτηση να αναλαμβάνουν αυτή τη δουλειά κάποια ενεργά μέλη σε αντίστοιχα threads, εθελοντικά, που έχουν όρεξη και μεράκι για κάποια συσκευή. Χρήσιμο θα ήταν να μπορούσε να γίνει και ένα δημόσιο brainstorming για αυτό το θέμα ώστε να πέσουν πολλές προτάσεις στο τραπέζι και να ελεγχθεί από τους υπεύθυνους του site αν μπορεί να υλοποιηθεί κάποια λύση ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσε να γινει επιλογη ποια thread μας ενδιαφερουν να βλεπουμε νεα μυνηματα ή νεα θεματα.

Πχ. Καποιος που δεν εχει iphone να μην βλεπει στην σελιδα "νεα μυνήματα " τα των iphone.

Ειναι δυσκολο να παρακαλολουθει καποιος τα νεα μηνυματα οταν μπαινει μια φορα/μερα η ανα διημερο.πολλες φορες εχει και 20σελιδες νεων μηνυματων/θεματων.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...