Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίκαρτο στις έξι ίντσες ποιο είναι για σας το καλύτερο; Από Κίνα πάντα, το καλύτερο ή έστω το καλυτερότερο. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρει κάποιος κινητό μέχρι 5ίντσες που να φαίνεται η οθόνη του στον ήλιο?

στο samsung s3 φαίνεται η οθόνη?

ξέρετε κάποιο να μου προτείνετε?

έως 120euro

αυτά τα κιν φαίνεται η οθόνη στον ήλιο ξέρει κανένας?

https://www.skroutz.gr/s/6039643/Samsung-Galaxy-Grand-Neo-Plus-8GB.html

 

https://www.skroutz.gr/s/6003769/Samsung-Galaxy-Core-Prime-8GB.html

 

και κάτι ακόμα

lenovo a806 ή zte numbia z5s ?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος κινητό μέχρι 5ίντσες που να φαίνεται η οθόνη του στον ήλιο?

στο samsung s3 φαίνεται η οθόνη?

ξέρετε κάποιο να μου προτείνετε?

έως 120euro

αυτά τα κιν φαίνεται η οθόνη στον ήλιο ξέρει κανένας?

https://www.skroutz.gr/s/6039643/Samsung-Galaxy-Grand-Neo-Plus-8GB.html

 

https://www.skroutz.gr/s/6003769/Samsung-Galaxy-Core-Prime-8GB.html

 

και κάτι ακόμα

lenovo a806 ή zte numbia z5s ?

 

Παρε από σκρουτζ το cubot s200 για τα 130-140 ευρώ που διαθέτεις. Η οθονη του φαινεται τελεια στον ηλιο.

 

Το lenovo εχει πλέον καλη τιμη σε το2c vickmall κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παρε από σκρουτζ το cubot s200 για τα 130-140 ευρώ που διαθέτεις. Η οθονη του φαινεται τελεια στον ηλιο.

+1 για το cubot, αλλά νομίζω υπερβάλλεις λίγο για την οθόνη στον ήλιο

Link to comment
Share on other sites

+1 για το cubot, αλλά νομίζω υπερβάλλεις λίγο για την οθόνη στον ήλιο

 

Ενταξει Νικηφόρε φαινεται πολυ ωραια και στον ηλιο και βλεπεις μια χαρα. Εισαι ωραιος.

Link to comment
Share on other sites

Δίκαρτο στις έξι ίντσες ποιο είναι για σας το καλύτερο; Από Κίνα πάντα, το καλύτερο ή έστω το καλυτερότερο. :)

Έχω γύρω στους 6 μήνες το Asus zenfone 6 και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Χωρίς λαγκαρίσματα, καλή μπαταρία, δεν είχα ποτέ πρόβλημα στις τηλεφωνικές συνδιαλεξεις. Το μόνο μείον για μένα είναι η κάμερα, η οποία κάποιες φορές δεν αποδίδει όπως θα έπρεπε.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

cubot s200 130euro ή lenovo a806 100euro?

 

Συνονοματε ειναι σαν να ρωτας αγορά από ελλαδα ή κινα; Στην αρχη ρώτησες από σκρουτζ και σου προτεινα το cubot και μετα lenovo η zte.

Απο εμένα παρε το ολοκαινουριο xiaomi redmi note 2 στα 167$ απο τα γνωστα κινεζομάγαζα. Τωρα οσον αφορα τα δυο που ανεφερες ειναι μια χαρα δες τα αναλογα θέματά τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα ecoo e04 plus. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να παραμετροποιησω τα watchfaces της flip case? Κάτι σε στυλ Quick circle? Μήπως υπάρχει κάποιο port της Quick circle, όπως υπάρχει πχ του blinkfeed? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο χρόνια ένα THL w8s κι αν εξαιρέσεις ότι το gps κλειδώνει μόνο με προσευχές είμαι ευχαριστημένος. Είδα το Doogee F3 Pro στα 160$ στο geekbuying και με εντυπωσίασαν τα χαρακτηριστικά του. Αξίζει τον κόπο?
Link to comment
Share on other sites

Πώς σκέφτεστε να τα αγοράσετε; Το paypal φαίνεται ότι από σήμερα μας έκοψε τις αγορές με χρήση του balance. :(

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Πώς σκέφτεστε να τα αγοράσετε; Το paypal φαίνεται ότι από σήμερα μας έκοψε τις αγορές με χρήση του balance. :(

 

Είσαι σίγουρος;:worry:

Πάντως σε banggood και tinydeal περάσαν κανονικά με pp balance, ήταν μικροποσά βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συνεχίζουν να δουλεύουν οι αγορές με το balance.

Έγινε αγορά σήμερα ( μικρής αξίας βέβαια αλλά δεν έχει σημασία )

Link to comment
Share on other sites

Πώς σκέφτεστε να τα αγοράσετε; Το paypal φαίνεται ότι από σήμερα μας έκοψε τις αγορές με χρήση του balance. :(

Δοκίμασες αγορά και απέτυχε, ή διάβασες κάτι σχετικό; Αν είναι το 2ο, δώσε κανένα link, να διαβάσουμε να... χαλάσει κι εμάς το βράδυ μας...

Link to comment
Share on other sites

Οι αγορες απο το balance ειναι αδυνατον να κοπουν ποιος λεει τετοια παραμυθια?

το θεμα ειναι να πας χρηματα στο balance, παντως εχω κανει πριν το τελος Αυγουστου αγορα απο το banggood με καρτα κανονικα και εστειλα 100 ευρω στο balance με το γνωστο τροπο και ειχε προμηθεια 3,75 και εκανα αγορα απο ebay κανονικα πριν το τελος Αυγουστου.

Καρτα eurobank visa πιστωτικη....οπως ενημερωθηκα απο φιλους οχι μονο εδω μεσα και σε αλλα forums το paypal balance δουλευει κανονικα και με το νομο.:)

καλυτερα αυτα να τα λεμε ομως και στα σχετικα θεματα!

Link to comment
Share on other sites

goclever quantum 500

90 ευρώ στο σκρουτζ. Εχει μήπως κανενας εμπειρία από την εν λόγω εταιρία; Ενας φιλος ενδιαφερεται για τηλ μέχρι 90 ευρώ από Ελλαδα, το έχει πιασει κανείς στα χέρια του; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

goclever quantum 500

90 ευρώ στο σκρουτζ. Εχει μήπως κανενας εμπειρία από την εν λόγω εταιρία; Ενας φιλος ενδιαφερεται για τηλ μέχρι 90 ευρώ από Ελλαδα, το έχει πιασει κανείς στα χέρια του; Ευχαριστώ.

Βαση χαρακτηριστικων του για 90 ευρω θεωρω οτι ειναι πολλα.

Την στιγμη που υπαρχει το blackview breeze, και το διαχρονικο jiayu g2f που ειναι κλασεις ανωτερα.

Αν μπορει, ας δει αυτα, απο εξω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχετε κάποια πρόταση για τηλέφωνο καλό στις Selfies?

Έχω στον νου μου το Lenovo s90 που έχει 8ΜΡ και μπροστινό φλας και έρχεται περίπου 130. Δεν με πειράζει να είναι 1 gb ή 4πήρυνο, δεν έχω άλλες απαιτήσεις, μόνο σταθερότητα και αξιοπιστία, δλδ. αποφεύγω μικρές μάρκες...

Link to comment
Share on other sites

Το πως προέκυψε η λάθος διαπίστωση περί balance, το έγραψα εδώ:

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/page-326#entry54246316

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Βάσει απόδοσης κάμερας μόνο, ποιό dual SIM προτείνεται ως 200€;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω για λογαριασμό τρίτου android συσκευή μέχρι 200€ και 5 ίντσες κατά προτίμηση.

Με ενδιαφέρουν με σειρά προτεραιότητας:

 

1) Αξιοπιστία (λογισμικό και κατασκευή)

2) Αναβαθμίσεις

3) 800αρα μπάντα στο 4g.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω για λογαριασμό τρίτου android συσκευή μέχρι 200€ και 5 ίντσες κατά προτίμηση.

Με ενδιαφέρουν με σειρά προτεραιότητας:

 

1) Αξιοπιστία (λογισμικό και κατασκευή)

2) Αναβαθμίσεις

3) 800αρα μπάντα στο 4g.

 

Για το Asus Zenfone 2 από amazon.it θα πρότεινα, τη μικρή έκδοση με 5" και 2gb ram.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...