Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οτιδήποτε υπαρχει στην εξωτερική SD card δεν επηρεάζετε εκτός και αν κάνεις wipe την SD card. Αλλά αυτά δεν έχουν να κάνουν με τις εφαρμογές που έχεις στην rom που έχεις τώρα.

οκ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

λοιπον προκοψα και εκανα το update απο το κινητο χωρις να κοιταξω εδω στο forum λοιπον δεν μου δουλευουν τα gapps και παω να του κανω εγκατασταση αυτη που εφτιαξε ο καντιλακ και μου εχει αλλαξει το bootloader απο εχω καταλαβει με το νεο update μου εκανε unroot το κινητο φταει αυτο μηπως??????
Link to comment
Share on other sites

λοιπον προκοψα και εκανα το update απο το κινητο χωρις να κοιταξω εδω στο forum λοιπον δεν μου δουλευουν τα gapps και παω να του κανω εγκατασταση αυτη που εφτιαξε ο καντιλακ και μου εχει αλλαξει το bootloader απο εχω καταλαβει με το νεο update μου εκανε unroot το κινητο φταει αυτο μηπως??????

αυτο φταίει. πρέπει να το κανείς root , να βάλεις TWRP και να περάσεις την rom που θες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το lenovo enhanced experience program τι ειναι παταμε agree

τελικα εκανα agree

Edited by Sdouze
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτήμά μου είναι: Όσες ROM δούλεψα, παρατήρησα ότι οι εφαρμογές (π.χ. Lenovo Weather, Viber, Messenger,οι Browsers κ.α.) δεν μπορούν να αναγνωρίσουν την τοποθεσία μου, με ενεργοποιημένα τα ΠΑΝΤΑ (Location ON - Wifi - GPS με υψηλή ακρίβεια). ...............

 

Αυτό που λες ισχύει και έχω αφιερώσει παλιότερα χρόνο ψάχνοντας να βρω λύση όμως δεν βρήκα. Τώρα πάλι το ξαναψάχνω. Τα παιδιά που έχουν AOSP ή MIUI rom έχουν παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ισχύει και έχω αφιερώσει παλιότερα χρόνο ψάχνοντας να βρω λύση όμως δεν βρήκα. Τώρα πάλι το ξαναψάχνω. Τα παιδιά που έχουν AOSP ή MIUI rom έχουν παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα?
Πάντως με τη ρομ του baralajbi που στηρίζεται σε στοκ vibeUI 2.0 άλλου μοντέλου νομίζω, δεν μου χει αναφέρει κανείς κάτι τέτοιο, κι έχουμε δώσει πάνω από 80 τηλέφωνα μ αυτή στο μαγαζί
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη ρομ του baralajbi που στηρίζεται σε στοκ vibeUI 2.0 άλλου μοντέλου νομίζω, δεν μου χει αναφέρει κανείς κάτι τέτοιο, κι έχουμε δώσει πάνω από 80 τηλέφωνα μ αυτή στο μαγαζί

 

Σταύρο η multi που βαζει το vickmall γνωρίζεις αν είναι σταθερή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο η multi που βαζει το vickmall γνωρίζεις αν είναι σταθερή ?

Δεν έχω δουλέψει καμία άλλη στο Α806 πέρα του baralajbi που δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και παράπονο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη ρομ του baralajbi που στηρίζεται σε στοκ vibeUI 2.0 άλλου μοντέλου νομίζω, δεν μου χει αναφέρει κανείς κάτι τέτοιο, κι έχουμε δώσει πάνω από 80 τηλέφωνα μ αυτή στο μαγαζί

 

έχει καλή αυτονομία?μπορώ να την περάσω με cwm?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει καλή αυτονομία?μπορώ να την περάσω με cwm?

Κανονική, δεν έχει κάτι που να καταναλώνει περιττή ενέργεια. μονο με flash tool

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τα κατάφερα και βρήκα τη λύση για το πρόβλημα αναγνώρισης τοποθεσίας σε κάποιες εφαρμογές μέσω των Wi-Fi και mobile δικτύων.

 

Κατεβάστε το https://www.dropbox.com/s/no4ofvcnjl66veh/Network.location.fix.zip?dl=0 και μετά μπείτε TWRP recovery και κάντε το install.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, τα κατάφερα και βρήκα τη λύση για το πρόβλημα αναγνώρισης τοποθεσίας σε κάποιες εφαρμογές μέσω των Wi-Fi και mobile δικτύων.

 

Κατεβάστε το https://www.dropbox.com/s/no4ofvcnjl66veh/Network.location.fix.zip?dl=0 και μετά μπείτε TWRP recovery και κάντε το install.

 

Είναι για όλες τις εκδόσεις ? 1447, 1516_ST και 1536_ST ?

 

:thanks::thanks:

Edited by dante_100

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω ενα προβλημα.Απο χθεσ το βραδυ δεν μπορω να συνδεθω στο wifi μου (δεν εχω δοκιμασε αλλου)γραφεi obtaiting ip adress επισης πριν δεν δουλευε και το xposed τωρα το ξανα εκανα activate (δεν ξερω αν εχει καποια σχεση) επισης οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει μηνυμα unfortunately the process android.process.media has stopped εχει κανεισ να προτινει καμια λυση ειμαι στην rom 1936 του kandilak .
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart του router για αρχή, φτιάχνει στο 99% των περιπτώσεων

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart του router για αρχή, φτιάχνει στο 99% των περιπτώσεων

 

το εκανα τιποτα. εκανα αυτο και δουλεψε

Go to Settings and tap on Wi-Fi.

Turn on the Wi-Fi and connect to a network.

Long press on the connected network and select Modify Network.

Check Show Advance Options.

On IP Settings drop down menu, select Static.

Assign IP of your choice but leave other variable untouched.

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει μηνυμα unfortunately the process android.process.media has stopped εχει κανεισ να προτινει καμια λυση ειμαι στην rom 1936 του kandilak .

κανεισ καποια λυσει για αυτο μου εχει σπασει τα νευρα?

Link to comment
Share on other sites

Με την 1447 του Vickmall, το κινητό δεν εμφανίζει όνομα στα SMS, αλλά αριθμό. Υπάρχει κάποιο fix για το συγκεκριμένο firmware;

 

Αν όχι, με το Handcent λ.χ. λύνεται το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη ρομ του baralajbi που στηρίζεται σε στοκ vibeUI 2.0 άλλου μοντέλου νομίζω, δεν μου χει αναφέρει κανείς κάτι τέτοιο, κι έχουμε δώσει πάνω από 80 τηλέφωνα μ αυτή στο μαγαζί

 

Αυτη τη ρομ που μπορω να τη βρω?

Link to comment
Share on other sites

Με την 1447 του Vickmall, το κινητό δεν εμφανίζει όνομα στα SMS, αλλά αριθμό. Υπάρχει κάποιο fix για το συγκεκριμένο firmware;

 

Αν όχι, με το Handcent λ.χ. λύνεται το θέμα;

 

Λογου οτι θα παραγγειλω αμεσα 2 κινητα για τον μικρο μου και για φιλο,θελω να ρωτησω αν η rom του vickmall (1447 οπως αναφερει ο φιλος) ειναι καλη για εναν απλο χρηστη (games-facebook-internet) χωρις πολλες-καθολου κινεζικες (η lenovo) εφαργογες.Δηλαδη να παραδωσο τα κινητα στους κατοχους χωρις να με ζαλιζουν το κεφαλι αλλο:lol:

Φυσικα θα ζητησω να ειναι root ...

Ευχαριστω

 

Αλλιως αν ειναι με την παραλαβη να παω αμεσα στην ( Download ROM --> VIBEUI_V2.0_1536_ST_A806_rgxk.zip )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...