Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από αύριο και για μία εβδομάδα υπάρχει αργία στην Κίνα λόγο Εθνικής Εορτής και τα πάντα είναι κλειστά (καταστήματα, προμηθευτές, μεταφορικές εταιρίες κτλ.)

Οπότε σε όποιους τα δέματα δεν έχουν ξεκινήσει ή δεν κατάφεραν να περάσουν τα σύνορα μέχρι σήμερα θα πρέπει να κάνουν υπομονή.

Επίσης λογικά δεν θα απαντάνε και οι εκπρόσωποι των καταστημάτων σε διάφορες ερωτήσεις. Υπομονή και για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Είχε ζητήσει επιπλέον χρήματα από κάποιους, ελπίζω να πάνε καλά τα πράματα για τα παιδιά που έχουν εκκρεμείς παραγγελίες και να μη τους αρχίσουν οι Κινέζοι τις κινεζιές.

Μάλλον μαζεύτηκαν πολλά παράπονα και την κοπάνισαν...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο και για μία εβδομάδα υπάρχει αργία στην Κίνα λόγο Εθνικής Εορτής και τα πάντα είναι κλειστά (καταστήματα, προμηθευτές, μεταφορικές εταιρίες κτλ.)

Οπότε σε όποιους τα δέματα δεν έχουν ξεκινήσει ή δεν κατάφεραν να περάσουν τα σύνορα μέχρι σήμερα θα πρέπει να κάνουν υπομονή.

Επίσης λογικά δεν θα απαντάνε και οι εκπρόσωποι των καταστημάτων σε διάφορες ερωτήσεις. Υπομονή και για αυτό.

 

μια εβδομαδα σαν πολυ να ειναι ,πφφφφ

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια διαφωνια με το βικμαλλ, και δεν περιμενα την εκβαση αυτης. Βασικα ειχαν ξεχασει να με στειλουν ενα φορτιστη και δεν περιμενα θετικη απαντηση, γιατι δεν ειναι σημαντικο. Αλλα θεωρησα σωστο αν το αναφερω σε αυτους.

Οχι μονο με ζητησαν συγνωμμη, αλλα την επομενη μου στειλαν φωτογραφιες με την αποστολη του φορτιστη.

Δεν πιστευω κανενα αλλο κινεζομαγαζο να κανει τετοια πραγματα, και ποσο σημασια να δινουν στην λεπτομερια.

Μπραβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ενας φορτιστης δεν ειναι εξοδο γιαυτους, οχι οτι μειωνω την κίνησή του.. Παντως εγω ειχα παρει απο everbuying 2 φτηνα κινητα για ενα φιλο και ο ενας φορτιστης εσκασε, τους το ειπα και εστειλαν δύο αντι για εναν.. ;)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω 9 μέρες και ακόμα να δω tracking απο igogo.es

Έλεγαν ότι ειναι in stock το κινητό.

Η πλάκα είναι οτι μια άλλη παραγγελία του ευρώ την έστειλαν που σημαίνει ότι έλεγαν ψέματα οτι είναι in stock.

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή κινητού (leagoo elite 5)από banggood,και ειμαι απολυτα ικανοποιημένος.

Φαινεται αξιοπιστο μαγαζί,και ειναι ευκολια και η χρηση πιστωτικής

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή κινητού (leagoo elite 5)από banggood,και ειμαι απολυτα ικανοποιημένος.

Φαινεται αξιοπιστο μαγαζί,και ειναι ευκολια και η χρηση πιστωτικής

Με τους Μαλαισιανούς έστειλαν το κινητό;

Αν ναι, σε πόσες μέρες ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία και πληρωμή από vickmall το Σάββατο 26/9 .

Μου απαντάνε στο mail την Δευτέρα ότι θα στείλουν το κινητό την ίδια μέρα.

Από τότε ...ούτε φωνή ούτε ακρόαση

Δεν έχουν στείλει τιποτα , η παραγγελία ακόμα processing , δεν απαντάνε στα μειλ που έστειλα στην Vivian και Selina , σκαιπ , πμ , κλπ .

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία και πληρωμή από vickmall το Σάββατο 26/9 .

Μου απαντάνε στο mail την Δευτέρα ότι θα στείλουν το κινητό την ίδια μέρα.

Από τότε ...ούτε φωνή ούτε ακρόαση

Δεν έχουν στείλει τιποτα , η παραγγελία ακόμα processing , δεν απαντάνε στα μειλ που έστειλα στην Vivian και Selina , σκαιπ , πμ , κλπ .

Αυτά....

Σε άλλο θέμα γράφτηκε ότι οι Κινέζοι έχουν μια γιορτή για τις επόμενες επτά ημέρες. Όπως καταλαβαινεις, τα καταστήματα (φυσικά ή ιντερνετικά) τα κλείνουν. Μακάρι να πρόλαβαν να σου έστειλαν το δέμα την δευτέρα. Σίγουρα μόλις τελείωση η επταήμερη αργία σου θα απαντήσουν. Την είχα πάθει και εγώ πριν κάνα χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

τι γνωμη εχετε για το everbying? θελω να κανω μια αγορα. ειναι αξιοπιστο?

 

Ναι .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο θέμα γράφτηκε ότι οι Κινέζοι έχουν μια γιορτή για τις επόμενες επτά ημέρες. Όπως καταλαβαινεις, τα καταστήματα (φυσικά ή ιντερνετικά) τα κλείνουν. Μακάρι να πρόλαβαν να σου έστειλαν το δέμα την δευτέρα. Σίγουρα μόλις τελείωση η επταήμερη αργία σου θα απαντήσουν. Την είχα πάθει και εγώ πριν κάνα χρόνο...

Ακόμα και έτσι να είναι .....

Βάζεις έναν άνθρωπο να απαντήσει στα μειλ των παραγγελιών που θα καθυστερήσουν 5-10 ημέρες. Αν όντως πρόκειται να μείνουν τόσο καιρό κλειστά , δεν είναι τίποτα να αφιερώσει κάποιος 2-3 ώρες και να ενημερώσει για τις εκκρεμότητες.

Αν το παραπάνω που προτείνω είναι δύσκολο , βάλε ρε άνθρωπε μια ανακοίνωση στο σαιτ που να εξηγείς την κατάσταση και να ζητάς συγγνώμη για τυχόν καθυστερήσεις.....

Υποτίθεται είναι από τα σοβαρά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

τι γνωμη εχετε για το everbying? θελω να κανω μια αγορα. ειναι αξιοπιστο?

 

3 παραγγελίες , οι 2 refund μετά την παραλαβή γιατί ήταν προβληματικά και η 3η εκκρεμεί απο της 5 Αυγούστου κι όλο έρχεται

Αλλοί βέβαια το θεωρούν αξιόπιστο :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και έτσι να είναι .....

Βάζεις έναν άνθρωπο να απαντήσει στα μειλ των παραγγελιών που θα καθυστερήσουν 5-10 ημέρες. Αν όντως πρόκειται να μείνουν τόσο καιρό κλειστά , δεν είναι τίποτα να αφιερώσει κάποιος 2-3 ώρες και να ενημερώσει για τις εκκρεμότητες.

Αν το παραπάνω που προτείνω είναι δύσκολο , βάλε ρε άνθρωπε μια ανακοίνωση στο σαιτ που να εξηγείς την κατάσταση και να ζητάς συγγνώμη για τυχόν καθυστερήσεις.....

Υποτίθεται είναι από τα σοβαρά μαγαζιά.

Kαι επειδη ξεχασε να βαλει ανακοινωση, δεν ειναι σοβαρο;;:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που το ρωτας.

Σίγουρα χάνει κατι πάρα κερδίζει αλλιως δεν θα έγραφε αυτά ο παραπάνω.

Η μηπως θεωρείς οτι δεν είναι σοβαρός αυτος που λεει το αυτονόητο και είναι σοβαρό το μαγαζί οποιο και να ειναι αυτο με τέτοια συμπεριφορά?

Link to comment
Share on other sites

Ηταν πνιγμενοι σημερα στο vickmall γιατι επρεπε να διωξουν οσες παραγγελιες ηταν ετοιμες πριν την διακοπη ,για αυτο δεν ηταν τυπικοι οπως συνηθως.Συμβαινουν αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Ηταν πνιγμενοι σημερα στο vickmall γιατι επρεπε να διωξουν οσες παραγγελιες ηταν ετοιμες πριν την διακοπη ,για αυτο δεν ηταν τυπικοι οπως συνηθως.Συμβαινουν αυτα.

 

Μπόρεσες και επικοινώνησες μαζί τους ?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που το ρωτας.

Σίγουρα χάνει κατι πάρα κερδίζει αλλιως δεν θα έγραφε αυτά ο παραπάνω.

Η μηπως θεωρείς οτι δεν είναι σοβαρός αυτος που λεει το αυτονόητο και είναι σοβαρό το μαγαζί οποιο και να ειναι αυτο με τέτοια συμπεριφορά?

 

Ενημερωτικά χωρίς να λέω ποιός είναι σοβαρός και ποιός όχι,τέτοιες ενημερώσεις/ανακοινώσεις δεν έχουμε ούτε στα εγχώρια sites όταν παραγγέλνουμε εν όψη εθνικής γιορτής/αργίας κτλπ..

Όπως λέτε ότι είναι υποχρέωση του καταστήματος να ενημερώνει,είναι και υποχρέωση του πελάτη να ξέρει πότε παραγγέλνει. ( και ναι το 2015 μπορείς να ξέρεις και τις γιορτές της Κίνας 2015 / 2016 Chinese Public Holiday Calendar )

Link to comment
Share on other sites

Με τους Μαλαισιανούς έστειλαν το κινητό;

Αν ναι, σε πόσες μέρες ήρθε;

με NL σε 3 βδομαδες ακριβως (24 μερες απο την παραγγελια)

Link to comment
Share on other sites

με NL σε 3 βδομαδες ακριβως (24 μερες απο την παραγγελια)

Εμένα μου το έστειλαν με ΜΥ και περιμένω...και περιμένω...

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έστειλαν με ΜΥ και περιμένω...και περιμένω...

Από πότε? Εμένα 14/9 ένα δέμα ήταν dispatched pre alert και παρέλαβα 30/9. Ένα άλλο 19/9 dispatched pre alert ακόμα περιμένω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...