Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτην την φορα, φαινεται σημαντικο update!

Thanks για την ενημερωση MarkosVL, αναμονη για το ανεβασμα απο την Asus...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτην την φορα, φαινεται σημαντικο update!

Thanks για την ενημερωση MarkosVL, αναμονη για το ανεβασμα απο την Asus...

 

Τίποτα παιδιά. Πάρτε και το link για την ενημέρωση, το βρήκα στο xda. Σημείωση: είναι για το ze551ml.

 

http://fota.asus.com/delta_package/phone/WW_Z00A/formal/WW_2.20.40.63_20150824_3790_user_rel-user-WW_Z00A-WW_2.20.40.90_20150903_4959_user_rel-user-WW_Z00A-20150904/WW_551_0824_0903_20150904.zip

Edited by MarkosVL
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά. Πάρτε και το link για την ενημέρωση, το βρήκα στο xda. Σημείωση: είναι για το ze551ml.

 

http://fota.asus.com/delta_package/phone/WW_Z00A/formal/WW_2.20.40.63_20150824_3790_user_rel-user-WW_Z00A-WW_2.20.40.90_20150903_4959_user_rel-user-WW_Z00A-20150904/WW_551_0824_0903_20150904.zip

 

δεν πρεπει να ειναι το full update παντα αμα δεις στο official site της asus ειναι πανω απο 100mb τεσπα ευχαριστουμε :p

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να ειναι το full update παντα αμα δεις στο official site της asus ειναι πανω απο 100mb τεσπα ευχαριστουμε :p

 

73.4 mb μου κατέβασε εμένα όταν έκανα έλεγχο, όσο είναι και αυτό. Λογικά επειδή είναι zipαρισμένο έχει μειωθεί το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

73.4 mb μου κατέβασε εμένα όταν έκανα έλεγχο, όσο είναι και αυτό. Λογικά επειδή είναι zipαρισμένο έχει μειωθεί το μέγεθος.

 

στην κινεζικη εκδοση πρεπει να ειναι το full update για να το βρει εμενα δεν το βρισκει σαν νεα ενημερωση οποτε θα περιμενω την asus :(:(

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βαλανε χαμηλότερο φως στην οθόνη αλλά γιατί όμως μόνο στο manual mode δεν το κατάλαβα.Τώρα θα πρέπει να το αλλαζω κάθε φορά ...ε κάτι είναι και αυτό από το τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

στην κινεζικη εκδοση πρεπει να ειναι το full update για να το βρει εμενα δεν το βρισκει σαν νεα ενημερωση οποτε θα περιμενω την asus :(:(

 

καλώς, αν πάρω κάτι πρέφα θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

βαλτε cm12.1 και 5.1.1 γινεται και πιο ωραια ρομ και πιο ελαφρια!!!

 

ακομα δεν ειναι stable

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

την εχεις δοκιμασει; δυο μερες την εχω και δουλευει αψογα!!

 

οχι αλλα ειναι unofficial ακομα! τελος παντων εσυ ξες

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Οταμ σταματήσει να παιρνει update τότε θα πεσεο πειραγμα! Τωρα δεν νομίζω οτι υπαρχει λογος για εμας π ειμαστε ww! Εκτος κ αμα σε τρωει βρε παιδι μ.....
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω για φίλο από VickMall.

Όσα έχουν λογισμικό CN γίνονται WW όπως γίνονται και τα Zenfone 5;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε πιο πισω αναφέρονται ολα αναλυτικά! Εχει κατάντησει κουραστικο να αναφερόμαστε στα ιδια κ στα ίδια καθε 2 μερες!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους λερασα χθες το βραδυ την τελευταία αναβάθμιση 2.20.40.90 και εχω συνεχεις επαννεκινησεις..εχει καοοιος αλλος;το τηλεφωνο ειναι ww.εχετε ν προτεινετε κατι;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλα μια χαρά δεν έχω καμια επανεκινηση! Αν το έχεις σε θήκη βγαλτο μάλλον ζεστενετε και κάνει επανεκινηση το έχει κάνει σε εμένα και είναι η θήκη και η θερμοκρασία εδώ στην Ελλάδα...
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε πιο πισω αναφέρονται ολα αναλυτικά! Εχει κατάντησει κουραστικο να αναφερόμαστε στα ιδια κ στα ίδια καθε 2 μερες!

Αφού δεν έχετε βάλει συνδέσμους στο 1ο μήνυμα του θέματος...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω επανεκκίνησεις, μπορεί να είναι αυτό που λεει ο Manolo. Talos κοίτα 2-3 σελίδες πιο πίσω, σίγουρα θα βρεις απάντηση, όπως είπε ο tsakoz έχουν γίνει αναλυτικές κουβέντες πάνω στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καμία πρόταση για αξιόπιστο μαγαζί για το 2.3ghz 4gbRAM 64gb σε οικονομική τιμή;

 

Επειδή το βρίσκω από 200Ε μέχρι 380, φοβάμαι μην μπλέξω με μούφες.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω για φίλο από VickMall.

Όσα έχουν λογισμικό CN γίνονται WW όπως γίνονται και τα Zenfone 5;

 

Η μόνη διαφορά της CN με την WW multiligual έκδοση ουσιαστικά είναι η μελλοντική χρήσει του 4G Band 20 στα 800MHz που είναι κλειδωμένη στο software του bootloader στα ασιατικά πρότυπα. Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες από το xda-developers για ξεκλείδωμα του 4G άλλα δεν ξέρω το κατά πόσο λειτουργεί γιατί η συσκευή μου είναι WW region και δεν το έχω δοκιμάσει! Για αλλαγή του Firmware (ROM) σε WW worldwide multiligual θα βρεις την διαδικασία εδώ, υπάρχουν και άλλοι τρόποι αλλά θεωρώ ότι αυτός είναι ο ασφαλέστερος.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βρηκα τι εφταιγε..αλαξα το mode της μπαταριας απο εξοικονομηση σε κανονικο.εδω και 5 ωρες δεν ξανακανε επανεκκίνηση.

Μπα τζίφος τελικα παλι αρχισε τις επανεκιννησεις.παω για μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βρηκα τι εφταιγε..αλαξα το mode της μπαταριας απο εξοικονομηση σε κανονικο.εδω και 5 ωρες δεν ξανακανε επανεκκίνηση.

Μπα τζίφος τελικα παλι αρχισε τις επανεκιννησεις.παω για μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

καλα ειναι παντα μετα απο μια καινουρια ρομ να κανουμε μια επαναφορα ρυθμισεων για να "καθεται" καλα η καινουρια ρομ

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά της CN με την WW multiligual έκδοση ουσιαστικά είναι η μελλοντική χρήσει του 4G Band 20 στα 800MHz που είναι κλειδωμένη στο software του bootloader στα ασιατικά πρότυπα.

Δηλαδή η Ευρωπαϊκή, όπως η κινέζικη, δεν έχει Google apps; :confused:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...