Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Εχω cloudy2.2 και το ραδιο δε μου δουλευει.Ενω βρισκει σταθμους και δουλευει το rds δεν ακουω ουτε απο τα ακουστικα ουτε απο το μεγαφωνο.Εχω 10.8 και δοκιμασα και τον 10.9 kernel του cloudy και τα εχω ολα default.

Τι μπορει να φταιει;

Ξερω οτι το ξαναφλασαρισμα ειναι η πιο πιθανη λυση αλλα δεν πολυψηνομαι να στηνω οποτε εαν εχετε να προτεινετε κατι ευχαριστως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσοι εχετε γυρισει σε κιτ κατ ειστε οπως παλια με 7 και 8 ωρες οθονη;:rolleyes:

Αυτες οι ωρες μονο με JellyBean σε καινουργια μπαταρια.

Αααχ......ωραιες εποχες!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω cloudy2.2 και το ραδιο δε μου δουλευει.Ενω βρισκει σταθμους και δουλευει το rds δεν ακουω ουτε απο τα ακουστικα ουτε απο το μεγαφωνο.Εχω 10.8 και δοκιμασα και τον 10.9 kernel του cloudy και τα εχω ολα default.

Τι μπορει να φταιει;

Ξερω οτι το ξαναφλασαρισμα ειναι η πιο πιθανη λυση αλλα δεν πολυψηνομαι να στηνω οποτε εαν εχετε να προτεινετε κατι ευχαριστως.

 

Γιατι δεν κανεις dirty flash? Το μονο μπακαπ που χρειαζεται ειναι sms, επαφες και caller log, κατα τα αλλα μπαινεις recovery, κανεις nandroid backup (σε περιπτωση που και παλι δεν μεινεις ευχαριστημενος), wipe dalvic/cashe ΜΟΝΟ (ετσι ωστε να επανεγκατασταθουν οι εφαρμογες σε καθαρο περιβαλλον) και φλασαρεις τη ρομ, 10 λεπτα υποθεση και εισαι σαν καινουργιος!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.... Μπορει να εχει απαντηθει ηδη ΑΛΛΑ δεν εχω δει κατι σχετικο...

 

Μπορει να γινει κατι στην Kit Kat για την καθυστερηση που υπαρχει οταν μας καλει καποιος ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τα cached data γιατί πιάνουν τόσο χώρο στη μνήμη...Γενικά τα διαγράφω αραιά και που και τώρα που είχα να μπω στη μνήμη του τηλεφώνου κα να 2βδομαδο...Στα cached data έλεγε 0.98 GB...Πολλά δεν είναι? Και αφού όταν τα διαγράφω δεν χάνω κάτι από τις εφαρμογές γιατί δεν τα καθαρίζει αυτά αυτόματα το κινητό....
Link to comment
Share on other sites

μερικές εφαρμογές κρατάνε μεγάλη cache για να μην κατεβάζουν κάθε φορά εικόνες και γενικά data κάθε φορά που τις τρέχεις

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρήγορη ερώτηση. Αν έχει κανένας cm 12.1 πως την παλεύει με τον χαμηλό ήχο; Υπάρχει κανένα workaround;

 

Όλα τέλεια εκτός από αυτό δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια......ξερω το g2 δεν εχει καλο σημα δικτυου αλλα σε μενα ειναι τραγικο.....ημουν σε μια καφετερια σε ισογειο και ολη η περεα ειχε φουλ σημα και το δικο μου 1 η και καθολου με το ζορι...και κινητα πολυ μικροτερης αξξιας....εχω αλλαξει και modem...αλλα τιποτα....καμια αλλη προταση;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις dirty flash? Το μονο μπακαπ που χρειαζεται ειναι sms, επαφες και caller log, κατα τα αλλα μπαινεις recovery, κανεις nandroid backup (σε περιπτωση που και παλι δεν μεινεις ευχαριστημενος), wipe dalvic/cashe ΜΟΝΟ (ετσι ωστε να επανεγκατασταθουν οι εφαρμογες σε καθαρο περιβαλλον) και φλασαρεις τη ρομ, 10 λεπτα υποθεση και εισαι σαν καινουργιος!

 

Άριστος! δεν πειραχτηκε τίποτα και έφτιαξε και το ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα μεταχειρισμενο...εχει V30b-EUR-XX λολιποπ...διαβασα γιa να το καvω ροοτ αλλα τιποτα...μπορειτα να μου πειτε πως?

και κατι αλλο,,,,μετα μπορω να σε ροοτ στοκ λολιποπ να βαλω το mode για την camera για να τραβαει 4k video?μπορειται να μου πειτε απο που να το κατεβασω? σορρυ αν σας κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρήγορη ερώτηση. Αν έχει κανένας cm 12.1 πως την παλεύει με τον χαμηλό ήχο; Υπάρχει κανένα workaround;

 

Όλα τέλεια εκτός από αυτό δυστυχώς.

 

δοκιμασε viper4android νομιζω δουλευει, snapshot η nightly εχεις? και κατι τελευταιο απο μπαταρια πως τα παει?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια......ξερω το g2 δεν εχει καλο σημα δικτυου αλλα σε μενα ειναι τραγικο.....ημουν σε μια καφετερια σε ισογειο και ολη η περεα ειχε φουλ σημα και το δικο μου 1 η και καθολου με το ζορι...και κινητα πολυ μικροτερης αξξιας....εχω αλλαξει και modem...αλλα τιποτα....καμια αλλη προταση;

 

Αυτο το εχεις δοκιμασει?

https://onedrive.live.com/redir?resid=A7109E1D2F7769EF!539&authkey=!AJT2JJLo3Ul204M&ithint=file%2czip

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε viper4android νομιζω δουλευει, snapshot η nightly εχεις? και κατι τελευταιο απο μπαταρια πως τα παει?

Nightly έχω. Χθες το πρωί την έβαλα. Μέχρι στιγμής έχω την αυτονομία της cloudy 3.3. Ίσως λίγο χειρότερη 5% αλλά και πάλι δεν έχω θέμα. Βέβαια μια μέρα την έχω μόνο αλλά μου φαίνεται πάει καλά.

 

Πραγματικά είναι άλλου η ταχύτητα. Θα δοκίμασω με το viper φιλέ προτού ψαξω το mix path που είπε φίλος πιο πάνω.

 

Μέχρι στιγμής 10% για 48 λεπτά οθόνης από σερφαρισμα μόνο. Εννοείται με όλα ανοιχτά όπως GPS κτλ.

 

@vrwmiaris Μήπως γνωρίζεις σε ποιο αλλαζω τιμή μέσα στο mix path?

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nightly έχω. Χθες το πρωί την έβαλα. Μέχρι στιγμής έχω την αυτονομία της cloudy 3.3. Ίσως λίγο χειρότερη 5% αλλά και πάλι δεν έχω θέμα. Βέβαια μια μέρα την έχω μόνο αλλά μου φαίνεται πάει καλά.

 

Πραγματικά είναι άλλου η ταχύτητα. Θα δοκίμασω με το viper φιλέ προτού ψαξω το mix path που είπε φίλος πιο πάνω.

 

Μέχρι στιγμής 10% για 48 λεπτά οθόνης από σερφαρισμα μόνο. Εννοείται με όλα ανοιχτά όπως GPS κτλ.

 

@vrwmiaris Μήπως γνωρίζεις σε ποιο αλλαζω τιμή μέσα στο mix path?

Να σε δώσω ένα έτοιμο δικό μου, να το αντικαταστήσει ς μόνο;ή θέλεις να το κάνεις μόνος σου να μάθεις;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Nightly έχω. Χθες το πρωί την έβαλα. Μέχρι στιγμής έχω την αυτονομία της cloudy 3.3. Ίσως λίγο χειρότερη 5% αλλά και πάλι δεν έχω θέμα. Βέβαια μια μέρα την έχω μόνο αλλά μου φαίνεται πάει καλά.

 

Πραγματικά είναι άλλου η ταχύτητα. Θα δοκίμασω με το viper φιλέ προτού ψαξω το mix path που είπε φίλος πιο πάνω.

 

Μέχρι στιγμής 10% για 48 λεπτά οθόνης από σερφαρισμα μόνο. Εννοείται με όλα ανοιχτά όπως GPS κτλ.

 

@vrwmiaris Μήπως γνωρίζεις σε ποιο αλλαζω τιμή μέσα στο mix path?

Καλημέρα.. Απο θερμοκρασίες πως είναι;

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Απο θερμοκρασίες πως είναι;

Μέχρι στιγμής ίσως πιο δροσερή από cloudy με xceed. Βέβαια είναι και ο καιρός πιό δροσερός οπότε μπορεί να είναι placebo αλλά θέμα πραγματικά κανένα. Δροσερό θα έλεγα. Έφτιαξα και τον ήχο και είναι κυριλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σε δώσω ένα έτοιμο δικό μου, να το αντικαταστήσει ς μόνο;ή θέλεις να το κάνεις μόνος σου να μάθεις;

Κοιτά πειραξα την rx7 του speaker και rx1 του handset και είναι κομπλε. Θέλει και κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό με την 5.0.2 αλλά πότε θα πάρει νέα αναβάθμιση παιδιά και με ποιό πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα μεταχειρισμενο...εχει V30b-EUR-XX λολιποπ...διαβασα γιa να το καvω ροοτ αλλα τιποτα...μπορειτα να μου πειτε πως?

και κατι αλλο,,,,μετα μπορω να σε ροοτ στοκ λολιποπ να βαλω το mode για την camera για να τραβαει 4k video?μπορειται να μου πειτε απο που να το κατεβασω? σορρυ αν σας κουρασα!

Σου απάντησα στο "Επισημο"........ και σε παρότρυνα κιόλας να γράψεις εδώ, δεν είχα δει έγραψες ήδη :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό με την 5.0.2 αλλά πότε θα πάρει νέα αναβάθμιση παιδιά και με ποιό πρόγραμμα?

 

Όταν και άμα θα δούμε...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής ίσως πιο δροσερή από cloudy με xceed. Βέβαια είναι και ο καιρός πιό δροσερός οπότε μπορεί να είναι placebo αλλά θέμα πραγματικά κανένα. Δροσερό θα έλεγα. Έφτιαξα και τον ήχο και είναι κυριλε.

 

κατεβαζωωω, απο mods τι εχεις βαλει?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω στοκ λολιποπ με root και twrp. Μπορώ με lg flash tool 14 να φλασαρω κατευθείαν μια στοκ κιτκατ ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...