Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε πηγατε όλοι στο Note 2 και πέθανε το τοπικ;

Επειδή τον έπιασα στα χέρια τον διάδοχο μου μπορώ να πω ότι το δικό μας έχει μπολικη ζωή ακόμα.

Η 5.9.17 θέλει βελτιώσεις όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι έγινε πηγατε όλοι στο Note 2 και πέθανε το τοπικ;

Επειδή τον έπιασα στα χέρια τον διάδοχο μου μπορώ να πω ότι το δικό μας έχει μπολικη ζωή ακόμα.

Η 5.9.17 θέλει βελτιώσεις όμως.

Να σου πω, εγώ το έδωσα στη σύζυγο και έχω το ΝΟΤΕ 2.....δεν ενθουσιάστηκα.... Και δεν μπορώ να το πάρω πίσω πλέον... Χαχαχαχαχα

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε πηγατε όλοι στο Note 2 και πέθανε το τοπικ;

Επειδή τον έπιασα στα χέρια τον διάδοχο μου μπορώ να πω ότι το δικό μας έχει μπολικη ζωή ακόμα.

Η 5.9.17 θέλει βελτιώσεις όμως.

Εγώ εδώ είμαι...Σταθερά!!!

Τι προβλήματα έχεις εντοπιίσει στην 5.9.17;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ είμαι...Σταθερά!!!

Τι προβλήματα έχεις εντοπιίσει στην 5.9.17;

Μια και είσαι εδώ ...... σταθερά... και είσαι και γνώστης , γιατί δεν κάνεις μια μικρή λίστα σαν σημείο αναφοράς πότε

και πως φλασάρουμε για να μην υπάρχουν αμφιβολίες σε κανέναν και επαναλήψεις .. π.χ.

 

Από Stable σε Stable ......................... οδηγός ΕΔΩ (αναφορά στη κοινότητα Xiaomi-Miui.gr)

Από Stable σε Developer .................... ditto

Από Developer σε Developer .............. ditto

Από Developer σε Stable .................... ditto

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ είμαι...Σταθερά!!!

Τι προβλήματα έχεις εντοπιίσει στην 5.9.17;

 

βασικα να ξεκαθαρισω οτι ειμαι 5.9.17 by deliopoulos

το τλφ λαγκαρει, επιπλεον σε διαφορες φασεις κολαει η οθονη(δεν ακουει το touch και μετα απο λιγο σβηνει και ο φωτισμος)

αν το αφησεις λιγο συνερχεται, αλλα δεν το λες απροβληματιστο.

αυτα εμφανιστηκαν τωρα, με τη τελευταια ρομ

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αυτά είναι προβλήματα και δεν μπορείς να τα παραβλέψεις.

Εγώ είμαι με την gtv 5.9.17 και δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Πάντα έχω στο κινητό ένα backup από την τελευταία απροβληματιστη Ρομ και αν δεν μου αρέσει κάτι στην αναβάθμιση επαναφέρω το backup.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

5.9.24 ακομα χειροτερη.

κολλαει εκει που βαζω το κωδικο της σιμ.

Ποια έβαλες; Του deliopoulos;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 5.9.24 για το Redmi Note 3G ανακλήθηκε στο επίσημο site, λόγω προβλήματος στην εισαγωγή pin για τις SIM κάρτες.

 

Ανέβηκε νέα έκδοση (5.9.26) χωρίς το παραπάνω πρόβλημα.

Edited by deliopoulos
MIUI 5.9.26
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 5.9.24 για το Redmi Note 3G ανακλήθηκε στο επίσημο site, λόγω προβλήματος στην εισαγωγή pin για τις SIM κάρτες.

 

Ανέβηκε νέα έκδοση (5.9.26) χωρίς το παραπάνω πρόβλημα.

Μέσω ΟΤΑ θα κατέβει;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Η 5.9.24 αφαιρέθηκε και ανέβηκε η 5.9.26.

Στο δικό μου που κατέβηκε αυτόματα η 5.9.24 αλλά δεν έχω κάνει restart για την εγκατάσταση της, τί γίνεται;

 

ΥΓ: Κάνε κάτι για το Note 2 στο θέμα της ΡΟΜ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που κατέβηκε αυτόματα η 5.9.24 αλλά δεν έχω κάνει restart για την εγκατάσταση της, τί γίνεται;

ΥΓ: Κάνε κάτι για το Note 2 στο θέμα της ΡΟΜ....

 

Πήγαινε στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης υπάρχει ένας φάκελος "downloaded_rom" σβήσε το αρχείο που κατέβασε αυτόματα.

Μετά άνοιξε πάλι την εφαρμογή "Αναβάθμιση" για να βρει την καινούρια έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, μόλις έκανα την νέα εγκατάσταση....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ. Είμαι ΑΡΧΑΡΙΟΣ και σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα σας λεγάτε να μπει κάποιος στο χώρο αποθήκευσης που υπάρχει ένας φάκελος downloaded_rom και να σβηστεί ένα αρχείο κλπ….. ΠΩΣ θα μπω μέσα στο φάκελο αφού δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό;;;;

Μπορείτε Σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ με απλά λόγια και με τις ανάλογες κινήσεις που θα κάνω να ξανά λειτουργήσω το κινητό μου;;;;;; Εχω έκδοση του deliopoulos

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!

:!::!::cry:

Edited by JTS1KOSTAS1
Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ. Είμαι ΑΡΧΑΡΙΟΣ και σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα σας λεγάτε να μπει κάποιος στο χώρο αποθήκευσης που υπάρχει ένας φάκελος downloaded_rom και να σβηστεί ένα αρχείο κλπ….. ΠΩΣ θα μπω μέσα στο φάκελο αφού δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό;;;;

Μπορείτε Σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ με απλά λόγια και με τις ανάλογες κινήσεις που θα κάνω να ξανά λειτουργήσω το κινητό μου;;;;;; Εχω έκδοση του deliopoulos

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!

:!::!::cry:

 

Λοιπον..

 

1)Κατεβασε την ROM 5.9.26 για το Note απο εδω

2) Βαλτην στην SD του κινητου

3)Βαλε την καρτα μεσα στο κινητο και ανοιξε το πατώντας ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ για μερικα δευτερόλεπτα Power και Volume Down

4)Πατώντας το volume down επελεξε την επιλογη που λεει Recovery και πατα volume Up

5)Απο εκει θα μπει στο TWRP. Πατα Instal και βρες το αρχειο που έβαλες στην sd

6)Επέλεξε το και κανε swipe to instal

θα κανει εγκατάσταση την ρομ και θα εισαι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι αρχάριος….. τι σημαίνει swipe ;;;; θα το έχει σαν εικονίδιο αυτό την λέξη swipe ;;;

Άμα το βάλω το κινητό μου στον υπολογιστή και μπω στο φάκελο downloaded_rom για να σβήσω το αρχείο δεν θα είναι πιο εύκολο;;;;; αν ναι πιο ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΡΧΕΙΟ ΝΑ ΣΒΗΣΩ;;;;;

:!::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι αρχάριος….. τι σημαίνει swipe ;;;; θα το έχει σαν εικονίδιο αυτό την λέξη swipe ;;;

Άμα το βάλω το κινητό μου στον υπολογιστή και μπω στο φάκελο downloaded_rom για να σβήσω το αρχείο δεν θα είναι πιο εύκολο;;;;; αν ναι πιο ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΡΧΕΙΟ ΝΑ ΣΒΗΣΩ;;;;;

:!::blink::blink:

 

Ειναι μια μπαλιτσα που την σέρνεις απο τα αριστερα προς τα δεξια της οθονης. οταν φτάσεις εκει θα το δεις..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς προσπάθησα να κάνω όπως που είπατε αλλά καθώς πάτησα το power και το volume done μου έβγαλε κάτι κινέζικα με μικρά γραμματακια στην πάνω αριστερά μεριά της οθόνης…. Πάτησα στην τύχη κάποια από αυτά …..τίποτα και έβγαλα την μπαταρία…. Την ξαναέβαλα και μου έβγαλε μια άλλη οθόνη ημερομηνία 1 Ιανουαρίου

και όταν το βάζω να δω τα εικονίδια μου (κυλαω την οθόνη …) υπάρχουν ΟΛΑ τα εικονίδια και μου βγάζει ένα κείμενο σχεδόν από μέσον της οθόνης και κάτω και λέει « unfortunately, the procrss com.and….

send bu (επισυνάπτω φωτογραφίες για να μην γραφώ όλο το κείμενο)

τι κανω;;;;;

ειμαι Χαλκιδα υπαρχει κανενας εδώ κοντά για να με βοηθήσει;;;;;

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

https://imageshack.com/i/pc68prCWj

http://imageshack.com/a/img912/7647/68prCW.jpg

http://imageshack.com/a/img540/2868/4ZLRmO.jpg

http://imageshack.com/a/img537/9170/5LjFzv.jpg

 

την πέρασα στην sd μέσω υπολογιστή αλλά μου έγινε όλο αυτό το κακό!!!!! Έχω πελαγώσει!!!! Το πάω σε κανένα τεχνικό στην περιοχή μου;;;;;; ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Edited by JTS1KOSTAS1
Link to comment
Share on other sites

μετα απο καιρο και μια ρομ του deliopoulos ηθελα να δοκιμασω να βαλω απο τα παιδια απο miui-hellas εκανα back up wipe και βαζω την rom ολα κομπλε παει να μπουταρει βγαζει το σημα μετα απο λιγο μαυρη οθονη και ξανα το σημα (και καλα παει να ξαναμπουταρει)

 

Τι κανω? :/

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια επαθα κι εγω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9841-GTV-5-9-24-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?postID=57255#post57255. Μαλλον η Ρομ που δωσανε ηταν λαθος. Μπες στο recovery, κανε factory reset και φλασαρε ξανα καποια αλλη η την ιδια απο το νεο λινκ που εδωσε ο admin στο miui Hellas.

Εγώ επανέφερα ένα backup που είχα, αφού πρώτα έκανα full wipes https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6941-Full-ROM-Wipes-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-RedMi-Note/?pageNo=1 .

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καιρο και μια ρομ του deliopoulos ηθελα να δοκιμασω να βαλω απο τα παιδια απο miui-hellas εκανα back up wipe και βαζω την rom ολα κομπλε παει να μπουταρει βγαζει το σημα μετα απο λιγο μαυρη οθονη και ξανα το σημα (και καλα παει να ξαναμπουταρει)

 

Τι κανω? :/

Εάν έχεις κάποια backup απλά "φορτώνεις" το αντίγραφο ασφαλείας και επιστρέφεις πίσω.

Σε περίπτωση που δεν έχεις αντίγραφο ασφαλείας, κατεβάζεις τη διορθωμένη έκδοση η μία προηγούμενη που δουλεύει την αντιγράφεις στην κάρτα SD και ενεργοποιείς το κινητό μπαίνοντας σε λειτουργία recovery, όπου κάνεις εγκατάσταση το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς προσπάθησα να κάνω όπως που είπατε αλλά καθώς πάτησα το power και το volume done μου έβγαλε κάτι κινέζικα με μικρά γραμματακια στην πάνω αριστερά μεριά της οθόνης…. Πάτησα στην τύχη κάποια από αυτά …..τίποτα και έβγαλα την μπαταρία…. Την ξαναέβαλα και μου έβγαλε μια άλλη οθόνη ημερομηνία 1 Ιανουαρίου

και όταν το βάζω να δω τα εικονίδια μου (κυλαω την οθόνη …) υπάρχουν ΟΛΑ τα εικονίδια και μου βγάζει ένα κείμενο σχεδόν από μέσον της οθόνης και κάτω και λέει « unfortunately, the procrss com.and….

send bu (επισυνάπτω φωτογραφίες για να μην γραφώ όλο το κείμενο)

τι κανω;;;;;

ειμαι Χαλκιδα υπαρχει κανενας εδώ κοντά για να με βοηθήσει;;;;;

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

https://imageshack.com/i/pc68prCWj

http://imageshack.com/a/img912/7647/68prCW.jpg

http://imageshack.com/a/img540/2868/4ZLRmO.jpg

http://imageshack.com/a/img537/9170/5LjFzv.jpg

 

την πέρασα στην sd μέσω υπολογιστή αλλά μου έγινε όλο αυτό το κακό!!!!! Έχω πελαγώσει!!!! Το πάω σε κανένα τεχνικό στην περιοχή μου;;;;;; ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Για να μπεις στο Recovery υπάρχουν 3 τρόποι:

Όταν είναι ανοιχτό το κινητό:

1. Από την εφαρμογή αναβάθμιση, επιλέγεις τις τρεις τελείες πάνω δεξιά και επιλέγεις "Επανεκκίνηση σε λειτουργία Recovery"

2. Κρατώντας πατημένο το power εμφανίζει τέσσερις επιλογές, επιλέγεις "Επανεκκίνηση" και μετά "Πιέστε για recovery" (Αυτό ισχύει σε περίπτωση που έχεις κάποια από τις εκδόσεις μου)

Όταν είναι κλειστό το κινητό:

3. Κρατώντας πατημένο το Volume Down πατάς το Power και τότε κανονικά εμφανίζει τρεις επιλογές. Επιλέγεις την πρώτη επιλογή "Recovery Mode" (Η επιλογή γίνεται με το Volume Up).

Σε περίπτωση που δεν εμφανίζει τις παραπάνω επιλογές τότε θα πρέπει να γίνει δοκιμή με το Volume Up και Power.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι αρχάριος….. τι σημαίνει swipe ;;;; θα το έχει σαν εικονίδιο αυτό την λέξη swipe ;;;

Άμα το βάλω το κινητό μου στον υπολογιστή και μπω στο φάκελο downloaded_rom για να σβήσω το αρχείο δεν θα είναι πιο εύκολο;;;;; αν ναι πιο ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΡΧΕΙΟ ΝΑ ΣΒΗΣΩ;;;;;

:!::blink::blink:

Μέσα στο φάκελο "downloaded_rom" θα υπάρχει κάποιο αρχείο μόνο όταν η εφαρμογή Αναβάθμιση έχει κατεβάσει την νέα rom αλλά δεν έχει γίνει εγκατάσταση στο κινητό.

 

Ένας πιο εύκολος τρόπος να γίνει εγκατάσταση νέας Rom (εφόσον το κινητό λειτουργεί) είναι με την εφαρμογή "Αναβάθμιση":

1. Αντιγράφουμε το αρχείο είτε στην εσωτερική είτε στην εξωτερική μνήμη.

2. Ανοίγουμε την εφαρμογή "Αναβάθμιση".

3. Επιλέγουμε πάνω δεξιά τις τρεις τελείες και μετά "Επιλέξτε το αρχείο αναβάθμισης".

4. Βρίσκουμε το αρχείο που αντιγράψαμε στην εσωτερική ή εξωτερική μνήμη.

Το κινητό θα ξεκινήσει αυτόματα την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καιρο και μια ρομ του deliopoulos ηθελα να δοκιμασω να βαλω απο τα παιδια απο miui-hellas εκανα back up wipe και βαζω την rom ολα κομπλε παει να μπουταρει βγαζει το σημα μετα απο λιγο μαυρη οθονη και ξανα το σημα (και καλα παει να ξαναμπουταρει)

 

Τι κανω? :/

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9841-GTV-5-9-24-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?postID=57378#post57378

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...