Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεχασα να αναφερω το πιο σημαντικο. Δεν χρησιμοποιω paypal...Δηλαδη εχω ενα λογαριασμο αλλα εχει μπλοκαρει και μεχρι να φτιαξω αλλο κτλ κτλ ψαχνω για αλλες επιλογες μεσω aliexpress αφου εχει προστασια! Καποια αλλη προταση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

απο το ebay αρχισαν δειλα δειλα να ψωνιζουν

 

κανενα νεο απο aliexpress εχουμε η ακομα τιποτε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

απο το ebay αρχισαν δειλα δειλα να ψωνιζουν

 

κανενα νεο απο aliexpress εχουμε η ακομα τιποτε

Εχθές και σήμερα δοκιμάζω μα δεν γίνεται....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

απο το ebay αρχισαν δειλα δειλα να ψωνιζουν

 

κανενα νεο απο aliexpress εχουμε η ακομα τιποτε

Τι εννοείς «δειλα-δειλα»;Xωρίς το balance?

edit: και ΄γω έκανα αγορά με pp πριν λίγο...

Edited by BASSstarlet
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς «δειλα-δειλα»;Xωρίς το balance?

edit: και ΄γω έκανα αγορά με pp πριν λίγο...

 

καλημέρα! εννοεις χωρις balance? με τι καρτα και τραπεζα?

τελικα απο ali κανεις δεν μπορει να αγορασει να υποθεσω?

το ξερετε οτι μπορειτε να ρωτησετε πωλητη αν εχει Paypal να σας το δωσει να πληρωσετε αλλιως ακυρωνετε την παραγγελια....

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι εχει να κανει με το ημερισιο οριο καθε τραπεζας, μαλλον πλακωνονται ολοι και καποια στιγμη τελος.....αν δοκιμασεις νωρις το πρωι πριν ανοιξουν ολες οι επιχειρησεις ή αργα το βραδυ μετα τις 0:00 σιγουρα θα πετυχαινει, αν ειναι ετσι αυτο φταιει! :)
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι εχει να κανει με το ημερισιο οριο καθε τραπεζας, μαλλον πλακωνονται ολοι και καποια στιγμη τελος.....αν δοκιμασεις νωρις το πρωι πριν ανοιξουν ολες οι επιχειρησεις ή αργα το βραδυ μετα τις 0:00 σιγουρα θα πετυχαινει, αν ειναι ετσι αυτο φταιει! :)

Μπά, δεν βλέπω να παίζει τίποτα τέτοιο. Η κατάσταση είναι τελείως λοταρία

Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως θα εχω στειλει πανω απο 10-15 μηνύματα σε πωλητες του aliexpress για να πληρώσω με PayPal και τρώω απο ολους πόρτα. Υπαρχει καποιος ειδικός τρόπος να τους το λες ; Πως το καταφέρνουν κάποιοι και τους πληρώνουν με PayPal. Και ακύρωση παραγγελίας πήγα να κανω, και μηνύματα στέλνω οτι δεν μπορω να πληρώσω αλλιως εκτος απο PayPal και τιποτα...ολοι την ιδια απάντηση : sorry dear can't accept PayPal.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! μου είχε πει φιλος οτι αγοραζε απο καποιον και δεχοταν, μπορει αυτος να ηταν ενας, να ηταν εξαιρεση!

και εγω δοκιμασα χτες και εφαγα ακυρο με eurobank visa, αγορασα απο ebay αυτο που ηθελα 6 ευρω ποιο ακριβα και παλι με send money σε αλλον λογαριασμο για να εχω balance.

Οσο εχουμε C.C το ξεχναμε το ali, δεν εχω δει καποιον να καταφερε να αγορασει κατι, εγω 2 φορες προλαβα και αγορασα πριν τα C.C επειδη ειχα βρει τα ιδια με καλυτερες τιμες απο οτι στο ebay.

Τωρα ebay και banggood που δουλευει και με απευθειας καρτα και την δεχετε, εχει αρκετα απο αυτα που εχει και το ali. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως θα εχω στειλει πανω απο 10-15 μηνύματα σε πωλητες του aliexpress για να πληρώσω με PayPal και τρώω απο ολους πόρτα. Υπαρχει καποιος ειδικός τρόπος να τους το λες ; Πως το καταφέρνουν κάποιοι και τους πληρώνουν με PayPal. Και ακύρωση παραγγελίας πήγα να κανω, και μηνύματα στέλνω οτι δεν μπορω να πληρώσω αλλιως εκτος απο PayPal και τιποτα...ολοι την ιδια απάντηση : sorry dear can't accept PayPal.

 

Το 1ο το παρελαβα και το 2ο ειναι καθόδον

 

http://i.imgur.com/s4BldFF.jpg

 

http://i.imgur.com/vgHmROi.jpg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! εκανα δοκιμη χτες στο ali και εφαγα πορτα....

τελικα αυτο που ηθελα το βρηκα στο ebay 6 ευρω ποιο ακριβα και το πηρα μεσω balance που ειχα.

Ναι μερικοι δεχονται με paypal αλλα πρεπει να καθεσε να ρωτας. Οπως ειπα εχω φιλο που υποστηριζει οτι ετσι τωρα αγοραζει απο το ali αλλα απο συγκεκριμενους που εχει ψωνισει και ξερει οτι δεχονται. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! μου είχε πει φιλος οτι αγοραζε απο καποιον και δεχοταν, μπορει αυτος να ηταν ενας, να ηταν εξαιρεση!

και εγω δοκιμασα χτες και εφαγα ακυρο με eurobank visa, αγορασα απο ebay αυτο που ηθελα 6 ευρω ποιο ακριβα και παλι με send money σε αλλον λογαριασμο για να εχω balance.

Οσο εχουμε C.C το ξεχναμε το ali, δεν εχω δει καποιον να καταφερε να αγορασει κατι, εγω 2 φορες προλαβα και αγορασα πριν τα C.C επειδη ειχα βρει τα ιδια με καλυτερες τιμες απο οτι στο ebay.

Τωρα ebay και banggood που δουλευει και με απευθειας καρτα και την δεχετε, εχει αρκετα απο αυτα που εχει και το ali. :)

 

Εγώ έβγαλα τη skrill για το aliexpress. 10€ το χρόνο η συνδρομή αλλά αξίζει τον κόπο και θα την κρατήσω τουλάχιστον μέχρι τη λήξη του cc.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα τη skrill για το aliexpress. 10€ το χρόνο η συνδρομή αλλά αξίζει τον κόπο και θα την κρατήσω τουλάχιστον μέχρι τη λήξη του cc.

Για πες μας λεπτομέρειες,που,πως,πόσο...:D

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας λεπτομέρειες,που,πως,πόσο...:D

 

http://www.foxbet.gr/1173/ewallets-skrill

 

Επειδη δεν την εχω ξανακούσει, ποσο ασφαλής ειναι αυτη η συναλλαγή;

Γενικότερα ειναι γνωστή;

Link to comment
Share on other sites

Καταφερε κανενας τελικα να κανει αγορα αυτες τις μερες??

Το skrill κραταει προμηθεια, εχει κοστος αγορας; Μπορουμε το φορτισουμε με ελληνικες καρτες;;

Link to comment
Share on other sites

http://www.foxbet.gr/1173/ewallets-skrill

 

Επειδη δεν την εχω ξανακούσει, ποσο ασφαλής ειναι αυτη η συναλλαγή;

Γενικότερα ειναι γνωστή;

Ασφαλής και γνωστή είναι, αλλά το aliexpress δε βλέπω να βγάζει skrill στις διαθέσιμες μεθόδους πληρωμής :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλής και γνωστή είναι, αλλά το aliexpress δε βλέπω να βγάζει skrill στις διαθέσιμες μεθόδους πληρωμής :confused:

 

 

Αναφέρεται σε αυτό φαντάζομαι

 

"Kάρτα Μoneybookers Mastercard

Μέσω της φυσικής (πλαστικής) κάρτας Moneybookers Mastercard, η Skrill σας δίνει επιπλέον δυνατότητες. Μπορείτε να πραγματοποιείτε αγορές σε όλα τα ηλεκτρονικά και επίγεια καταστήματα που δέχονται κάρτες Mastercard (πλέον δέχονται όλα), ακόμα και εάν δεν φέρουν την ένδειξη «Skrill». Η κάρτα είναι προπληρωμένη, δηλαδή συνδέεται απ’ευθείας με το λογαριασμό σας και θα πρέπει να έχετε επαρκές υπόλοιπο για να μπορείτε να τη χρησιμοποιείτε. Επομένως δεν κινδυνεύετε από τόκους υπερημερίας.

Επιπλέον, μπορείτε να αναλήψετε χρήματα από κάθε ΑΤΜ παγκοσμίως, αρκεί να φέρει την ένδειξη Mastercard (πλέον δέχονται όλα)."

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάτι από aliexpress, που δεν δέχεται paypal... έψαξα τα ίδια σε ebay και σε άλλα που δέχονται paypal αλλά δεν υπάρχουν ή είναι πολύ πιο ακριβά. Υπάρχει κάποια λύση ή ξέρουμε περίπου πότε θα επιτραπεί? Δεν δέχονται [μέχρι χθες τουλάχιστον] την prepaid μου.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάτι από aliexpress, που δεν δέχεται paypal... έψαξα τα ίδια σε ebay και σε άλλα που δέχονται paypal αλλά δεν υπάρχουν ή είναι πολύ πιο ακριβά. Υπάρχει κάποια λύση ή ξέρουμε περίπου πότε θα επιτραπεί? Δεν δέχονται [μέχρι χθες τουλάχιστον] την prepaid μου.

Με Alpha bonus world αγόρασα κανονικά από Αλι πριν μια βδομάδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ασφαλής είναι η skrill.

Επειδή η paypal αποφάσισε να μην ασχολείται με online betting/gambling δημιουργήθηκε ένα κενό που κάλυψε η skrill και η neteller. Πρόσφατα μάλιστα την εξαγόρασε και είναι ουσιαστικά μια εταιρεία.

 

Το θέμα είναι πως θα ανεβάσετε χρήματα στον λογαριασμό σας; (υπόψιν +1,9%)

Η έδρα της είναι στο uk άρα ισχύουν οι περιορισμοί. Καλή η κάρτα αλλά αν είναι άδειο το υπόλοιπό σου, τι να την κάνεις;

Εκτός κι αν δουλεύει το αντίστοιχο κόλπο του paypal, send-receive money.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα πολλακις με webuy (prepaid) και visa της πειραιως και δεν τις δεχεται το aliexpress...Eχει καταφερει κανενας να κανει συναλλαγη! Εγω εκνευριστει με την βλακεια! :mad:

 

Ο αδερφος μου εχει μια καινουργια mastercard της Εθνικης (δεν την εχει ενεργοποιησει)...Περναει αυτη αμα ειναι να του πω να παει να την ενεργοποιησει?? Με βλεπω να δοκιμαζω ολες τις καρτε του σογιου :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! δεν εχω ακουσει καποιον να αγορασε απο ali....προτεινω να δεις στο banggood αν εχει αυτο που θες ή στο ebay....αυτο εκανα και τα βρηκα ολα και βολευτηκα. Αλλα αγορασα μεσω send money κτλ οχι απευθειας στο ebay μονο στο banggood απευθειας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...