Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι αγορές μέσω Vodafone συνεχίζονται κανονικά, οι άλλες εταιρείες δεν υποστηρίζονται. Αν έχεις DS συσκευή, θα πρέπει να δώσεις internet στη SIM της VF ώστε να σου την εμφανίσει ως τρόπο πληρωμής, δεν έχει σημασία σε ποιο slot είναι.

το εκανα αλλα δεν μπορω να κανω αγορα,μηπως επειδη η vodafone ειναι καρτοκινητη?παιζει ρολο?

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα αλλα δεν μπορω να κανω αγορα,μηπως επειδη η vodafone ειναι καρτοκινητη?παιζει ρολο?

 

Το μόνο που θα παίζει ρόλο είναι αν έχεις υπόλοιπο, δεν νομίζω αν έχεις υπόλοιπο στην κάρτα να μην σ'αφήνει να κάνεις αγορές.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα παίζει ρόλο είναι αν έχεις υπόλοιπο, δεν νομίζω αν έχεις υπόλοιπο στην κάρτα να μην σ'αφήνει να κάνεις αγορές.

υπολοιπο εχω,μηπως παιζει ρολο πως εδώ που βρίσκομαι δεν πιανει καν 3g?

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πουθενά διαθεσιμο. αποφασισα να το αγοράσω τελικα αλλα δεν μπορω να το βρώ. στο σκρουτζ όπου λενε οτι είναι διαθεσιμο δεν ισχύει. δεν μπορούν μαλλον να κανουν εισαγωγη? δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πουθενά διαθεσιμο. αποφασισα να το αγοράσω τελικα αλλα δεν μπορω να το βρώ. στο σκρουτζ όπου λενε οτι είναι διαθεσιμο δεν ισχύει. δεν μπορούν μαλλον να κανουν εισαγωγη? δεν ξέρω.

 

Ούτε σε Nokia Care/Store;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως και την περασμένη βδομάδα ούτε εγώ το βρήκα,και έτσι πήρα το απλό 640.

Αυτό το σύντομα όταν δεν το ακολουθεί ημερομηνία είναι συνήθως μούφα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν θες να καλέσεις στη MS και από εκεί θα σε κατευθύνουν ή μπορούν να το παραγγείλουν για εσένα.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

αν μπορω να βοηθησω πηρα το 640 xl dual sim απο απο wind ναξου στα 215 ευρω,ειχε και ακομα 1 διαθεσιμο και ενα 640 απλο,γερμανος,κοσμοτε vodafone δεν ειχαν κανενα κοματι!!!οποτε καντε μια ερωτηση σε καποιο καταστημα wind η οποια εχει και την πιο φθηνη τιμη απο οτι ειδα

να πω και εγω την γνωμη μου το κινητο τα σπαει,μικροφωνο,ακουστικο,καμερα και ποιοτητα κατασκευης αψογα,εφαρμογες που προ 3ετιας με το 920 δεν εβρισκα αυτη την στιγμη εχω τα παντα και οτι ειχα σε ,bb z30,iphone 5s,ecoo auroa plus,elephone p2000, τα οποια τα εχω ακομα σε rotation,ποιοτικα εννοειται ανωτερο απο τα 2 κινεζικα με τεραστια διαφορα ειδικα απο το elephone,υστερει απο το z30 το οποιο το θεωρω το καλυτερο κινητο που εχει περασει απο τα χερια μου τα τελευταια 3 χρονια και επιση υστερει σε ποιοτητα υλικων απο το 5s.τα windows ρε παιδι μου ειναι πολυ απλα σε σημειο που πλεον γουσταρεις παρα πολυ,μακρια απο ροοτ ,δαιδαλωδη μενου κτλ.οσον αφορα καθαυτο το κινητο καποια μικρα λαγκαρισματα αλλα ανευ ουσιας για εμενα υπαρχουν αλλα οκ.το μονο που με εκνευρισε ηταν οτι χθες το βραδυ αρνιοταν πεισματικα να μπει στο black for facebook και με μια επανεκινηση εστρωσε,οπως επισης το καπακι το θεωρω τουλαχιστον *******,οπως εγραψα και σε αλλο ποστ με που το πηρα εσπασε στο σημειο του volume rocker στην προσπαθεια μου να το ανοιξω.κατι τελευταιο στο z30 υπαρχει κεραια paratek η οποιο θεωρειται η κορυφαια αυτη την στιγμη και ομως στο 640 εχω καλυτερο σημα και wifi!!!

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο Χρυσόστομος τελικά, αποδείχθηκε τέλειος. Αύριο περιμένω την παραλαβή του 2ου xl dual + LTE , apo Microsoft Γαλλίας, 224,10€ (τιμή για φοιτητές και εκπαιδευτικούς). Το πρώτο επιστραφηκε, με τη βοήθειά του, όπως έχω αναφέρει πιο πριν, περιμένω μάλιστα την πίστωση του ποσού αυτές τις μέρες. Σπεύδω να συμπληρώσω το ερωτηματολόγιο ικανοποίησης πελατών της Microsoft με άριστα σε όλους τους τομείς. Και για να ν μην αδικώ τον έτερο υπάλληλο, ονόματι Βλαση, ο οποίος με βοήθησε με την online αγορά , είναι η πρώτη ίσως φορά που έχω τέτοια αντιμετώπιση από εταιρεία στην Ελλάδα. Μπράβο τους και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη δευτέρα έτυχε και περνούσα εξω από ένα Γερμανό και λέω δεν μπαίνω μέσα; μήπως!!! Και βρήκα το XL LTE, ενώ είχα πάρει τηλέφωνο τη περασμένη εβδομάδα αν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο καταστημα και μου είχαν πει από τις 20 και μετά του μηνός. Οποτε αν τύχει και σε εσάς κάποιο κατάστημα κάντε τον κόπο και ρωτήστε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι απλά ευχαριστημένος, πιάνω τον εαυτό μου να είναι χαρούμενος από την χρήση του τηλεφώνου. Μου φτιάχνει την διάθεση ρε αδερφέ.. Και έχει περάσει ο αρχικό ενθουσιασμός μετά από 1,5 μήνα.

 

Συν την σιγουριά που σου δίνει η μπαταρία, ειδικά αν είσαι ξεχασιάρης σαν εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

 

Όπως έγραψα και χθες είμαι πολύ κοντά στην αγορά του και λόγο δυνατοτήτων αλλά και λόγο της τιμής του.

-Πείτε σας παρακαλώ πολύ με ποιο τρόπο θα περάσω της επαφές μου (γύρω στις 1.500) από την Android συσκευή μου στο 640 XL?

-ακόμη πείτε μου ποια συσκευή να επιλέξω την 3g ή την Lte? Αξίζει τον κόπο η διάφορα?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Τις επαφές σου φαντάζομαι τις έχεις συγχρονίσει με το gmail που έχεις?? Αν ναι απλά θα περάσεις το gmail στους λογαριασμούς σου και θα συγχρονίσει αυτόματα τις επαφές σου... Αλλιώς τις περνάς και από την SIM ή και από PC αν κάνεις export και τις καταχωρήσεις στο Microsoft Account που έχεις συνδέσει το Lumia...

 

Για την δεύτερη ερώτηση θα επέλεγα το LTE σαφώς καθώς μιλάμε για ανώτερες ταχύτητες...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω απο νωρις να επικοινωνησω με τη microsoft για να μου πουν τι χρειαζεται να απαιτησω απο το γερμανο για την αντικατασταση του κινητου και δεν τα εχω καταφερει ακομα. Μιλησα με το γερμανο και λεει ο τεχνικος ξερει αν θα γινει αντικατασταση ή οχι της συσκευης παρολο που ειναι σε DOA.

Αν κάποιος μπορει να μου δωσει καποια συμβουλη θα το εκτιμουσα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω απο νωρις να επικοινωνησω με τη microsoft για να μου πουν τι χρειαζεται να απαιτησω απο το γερμανο για την αντικατασταση του κινητου και δεν τα εχω καταφερει ακομα. Μιλησα με το γερμανο και λεει ο τεχνικος ξερει αν θα γινει αντικατασταση ή οχι της συσκευης παρολο που ειναι σε DOA.

Αν κάποιος μπορει να μου δωσει καποια συμβουλη θα το εκτιμουσα.

ευχαριστω

 

δε παίζει αυτό.

Ζήτα αντικατάσταση άμεσα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ακριβως τις πολιτικες τους και πώς μπορώ να το διαχειριστώ αν δεν κανουν αντικατασταση
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ακριβως τις πολιτικες τους και πώς μπορώ να το διαχειριστώ αν δεν κανουν αντικατασταση

 

Αν δεν απατώμαι όλα τα καταστήματα έχουν Doa.

Νομίζω 7 μέρες απο την αγορά αν και ο Κωτσόβολος που έκανα εγώ αντικατάσταση το Σάββατο το 640ds μου είπε για δεκαήμερο.

Πήγαινε με απόδειξη αγοράς και ζήτα αντικατάσταση αν είσαι μέσα στο χρονικό όριο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω απο νωρις να επικοινωνησω με τη microsoft για να μου πουν τι χρειαζεται να απαιτησω απο το γερμανο για την αντικατασταση του κινητου και δεν τα εχω καταφερει ακομα. Μιλησα με το γερμανο και λεει ο τεχνικος ξερει αν θα γινει αντικατασταση ή οχι της συσκευης παρολο που ειναι σε DOA.

Αν κάποιος μπορει να μου δωσει καποια συμβουλη θα το εκτιμουσα.

ευχαριστω

 

Η Microsoft δε νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει...

 

Το όλο θέμαεέχει να κάνει με το Γερμανο... Απορώ για πιο λόγο το εέστειλαν στη Nokia αφού έχουν δικό τους service... Πίεσε τους να κάνουν οπωσδήποτε αντικατάσταση...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα χωρίς να έχω πειράξει κάτι δεν μπορεί να συγχρονίσει τα email μου. Μου βγάζει τον παρακάτω κωδ. σφάλματος . Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το διορθώσω.
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα χωρίς να έχω πειράξει κάτι δεν μπορεί να συγχρονίσει τα email μου. Μου βγάζει τον παρακάτω κωδ. σφάλματος . Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το διορθώσω.

 

Ρίξε μια ματιά στον παρακάτω σύνδεσμο μήπως σε βοηθήσουν οι λύσεις που προτείνουν.

Yahoo Mail does not sync on WP 8.1: error 80048830

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

 

Όπως έγραψα και χθες είμαι πολύ κοντά στην αγορά του και λόγο δυνατοτήτων αλλά και λόγο της τιμής του.

-Πείτε σας παρακαλώ πολύ με ποιο τρόπο θα περάσω της επαφές μου (γύρω στις 1.500) από την Android συσκευή μου στο 640 XL?

-ακόμη πείτε μου ποια συσκευή να επιλέξω την 3g ή την Lte? Αξίζει τον κόπο η διάφορα?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Το 640 εχει εφαρμογη που αντιγραφει απο αντροιντ κινητο η ιος ολες τις επαφες απλως ανοιγεις την εφαρμογη και τα μπλουτουθ και ολα γινονται μονα τους

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου. Ειμαι κοντα στην αγορα του κινητου. Θα ηθελα να διευκρινησω καποια πραγματα μαζι σας αν μπορειτε. :) καταρχας να πω οτι εχω δουλεψει ολο android, θα ειναι δυσκολη η μεταβαση? Επισης καποιος αν μπορει να μου πει με σιγουρια το sar της συσκευης. Η χρηση γενικα που κανω ειναι σερφαρισμα, fb, κανα βιντεοκλιπ (αληθεια κανενας καλος δωρεαν player που να τα παιζει ολα σαν τον mx player υπαρχει?) και τιποτα δωρεαν απλα παιχνιδια οπως fruit ninja, εκατομμυριουχο κτλ. Τελος μπορω να δω καπου αν τα παιχνιδια που κατεβαζω τσαμπα απο το android marjet υπαρχουν και στα windows?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου. Ειμαι κοντα στην αγορα του κινητου. Θα ηθελα να διευκρινησω καποια πραγματα μαζι σας αν μπορειτε. :) καταρχας να πω οτι εχω δουλεψει ολο android, θα ειναι δυσκολη η μεταβαση? Επισης καποιος αν μπορει να μου πει με σιγουρια το sar της συσκευης. Η χρηση γενικα που κανω ειναι σερφαρισμα, fb, κανα βιντεοκλιπ (αληθεια κανενας καλος δωρεαν player που να τα παιζει ολα σαν τον mx player υπαρχει?) και τιποτα δωρεαν απλα παιχνιδια οπως fruit ninja, εκατομμυριουχο κτλ. Τελος μπορω να δω καπου αν τα παιχνιδια που κατεβαζω τσαμπα απο το android marjet υπαρχουν και στα windows?

 

Η μετάβαση από android δεν είναι καθόλου μα καθόλου δύσκολη. Δυο τρεις απορίες που θα έχεις, είναι πανεύκολο να τις λύσεις επειδή ειναι μόνο δυο τρεις, και τα ποστ είναι επαναλαμβανόμενα και λύνονται αμέσως. Τα βασικά γίνονται σφαιράτα με το 640.

 

Sar 0.69 w/kg

 

Για παιχνίδια μπες στο store από τον υπολογιστή σου και ψάξε για τις εφαρμογές που συνήθως χρησιμοποιείς. Εμένα που είμαι χρήστης περίπου σαν και σένα μόνο μια εφαρμογή πληκρολογίου σαν το swiftkey μου έχει λήψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου. Ειμαι κοντα στην αγορα του κινητου. Θα ηθελα να διευκρινησω καποια πραγματα μαζι σας αν μπορειτε. :) καταρχας να πω οτι εχω δουλεψει ολο android, θα ειναι δυσκολη η μεταβαση? Επισης καποιος αν μπορει να μου πει με σιγουρια το sar της συσκευης. Η χρηση γενικα που κανω ειναι σερφαρισμα, fb, κανα βιντεοκλιπ (αληθεια κανενας καλος δωρεαν player που να τα παιζει ολα σαν τον mx player υπαρχει?) και τιποτα δωρεαν απλα παιχνιδια οπως fruit ninja, εκατομμυριουχο κτλ. Τελος μπορω να δω καπου αν τα παιχνιδια που κατεβαζω τσαμπα απο το android marjet υπαρχουν και στα windows?

Το sar στο γραφει ο φίλος το παιχνίδι εκατομμυριούχος υπάρχει και το άλλο νομίζω έχει παρά πολλά παιχνίδια και από εφαρμογές συνεχώς πολλαπλασιάζονται και η μετάβαση πολύ εύκολη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...